Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

μολις αποκτησα ξαδερφο στην Αγγλια (mum)!!!!!

το θεμα μου ειναι οτι πρεπει να στειλω ενα χαρτι με το ονομα μου που να φαινεται η διευθυνση αλλα ολα ειναι στο ονομα του συζυγου τωρα? να στειλω λετε του συζυγου και να εξηγω?

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:

 

δε με ειδατε ή δε σας συνεβει και εσας; μαλλον κατι πάτησα ε;

ας μου απαντησει καποια εσας το ebay στο μενου επιλογων δουλευει ρολοι σημερα γιαιτ εγω οπως ειπα πριν εχω προβλημα εξαφανιστηκαν τα κουτακια των επιλογων στις λιστες και στην αναβαθμισμενη αναζητηση:confused:

πειτε μου αν σε εσας ειναι οκ να το ψαξω καλυτερα!:oops:

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:

 

 

 

μήπως γλυκιά μου άλλαξες browser (ή αναβάθμισες τον υπάρχοντα)? πιθανολογώ ότι το πρόβλημα είναι στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς και όχι στο ebay...

κάνε ένα κόπο να μπεις από άλλο browser...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mόνο ? Είναι πολύ καλή τιμή για άφτερ σέιβ, τόσο πάνε και τα νο νέιμ, η μυρωδιά πώς είναι ? Χειμωνιάτικη, πολύ σανταλόξυλο δηλαδή ?

 

Ναι, σανδαλοξυλο! Αλλα καπως πιο γλυκο απ'τα συνηθισμενα. Ειναι βαρυ για καλοκαιρι αλλα ουτε σετ Axe δεν παιρνεις! :D

 

 

 

καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:

 

Σε μενα λειτουργουν ολα οκ. :(

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το καλαμαράκι, όταν κάποιος ρωτά κάτι σε δημόσιο φόρουμ, θα πρέπει να περιμένει ότι θα πάρει απαντήσεις από διάφορα άτομα. Αν θέλεις κάτι από συγκεκριμένο άτομο, τότε κινείσου με πμ.

 

Είσαι λίγο φάουλ στον τρόπο σου τελικά συνολικά, τόσο ονλάιν όσο και στο φόρουμ.

 

Με συγχωρείς για την γνώμη που εξέφρασα στο θέμα που έθεσες αλλά δεν υπήρχε και κάποια απαγόρευση.

 

Άν πάλι θέλεις να βάλεις περιορισμό στην έκταση των ποστ που απαντάνε το όποιο ερώτημά σου, λυπάμαι αλλά και πάλι δεν γίνεται σε δημόσιο φόρουμ.

 

Δεν βγάζεις κάτι ξέρεις με το να είσαι τόσο επιθετική, το αντίθετο μάλιστα. Α, και noblesse oblige:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Καλά μου λένε - ξέρουν ποιές - ότι ίσως δεν πρέπει να έχω υπομονή !!!!! Θα βρούμε και μπελά δηλαδή στο φινάλε ?:shock::shock::shock: Τέλος στα μαθήματα καλής συμπεριφοράς........

 

ετσι....:rolleyes:

 

παρήγγειλα γιούπι!!!! πείτε μου γνώμη . http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350464033698&var=620014424856&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

όταν παραλάβουμε κάνουμε feedbacκ;

 

Με γιες και καλοπαράδοτα!

Ναι φιντμπακ θα αφησεις οταν παραλάβεις

 

Ευχαριστώ πολύ Kalamaraki!!!!!Θα το κοιτάξω.Αν και μια φίλη γιατρός μου είπε πως κάτω των 3 καλά είναι να μη φοράνε γυαλιά ηλίου.Εχετε ακούσει κάτι?

 

Δεν ξερω να σε συμβουλέψω....

 

Οι αποψεις διίστανται σε αυτο το θεμα....

 

Εγω της φοράω συστηματικά απο περυσι που ήταν εναμιση, ειχα ενα ζευγάρι chicco.

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως γλυκιά μου άλλαξες browser (ή αναβάθμισες τον υπάρχοντα)? πιθανολογώ ότι το πρόβλημα είναι στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς και όχι στο ebay...

κάνε ένα κόπο να μπεις από άλλο browser...

 

Εσυ εδω...???

 

Τι κανεις ακόμα εδώ κιουρια μου?:rolleyes::rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθαν τα baby και τα Kids banz μας

απογοητευση

πολυ ψευτικα

και ειναι ακριβως το ιδιο μεγεθος στο γυαλι

και το 2 χρονων και το 4 που ειχα παρει πιο μεγαλα

 

στο μικρο ειναι καλα αλλα στο μεγαλο πολυ μικρα

 

και γενικως δεν τα περιμενα ετσι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλησπέρα.

 

Ψάχνω να βρω να τυπώσω t-shirts για το γάμο της αδερφής μου και βρήκα αυτόν τον κυριούλη στο ebay http://myworld.ebay.co.uk/shaniztoons/. Έχει επιχειρήσει κάτι ανάλογο καμιά σας μέσω net να με βοηθήσει?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσια

λοιπόν θα με πάρει κανείς και για τρελή πάντα χρησιμοποιουσα google chrome και μετα τη συμβουλη της maria_s ανοιξα το mozilla (ουτε που το ειχα σκεφτει), τελικα πράγματι με εκεινο μια χαρά όλα, αν σας πω οτι αφου ανοιξα το δευτερο και με αναγνωρισε κατευθειαν πηρε τον κωδικο απο το ήδη ετοιμο στο google τοτε αρχισε και εκεινο να επαναφερει τα κουτακια!:shock:

ισως εγινε επαναφορτωση δεδομενων, εξαφανιστηκε παλι για λιγο και ηρθε πάλι! αν το ξανακάνει θα κανω επανεγκατασταση!

ήρθε καμποια στιγμή το pondikaki μου ο μικρος στο λαπ τοπ μαλλον πατησε πλήκτρα οπως πάντα.. τέλος καλό ... πέρασε και η μέρα ... φιλάκια παω να δω τι θα προλάβω

 

πάντως με την καθυστέρηση ανακάλυψα μια σελίδα αναζήτησης με σύνθετες αναζητησεις και σε παραπέμπει σε καταστήματα και στο ebay ίσως και να τη γνωρίζεται άλλα να την προσθέσω

http://www.twenga.co.uk/

και άλλη μια:

http://www.shopzilla.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγγυήσεις για online αγορές

Νοιώθω πολύ βλάκας..... :oops:

Εχτές έκατσα και καλοσώρησα την καημενούλα τη μανουλίτσα που είναι ξένη η καημένη και δεν ξέρει καλά ελληνικά.... :!:

Καλά ρε πεστε κι εσείς τιποτα!!! "βρε ζώον fifitsa αυτός είναι απλά ένας ψυχανώμαλος που μας σπάει τα ... αντίδια"

Φίλος, εγώ έχω και κότερο. Πάμε μια βόλτα?:evil:

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Και φυσικά ρώτησα πριν ποντάρω!!! Τα παπουτσάκια είναι δικά μας!!! Μας έκανε 2η προσφορά. Φαίνεται ο πρώτος δεν πλήρωσε....

 

 

Αυτο με την 2η προσφορα ειναι λιγο υποπτο.

Προσεχε γιατι γραφεται ο ιδιος ο πωλητης με δευτερο nickname και χτυπαει στην δημοπρασια για να ανεβασει την τιμη.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νοιώθω πολύ βλάκας..... :oops:

Εχτές έκατσα και καλοσώρησα την καημενούλα τη μανουλίτσα που είναι ξένη η καημένη και δεν ξέρει καλά ελληνικά.... :!:

Καλά ρε πεστε κι εσείς τιποτα!!! "βρε ζώον fifitsa αυτός είναι απλά ένας ψυχανώμαλος που μας σπάει τα ... αντίδια"

Φίλος, εγώ έχω και κότερο. Πάμε μια βόλτα?:evil:

 

αχαχαχα δεν ειδες που απορησα οτι ηταν η πρωτη φορα που ειπε σωστη προταση????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την 2η προσφορα ειναι λιγο υποπτο.

Προσεχε γιατι γραφεται ο ιδιος ο πωλητης με δευτερο nickname και χτυπαει στην δημοπρασια για να ανεβασει την τιμη.

Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

 

Γατούλα:

Αν κάποιος έχει 2 κομάτια ή ο νικητής δεν πληρώσει ή τελος πάντων αν ακυρωθεί η συναλλαγή, τότε ο πωλητής έχει δικαίωμα να δώσει 1 ευκαιρία στον επιλαχόντα. ή κάπως έτσι!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος. Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

Αν κάποιος έχει 2 κομάτια ή ο νικητής δεν πληρώσει ή τελος πάντων αν ακυρωθεί η συναλλαγή, τότε ο πωλητής έχει δικαίωμα να δώσει 1 ευκαιρία στον επιλαχόντα. ή κάπως έτσι!!!

 

 

οταν πρωτοξεκινησα την "καριερα " μου:P στο e bay,το 2006,ησουν υποχρεωμενος να το αγορασεις το προιον σε αυτη την περιπτωση που γραφεις,της 2ης ευκαιριας.το εγραφε στους ορους.μαλλον το αλλαξανε και πολυ σωστα κανανε :rolleyes:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

E! Nαι! Γιατί αν κάνω μπιντ και δω οτι δεν κέρδισα μπορεί να μην μπω ξανα για πολλές μέρες ή να μπιντάρω σε ένα άλλο ίδιο αντικείμενο. Οπότε να έχεις επιλογή να το πάρεις ή όχι είναι πιο δίκαιο....

 

Τώρα ξέρω οτι θα με κράξετε λίγο αλλά never mind...

Ρε κορίτσια γίνεται όταν κάνετε παραθέσεις και ξαναπαραθέσεις να σβήνετε και 1 κομάτι από το μηνυμα που παραθέτετε όταν είναι πολύ μεγάλο ? Γιατί είμαστε κι εμείς τα φτωχαδάκια που δεν έχουμε γρήγορο επεξεργαστή και βαραίνει πολύ το thread... Για να διαβάσω τί έγινε από κει που έμεινα εγώ και να γυρίσω σελίδες κάνω 10 ώρες και στην ουσία ο χώρος έχει καταληφθεί από επαναλήψεις.....

Ετσι κι αλλιώς τα quotακια έχουν βελάκια που τα πατάς και σε πάει στο quote που αναφέρεται αυτός που απαντάει!....

Ευχαριστώ και μη με χ_ _ _ε πολύ!!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

να κανω και αλλη μια ερωτηση γιατι ακομα δεεεε

πχ μετα απο ποσο χρονο σου ερχεται αυτη η 2η προσφορα?

πχ στα περιστατικα σας

γιατι να πει ο αλος δε το θελω ε δε θα γινει αμεσα να φανταστω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

 

ναι αυτο λεω οτι μετα στο δινει στην τιμη που εχεις μπινταρει.

 

μου εχει τυχει δυο φορες τυχαιοοοο?

 

edit: δλδ αν μπινταρω και κερδισω εγω ενα προιον και μετα αρνηθω να το πληρωσω ο πωλητης δεν θα κανει καταγγελια στο ebay ?

Και μεχρι τωρα εμενα μου εχει τυχει δυο φορες και τωρα παρομοια περιπτωση η δικη σου και αν δεν κανω λαθος μια φορα και στο καλαμαρακι.

 

γι αυτο λεω οτι εγγραφονται με διαφορετικο nick και μπινταρουν για να ανεβασουν την τιμη με προοπτικη να το πουλησουν οσο μπορουν πιο ακριβα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλησπέρα.

 

Ψάχνω να βρω να τυπώσω t-shirts για το γάμο της αδερφής μου και βρήκα αυτόν τον κυριούλη στο ebay http://myworld.ebay.co.uk/shaniztoons/. Έχει επιχειρήσει κάτι ανάλογο καμιά σας μέσω net να με βοηθήσει?

 

Kαλησπέρα:D πριν μερικές μέρες παρέλαβα μπλουζάκια μικρά και μεγάλα μεγέθη για τα γενέθλια του μικρού μου από εδώ

 

http://www.zazzle.co.uk/ τα οποία ήρθαν γρήγορα και ήταν άψογα;)

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, χτύπησα αυτό το σωσίβιο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00118VVCQ/ref=oss_product, ευελπιστώντας ότι θα μεταλλάξω το καμάρι μου σε γοργόνα! Ελπίζω να αξίζει τα ευρουλάκια του.

αχ βρε bitchoni ακριβο το πηρες...:(

το εχει στο http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655 (αν θες να γλυτωσεις τα μεταφορικα μπορεις να παραλαβεις απο τον χωρο τους,ειναι πολυ εξυπηρετικες,εμεις απο εκει το πηραμε)

και στο comfuzio...

και οι 2 το πουλανε 20€

 

Κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι?Πήρα απο το ebay γυαλάκια gymboree για τη μικρή νομίζοντας ότι προστατεύουν από τον ήλιο αλλά σήμερα ένας στο δρόμο μου είπε να προσέχω γιατί τα γυαλιά αυτά ζημιά κάνουν στα μάτια της μικρής.Πήγα λοιπόν σε έναν φίλο οπτικό και μου είπε ότι πρέπει να αλλάξω τους φακούς.Εσείς που τα ψάχνετε περισσότερο για βοηθήστε με.Οντως τα γυαλιά αυτά είναι μόνο για λούσο?Γιατί για να αλλάξω τους φακούς μου είπε 15 ευρώ.Τα πήρα 7 ευρώ!

με τα γυαλια ειναι ενα θεμα...λενε μεχρι τα 2 δεν επιτρεπεται...αλλα πως σου ηρθε βρε κοριτσακι no name γυαλια???:rolleyes:

θα προτεινα αυτα που λεει το καλαμαρακι...φαινονται πιο ποιοτικα απο τα banz...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...