Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημέρα!

Και εγώ έκανα μια παραγγελία στο mandco...ήταν πολύ δελεαστικές οι τιμές τους και δε μπορούσα να συγκρατηθώ...πάντως ο κωδικός για -15% δούλεψε μια χαρά σε μένα...5 μπλούζες, 2 σορτσάκια, 1 κολάν και 1 τζην μουφάν 46 ευρώ!!Μα πώς να μην ψωνίσεις;;;

 

Μαράκι μου γλυκό που χάθηκες;Να προσέχεις το ποδαράκι του Νικολιού σου γιατί μας χτύπησαν εμάς λίγο και στα δάχτυλα και πίσω....μη του το φοράς συνέχεια στη παραλία...φιλάκια

 

Χατζίκο να χαίρεσαι τη μικρή σου!!!Πάντα γελαστή και πολύχρωμη να είναι!!

Να ρωτήσω...νομίζω είχατε πει κάποτε για τα παπούτσια τα primigi...είναι καλά; Βέβαια δε τα βρίσκω και φτηνά αλλά μου αρέσουν αρκετά σαν σχέδιο....καμιά ιδέα για φτηνό σάιτ για αυτά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα σε ολες!!

 

Chatzico να τη χαιρεσαι τη μικρουλα σου,ναστε παντα ολοι σας καλα!!!!!

 

 

Dkl τι εγινε τελικα τα βρηκατε με τον πωλητη.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολες!!

 

Chatzico να τη χαιρεσαι τη μικρουλα σου,ναστε παντα ολοι σας καλα!!!!!

 

 

Dkl τι εγινε τελικα τα βρηκατε με τον πωλητη.....

 

 

Chatzico, γιορτάζει η κόρη σου? Χρόνια πολλά, να τη χαίρεσαι και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!

 

Φλόρα, δεν μου έχει απαντήσει ακόμα και ανησυχώ!

Link to comment
Share on other sites

Φλόρα, δεν μου έχει απαντήσει ακόμα και ανησυχώ!

θα απαντησει,μην ανησυχεις,ποτε του στειλες το τελευταιο μνμ,το βραδυ αργα........περιμενε λιγο

οι περισσοτεροι ειναι τιμιοι και εξυπηρετικοι......απο τη δικη μου εμπειρια τουλαχιστο......δεν ειμαι και καινουρια,εχω κανει πολλες αγορες....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!!!!!!!!!!! Αρχίζουμε με τα χρόνια μου πολλά στην κορούλα της chatzico !!!!!!!!!!! Να την χαίρεσε και να την δείς όπως επιθυμείς!!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!!! Κάθε μια ξεχωριστά :P:p:p

Όντως η λαχτάρα και η απειρία του πρώτου παιδιού σε οδηγούν σε υπερβολές!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Κελλι μου εσύ δεν έχεις το trio living αυτό που μας λέει και το βατραχάκι? Εώς μέσα Ιουλίου που μπαίνω στον μήνα μου θα πρέπει να το έχω!!!!!!!! Αρχίζω να αγχωνομαι και δεν θέλω να καταλήξω να το πάρω απο ελλάδα και να δώσω τζάμπα λεφτά

εγω στη θεση σου θα εστελνα ενα μην.να δω αν θα το βαλουν 'η μπορει να εχουν κανα στοκ κανει 5 μερες να ερθει οποτε μεχρι μεσα ιουλιου μπορεις να το παρεις φυσικα απο εξωτερικο. ναι αυτο εχω και βγαζει εκει ολη την μερα εκτος απο τις βολτες με τον παππου. το πορτ μπεμπε δεν εκατσε ουτε στιγμη και το αυγο (καθισμα0-9) το ειχα για μεσα στο σπιτι γιατι απο το νοσοκομειο τον εβγαλα στα 0-18.επειδη θηλαζα προτιμουσα να κοιματε μαζι μας γιατι τον επαιρνε ο υπνος στο στηθος και με το που πηγαινα να τον βαλω στο πορτ μπεμπε 'η στο κρεββατι του ξυπνουσε.ααα κρεββατι δεν ξερω αν εχεις βρει αλλα εγω πηρα απο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μόλις χθες πληρωμή μέσω πειπαλ και το invoice ήρθε κανονικά απο πειπαλ όπως ερχόταν πάντα.Θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις.

ενταξει ειναι τελικα,ειναι απλα μια εταιρια που συνεργαζεται με το πειπαλ και αναλαμβανει χρηματικες συναλλαγες

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτόν τον Κινεζούλη

http://stores.ebay.com/I-love-baby-Shop?_trksid=p4340.l2563

έχει ωραία παραφερνάλια πραγματούλια για μωρά ........

 

Επίσης, έφυγε η παραγγελία μου από το μάδερκεαρ για το φίλτατο MUM:p

 

Επίσης, ΔΕΝ έφυγε η παραγγελία μου από το παραφαρμασί :-(

 

Επίσης, το κοριτσάκι μου έγινε σήμερα 4 ετών:lol::lol::lol: απίστευτο μου φαίνεται..........

 

Καλημερα!

chatzico να χαιρεσε την κουκλιτσα σου!Καλοτυχο και γερο παιδακι!!

 

Απο το κινεζουλι εχω παρει αυτο

http://cgi.ebay.com/Baby-Diaper-Nappy-Changing-Bag-Liner-Lining-3-Sizes-/260718260447?pt=UK_Baby_Baby_Changing_Nappy_Changing_Bags&var=&hash=item8263cc5d50

 

για να εχω μια ταξη στην τσαντα αλλαγης αλλα καμια φορα παιρνω αλλες τσαντες και βαζω μονο αυτο μεσα... μου φανηκε πρακτικο.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας

Να ρωτήσω...νομίζω είχατε πει κάποτε για τα παπούτσια τα primigi...είναι καλά; Βέβαια δε τα βρίσκω και φτηνά αλλά μου αρέσουν αρκετά σαν σχέδιο....καμιά ιδέα για φτηνό σάιτ για αυτά;

 

Δες στην υπογραφή μου τα μαγαζιά με τα παπά, έχει και πριμιτζι. Νομίζω έχουν και επίσημο σάιτ, www.primigi.com, ας διορθώσει όποια ξέρει καλύτερα.

 

Έκανα παραγγελία από iherb (σημειωτέον είναι η πρώτη μου).Έφυγε στις 13/05 και δεν έχει έρθει ακόμη.Είμαστε σε λογικά χρονικά πλαίσια ή να ανησυχώ;

 

Παραλαμβάνω σε 9-10 εργάσιμες. Μην ανησυχείς.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως βρίσκουμε το νουμερο παπουτσιού απο τα http://www.mandco.com????????

ο μικρος φοραει 31 αλλα δεν μπορώ να βρω τις αντοιστιχίες.

Δες εδώ http://www.dancesport.uk.com/shoes/conchart.htm νομίζω ότι είναι το 12,5 αγγλικό.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

chatzico να χαιρεσε την κουκλιτσα σου!Καλοτυχο και γερο παιδακι!!

 

Απο το κινεζουλι εχω παρει αυτο

http://cgi.ebay.com/Baby-Diaper-Nappy-Changing-Bag-Liner-Lining-3-Sizes-/260718260447?pt=UK_Baby_Baby_Changing_Nappy_Changing_Bags&var=&hash=item8263cc5d50

 

για να εχω μια ταξη στην τσαντα αλλαγης αλλα καμια φορα παιρνω αλλες τσαντες και βαζω μονο αυτο μεσα... μου φανηκε πρακτικο.

 

καλημέρα κορίτσια και να χαίρεσαι την κόρη χαυζίκο...

κι εγώ το λιμπιζόμουν αυτό,ένα τέτοιο για την μικρή κι ένα άλλο για μένα...:D ννα δω πότε θα το αποφασίσω...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Μετα απο καιρο εκανα κι εγω δυο αγορες σημερα.

 

Ευχαριστω τα κοριτσια που βρηκαν τον πωλητη με τα crocs, πηρα αυτα:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270749466967&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_7983wt_1139 με τις πριγκηπισσες Ντισνευ μετα απο παραγγελια της κορης...

 

Επισης χτυπησα και αυτο το φορεματακι: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250812058260&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2091wt_932

 

Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις

 

Επισης θλεω να κανω μια παραγγελια για πρωτη φορα απο iherb, τελικα δεν υπηρξε κανενα κρουσμα ποτε με τελωνειο απο εκει ετσι?? Για να ειμαστε σιγουροι ;)

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

πατριωτάκι πήρα του νικολιού το αντίστοιχο αγορίστικο από εδώ προχθές:

 

http://www.ogamigam.com/index.php/products/garvalin-boys-girls-blue-jelly-sandal-112468

 

στάλθηκαν χθες, κάνεις υπομονή να σου πω εντυπώσεις;

 

του πήρα κροκς από crocs.eu να κυκλοφορεί σε κήπους και παραλίες και το παραπάνω για να μπορεί να πλατσουρίζει κιόλας (Μπαρμπάτι δεν τα αμολάς και ξυπόλητα ε; :wink:)

 

tnx κοριτσι!!!! αλλα επειδη ειπε μια αλλη κοπελα οτι "χτυπανε" αυτα τα παπουτσακια λεω τελικα να παρω κροκς.... τα δειξα στη γιαγια και ξετρελαθηκε με τη hello kitty και το scooby doo!!!!!!!!!!!! :wink: αλλα θα ψαξω πρωτα εδω γιατι μπορει να ναι φθηνα απο χονγκ κονγκ ομως θελουν 1 μηνα να φτασουν...... δε θελω να τα περιμενω τοσο.... ασε που πρεπει να της δοκιμασω και σε κανα μαγαζι γιατι φοραει 22-23 τωρα και φοβαμαι οτι το c6-7 θα τηε πεσει μεγαλο.....

σε καποιο σαιτ που ειχε μετρησεις ελεγε οτι αυτο το σαιζ ειναι 14.8 εκ

και ενα αλλο παπουτσι της μικρης που της ειναι ανετοτατο το μετρησα και ειναι 14 εκ!!!!!!!! μηπως μας πεσουν μεγαλα? καλυτερα να παω για δοκιμη εδω ε???? συμφωνατε????

 

επισης εχω να πω για το justkidsstore οτι με εχουν σκασει ολιγον τι..... παρηγγειλα 2 swim nappy αν θυμαστε, και η 1 ειναι μικροτερο νουμερο απο αυτο που παραγγειλα..........! στελνω το 1ο μαιλ, απαντανε στειλε φωτο. στελνω 2ο μαιλ με φωτο απαντανε στειλε φωτο και απο τις 2 πανες τη σωστη και τη λαθος, στελνω λοιπον 3ο μαιλ με οοοοοοολες τις φωτο!!!!!!!! και ακομα περιμενω απαντηση... περασαν 2-3 μερες.......! εεεεεεεεεεε ελεος! εν τω μεταξυ ειναι πολυ μικρη η πανα για να κανω πες τα στραβα ματια και να τη κραταγα.... απο την αλλη εκανε 11 δολαρια +μτφ για να τους τη χαρισω δε λεει! και αντι να μου που κατευθειαν παρε ενα ριφαντ κλπ ολοκληρη ιστορια.... ασε που αν μου ζητησουν να τη στειλω πισω με δικα μου εξοδα θα τους βρισω!!!!!!!!!!!!!! η παραγγελια μου μια χαρα ηταν, το λαθος ειναι της αποθηκης τους........

επισης εκανα και γω ενα λαθος και πηρα κατι ασφαλειες για τα ντουλαπια και αντι για αυτοκολητο ειχαν βιδες!!!!!!!!!! αλλα εγω δεν το καταλαβα οπως διαβασα τη περιγραφη.... ετσι τους ζητησα τι να κανω και με αυτο το κομματι.... γιατι σκεφτηκα οτι αν θελουν πισω τη πανα να κοτσαρω κι αυτο (με δικα τους εξοδα εννοειται)

για να δουμε τι θα απαντησουν.......... απορω τι σκεφτονται!

 

ΥΓ ειναι αμερικα ξεχασα να πω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας

 

 

Δες στην υπογραφή μου τα μαγαζιά με τα παπά, έχει και πριμιτζι. Νομίζω έχουν και επίσημο σάιτ, www.primigi.com, ας διορθώσει όποια ξέρει καλύτερα.

.

 

Αχχχχ Χατζίκο μου....αυτά βλέπω εδώ και 3 μέρες αλλά ακρη δε βρίσκω....σε ευχαριστώ πάντως!!!Εχω βρει πριμιγκι αλλά είναι ακριβά ρε μαμωτο....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!!

Εχω πολύ καιρό να μπώ και να γράψω και χάρηκα πολύ που βρήκα πάλι λίγο χρόνο επιτέλους!!!

Λοιπόν θα τα πω στα γρήγορα για να προλάβω!!!

Πριν κάμποσο καιρό πήγα να πουλήσω στο Ebay μια κορνιζούλα απο jumbo που την είχα διπλή και βαριόμουν να μπλέξω με τις επιστροφές τους... (Ως γνωστόν είναι πολύ πρίχτες) Μόλις πάτησα Ευρωπαϊκη Ενωση, μου έβγαλε exclude Greece .....

Τους έγραψα να μάθω γιατί αλλά με γράψανε.....

Ανοιξα και θέμα στο discution board : http://community.ebay.co.uk/question/International-Trading/European-Union/2000046754?#msg2000350669

Η απάντηση δεν με καλυψε.

Τελικά μήπως μας έκαναν Ξού και δεν το ξέρουμε?

Αν ξέρει καμία τί παίζει ας μου πεί και μένα!!!!

Πάντως τα πήρα γιατί είναι πολύ παλούκι να τους στείλεις mail....

Α! Να μην ξεχάσω ! Βρήκα κάτι τέλεια ρολογάκια στο αμαζον και χτύπησα ένα morgan εκει 45 Ευποπουλάκια εδώ 130!!!!!

Φιλακια πολλά σε όλες!

Επεξεργάστηκαν by fifitsa
συμπήρωση
QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Μετα απο καιρο εκανα κι εγω δυο αγορες σημερα.

 

Ευχαριστω τα κοριτσια που βρηκαν τον πωλητη με τα crocs, πηρα αυτα:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270749466967&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_7983wt_1139 με τις πριγκηπισσες Ντισνευ μετα απο παραγγελια της κορης...

 

Επισης χτυπησα και αυτο το φορεματακι: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250812058260&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2091wt_932

 

Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις

 

Επισης θλεω να κανω μια παραγγελια για πρωτη φορα απο iherb, τελικα δεν υπηρξε κανενα κρουσμα ποτε με τελωνειο απο εκει ετσι?? Για να ειμαστε σιγουροι ;)

 

για Iherb δεν έχει τελωνείο σίγουρα μέχρι βάρος 1.5 κιλ. κωδικός AKI435 ή VAG237 τον έδωσε μια άλλη κοπέλα. είναι για 5δολάρια μείον στην πρώτη παραγγελία

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας, με έχετε συγκινήσει πολύ !!!!! Σματς σμουτς:lol::lol::lol:

 

Αχχχχ Χατζίκο μου....αυτά βλέπω εδώ και 3 μέρες αλλά ακρη δε βρίσκω....σε ευχαριστώ πάντως!!!Εχω βρει πριμιγκι αλλά είναι ακριβά ρε μαμωτο....

 

Σταμπάρισε αυτά που θες και φτιάξε ένα εξελάκι, αυτό κάνω για να βγάλω άκρη. Δεν κοιτάς και στο ebay ?

 

http://www.tinysoles.com/teva-kids/

 

κορίτσια να ψωνίσω από δω???

 

Έχει πολλά μπράντς αλλά δεν έχει πειπαλ. Από μεταφορικά τι παίζει ? Αν πάρεις, γράψε εντυπώσεις για να το βάλουμε στην λίστα των παπουτσιών.

Θα το ψάξω το απόγευμα να δω περισσότερα πράγματα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!!

Εχω πολύ καιρό να μπώ και να γράψω και χάρηκα πολύ που βρήκα πάλι λίγο χρόνο επιτέλους!!!

Λοιπόν θα τα πω στα γρήγορα για να προλάβω!!!

Πριν κάμποσο καιρό πήγα να πουλήσω στο Ebay μια κορνιζούλα απο jumbo που την είχα διπλή και βαριόμουν να μπλέξω με τις επιστροφές τους... (Ως γνωστόν είναι πολύ πρίχτες) Μόλις πάτησα Ευρωπαϊκη Ενωση, μου έβγαλε exclude Greece .....

Τους έγραψα να μάθω γιατί αλλά με γράψανε.....

Τελικά μήπως μας έκαναν Ξού και δεν το ξέρουμε?

Αν ξέρει καμία τί παίζει ας μου πεί και μένα!!!!

Πάντως τα πήρα γιατί είναι πολύ παλούκι να τους στείλεις mail....

Α! Να μην ξεχάσω ! Βρήκα κάτι τέλεια ρολογάκια στο αμαζον ακι χτήπησα ένα morgan εκει 45 Ευποπουλάκια εδώ 130!!!!!

Φιλακια πολλά σε όλες!

 

Γκλούπ, τι κουλό είναι αυτό ? Από όσο ξέρω, είμαστε ακόμα Ε.Ε.

 

αχ τελικα δεν έχει νούμερα.........μόνο την ηλικία........τι δεν βλέπω?:cool:

 

Μωρέ, δεν είναι ηλικίες, είναι τα νούμερα, σε ευρωπαικά, αγγλικά, αμερικάνικα. Βρές το ευρωπαικό νούμερο που θες και κάθετα πάνω από αυτό είναι η αντιστοιχία σε αγγλικό και αμερικάνικο. 12,5 δείχνει το 31.

 

για Iherb δεν έχει τελωνείο σίγουρα μέχρι βάρος 1.5 κιλ. κωδικός AKI435 ή VAG237 τον έδωσε μια άλλη κοπέλα. είναι για 5δολάρια μείον στην πρώτη παραγγελία

Για την ακρίβεια 1360 γραμμάρια και 80 ευρώ παραγγελία.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα τα χτυπήσω το ΣΚ εχω στειλει mail για να δω πόσο έχουν τα μεταφορικά!!!

 

Απο τιμές είναι πάντως καλός ... έκανα τσεκ τα teva έχει και geox κτλ...

 

για να δουμε όμως τα μεταφορικά μην τρελαθουμε και όλας για να τα συγκρρινω και με εδώ!!!

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, το κοριτσάκι μου έγινε σήμερα 4 ετών:lol::lol::lol: απίστευτο μου φαίνεται..........

 

Να χαίρεσαι το μεγάλο αστεράκι σου κούκλα μου! Να έχει πάντα υγεία και αγάπη! :-D

 

και δεν μου λες καλή μου;;; πως ξύπνησες σήμερα να πας για δουλειά εεεεε;;;;; :lol::lol::lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...