Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Γατούλα, θέλει υπομονή - να ξέρα τι δεν θέλει υπομονή και γίνεται άμα το αποφασίσεις :rolleyes::rolleyes: -, καμιά βδομάδα άντε 10 μέρες. Με βόλεψαν τα υποσέντονα μιας χρήσης, γιατί δεν μπορούσα να πλένω σελτέδες κάθε μέρα. Πήρα ένα πακέτο και είναι πιο πάνω από την μέση, θα το χρησιμοποιήσω και στον πιτσιρίκο λίαν συντόμως. Άντε πια με τις πάνες, ca suffit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δηλαδή, λες με το ΝΕΧΤ και πέρσοναλ σόπερ ιδιώτη όχι από εταιρεία, δεν θα γίνει δουλειά ? Π.χ. αυτή την κοπέλα που είπε η ΜΑΡΙΑΗΝ σκεφτόμουν .......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν αξίζει - οικονομικά εννοώ - η πέρσοναλ σόπερ ?

 

Στις 15 Ιουλίου είπες ε ? Η Δυτική Όχθη καλύτερα από τον Πειραιά, για πες που έχεις πάει στο καινούριο ...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Κοριτσια πειτε μου αν γνωριζετε...Τι νουμερο ειναι τα παπουτσακια 6??Χαζευω στο m&co alla sto size guide δεν βλεπω νο παπουτσιων..:confused:

Εχετε παρει παπουτσκια απο εκει?Πως ειναι γενικως τα νουμερα?

Μη με προσπερασετε γιατι...εχω καιρο να ψωνισω απο ιντερνετ κ εχω παθει ελλειψη!!!!!:P:D

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γατούλα και όσες ενδιαφέρονται, έχεις δεί αυτόν εδώ http://stores.ebay.co.uk/thelingerieconnection ? Δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπεί, έχει πολλά και branded σουτιέν .....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!

Κοριτσια πειτε μου αν γνωριζετε...Τι νουμερο ειναι τα παπουτσακια 6??Χαζευω στο m&co alla sto size guide δεν βλεπω νο παπουτσιων..:confused:

Εχετε παρει παπουτσκια απο εκει?Πως ειναι γενικως τα νουμερα?

Μη με προσπερασετε γιατι...εχω καιρο να ψωνισω απο ιντερνετ κ εχω παθει ελλειψη!!!!!:P:D

 

Δες εδώ http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes το αγγλικό 6 είναι το 23 νομίζω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγω περνω 4-5 και η μικρη μου ειναι στα ιδια ...κιλα,υψος και χρονια εννοω...

 

ευχαριστώ!!!

παίρνεις 4-5 και σε σορτσάκια ή να ακολουθήσω τη συμβούλή της συντοπίτισας απο κάτω και ναπάρω 3-4 στα σορτς???

έχει αδυνατα ποδαράκια η μικρη!!!

 

Προτείνω 4-5 χωρίς δεύτερη σκέψη.

3-4 μόνο αν πάρεις σορτσάκια και θέλεις να είναι πιο στενά

 

ευχαριστώωω!!!!

 

...ειπες το παιδι μου χοντρο?????? οχι βρε και ο Β ειναι κανονικοτατος, φλατ κοιλια.....εεεεε η Α ειναι καλαμι (πονεμενη ιστορια)

 

όχι καλέ!!! δεν είπα το παιδί σου χοντρό!!!

την ανιψιά είπα αδυνατούλα!!!

έχει ποδαράκια καλαμάκια και δε λέει να της πάρω σορτσάκια και να της είναι σα βράκες!!!!:P:p:p

 

καλάμι η Α ε? πόσα κιλάκια???

γιατί και η δικιά μου απο βάρος....10400 τον προηγούμενο μήνα!!!

παρολαυτά έχει φρατζολομπουτάκια!!!:D

 

και μια και το θυμηθηκα....έχει δοκιμάσει καμία αυτό:

http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!!:D

 

Niente, καλά ψώνια.

 

Το 6 επισης ειναι και το 39 σε γυναικειο...;)

 

Είδες, μάνα και γιός (εμείς δηλαδή :rolleyes:) ίδιο νούμερο8-)8-):cool: Καλά είστε μωρέ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω 6αρακι ειμαι αλλα σε λιγο ο γιος θα με φτασει στο ελληνικο νουμερο...ενταξει ειμαστε πιο μεγαλοι απο εσας!

(σκατουλες μπλε!!! τη δευτερα παμε για εξετασεις ουρων και αιματος μπας κι εχει ουρολοιμωξη αν και απο χθες ειναι απυρετο το σκατουλι...τι να πω κι εγω η δολια μανα)

...και οχι τιποτις αλλο, ο Κινεζουλης αφαντος (μαμω την Κινεζια μου - ετσι λεει ο υιος την Κινα)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!!!

παίρνεις 4-5 και σε σορτσάκια ή να ακολουθήσω τη συμβούλή της συντοπίτισας απο κάτω και ναπάρω 3-4 στα σορτς???

έχει αδυνατα ποδαράκια η μικρη!!!

Καλυτερα να τα παρεις 3-4 σε σορτσακι τοτε για να μην ειναι kai σαν καμπανουλα:):):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω θέμα με έναν πωλητή του e-bay και χρειάζομαι γνώμες.

Αγόρασα ένα εξάρτημα για μια μηχανή εκ μέρους ενός φίλου μου από έναν πωλητή του e-bay.com. Μου έστειλε το εξάρτημα πολύ γρήγορα (σχεδόν 10 μέρες από την αγορά) αλλά το εξάρτημα είναι λάθος. Είχα παραγγείλει για μηχανή yamaha και μου έστειλε για kawasaki. Με ενημέρωσε ο φίλος μου όταν του το παρέδωσα γιατί εγώ δεν έχω ιδέα από αυτόν. Στέλνω e-mail στον πωλητή, τον ενημερώνω για το λάθος του και μου ζητάει να του στείλω το serial numebr που είχε το πακέτο. Του το στέλνω (ήταν διαφορετικό από αυτό που έγραφε το προιόν του παρήγγειλα, άρα αποδείκνυε το λάθος του) και μου ζήτησε να του στείλω πίσω το προιόν, αυτό το 5κιλο αν θυμάστε που έλεγα τις προάλλες.

Ωραία του λέω εγώ θα το στείλω, τα έξοδα ποιος θα τα καλύψει, φτάνει που πρέπει να περιμένω τόσο καιρό μέχρι να πάει Αμερική και να ξανάρθει το σωστό πίσω σε μένα. Αααα μου λέει δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αν είναι δικό μου το λάθος οκ θα το αναλάβω (έτσι με μια λέξη, χωρίς να το διευκρινίσει 'ναι αναλαμβάνω τα έξοδα επιστροφής') διαφορετικά δεν το αναλαμβάνω.

Και ρωτώ τι να κάνω? Μετά από αυτό ήρθαμε λίγο σε ρήξη καθώς αυτός προσβλήθηκε που του είπα πως πρέπει να περιμένω και δεν είμαι διατεθιμένη να πληρώσω έξοδα επιστροφής και του απάντησα πως καθώς είναι έμπειρος seller θα έπρεπε να είναι πιο ευγενικός με τους πελάτες του και αν το προιόν το είχα πάρει για μένα θα κατέφευγα στο πέιπαλ ή στο e-bay αλλά επειδή δεν είναι να μου απαντήσει με ένα ναι ή ένα όχι αν θα καλύψει τα έξοδα επιστροφής!

Τι κάνω τώρα? Οκ περιμένω απάντησή του αλλά πες ό,τι του το στέλνω πίσω (το κόστος θα είναι μεγάλο, 5κιλο δέμα στην Αμερική φανταστείτε) και αυτός δεν αναλάβει ό,τι ήταν δικό του λάθος ή δεν μου επιστρέψει τα μεταφορικά? 21/05 έγινε η πληρωμή στο πέιπαλ οπότε έχω και πρόβλημα χρόνου μέχρι να πάει και να ρθει από Αμερική...

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

personal sopper για νεχτ θα ελεγα μονο σε φαση εκπτωσεων, εγω βρισκω παρα πολλα στο εβαυ και με καλες τιμες

 

Νεραιδουλα, 20 μ πατησε τα 10! μας περνατε ! (τα τζιμπορακια το 3 της πεφτουννννννν)

 

To River West ειναι κολλητα στο ΙΚΕΑ στο Κηφισο, μικρο σε μεγεθος (2 ωρες στα Νεχτ, 1 ωρα στο Η&Μ, 2 ωρες παιδοτοπο, αντε και 1 ωρα για κεφτεδακια στο ΙΚΕΑ, τελειωσε η μερα!!!!!)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω θέμα με έναν πωλητή του e-bay και χρειάζομαι γνώμες.

Αγόρασα ένα εξάρτημα για μια μηχανή εκ μέρους ενός φίλου μου από έναν πωλητή του e-bay.com. Μου έστειλε το εξάρτημα πολύ γρήγορα (σχεδόν 10 μέρες από την αγορά) αλλά το εξάρτημα είναι λάθος. Είχα παραγγείλει για μηχανή yamaha και μου έστειλε για kawasaki. Με ενημέρωσε ο φίλος μου όταν του το παρέδωσα γιατί εγώ δεν έχω ιδέα από αυτόν. Στέλνω e-mail στον πωλητή, τον ενημερώνω για το λάθος του και μου ζητάει να του στείλω το serial numebr που είχε το πακέτο. Του το στέλνω (ήταν διαφορετικό από αυτό που έγραφε το προιόν του παρήγγειλα, άρα αποδείκνυε το λάθος του) και μου ζήτησε να του στείλω πίσω το προιόν, αυτό το 5κιλο αν θυμάστε που έλεγα τις προάλλες.

Ωραία του λέω εγώ θα το στείλω, τα έξοδα ποιος θα τα καλύψει, φτάνει που πρέπει να περιμένω τόσο καιρό μέχρι να πάει Αμερική και να ξανάρθει το σωστό πίσω σε μένα. Αααα μου λέει δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αν είναι δικό μου το λάθος οκ θα το αναλάβω (έτσι με μια λέξη, χωρίς να το διευκρινίσει 'ναι αναλαμβάνω τα έξοδα επιστροφής') διαφορετικά δεν το αναλαμβάνω.

Και ρωτώ τι να κάνω? Μετά από αυτό ήρθαμε λίγο σε ρήξη καθώς αυτός προσβλήθηκε που του είπα πως πρέπει να περιμένω και δεν είμαι διατεθιμένη να πληρώσω έξοδα επιστροφής και του απάντησα πως καθώς είναι έμπειρος seller θα έπρεπε να είναι πιο ευγενικός με τους πελάτες του και αν το προιόν το είχα πάρει για μένα θα κατέφευγα στο πέιπαλ ή στο e-bay αλλά επειδή δεν είναι να μου απαντήσει με ένα ναι ή ένα όχι αν θα καλύψει τα έξοδα επιστροφής!

Τι κάνω τώρα? Οκ περιμένω απάντησή του αλλά πες ό,τι του το στέλνω πίσω (το κόστος θα είναι μεγάλο, 5κιλο δέμα στην Αμερική φανταστείτε) και αυτός δεν αναλάβει ό,τι ήταν δικό του λάθος ή δεν μου επιστρέψει τα μεταφορικά? 21/05 έγινε η πληρωμή στο πέιπαλ οπότε έχω και πρόβλημα χρόνου μέχρι να πάει και να ρθει από Αμερική...

Βρε Ελέ, δεν είναι σαφές από το σίριαλ νάμπερ ότι το λάθος είναι δικό του ? Αφού όπως λές το σίριαλ νάμπερ φαινόταν και στην περιγραφή του προιόντος.

Κοίτα, θεωρώ ότι από την στιγμή που το λάθος είναι δικό του, άστον να βουρλίζεται με το τι πρέπει και δεν πρέπει να πληρώσει. Είναι υποχρεωμένος να πληρώσει, έτσι το βλέπω εγώ.

 

Γιατί δεν του γράφεις ένα συνοπτικό μύνημα, περί λάθους σίριαλ νάμπερ κλπ., και να του πεις ότι αν δεν συμμορφωθεί λυπάσαι ειλικρινά αλλά θα πρέπει να ανοίξεις άμεσα case στο ebay, γιατί ο χρόνος σε πιέζει. Αυτό με το αντικείμενο που είναι ή δεν είναι δικό σου, γιατί του το είπες ? Τι ρόλο παίζει στην μεταξύ σας διαφορά, στο φινάλε μπορεί να ήθελες να το κάνεις δώρο:rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω θέμα με έναν πωλητή του e-bay και χρειάζομαι γνώμες.

Ο φίλος τι λέει για όλα αυτά?

Μεσάζων δεν ήσουν εσύ? Ή του το πήρες δώρο?

Προκειμένου να κρατήσει ένα τελείως άχρηστο πράγμα, ας πληρώσει μεταφορικά (που θέλω να πιστεύω ότι δεν θα τα χρεώσει ο πωλητής)

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ, ΕΔΩ Αααα εσείς πάτε να μου κλείσετε το σπίτι:P

 

Με λένε Αρτέμη Μάτσα και έχω να πω το εξής, Δεν Φταίω Εγώ, Το Καλαμαράκι Το Έκανε..........

 

personal sopper για νεχτ θα ελεγα μονο σε φαση εκπτωσεων, εγω βρισκω παρα πολλα στο εβαυ και με καλες τιμες

 

To River West ειναι κολλητα στο ΙΚΕΑ στο Κηφισο, μικρο σε μεγεθος (2 ωρες στα Νεχτ, 1 ωρα στο Η&Μ, 2 ωρες παιδοτοπο, αντε και 1 ωρα για κεφτεδακια στο ΙΚΕΑ, τελειωσε η μερα!!!!!)

Θέλει σκέψη και υπολογισμούς το πέρσοναλ σόπερ στο ΝΕΧΤ :rolleyes:

Η κατανομή χρόνου που κάνεις είναι unpectable...................:wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

...και καρφουρ..να κανεις τα ψωνια σου φευγοντας! τι αλλο θελεις? με λιωμενα ποδια θα φυγουμε !!!!

..... μια χαρά τα λές αλλά ........ θέμα 1ο η μικρή είναι ελατήριο και ο πιτσιρίκος τα παίρνει γρήγορα τα μαθήματα θέμα 2ο το σενάριο ακούγεται καλό, αν βρούμε μια νταντά αμέσου δράσεως, να πιούμε και έναν καφέ οι δόλιες μάνες ......... αφήνω το θέμα του τσιγάρου, στο πεζοδρόμιο στο ποτάμι, από το ένα μαγαζί στο άλλο μόνο.:rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη μου εγώ το αγόρασα για λογαριασμό του φίλου, όχι σαν δώρο. Μου το πλήρωσε ο άνθρωπος αλλά καθότι είναι άσχετος με e-bay πρέπει να το χειριστώ εγώ και να τον προφυλάξω. Εννοείται πως από το σίριαλ νάμπερ φαίνεται το λάθος του, του το είπα άλλωστε. Το serial ήταν ένα κατεβατό εγώ πώς θα το ήξερα αν δεν το έγραφε στο κουτί? Επίσης αν δεν χρειαζόμουν το προιόν δεν θα το παράγγελνα και πολύ περισσότερο δεν θα το πλήρωνα αμέσως! Του τα είπα αυτά. Το ό,τι του ανέφερα ό,τι δεν είναι δικό μου το έκανα μόνο και μόνο για να χρησιμοποιήσω τις μαγικές λέξεις ebay & paypal.

Προσπαθώ να καταλήξω κάπου μαζί του και μετά θα ενημερώσω τον φίλο μου τι ζητάει και τι πρέπει να κάνει. Άσχετος είναι ο καημένος.

Απλά σε όλα αυτά μου την έσπασε το στυλ του, και καλά στείλτο από δω και βλέπουμε τι θα κάνουμε.

Kolibigακι δεν του έχω πει τίποτα για την επιστροφή που ζητάει και για τα έξοδα που πρέπει να πληρώσει. Περιμένω να δω που θα καταλήξουμε.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γατούλα θα φαίνεται το σήριαλ στην απόδειξη, ελπίζω να την έχει κρατήσει ο δόλιος. Αλλά δεν τίθεται θέμα αν το λάθος είναι δικό του ή όχι, με εκνευρίζει η συμπεριφορά του!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη μου εγώ το αγόρασα για λογαριασμό του φίλου, όχι σαν δώρο. Μου το πλήρωσε ο άνθρωπος αλλά καθότι είναι άσχετος με e-bay πρέπει να το χειριστώ εγώ και να τον προφυλάξω. Εννοείται πως από το σίριαλ νάμπερ φαίνεται το λάθος του, του το είπα άλλωστε. Το serial ήταν ένα κατεβατό εγώ πώς θα το ήξερα αν δεν το έγραφε στο κουτί? Επίσης αν δεν χρειαζόμουν το προιόν δεν θα το παράγγελνα και πολύ περισσότερο δεν θα το πλήρωνα αμέσως! Του τα είπα αυτά. Το ό,τι του ανέφερα ό,τι δεν είναι δικό μου το έκανα μόνο και μόνο για να χρησιμοποιήσω τις μαγικές λέξεις ebay & paypal.

Προσπαθώ να καταλήξω κάπου μαζί του και μετά θα ενημερώσω τον φίλο μου τι ζητάει και τι πρέπει να κάνει. Άσχετος είναι ο καημένος.

Απλά σε όλα αυτά μου την έσπασε το στυλ του, και καλά στείλτο από δω και βλέπουμε τι θα κάνουμε.

Kolibigακι δεν του έχω πει τίποτα για την επιστροφή που ζητάει και για τα έξοδα που πρέπει να πληρώσει. Περιμένω να δω που θα καταλήξουμε.

Λοιπόν, αφού είναι δικό του λάθος, πέστου το με απόλυτη σαφήνεια ότι δεν θα πληρώσεις εσύ γιαυτό. Και πέστου επίσης ότι θέλεις μια τελική και οριστική απάντηση που να σε ικανοποιεί, για να ξέρεις και εσύ μετά αν θα ανοίξεις υπόθεση στο ebay. Λίγα λόγια και αποτελεσματικά.

Τι θα πεί στείλτο και θα δούμε ? Που είσαι ρε φίλε, από Σύνταγμα Πατήσια απόσταση ? Μάλλον τον χρόνο ροκανίζει, πονηρούλι το Αμερικανάκι.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ελέ μου συμφωνω με τις προλαλισασες...νομιζω οτι ειναι απο τις πιο ξεκαθαρες υποθεσεις και μου κανει εντυπωση που σου κανει τσιριμονιες...περιμενε την απαντηση του μεχρι και τη Δευτερα και εν συνεχεια ανοιξε case...ειναι ηλιου φαεινοτερο οτι το λαθος ειναι αποκλειστικα δικο του οποτε δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο να επιβαρυνθεις εσυ τα εξοδα αποστολης!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...