Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eγώ παντως την εκανα την αγορα μου απο μαντκο χε χε και δις κιολας, αυριο μαλλον παραλαμβανει ο νταντυ την δευτερη παραγγελια μου

Εσυ μου φαινεται....θα παραγγείλεις τα χειμωνιάτικα ...χαχαχα:rolleyes::rolleyes:

Μάλλον για εκεί το πάω........

 

Κυρια κυρια....θελω ενα ιδιαιτερο στο πως λειτουργει το κομιουνιτυ....σαν φορουμ??

 

Μι του πατριώτισσα.

 

Δεν αντεξες ε>>>?????

 

Τσου, πήγε το χέρι από μόνο του βρε παιδί μου, μόλις χτύπησα και ένα μπλουζάκι ........ για να το ταιριάξω όχι τίποτα άλλο.........

 

 

:rolleyes::rolleyes: χαχαχα να σε φανταστω να τραγουδας τζινγκλ διαφημισεων χαχαχαχα

 

Δεν φαντάζεσαι, 'φρέσκα φρέσκα και λαχταριστά στις κονσέρβες μέσα είμαστε κλειστά ο μεζές μας είναι όλο νοστιμάδα τέτοια ψάρια δεν ξανάφαγε η ελλάδα ΦΛΟΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ μπαμ' 8-):cool:

 

Κατουρηθηκα στο γελιο!!! :lol::lol::lol:

Γατουλα πως φαινεται η εμπειρη μανουλα!!! :-D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ειλικρινά σας ζηλεύω ε την άνεση σας να κοντσέρτα να αγοράζετε κλπ και ελπιζω να τα καταφέρω κι εγω! Οι τσάντες που σας έλεγα χτες σηνερ στις βρίσκω μόνο με bin αύριο θα αρχίσω λοιπόν το πήρα απόφαση! Είσαστε κατατοπιστικοτατες σας ευχαριστω

 

σηνερ στις =σημερα τις

 

εχω σπασει το κεφαλι μου για το κοντσερτα, βρε ροξανα, για πες τι ηθελες να γραψεις?και εγω απο τη βιασυνη μου ετσι γραφω, να δω ποτε θα μαθω τυφλο συσυτημα, εχει αραγε e-learning τυφλο συστημα?!

 

αν καταφερεις να παρεις τις τσαντες με bid , θα σου βγαλω το καπελο!!καλη αρχη!!

Link to comment
Share on other sites

καλα μπηκα σε αυτο...ωραια πραματακια

αλλα για εμπορους??? ολο απο 30 κομματια και πανω και σιγουρα καρααμερικανικο!

δηλαδη τζιζζζζ κακα

για να δω παρελαβα σημερα ρουχα η γαλαζιο χαρτακι???

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι σελίδα για χονδρική πώληση οι περισσότεροι πωλητές εκεί είναι από Κίνα, Χονκ Κονγκ κλπ. Κάποιο από αυτούς πουλάνε και μικρές ποσότητες αλλά θα πρέπει να ψάξει για να τους βρείς :-D:grin: το feedback εδώ είναι ακριβώς σαν το ebay

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτο το ξερετε;

http://www.*************.com/

 

Απο τη μια σκεφτομαι οτι θα ειναι μαιμουδες απο την αλλη σαμπως αυτα που βλεπουμε εδω σε μαγαζια ξερουμε οτι ειναι οντως αυθεντικα;Αφου Κινα κατασκευαζονται τα πιο πολλα....

 

Εχει και paypal λεει...λετε να το τολμησω;

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελαβα κανονικο χαρτακι ΕΛΤΑ αμαρουσιου και λεει δεμα, τιποτα αλλο!

την γλυτωσα αραγε????? (βεβαια περιμενω και κατι απο αγγλια αλλα αυτο μικρο ειναι θα ερχοτανε λογικα στη δουλεια)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εχει τυχει ποτε να μου σταματησει δεμα στο τελωνειο, αλλα αν ηταν σιγουρα θα ειχε κι ενα αλλο χαρτι που θα εγραφε το χαρατσι. οποτε μην ανησυχεις. παντως μου κανει εντυπωση που δεν γραφει απο που ερχεται. εμενα το γραφει παντα εκει που λεει "καταστημα καταθεσης". αν θυμαμαι καλα ετσι το λεει.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

μπα σιγα μη γραφανε οι τεμπεληδες! δε λες που βγαζουμε το ονομα μου?

 

θα σκασω μεχρι να παω

υπαρχει περιπτωσηνα εχει τελωνειο?

Απ' ότι έχουν πεί άλλες, συνήθως κάτι γράφει αν είναι να πληρώσεις, έστω και το 3ευρώ. Αν ήταν να σε έχει σταμπάρει το τελωνείο, θα είχες άλλα.......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελαβα κανονικο χαρτακι ΕΛΤΑ αμαρουσιου και λεει δεμα, τιποτα αλλο!

την γλυτωσα αραγε????? (βεβαια περιμενω και κατι απο αγγλια αλλα αυτο μικρο ειναι θα ερχοτανε λογικα στη δουλεια)

τη γλιτωσες καλε......αντε με γεια σας.....

καλημερουδια!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει αμέτρητες φορές από ebay αλλά η αφελής δε σκέφτηκα να βάλω ποτέ τους πωλητές για να μπουν στη λίστα σας κορίτσια.

Ξεκινάω από τώρα λοιπόν και έχουμε και λέμε

πήρα αυτά τα μαϊμουνάκια για να στολίσω τις μπλούζες μου :D

http://cgi.ebay.co.uk/50-MIXED-EMBELLISHMENT-PACK-BOWS-HEARTS-FLOWERS-MORE-/140546584973?pt=UK_Crafts_Embellishments_SM&hash=item20b93ab18d

Είναι πολύ όμορφα και ήρθαν μέσα σε 5 εργάσιμες.

 

Τώρα περιμένω τα εξής, ένα πολύχρωμο βραχιολάκι από κοχύλι

http://cgi.ebay.co.uk/Mix-color-MOP-Shell-Stretchy-Elastic-Bracelet-Bangle-1P-/270691817644?pt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&hash=item3f067d58ac

 

και αυτά τα σκουλαρικάκια :D:D:D

http://cgi.ebay.co.uk/10-Pair-Multi-color-Wood-Wooden-Earrings-Dangle-50x37mm-/120725032125?pt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&hash=item1c1bc5ccbd

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για βιολογικά προιόντα. Θέλω αμυγδαλόγαλα σε σκόνη. Κοίταξα το iherb αλλά δεν έχει. Ούτε στο ebay βρήκα. Επίσης κοίταξα και κάποια ελληνικά ονλαιν μαγαζιά αλλά το έχουν όλοι στην ίδια ακριβούτσικη τιμή. Αν πέσει το μάτι σας σε κανένα οικονομικό αμυγδαλογαλατάκι πείτε μου :D:D

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι. . . περιμένω από jessicabrides invoice για να μου στείλει ένα νυφικό. Αν το στείλει με ems διάβασα κάπου εδώ στο φόρουμ πως υπάρχει μικρότερη πιθανότητα από το να περάσει τελωνείο, σωστά? Επίσης υπάρχει κάποιου είδους ασφάλεια που μπορούμε να πληρώσουμε για να μη το πάρει κανένα μακρύ χεράκι από το δικό μας ταχυδρομείο? Όχι τίποτα αλλά άμα χαθεί θα μείνει η συνυφάδα μου χωρίς νυφικό τελευταία στιγμή :rolleyes:

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα έστειλα μήνυμα στον Κινεζούλη του ioffer, να μου δώσει τιμή και διαθέσιμα σχέδια για τις εν λόγω πυτζάμες.

Μου είπε ότι είναι γνήσιες αλλά με απέτρεψε από το να αγοράσω γιατί το 5-6 νούμερο που ζητούσα στην πραγματικότητα είναι μικρότερο.

 

Παράλληλα είχα παραγγείλει για δοκιμή αυτές από το ebay σε νούμερο 5

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-LONG-SLEEVE-LADYBIRD-PYJAMAS-BOYS-GIRLS-AGE-5-/120730407042?_trksid=p4340.m506&_trkparms=algo%3DNGRI%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D8%26pmod%3D120710368172%26ps%3D63%26clkid%3D288858500256849946

Ήρθαν σήμερα. Και ενώ η μπλούζα πάει κι έρχεται σε μέγεθος, το παντελονάκι είναι απελπιστικά κοντό, τουλάχιστον 10 πόντους το υπολογίζω. Να δω τι θα τις κάνω τώρα που δεν έχει μεγαλύτερα νούμερα ο πωλητής.

 

Να το έχετε υπ' όψιν σας όσες σκοπεύετε να πάρετε τέτοια πυτζαμάκια.

Έχει άλλη κοπέλα παρόμοιο θέμα ή μόνο σε μένα έτυχε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γενικα οι πυτζαμες gap εχουν μικροτερη φορμα???

Ελεγα να παρω αυτες http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220788787911&var=520038154180&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

που τις εχει και στο 6 για το χειμωνα αλλα ηδη φοραει τα 5αρια αρα να μη το αποτολμησω ε???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης μια ακομα φορα παρηγγειλα απο healtzone (το προτιμησα απο parapharmacie γιατι ειχε το λαδακι για νινιδα της frezyderm 2ευρα πιο φθηνο)...ολα οκ, παρηγγειλα Πεμπτη βραδυ σημερα ηρθαν με acs...βεβαια δειγματακια δεν ειχε μεσα παρα 1 μικρο mouthwash και ενα καρω διαφημιστικα αλλα εγω τη δουλεια μου την εκανα!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γενικα οι πυτζαμες gap εχουν μικροτερη φορμα???

Ελεγα να παρω αυτες http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220788787911&var=520038154180&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

που τις εχει και στο 6 για το χειμωνα αλλα ηδη φοραει τα 5αρια αρα να μη το αποτολμησω ε???

 

ε'γω πάντως που είχα πάρει τέτοιου είδους πυτζαμάκια άπό Λονδίνο μόνο το ότι έχουν μικρή φόρμα δεν θα έλεγα.. Είχα πάρει το 3 νούμερο και η κόρη μου το φοράει ακόμα που είναι 4...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γενικα οι πυτζαμες gap εχουν μικροτερη φορμα???

Ελεγα να παρω αυτες http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220788787911&var=520038154180&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

που τις εχει και στο 6 για το χειμωνα αλλα ηδη φοραει τα 5αρια αρα να μη το αποτολμησω ε???

κοίτα ο συγκεκριμένος από ότι βλέπω έχει και size chart το οποίο όμως είναι μόνο μέχρι 5 ετών και αν έκανα σωστά την μετατροπή το 5 είναι μέχρι 114 εκτ ύψος και για βάρος 18-21 κιλά

αυτό που θα έκανα είναι να επικοινωνούσα με τον πωλητή αφενός να μου διευκρινίσει ποιες είναι οι ακριβές μετρήσεις που γράφει επάνω στην πιζάμα για το νούμερο 6 και δεύτερον αν οι μετρήσεις αυτές ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα γιατί (μούφα) αγόρασες κάποιες παρόμοιες σε αυτό το μέγεθος και σου βγήκαν μικρές

και τσέκαρε και στο feedback του μήπως υπάρχουν παράπονα ότι τα νούμερα δεν είναι σωστά

Επίσης ο συγκεκριμένος δεν έχει και πολύ καλό ποσοστό στο feedback του μόνο 92,4 πράγμα που δεν είναι καλό

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ο συγκεκριμένος από ότι βλέπω έχει και size chart το οποίο όμως είναι μόνο μέχρι 5 ετών και αν έκανα σωστά την μετατροπή το 5 είναι μέχρι 114 εκτ ύψος και για βάρος 18-21 κιλά

αυτό που θα έκανα είναι να επικοινωνούσα με τον πωλητή αφενός να μου διευκρινίσει ποιες είναι οι ακριβές μετρήσεις που γράφει επάνω στην πιζάμα για το νούμερο 6 και δεύτερον αν οι μετρήσεις αυτές ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα γιατί (μούφα) αγόρασες κάποιες παρόμοιες σε αυτό το μέγεθος και σου βγήκαν μικρές

και τσέκαρε και στο feedback του μήπως υπάρχουν παράπονα ότι τα νούμερα δεν είναι σωστά

Επίσης ο συγκεκριμένος δεν έχει και πολύ καλό ποσοστό στο feedback του μόνο 92,4 πράγμα που δεν είναι καλό

 

που είσαι ρε πατριωτάκι και γειτόνισσα????:):)

 

σορρυ, σορρυ σορρυ για το οφ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...