Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ομως οτι ωρα και να δοκιμασα οποιαδηποτε φορα βγηκα εκτος. Φαινοταν σαν καποιος να ειναι 24 ωρες το 24ωρο και να χτυπαει οτι τιμη εδινα

 

 

edit απαντω στο edit σου μπορει να το δει ο πωλητης αν ειναι εκεινος που μπινταρει με αλλο νικ

 

 

δεν μπορει να το δει το μεγιστο bid σου marilia κανεις,ακομα και ο ιδιος να ειναι με αλλο νικ.στην θεση του πωλητη με το ιδιο νικ θα μπορουσε να ειναι καποις πραγματικος αγοραστης.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σας παρακαλω. Αν αγορασουμε 2-3 πραγματα (οχι σε δημοπρασια) και ζητησουμε combined shipping και δεν μας κανει μπορουμε τοτε να αρνηθουμε πληρωμη π.χ. αν για αντικειμενα των 7 ευρω ζηταει μεταφορικα 16?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να το δει το μεγιστο bid σου marilia κανεις,ακομα και ο ιδιος να ειναι με αλλο νικ.στην θεση του πωλητη με το ιδιο νικ θα μπορουσε να ειναι καποις πραγματικος αγοραστης.

 

σου ερχεται μνμ οτι εισαι Outbid και μετα βλεπεις τι ποσο και πανω να ξαναβαλεις οποτε καταλαβαινεις τι εβαλε ο αλλος

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σας παρακαλω. Αν αγορασουμε 2-3 πραγματα (οχι σε δημοπρασια) και ζητησουμε combined shipping και δεν μας κανει μπορουμε τοτε να αρνηθουμε πληρωμη π.χ. αν για αντικειμενα των 7 ευρω ζηταει μεταφορικα 16?

 

 

νομιζω πως δεν μπορεις να αρνηθεις απαξ και πατησεις το buy it now.οσες φορες το εχω κανει πριν πατησω το buy ρωταω μεταφορικα και μετα αγοραζω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σας παρακαλω. Αν αγορασουμε 2-3 πραγματα (οχι σε δημοπρασια) και ζητησουμε combined shipping και δεν μας κανει μπορουμε τοτε να αρνηθουμε πληρωμη π.χ. αν για αντικειμενα των 7 ευρω ζηταει μεταφορικα 16?

 

τι εχουμε πει; ε; :)

Link to comment
Share on other sites

σου ερχεται μνμ οτι εισαι Outbid και μετα βλεπεις τι ποσο και πανω να ξαναβαλεις οποτε καταλαβαινεις τι εβαλε ο αλλος

 

 

ξεκιναει η δημοπρασια με 0.99.εγω βαζω 20 λιρες κατευθειαν.οκ? εαν καποιος βαλει 5 λιρες θα τον βγαλει outbid αμεσως.εαν συνεχισει και βαλει 10 λιρες παλι outbid θα βγει.πως μπορει να δει ποιο ειναι το μεγιστο bid μου???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι βεβαια τι γινεται στην αντιθετη περιπτωση. Μολις χτυπησα 4 μπλουζακια ολα σε μια δημοπρασια. οταν τον ειχα ρωτησει νωριτερα ποσο τα postage μου ειχε πει 3.5 p. Τωρα μου λεει, ευχαριστω για το payment αν κανουν περισσοτερα θα σου πω.. τωρα τι του λες;

Link to comment
Share on other sites

οσο για βαλιτσες, πριν απο χρονια (2003), αγορασα μια delsey 200 ευρω...τα χρηματα τοτε ξεχειλιζαν..ολοι με κοροιδευαν....εχω κανει απειρα ταξιδια, αεροπορικα, τουλαχιστον 1 φορα το διμηνο.....δεν εχει παθει τιποτα....των αλλων κανουν τουμπες απο το βαρος, η δικη μου σκυλι....αν μη τι αλλο εχει κανει αποσβεση...νομιζω ειναι απο τις αγορες που αξιζει να τα σκασεις

συμφωνω!!! οι βαλιτσες παντα τα βγαζουν τα λεφτα τους...

κι εμεις delsey εχουμε...

 

 

bitchoni δεν το δοκιμασαμε στην θαλασσα ακομα αλλα πιστευω θα ειναι πολυ καλο...

απλα εχω εναν ενδοιασμο στο πως συμπεριφερεται σε θαλασσα με λιγο κυμματακι...επειδη το προσωπο του παιδιου λογικα θα ειναι σχετικα κοντα στην επιφανεια του νερου...

δεν ειναι σαν τα καθιστα σωσιβιακια...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bebarakos μου ειχε πει μια 3,99 κοστος

μου στελνει τιμολογιο με 4,99

της στελνω το μαιλ της με το 3,99

και μου εστειλε καινουργιο τιμολογιο

οτι ειναι γραπτο εχουμε και πατημα

 

και αυτα με τα αυτοματα μπινταρισματα φαινονται οτι ειναι high bid γιατι ειναι αυτοματα

κουλενεσαι εκεινη τη στιγμη χαχχαχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

α ναι και μια με τζιμπορακια ωραια τη ρωταω

ποσο? εεμμμμ στο ζυγισμα και μην ανησυχεις

την αγνοω με τιποτα δε παω αφου δε ξερω

 

δειτε απαντηση αμερικανου που ελαβα!

 

Hi I am interested for several of your gymboree items.

In some of them you mentioned delivery cost, in others not.

Could you give me an estimation of delivery cost?

I am looking sets for girls, maybe 5T.

So for instance one set costs ...? two sets? more?

Destination GREECE

 

Hello ,

All of the girls gymboree summer outfits weigh between 6-10 ounces each.

I will calculate shipping cost based on 6 oz (even if the items are heavier).

So the costs (USD) for shipping via first class US mail would be as follows:

1 outfit $6.07

2 outfits $9.60

3 outfits $13.18

4 outfits $14.97

Thank you for your interest.

 

το κακο ειναι οτι ληγουν 5 το πρωι!!!

σιιιιιιττττττττττττττττττττττττττττ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια απάντησα αλλά δεν έκανα QUOTE!!!

Δείτε λίγο πιο πάνω τί έχω γράψει για τις 2ες ευκαιρίες γενικα για να μην τα ξαναπληκτρολογώ και γίνομαι και κουραστική για τους υπόλοιπους....

Τώρα για μένα (ο δικός μου τρόπος που κινούμαι στο ebay) ισχύει το εξής: Δίνω το πραγματικό μου high bid και αν κανείς άλλος το ξεπεράσει χαρισμά του.... Αν ποντάροντας παρασυρθείς είτε από τον εγωισμό είτε από τον ενθουσιασμό, χάνεις τη μπάλα και το πληρώνεις (κυριολεκτικά) Εξάλου αν χάσεις κάτι το βρίσκεις σε άλλον! ( η γνωστή παροιμία με τις πορτοκαλιές και τα πορτοκάλια) !!!! :lol:

Τώρα όσον αφορά στα συγκεκριμένα παπά, είχα βάλει μόλις 50 πένες πάνω από την προηγούμενη κοπέλα. 11,73Λιρόνια. Με νίκησε για 50 πένες 12,23λιρόνια.... Το πήρα λοιπόν στα 11,73 όσο δηλαδή είχα σκοπό να δώσω έτσι κι αλλιώς...

Οταν χάνεις κάτι και παίρνεις 2η ευκαιρία δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθεις ρε κορίτσια... Αν δεις οτι είναι ψιλοστημένο, τους φτύνεις στη μάπα και πας για άλλα! (η γνωστή παροιμία με τις πορτοκαλιές και τα πορτοκάλια) !!!! :lol: Τί είχαμε, τί χάσαμε? Αν όχι (είναι δλδ μια normal κατάσταση) Το αγοράζεις και με 'γεια σου!!!!

Ετσι κι αλλίως όμως η τελική απόφαση είναι του επιλαχόντα και όπως έχω ξαναπεί πρέπει να εξετάζει κανείς κάθε περίπτωση ξεχωριστά και να κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο...

Φιλάκια πολλά!!!!

 

Αυτο ακριβως σε ρωτησα αλλα δεν απαντησες ποσο το πηρες.

Δεν επρεπε να δεχτεις. Αυτος που δεν πληρωσε ειναι ο ιδιος που πηγε τα παπουτσακια απο 9.99 σε 11.73! Αφου δεν δεχτηκε να πληρωσει, ο πωλητης δεν θα επρεπε να λαβει υποψιν και το πρωτο του bid! Μονο εσεις οι δυο εισασταν. :evil:

Οντως λοιπον βρωμαει η ιστορια εδω!

 

κοριτσια θελω αμεσα μια απαντηση. standard int'l ειναι το συστημενο;

 

Οχι, ειναι απλο ταχυδρομειο οπως σου ειπαν και οι αλλες κοπελες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως σε ρωτησα αλλα δεν απαντησες ποσο το πηρες.

Μονο εσεις οι δυο εισασταν. :evil:

Οντως λοιπον βρωμαει η ιστορια εδω! .

 

Αχ! Δεν με προσέχεις!!! Πιο πάνω (αρκετα πιο πάνω) Γράφω οτι ο άνθρωπος πλήρωσε!Απλώς εγώ στην αρχή έκανα λάθος υπόθεση!!! Σφήνα μπήκα εγώ με 50 πένες παραπάνω(!)

Ο πωλητής αυτός είχε άλλα 3 ζευαράκια 14,5 λίρες buy it now και μου έστειλε mail ότι αν θέλω μου δίνει 1 στην τιμή που έκανα 1 bid! (11.73) Αν δεν γούσταρα δεν τα έπαιρνα.... Πρέπει να παίρνεις πολλές παραμέτρους υπόψιν και αν κρίνεις οτι δε σε συμφέρει, είπαμε... Sac voyage!!!!:P

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να μην εχω κανει βλακεια κερδισα αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732939013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

 

ειναι απο Αμερικη ελπιζω να μην εχω προβλημα εεεε????

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να μην εχω κανει βλακεια κερδισα αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732939013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

 

ειναι απο Αμερικη ελπιζω να μην εχω προβλημα εεεε????

 

Καλημερα , δεν νομιζω πως θα χεις προβλημα ,αλλωστε δεν ξεπερνα τα 20 ευρω;)

 

Εντιτ. Τα μεταφορικα τα ειδες ποσο ειναι για Ελλαδα? 25.71$??????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να μην εχω κανει βλακεια κερδισα αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732939013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

 

ειναι απο Αμερικη ελπιζω να μην εχω προβλημα εεεε????

 

τι εκανες βρε πουλακι μου;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Δεν με προσέχεις!!! Πιο πάνω (αρκετα πιο πάνω) Γράφω οτι ο άνθρωπος πλήρωσε!Απλώς εγώ στην αρχή έκανα λάθος υπόθεση!!! Σφήνα μπήκα εγώ με 50 πένες παραπάνω(!)

Ο πωλητής αυτός είχε άλλα 3 ζευαράκια 14,5 λίρες buy it now και μου έστειλε mail ότι αν θέλω μου δίνει 1 στην τιμή που έκανα 1 bid! (11.73) Αν δεν γούσταρα δεν τα έπαιρνα.... Πρέπει να παίρνεις πολλές παραμέτρους υπόψιν και αν κρίνεις οτι δε σε συμφέρει, είπαμε... Sac voyage!!!!:P

 

Koiτα, καλα εκανες και τα πηρες αφου ηθελες, αλλα προσπαθω να σε προσεξω! :confused:

Δεν ξερω γιατι πραγμα μιλας τελικα. Ενα λινκ εβαλες! Ή τουλαχιστον εγω ενα λινκ ειδα. Σ'αυτο το λινκ αυτος που πηγε την τιμη 11.73 ηταν αυτος που ΔΕΝ πληρωσε. ΑΝ μιλας γι'αυτη τη δημοπρασια δεν επρεπε να στα δωσει 11,73 αλλα 9.99

ΑΝ μιλας για καποια αλλη εγω δεν ειδα αλλο λινκ γι'αυτο με μπερδεψες. Τελος παντων.

Με γεια και fricase. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...