Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

γατούλα μου έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο για το νο. 2 σχόλιό σου

εγώ να φανταστείς γάλα δεν αγοράζω εάν δεν δω την τιμή!! και όχι γιατί είμαι τσιγκούνα, αλλά γιατί έτσι έχω ένα κόλλημα, δεν μπορώ να με κοροιδεύουν! χτες ήταν τόση ησ σύγχυσή μου όμως που ενώ έψαχνα τα ταμπελάκι να δω τις τιμές, δεν είχαν όλα.

άσε τί έπαθα μόλις είδα το 82!! υπογλώσσιο χρειάστηκα!!!

και όσο αφορά το όνομα αρχίζει από fra.....στην μέση έχει ......tti......και τελειώνει σε .....na

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γατούλα μου έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο για το νο. 2 σχόλιό σου

εγώ να φανταστείς γάλα δεν αγοράζω εάν δεν δω την τιμή!! και όχι γιατί είμαι τσιγκούνα, αλλά γιατί έτσι έχω ένα κόλλημα, δεν μπορώ να με κοροιδεύουν! χτες ήταν τόση ησ σύγχυσή μου όμως που ενώ έψαχνα τα ταμπελάκι να δω τις τιμές, δεν είχαν όλα.

άσε τί έπαθα μόλις είδα το 82!! υπογλώσσιο χρειάστηκα!!!

και όσο αφορά το όνομα αρχίζει από fra.....στην μέση έχει ......tti......και τελειώνει σε .....na

 

AAAAAAAA απο εκει μας ψωνιζει η νονά μας! μόνο! μέγα ψώνιο!!!!!!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που ουτε καν τα εχω ακουσει????:confused:

Παντως εμενα η νονα της μπουμπους ειναι μεγαλη στοκατζου και πολυ το χαιρομαι...:lol:...χθες με πηγε στο stock της s.oliver και εχει ρουχα για παιδια και μεγαλους...ενα θα σας πω πηρε παντελονι ωραιοτατο με 2 ευρω και το Σαββατο θα παω με το συζυξ μπας και βρουμε κουστουμι για τη βαφτιση με 35ευρα περικαλω...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε λυσσάρες, δεν αφήσατε ούτε ένα αντικουνουπικό??? Σφυράτε αν το ξαναβάλει ον στοκ...

 

Εμ βέβαια... Το τελευταίο δεματάκι το έλαβα χθες, από Δευτέρα το κόβω τώρα, θα φράξει η πόρτα απ τα δέματα!

 

 

αυτο το αντικουνουπικο δεν ειναι το ιδιο?ποια η διαφορα?ειναι πιο ευχρηστο το στικ???γιατι εβαλα αυτο στο καλαθι,αν ειναι να περιμενω το στικ

 

 

 

http://www.iherb.com/W-S-Badger-Company-Anti-Bug-Balm-Citronella-Rosemary-56-g-2-oz/18401?at=0

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

γατούλα, θα χάσεις τον χρόνο σου! καλά τα λες!!

aggelomarios είναι "αδελφάκι" του lapin, σίγουρα θα έχεις δει κάπου κατάστημα

ααα πολύ την χαίρομαι την νονά σας!! έτσι ευχαριστιόμαστε τα ρούχα ντε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε μα...εχει βρει και το στοκ της alouette κι εχουμε γεμισει...τωρα προσπαθω να την εισαγαγω και στις internetικες αγορες αλλα αντιστεκεται σθεναρα...που θα μου παει θα την ψησω!! Παντως στην κορη της πηρα ενα φουστανακι bonnie γλυκα και στον αντρα της μια μπλουζα nautica 30$ (+13$ τα μτφ παλι 3 επαιρνα σε σχεση με το Ελλαντα) απο αμερικα και ειδα το ματακι της να γυαλιζει...ειμαι κοντα σας λεωωωωωωωωωωω!!!!:cool:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι την ειχα παθει κι εγω με τα matou france. ειχαν φερει στο γιο μου μια φορμα που δεν μου αρεσε καθολου και πηγα να την αλλαξω. η τιμη της ηταν 26 ευρω και δεν υπηρχε τιποτα αλλο σ' αυτην την τιμη. ο,τι επιανα ειχε το λιγοτερο ενα πενηνταρικο. με τα χιλια ζορια βρηκα μια φορμα κι εδωσα μονο 10 ευρω παραπανω.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Σκέφτομαι την αγορά ενός ρηλάξ.Μπορείτε να μου πείτε πως σας φαίνεται αυτό http://www.pramworld.co.uk/product/5023/Graco_Sweetpeace_Newborn_Soothing_Centre;

Και κάτι ακόμη:εσείς από πότε τα βάζατε τα μωράκια σας εκεί;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο το αντικουνουπικο δεν ειναι το ιδιο?ποια η διαφορα?ειναι πιο ευχρηστο το στικ???γιατι εβαλα αυτο στο καλαθι,αν ειναι να περιμενω το στικ

 

http://www.iherb.com/W-S-Badger-Company-Anti-Bug-Balm-Citronella-Rosemary-56-g-2-oz/18401?at=0

 

Σοφάκι, έχω μπαλμ της badger για τα χερια και θελει πολύ καλό άπλωμα και τριψιμο. για μια μικρή περιοχή είναι σουπερ, αλλά αν θες να καλύψεις χεράκια, ποδαράκια, μουτράκια άστα να πάνε :lol:

Το ρολ ον το είχε η Αξες πέρσι και είναι πολύ καλό αλλά μπορεί λέει να σου ξεφύγει περιοχή.

Οπότε για φέτος παραγγείλαμε χθες βράδυ το σπρεϋ μπας και είναι πιο απλή η επικάλυψη των ταλιμπάν :lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ε μα...εχει βρει και το στοκ της alouette κι εχουμε γεμισει...τωρα προσπαθω να την εισαγαγω και στις internetικες αγορες αλλα αντιστεκεται σθεναρα...που θα μου παει θα την ψησω!! Παντως στην κορη της πηρα ενα φουστανακι bonnie γλυκα και στον αντρα της μια μπλουζα nautica 30$ (+13$ τα μτφ παλι 3 επαιρνα σε σχεση με το Ελλαντα) απο αμερικα και ειδα το ματακι της να γυαλιζει...ειμαι κοντα σας λεωωωωωωωωωωω!!!!:cool:

και καλά κάνετε!!

καλέ κάτι άκουσα........κλείνει το allouette????

 

ετσι την ειχα παθει κι εγω με τα matou france. ειχαν φερει στο γιο μου μια φορμα που δεν μου αρεσε καθολου και πηγα να την αλλαξω. η τιμη της ηταν 26 ευρω και δεν υπηρχε τιποτα αλλο σ' αυτην την τιμη. ο,τι επιανα ειχε το λιγοτερο ενα πενηνταρικο. με τα χιλια ζορια βρηκα μια φορμα κι εδωσα μονο 10 ευρω παραπανω.

αυτό ακριβώς έπαθα και εγώ αλλά με 35 ευρώ...........:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

ετσι την ειχα παθει κι εγω με τα matou france. ειχαν φερει στο γιο μου μια φορμα που δεν μου αρεσε καθολου και πηγα να την αλλαξω. η τιμη της ηταν 26 ευρω και δεν υπηρχε τιποτα αλλο σ' αυτην την τιμη. ο,τι επιανα ειχε το λιγοτερο ενα πενηνταρικο. με τα χιλια ζορια βρηκα μια φορμα κι εδωσα μονο 10 ευρω παραπανω.

 

Ετσι την ειχα παθει εγω με τα Ηρα..60 ευρω μια φορμα για 3χρ ή κατι τετοιο..

Αναρωτιεμαι μεχρι ποτε θα εχουν δουλεια...και ποιος τα παιρνει αυτα τα ρουχα με αυτες τις τιμες (αν και τα παιδικα ειναι τα τελευταια που θα πεσουν)

Παντως ματου φρανσ βρισκω φτηνα στα εμπολι, 10ε η μπλουζα (χοντρο φουτερακι) και ειναι ομορφα. Στα μαγαζια μονο στα αουτλετ, στα στοκ και στις εκπτωσεις αξιζει να ψωνιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Σκέφτομαι την αγορά ενός ρηλάξ.Μπορείτε να μου πείτε πως σας φαίνεται αυτό http://www.pramworld.co.uk/product/5023/Graco_Sweetpeace_Newborn_Soothing_Centre;

Και κάτι ακόμη:εσείς από πότε τα βάζατε τα μωράκια σας εκεί;

 

Κούκλα με το καλό το θαυματάκι σου!

Το πραμγουορλντ εχει περιπου 30-40 λίρες μεταφορικά οπότε δε νομίζω ότι σε συμφέρει από εκεί.

 

Τον δικό μου τον μπόμπιρα τον έβαλα από 30 ημερών γιατί ξάπλωνε τελείως η πλάτη του ρηλαξ, αλλά ζήτημα αν έκατσε 2 φορές :( το σιχαινόταν!

 

Όταν ήταν περίπου 3 μηνών πήρα αυτό

 

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=39950&selcat=bgsw

 

το οποίο και το λάτρεψε! άπειρες ώρες ύπνου! με το ζόρι τον έβγαλα 8 μηνών γιατί είχε φτάσει στα όρια βάρους!

 

το κάθε μωρό είναι διαφορετικό και έχουν άποψη για όλα ;)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κούκλα με το καλό το θαυματάκι σου!

Το πραμγουορλντ εχει περιπου 30-40 λίρες μεταφορικά οπότε δε νομίζω ότι σε συμφέρει από εκεί.

 

Τον δικό μου τον μπόμπιρα τον έβαλα από 30 ημερών γιατί ξάπλωνε τελείως η πλάτη του ρηλαξ, αλλά ζήτημα αν έκατσε 2 φορές :( το σιχαινόταν!

 

Όταν ήταν περίπου 3 μηνών πήρα αυτό

 

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=39950&selcat=bgsw

 

το οποίο και το λάτρεψε! άπειρες ώρες ύπνου! με το ζόρι τον έβγαλα 8 μηνών γιατί είχε φτάσει στα όρια βάρους!

 

το κάθε μωρό είναι διαφορετικό και έχουν άποψη για όλα ;)

Ευχαριστώ πολύ.Θα το ψάξω.Όντως το pramworld έχει πολλά μτφ,το είδα και στο αμαζον φθηνότερα και απογοητεύτηκα από τα reviews.Ευχαριστώ.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψαχνω να βρω τιμες για το στολισμο της βαφτισης και μιλαμε τα'χω δει ολα...300 ευρω για βαφτιση??? Τα'χουμε χασει οεο???

(παρεπιπτοντως η βαφτιση θα γινει στο παρκο Τριτση εκει που εχουμε τη συναντηση χι χι χι)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και όλα καλά!!!!

 

Εάν δεν σας το πω, θα σκάσω: Χτες έκανα το λάθος και επισκέφτηκα πολύ γνωστό κατάστημα αλυσίδας παιδικών ρούχων (τρομάρα τους!!) για να αλλάξω κάποια ρούχα που έφεραν δώρο στα παιδιά μου. Μετά από τις τόσες και τόσες αγορές μου μέσω ιντερνετ και τα τόσα που διαβάζω καθημερινά από εσάς, με έπιασαν τόσο τα νεύρα μου με τις τιμές που ήμουν έτοιμη να τους τα χώσω....Κρατήθηκα μόνο και μόνο γιατί είχα και τα παιδιά μαζί μου.

Τα είδη που πήγα να αλλάξω είχαν: φόρεμα για 8 χρονών 65 ευρώ !!! μακό μπλουζάκι 3 χρονών 52 ευρώ!!! και βερμούδα 4 χρονών 72 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και η καλή σου από τα νεύρα μου δεν ρώτησα τις τιμές αυτών που πήρα τελικά γιατί λέω "εεεε πόσο πια παραπάνω να κάνουν???" και μου έρχεται η λυπητερή να πληρώσω επιπλέον 35 ευρώ.............μα είναι δυνατόν βερμούδα αγορίστικη που θα φορεθεί ΤΟ ΠΟΛΥ 2 χρόνια και εάν, να έχει 82 ευρώ???? και να έχει σίγουρα φτιαχτεί στις ανατολικές χώρες με κόστος κάτω από 10????

και το αποκορύφωμα σε όλα να μην έχει και νούμερα!! βρε παιδιά, το λέω κάθε μέρα, αλλά από ότι φαίνεται έχουμε ξεφύγει σε αυτή την χώρα κατά πολύ!!!!

αααα, και αυτό ακριβώς το φόρεμα το είχανε 117 ευρώ!!!

http://cgi.ebay.co.uk/Girls-Designer-RALPH-LAUREN-POLO-Pony-Dress-RRP-42-/130438325928?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item641e7fd9f9

ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που πατούσα το πόδι μου σε αυτό το μαγαζί. και δεν με νοιάζει τί ενοίκιο πληρώνουν και πόσο πρέπει να χρεώνουν! ίντερνετ αγορές και πάλι ίντερνετ!!!

αυτά, τα είπα και ξεθύμανα!!

 

Να φανταστεις το μεγεθος μπεμπε εχει 92ευρω τουλαχιστον περυσι

Το ηθελα γαι την βαφτιση της κουμπαρας μου, και το πηρα απο το childrensalon τελική τιμή αν θυμαμαι καλα ενα 50αρικο....!:shock:

 

 

γατούλα μου έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο για το νο. 2 σχόλιό σου

εγώ να φανταστείς γάλα δεν αγοράζω εάν δεν δω την τιμή!! και όχι γιατί είμαι τσιγκούνα, αλλά γιατί έτσι έχω ένα κόλλημα, δεν μπορώ να με κοροιδεύουν! χτες ήταν τόση ησ σύγχυσή μου όμως που ενώ έψαχνα τα ταμπελάκι να δω τις τιμές, δεν είχαν όλα.

άσε τί έπαθα μόλις είδα το 82!! υπογλώσσιο χρειάστηκα!!!

και όσο αφορά το όνομα αρχίζει από fra.....στην μέση έχει ......tti......και τελειώνει σε .....na

 

Γνωστότατη μάρκα! Και εγω το ιδιο κανω Καρδια μου.

 

 

Καλησπέρα!Σκέφτομαι την αγορά ενός ρηλάξ.Μπορείτε να μου πείτε πως σας φαίνεται αυτό http://www.pramworld.co.uk/product/5023/Graco_Sweetpeace_Newborn_Soothing_Centre;

Και κάτι ακόμη:εσείς από πότε τα βάζατε τα μωράκια σας εκεί;

 

Ρωτα τους για το ρηλαξ , παρεπιπτώντος δεν ανοιγει το λινκ, μηπως δεν χρεωσουν πχ 30λιρες , τοσο χρεώνουν για τα μεγάλα καθισματα αυτοκινητων.

 

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω τιμες για το στολισμο της βαφτισης και μιλαμε τα'χω δει ολα...300 ευρω για βαφτιση??? Τα'χουμε χασει οεο???

(παρεπιπτοντως η βαφτιση θα γινει στο παρκο Τριτση εκει που εχουμε τη συναντηση χι χι χι)

 

Να σου πω πόσο έσκασα σε ανθοπωλείο καλή μου να παρηγορηθείς???

1400 Ευρά!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Για τη βαφτιση??? Γκλουπ γκλουπ γκλουπ...

Θα παρω σβαρνα τα βουνα και θα μαζεψω λουλουδια να τον κανω μονη μου το στολισμο.....ξαναματαγκλουπ γκλουπ γκλουπ!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Για τη βαφτιση??? Γκλουπ γκλουπ γκλουπ...

Θα παρω σβαρνα τα βουνα και θα μαζεψω λουλουδια να τον κανω μονη μου το στολισμο.....ξαναματαγκλουπ γκλουπ γκλουπ!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...