Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ΧΡΙΣΤΙΝΑ επειδή έχω παραγγείλει αρκετές φορές από e-shop και έμεινα ευχαριστημένη πολύ, να σου πω ότι αυτά τα πράγματα τα ζητάει για τους πελάτες που πρώτη φορά παραγγέλνουν από e-shop. Σε επόμενη παραγγελία σου δεν θα σου τα ξαναζητήσει.

Επίσης την πιστωτική σου που την ζητάει σε φωτοτυπία, σου ζητάει να καλύψεις τα ψηφία της κάρτας και να φαίνονται μόνο τα 4 τελευταία. Έτσι θα τους το στείλεις.

 

ναι το καταλαβα αυτο η ολη διαδικασια με χαλασε..απλα ηθελα να μπω να παραγγειλω και τελος:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μονο ο πωλητης και ο ιδιος το ξερει

 

Ο πωλητής δεν ξέρει το ανώτερο ποσό που έχει βάλει ο κάθε πιθανός αγοραστής.

 

μαλιστα!! το πιασα.

κ εγω φοβομουν να βαλω παραπανω γιατι λεω κριμα ειναι αμα δεν ανεβει να το πληρώσω ''χρυσο''

χεχε

 

-- παντα μα παντα ομως δεν βλεπεισ το πριν απο σενα μπιντ ετσι?

η υπάρχουν περιπτώσεις?

 

ευχαριστω πολυ!!

εντιτ..σας χαιρετώ για λιγο παμε για μπανακι.

 

Βλέπεις την τιμή που έχει το προιόν αλλά δεν μπορείς να δεις το ανώτερο ποσό που έχει bidάρει ο προηγούμενος. Γι' αυτό βάζεις το μεγαλύτερο ποσό που είσαι διατεθειμένη να δώσεις.

 

Διάβασε και εδώ λίγο στο 9 λέει για τις αγορές.

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1767118&postcount=10

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε η τελευταια φτηνη παραγγελια με μπειμπυ φρες για συναδελφο!

τα βλεπει ενας που γενναει οσονουπω χαχχαχακαι ετοιμαζεται να πεσει και αυτος με τα μουτρα στις παραγγελιες!

 

και τζιμπορακια εξ αγγλιας, καλα βλεπω ταμπελακια πανω και δε το πιστευω ποσο τα πηρα χαχχαχααχχαα! με καλο κυνηγι βρισκεις καλες ευκαιριες και στη γηραια ηπειρο!

 

 

Γατουλα αν σουναι ευκολο θα'θελα link του πωλητή για φθηνα τζιμπορακια απο Αγγλία.Δεν το τολμώ απο Αμερική (ακόμη)αν και βλεπω τα 12,99$ και αφριζω!

Δεν περναει μερα που να μην μπω στο αγγλικο ebay να χαζεψω τζιμπορι:)

Link to comment
Share on other sites

εγω να μαντεψω λιγο? η τιμη πριν χτυπησεις ηταν 15,50? και τελευταια στιγμη εσυ δινεις 16?

ομως αυτος με τα 15,5 εχει βαλει 16 ισως και 17???

οποτε στο δευτερο "αυτοματα σε χτυπαει" και παει στα 16 αλλα προηγειται ηδη!

Eτσι ακριβως...ειχε βαλει απο πριν ποσο μεγαλυτερο π.χ 18 λιρες...εσυ χτυπας 16 και το παιρνει στην τιμη που το χτυπησες εσυ.......παντα οταν βαζετε το ποσο που ειστε διατεθειμενες να δωσετε,μη βαζετε ποτε ποσα π.χ 15,20,25 παρα 16,50 η 22,50...εχω κερδισει πολλα μ αυτη τη μικρη διαφορα......αν πχ μπορειτε να δωσετε μεχρι 16 λιρες βαλτε 16,50.....μερικες φορες πιανει....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως...ειχε βαλει απο πριν ποσο μεγαλυτερο π.χ 18 λιρες...εσυ χτυπας 16 και το παιρνει στην τιμη που το χτυπησες εσυ.......παντα οταν βαζετε το ποσο που ειστε διατεθειμενες να δωσετε,μη βαζετε ποτε ποσα π.χ 15,20,25 παρα 16,50 η 22,50...εχω κερδισει πολλα μ αυτη τη μικρη διαφορα......αν πχ μπορειτε να δωσετε μεχρι 16 λιρες βαλτε 16,50.....μερικες φορες πιανει....

:-D:grin: σωστή !!!!! είτε 15,56 ή 15,58 μια φορά κέρδισα κάτι για 0,02 παραπάνω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-D:grin: σωστή !!!!! είτε 15,56 ή 15,58 μια φορά κέρδισα κάτι για 0,02 παραπάνω :lol::lol:

ναι,ναι!!!!! εσυ το πες πιο σωστα.....μου χει τυχει και μενα να το παρω για 0,03 που χα δωσει παραπανω.....:rolleyes::lol::lol:

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω καλοκαιρινά παπουτσάκια αγκαλιάς? Καλοκαιρινά, δηλαδή σαν σανδαλάκια, όχι κλειστά.

Βγήκα το Σάββατο στα μαγαζιά και τα έβρισκα από 29-38 ευρώ (για παπουτσάκια που θα φορεθούν ένα με δύο μήνες πολλά δεν είναι?)

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Ε οχι και 30 ευρω για παπουτσακια αγκαλιας! :evil:

Και του Jumbo με 3 ευρω ωραιοτατα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου μόλις εκανα την πρώτη αγορα μου!!!!σας ευχαριστω παρά πολυ για τον χρόνο και την βοήθεια σας και συγνώμη αν σας ζαλισα! Έπρεπε όμως τέλικα να γίνει μια αγορα για να μπω στο νόημα!!!πάλι έχω ένα άγχος του αν θα έρθουν αλλα πιστεύω ότι τα κατάφερα!!θα σας ενημερωω μόλις παραλάβω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και 30 ευρω για παπουτσακια αγκαλιας! :evil:

Και του Jumbo με 3 ευρω ωραιοτατα ειναι!

Πραγματικά του jumbo είναι πολύ όμορφα. Και με 3 ευρώ παίρνεις και 2-3 ζευγάρια να αλλάζεις;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτος εχει συνεχεια, λιγα με μπινταρισμα και λιγα μεταφορικα

http://cgi.ebay.co.uk/GYMBOREE-GREEK-ISLE-STYLE-ISLAND-PARADISE-TOP-3-4-4T-/120733815124?pt=Girl_s_Clothing&hash=item1c1c4bd154#ht_3173wt_905

 

παρομοια

http://stores.ebay.co.uk/Little-Miss-Neves-Boutique?_rdc=1

 

τωρα την ειδα, δε ξερω μεταφορικα μετριες τιμες

http://stores.ebay.co.uk/mam22-gymboree-dolls/GIRLS-GYMBOREE-AGE-4T-/_i.html?_fsub=1494619011&_sid=644650171&_trksid=p4634.c0.m322

 

 

ερωτευτικα τα κερασακια/φραουλιτσες τζιμπορυ, δε τα προλαβα ολα χαχχαχαχα

αν βρω αυτη που πηγε το ζακετακι που ηθελα στα υψη θα τη ...μαδισω κερασι κερασι!

(για να δω θα την βρειτε? ..περιμενω...εχετε τεστ χιχιχιχιιχι)

 

μεμονωμενοι με 1-2 κομματια, εχω saved search και το παρακολουθω καθε μερα

 

αχχχχ σε κανα διχρονο θα τα βγαζουμε στις πωλησεις εεεεεεεε? :D :D :D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω καλοκαιρινά παπουτσάκια αγκαλιάς? Καλοκαιρινά, δηλαδή σαν σανδαλάκια, όχι κλειστά.

Βγήκα το Σάββατο στα μαγαζιά και τα έβρισκα από 29-38 ευρώ (για παπουτσάκια που θα φορεθούν ένα με δύο μήνες πολλά δεν είναι?)

Ευχαριστώ πολύ

εχει στο ζαρα στην σειρα mini mode (δεν εχουν ολα τα μαγαζια) πολυ ωραια με 20€ περιπου...αλλα και στα κανονικα bebe...

γιατι δεν κοιτας κι εκει?

 

εχει αγορασει καμια τα παπουτσακια litlle blue lamp απο το kidzshooz???

αξιζουν?

τα θελω για μεσα στο σπιτι πιο πολυ για να μην ειναι ξυπολυτος γιατι ειδα οτι στραβωνει λιγο το ποδαρακι του...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Σήμερα πήρα αυτό για το γιο μου http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000WIMH4M/ref=oss_product έτσι για να κάνουμε λίγη επανάληψη τα αγγλικά μας το καλοκαίρι. Ελπίζω να είναι καλό.

Έχω και ένα άλλο θεματάκι που θέλω τη γνώμη σας. Το τζην που είχα παραγγείλει από το Yoursclothing μου ήρθε τελικά με ένα μήνα καθυστέρηση. Είχα ζητήσει τα λεφτά μου πίσω και μου τα είχαν στείλει. Το τζην σαν νούμερο μου είναι καλό αλλά πίσω το ύφασμα (στην ύφανση του) κάνει μια γραμμή. Να σας πω την αλήθεια αν το έβλεπα στο μαγαζί δύσκολα θα το αγόραζα.Τι κάνουμε τώρα...

 

Θα μπορούσε κάποια να μου απαντήσει, αν μας έχουν επιστραφεί τα χρήματα για μια αγορά που κάναμε και άργησε πολύ..... άλλα τελικά μας ήρθε τι κάνουμε; Τους ενημερώνουμε και πληρώνουμε ή όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια οι τύποι στο paypal ειναι θεοι.

Ενας μ@λ.....ς ασχετος filesonic χακαρε τον λογαριασμό μου και με χρεωσε 150$ για συνδρομη στο κανάλι του. Για κακή του τύχη εχω alert στην πιστωτική μου για αγορές μεσω internet και χτύπησε μηνυματάκι. Παίρνω την τράπεζα ακυρώνω την κάρτα και κάνω κατευθείαν claim στο paypal για ακύρωση/ μη αναγνώριση συναλλαγής. Αμέσως μου έρχεται μηνυμα ότι θα εξετάσουν την υπόθεση και μέσα σε 3 ώρες μου είχαν επιστρέψει τα 150$. !!!!! :lol:

 

Το λέω με το χέρι στην καρδια: Οι αγορές μέσω internet όταν συνδιάζονται με e-banking είναι εργαλείο. Διαφορετικά μπορεί και να την πατήσεις.... Και προσοχή σ'αυτόν τον filesonic. Δεν ξέρω πού με βρήκε εμένα αλλά μάλλον από το ebay...

φιλια πολλά σε όλες!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οι τύποι στο paypal ειναι θεοι.

Ενας μ@λ.....ς ασχετος filesonic χακαρε τον λογαριασμό μου και με χρεωσε 150$ για συνδρομη στο κανάλι του. Για κακή του τύχη εχω alert στην πιστωτική μου για αγορές μεσω internet και χτύπησε μηνυματάκι. Παίρνω την τράπεζα ακυρώνω την κάρτα και κάνω κατευθείαν claim στο paypal για ακύρωση/ μη αναγνώριση συναλλαγής. Αμέσως μου έρχεται μηνυμα ότι θα εξετάσουν την υπόθεση και μέσα σε 3 ώρες μου είχαν επιστρέψει τα 150$. !!!!! :lol:

 

Το λέω με το χέρι στην καρδια: Οι αγορές μέσω internet όταν συνδιάζονται με e-banking είναι εργαλείο. Διαφορετικά μπορεί και να την πατήσεις.... Και προσοχή σ'αυτόν τον filesonic. Δεν ξέρω πού με βρήκε εμένα αλλά μάλλον από το ebay...

φιλια πολλά σε όλες!

 

 

το filesonic ειναι σαν το rapidshare.Eιναι εταιρειες που διαθετουν ιντερνετικο χωρο να ανεβασεις ή να κατεβασεις αρχεια και να τα μοιραστεις με οποιους θελεις.

Προφανως καποιος εκλεψε τα στοιχεια σου καιαγορασε συνδρομη απο το filesonic και οχι το ιδιο το filesonic.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

εχει στο ζαρα στην σειρα mini mode (δεν εχουν ολα τα μαγαζια) πολυ ωραια με 20€ περιπου...αλλα και στα κανονικα bebe...

γιατι δεν κοιτας κι εκει?

 

εχει αγορασει καμια τα παπουτσακια litlle blue lamp απο το kidzshooz???

αξιζουν?

τα θελω για μεσα στο σπιτι πιο πολυ για να μην ειναι ξυπολυτος γιατι ειδα οτι στραβωνει λιγο το ποδαρακι του...

 

 

kαλημερααα

εχω αγορασει απο το kidshooz...τωρα που τα pediped originals δεν του κανουν πλεον ( γιατι βγαινουν μεχρι 18-24)...καλουτσικα ειναι, κ εγω για το σπιτι τα θελω....αλλα δεν συγκρινονται με τα pediped originals που τα φορουσε παντου κ εξω, κ δεν ειχε παραπονεθει ποτε, με τα κιντσουζ παραπονιεται στον κηπο αν πατησει κανενα χαλικακι, λερωνουν πολυ, ο πατος τους, γενικως δεν συγκρινονται....

αν απο νουμερα σε παιρνει προτεινω πεντιπεντ....ειναι απιθαναααα

τα επλενα κιολας ...****** κ αριστης ποιοτητας

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα....

bebutsiko για αυτα με το προβατακι λες ε???

pediped απο το εν λογω site θα ψωνισω???

το com η το uk???

εχουν μαλακο πατο κι αυτα???

το λεω γιατι αλλιως σκεφτομαι να παρω Kickers.

αλλα για μεσα στο σπιτι δεν μου φαινεται καλη λυση...

σε ζαλισα ε???

 

ευχαριστω!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθειά σας. Πρέπει να αγοράσω καρεκλάκι αυτοκινήτου και δεν έχω ιδέα σε ποιά ηλεκτρονικά καταστήματα να κοιτάξω. Help!!!

καλημερούδια κόρες !!!!

 

ilonka στην υπογραφή μου (όπως και στην υπογραφή και άλλων μελών) έχω λινκ για την λίστα με όλα τα eshop που έχουμε αγοράσει κατά καιρούς έχει και ειδική κατηγορία για προίκα μωρού εκεί θα βρείς τα site που ψάχνεις.

Αυτά που ακούγονται περισσότερο και έχουν αγοράσει μέλη του φορούμ τώρα τελευταία είναι

http://www.pramworld.co.uk/

http://www.bimbomarket.it/

δες και στο http://www.amazon.co.uk (με πωλητή το αμαζον) ίσως κάποιο από αυτά που έχει να το στέλνει στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου ρθαν τα πραγματακια απο mandco ουφ!!! τα παπουτσάκια του μικρου τελικά ειναι μεγάλα -θα του τα δοκιμάσω - αλλά δεν νομίζω!!!

Και είναι τοσο όμορφα από κοντά!! του πήρα το 9 αλλά έπρεπε να του πάρω το 8 τελικά!!!

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κόρες ψάχνω πέδιλα για το γιο μου.

 

Εννοείται ότι ψάχνω από τη λίστα, αλλά γιατί θυμάμαι ότι έχουν αναφερθεί κι άλλα μαγαζιά...ή τα χω χάσει τελείως πλέον?

 

Α, καλαμαράκι, ή όποια Θεσσαλονικιά στο mega outlet έχετε βρει καλές τιμές για παπούτσια?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθειά σας. Πρέπει να αγοράσω καρεκλάκι αυτοκινήτου και δεν έχω ιδέα σε ποιά ηλεκτρονικά καταστήματα να κοιτάξω. Help!!!

 

καλημέρα κορίτσια,

 

δες http://www.pramworld.co.uk/index.html, http://www.olivers-baby-care.co.uk/car-seats/child-car-seats.html?manufacturer=195, http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/secf77a8d6422/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/6202.21004.66&OrderBy=CreationDate&OrderDesc=1,

και φυσικά απο την λίστα που αναφέρει την προίκα μωρών http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1986577&postcount=24083

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...