Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ειναι αρκετα βαρυ 10 κιλα και αν φανταστεις οτι ο δικος μου τερας μπουλμπακ οπως τον λεμε ειναι 11.5 κιλα 6μηνων φαντασου ποσο βαρυ θα γινει επισης καθε μερα παω στη δουλεια και περναω απο γιαγια να τον αφησω οποτε βαλε βγαλε καθε μερα 10 κιλα συν 11.5 το παιδι παει πολυ τωρα θα πεις τα 3 κιλα κανουν διαφορα? εεε ψιλοκανουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αααα το mymemory.com το εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες σε φωτοβοοκ εκτυπωση σαν φωτομεμοριες.γρ πρωτη παραγγελια βαλτε unique75 75% και εχει και για την μερα του μπαμπα DADSDAY 50% εκπτωση καπου μεχρι μεσα ιουνιου

Link to comment
Share on other sites

βατραχακι εμεις πηραμε μακ κουην και χελο κιτυ και δε τα βγαζουμε! μια χαρα τους αρεσουν

βεβαια τα εσκασα στο κανονικο κροκς...του χρονου θα εχουμε υποψη και τους κινεζους χαχχαχαχχαχα

 

σοφια......αυτο σκεφτηκα και εγω στη Δαφνη....κατι με υποδημα ο τιτλος

εχει πολυ ωραια μαλακα και φτηνα παπουτσακια εκει!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0018597L4/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&m=A131R1RMDFJZX1

 

ρε παιδια θα σαλταρω

ο ιδιος σελλερ

μου δινει την τσαντα τη μεγαλη και την τσαντα φαγητου

και δε μου δινει το μπουκαλι

 

το παιδι φρικαρε τα θελει ολα

τι κανω???????????

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0018597L4/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&m=A131R1RMDFJZX1

 

ρε παιδια θα σαλταρω

ο ιδιος σελλερ

μου δινει την τσαντα τη μεγαλη και την τσαντα φαγητου

και δε μου δινει το μπουκαλι

 

το παιδι φρικαρε τα θελει ολα

τι κανω???????????

άμα θές κάτι τέτοιο για το παιδί σου πάρε καλλίτερα sigg

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Asigg%2Ci%3Asports&keywords=sigg&ie=UTF8&qid=1306412518#/ref=sr_pg_1?rh=n%3A318949011%2Ck%3Asigg+kids&keywords=sigg+kids&ie=UTF8&qid=1306412644 το λινκ είναι με πωλητή το αμαζον αν σε ενδιαφέρει μπορείς να βρείς και άλλα σχέδια στο ebay

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν 10 μέρες μπιντάρισα για ένα σετ βρακάκια ebay. Ο ίδιος πωλητής πουλούσε και τα φανελάκια και τον ρώτησα για combine postage να χτυπήσω κι αυτά.

Μέχρι να μου απαντήσει κέρδισα τα βρακάκια και δεν πόνταρα (έληξαν) στα φανελάκια, τα οποία έκανε relist και λήγουν μεθαυριο (μπίνταρα ήδη)

Του είπα , αν μπορώ να μην πληρώσω μέχρι να λήξει και η δεύτερη δημοπρασία ή αν θεωρεί ότι είναι αργά, να πληρώσω κανονικά και αν κερδίσω τα φανελάκια να μου τα στείλει μόνο με μία λίρα μεταφορικά.

Αυτός απάντησε να πληρώσω όλα μαζί όταν τελειώσει.

Και σήμερα το ebay μου έστειλε προειδοποίηση ότι χρωστάω το είδος και να το πληρώσω άμεσα (ως Δευτέρα) γιατί θα έχω κυρώσεις. Ο πωλητής δεν πρέπει να εμπλέκεται γιατί μου έγραψαν ότι το είδαν από τα αρχεία τους.

Λινκ δεν έχει για να "απολογηθώ" και ούτως ή άλλως θα εξοφλήσω την Κυριακή που λήγουν τα φανελάκια.

Να στείλω, λέτε, ξεχεστήριο ή όχι? Και μήπως μου την έκανε ο πωλητής?

Σας έχει τύχει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, ερωτηση σε οσες εχουν αγορασει θερμοσκαν αυτιου τησ Μπραουν..

το αγορασα τον φλεβαρη, τωρα ομως ψωνισαμε μια ιωση κ ειμαστε σπιτι με πυρετο.. τι εχω να πω, οι μετρησεις του θερμοσκάν ειναι αλλα ντα αλλον.. μια εχει αποκλιση 4 -5 βαθμους με το κανονικο θερμομετρο προς τα πανω, μια 5-7 βαθμους κατω..τωρα ας πουμε το ειδα ζεστο το παιδι, μετραω με θερμοσκαν λεει 38,1, λεω να μην δωσω ντεπον, αλλα λεω κατσε να βαλεισ και κανονικο θερμομετρο..ε και ειχε το μωρο 38,9..

τι δεν κανω σωστα?

ειναι το 3το θερμομετρο αυτιου που μου βγαινει μαπα ρε φουστη μμου..

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, ερωτηση σε οσες εχουν αγορασει θερμοσκαν αυτιου τησ Μπραουν..

το αγορασα τον φλεβαρη, τωρα ομως ψωνισαμε μια ιωση κ ειμαστε σπιτι με πυρετο.. τι εχω να πω, οι μετρησεις του θερμοσκάν ειναι αλλα ντα αλλον.. μια εχει αποκλιση 4 -5 βαθμους με το κανονικο θερμομετρο προς τα πανω, μια 5-7 βαθμους κατω..τωρα ας πουμε το ειδα ζεστο το παιδι, μετραω με θερμοσκαν λεει 38,1, λεω να μην δωσω ντεπον, αλλα λεω κατσε να βαλεισ και κανονικο θερμομετρο..ε και ειχε το μωρο 38,9..

τι δεν κανω σωστα?

ειναι το 3το θερμομετρο αυτιου που μου βγαινει μαπα ρε φουστη μμου..

 

αλλάζεις συχνα τα ανταλλακτικά αυτιού?

 

επισης κοιτα τις οδηγιες χρησης γιατί παιζει ρολο η κλιση του θερμομετρου όπως το βαζεις στο αυτί δλδ!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

άμα θές κάτι τέτοιο για το παιδί σου πάρε καλλίτερα sigg

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Asigg%2Ci%3Asports&keywords=sigg&ie=UTF8&qid=1306412518#/ref=sr_pg_1?rh=n%3A318949011%2Ck%3Asigg+kids&keywords=sigg+kids&ie=UTF8&qid=1306412644 το λινκ είναι με πωλητή το αμαζον αν σε ενδιαφέρει μπορείς να βρείς και άλλα σχέδια στο ebay

 

βρηκα απο αλλο πωλητη

θελει τους δεινοσαυρους μωρε

εκλεισα και τσαντα ΟΚ

φιλιααα

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα από εκεί.. Σε 5 περίπου εργάσιμες ήρθαν στην πόρτα μου.. Επειδή έψαχνα την ραπουνζελ, και εδώ δεν την βρήκα πουθενά, πήρα από εκεί...

Πάντως εκτός και αν δεν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο δες και εκεί που σου λεει η access...

 

Πόσο είναι τα μεταφορικά???

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα!!

Όποια ξέρει Γερμανικά και μπορεί να βοηθήσει:

1)Στέλνει Ελλάδα?

2)Πόσο τα μεταφορικά?

Το λινκ:http://www.kinderwagen.com/brevi-ovo-duo-kombikinderwagen-rot-farbe-233

(γεννάει η νύφη μου τον Αύγουστο και θέλει να πληρώσει η μάνα μου το καρότσι,αφού η άλλη γιαγιά πήρε το κρεβατάκι&την αλλαξιέρα αλλά εδώ το βρίσκουμε 650Ε και λυπάμαι να δώσει τόσα η μάνα μου)

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

εχω πολυ καιρο να μπω αλλα δεν εχω σταματησει τις αγορες μου

με αφησε το αμαζον και προχωρησα αυτα τα μωρομαντηλα

http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensitive-Baby-Wipes-Packs/dp/B004U9TL66/ref=sr_1_6?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1306391112&sr=1-6

ευτυχως γιατι η 9αδα εχει καιρο να ριξει τιμη και ειχα ξεμεινει

 

για δωστε λινκ για τα βρακακια εκμαθησης που ειπε μια κοπελα αν μπορειται σε αμαζον

 

Εγω ειμαι, τα πήρα απο αμαζον γιατι το εμπευ δεν εβρισκα στα κιλά μας

http://www.amazon.co.uk/Bambino-Mio-Training-Pants-16/dp/B000ZYW0F4/ref=sr_1_5?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1306414820&sr=1-5

εχει και αλλα μεγέθη σε κιλά, αλλα ψάξτα και στο εμπευ μηπως βρεις

 

 

τι λέτε τα παπα στο mandco ειναι καλά??? θέλω κάτι πάνινα....

Θέλω να γκρινιάξω...

 

Εσυ να γκρινιάξεις αλλου....:-P Να τα παρεις λεω εγω!

 

Εκτός αυτού, αν χρειαστείς ποτέ refund μέσω paypal δε θα μπορέσουν να στα στείλουν αν δεν είσαι verified

 

Πολυ σωστο....κατι που πρεπει να θυμομαστε!!!

 

επισης, τι ειναι καλυτερο για παραλια?

να της παρω κροκς

ή τετοιο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004PEGZYW/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE αυτα ειδα οτι κανουν 25 ευρω εδω.

τα κροκς πχ με hello kitty ή scooby doo ξερουμε ποσο κανουν ελλαντα? ονλαιν δε τα βρηκα.... μονο ενα με μικυ βρηκα 30 ευρω http://www.nak.gr/Product/Crocs-17800.htm?color=4876〈=el

 

Τα αγκάθα τα εχει το http://www.shoesforkids.co.uk εδώ με τις καρδουλες και αλλα ψάξτο λιγο στις 13 ή 14λίρες

 

 

εγώ δεν ξέρω καν πλέον τι νούμερο ψάχνω χθές κοιτάζω το περιθώριο στο παπούτσι της μικρής και εκεί που πριν μια εβδομάδα είχε μισό πόντο τώρα είναι ίσα ίσα οπότε τζάμπα έψαχνα χθές όλη μέρα μπορεί να θέλει και 25 αρι :lol::lol: στο mytoys.de κοίταξες ??? κάτι λέει

 

Εγω νομιζω....για 25αρι πας....;)

 

ΥΓ προσωπικα εγω εδωσα 700 ευρω να παρω το inglesina zippy απο τοπικο καταστημα και το χιλιομετανιωσα.... οχι απο θεμα καροτσιου γιατι ειναι τρομερο καροτσι, πιστευω κλασεις ανωτερο απο τα κικο, αλλαααααα τωρα δε θα ξαναδινα τοσα λεφτα........

 

αχχχχχχχχχχχχχ 780ευρω εγω.....μετά εβαλα μυαλο και ανακάλυψα τις ιντερνετικες...και την πρωτη φορα που ειδα την τιμή στο μπιμπο....

Ηθελα υπογλώσσιο....:evil::evil:

 

βρε κοριτσακι του αμαζον μονο λιρες αναφερει...δε πιστευω οτι θα τις δεχτουνε αλλα με τιποτα

 

Και εγω Γατονι μου θα τις βαλω....ειδωμεν αν θα τις δεχτουν!

 

αυτα τα θεωρειτε ευκολοφορετα?

http://cgi.ebay.co.uk/GIRLS-KICKERS-BOOTS-LEGO-BLINK-1-LACE-UP-WHITE-LEATHER-/220762607783?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item79147a127d

αμα παραλαβετε κικερς πειτε για τη φορμα τους

 

Ειναι πανέμορφα παντως , γιατι να μην ειναι ευκολοφόρετα, καθε μερα στο σταθμο σουπερ μποτάκι!

 

κάτω κάτω αναφέρει και την ισοτιμία σε ευρά κάθε φορά, εσύ απλά κάνεις την μετατροπή στο ποσό. Όπως επίσης αναφέρει και EL VAT ID και έδρα στην Αγ. Παρασκευή :lol::lol: εγώ θα τις βάλω και ας με φωνάξουν να κάνω τροποποιητική μέχρι το Ευρωδικαστήριο θα τους φτάσω τους π@π@ρΕς

 

Ετσι ετσι!!!

 

http://www.partydelights.co.uk

 

έχουμε παραγγελει κανείς από εδώ είναι στην λίστα μας...

 

20 λιρες Σοφάκι τα μεταφορικά τους.....

 

Πριν 10 μέρες μπιντάρισα για ένα σετ βρακάκια ebay. Ο ίδιος πωλητής πουλούσε και τα φανελάκια και τον ρώτησα για combine postage να χτυπήσω κι αυτά.

Μέχρι να μου απαντήσει κέρδισα τα βρακάκια και δεν πόνταρα (έληξαν) στα φανελάκια, τα οποία έκανε relist και λήγουν μεθαυριο (μπίνταρα ήδη)

Του είπα , αν μπορώ να μην πληρώσω μέχρι να λήξει και η δεύτερη δημοπρασία ή αν θεωρεί ότι είναι αργά, να πληρώσω κανονικά και αν κερδίσω τα φανελάκια να μου τα στείλει μόνο με μία λίρα μεταφορικά.

Αυτός απάντησε να πληρώσω όλα μαζί όταν τελειώσει.

Και σήμερα το ebay μου έστειλε προειδοποίηση ότι χρωστάω το είδος και να το πληρώσω άμεσα (ως Δευτέρα) γιατί θα έχω κυρώσεις. Ο πωλητής δεν πρέπει να εμπλέκεται γιατί μου έγραψαν ότι το είδαν από τα αρχεία τους.

Λινκ δεν έχει για να "απολογηθώ" και ούτως ή άλλως θα εξοφλήσω την Κυριακή που λήγουν τα φανελάκια.

Να στείλω, λέτε, ξεχεστήριο ή όχι? Και μήπως μου την έκανε ο πωλητής?

Σας έχει τύχει ποτέ?

 

Με τον πωλητη επικοινώνησες ξανα μετα το μειλ του εμπευ?

 

Link to comment
Share on other sites

αλλάζεις συχνα τα ανταλλακτικά αυτιού?

 

επισης κοιτα τις οδηγιες χρησης γιατί παιζει ρολο η κλιση του θερμομετρου όπως το βαζεις στο αυτί δλδ!

 

δεν ηξερα οτι πρεπει να αλλαζω συχνα ανταλακτικουλια, τωρα 2 μερες που ειμαστε αρρωστοι δεν αλλαξα καθολου, υπεθεσα οτι εφ'οσον το χρησιμοποιω μονο στο μωρο δεν χρειαζεται..

 

κατσε να διαβασω κ οδηγηες η ex blondy..:rolleyes:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

bebutsiko,εγω ειχα πάρει αυτο http://www.amazon.co.uk/Plasmacar-Blue-The-Original/dp/B002NA5ZW8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1305985096&sr=1-3 που το ειχε προτεινει κπ αλλη κοπέλα.Το στέλνει το αμαζον με κουριερ και είναι παει πολύ καλά τουλάχιστον στο σπίτι μας μέσα.Εξω ακόμη δεν το εχουμε βγάλει.

Είναι πάντως από τα λίγα παιχνίδια που έχω προτεινει και σε φίλες.

Το λινκ που έβαλες πάντως δεν ερχεται Ελλαδα

 

 

Κι εγώ πήρα το original Plasmacar, μάλιστα αγόρασα δύο κόκκινα, με δωρεάν μεταφορικά.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002NA92KY/ref=oss_product

 

Το παρέλαβα την επόμενη ημέρα, αν και δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω πως έγινε αυτό.

 

Τα κορίτσια έχουν ξετρελλαθεί να κόβουν βόλτες και είναι πολύ ανθεκτικό, ανεβαίνω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν επικοινώνησα.

Σκέφτομαι να του στείλω μέηλ το απόγευμα.

Να τον ρωτήσω ευθέως αν έκανε θέμα αυτός?

 

ναι καλε, ευγενικα και ομορφα οτι μιστερ ειχαμε συμφωνησει αυτα....και εγινε αυτο κτλπ κτλπ γκέγκε?

 

χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν επικοινώνησα.

Σκέφτομαι να του στείλω μέηλ το απόγευμα.

Να τον ρωτήσω ευθέως αν έκανε θέμα αυτός?

 

Ναι!! Όπως, "Hi, Ι just received this message from ebay customer support and I was wondering if you were aware of it.

 

I suppose this is just a standard procedure on behalf of ebay and I do hope that what we've agreed upon still stands.

 

Thank you!

 

All the Best,

 

 

Βέβαια, Κολιμπιτζάκι, δεν θυμάμαι ακριβώς το θέμα και πως προέκυψε για να σου γράψω πιο πολύ blah blah...

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια για πείτε. Είμαι ebay έχω αγοράσει ένα πράγμα, αγοράζω ένα ακόμα απο τον ίδιο αγοραστή. Τώρα πως κανονίζω combined shipping. έχω κάνει τις αγορές χωρίς να έχω πληρώσει. ¨Οταν φτάνω paypal δεν βλέπω καμιά τέτοια επιλογή και αν τα πληρώσω χωριστά δεν μου υπολογίζει τα μειωμένα μεταφορικά που γράφει ο πωλητής στην σελίδα του.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια για πείτε. Είμαι ebay έχω αγοράσει ένα πράγμα, αγοράζω ένα ακόμα απο τον ίδιο αγοραστή. Τώρα πως κανονίζω combined shipping. έχω κάνει τις αγορές χωρίς να έχω πληρώσει. ¨Οταν φτάνω paypal δεν βλέπω καμιά τέτοια επιλογή και αν τα πληρώσω χωριστά δεν μου υπολογίζει τα μειωμένα μεταφορικά που γράφει ο πωλητής στην σελίδα του.

Ευχαριστώ.

 

Στέλνεις μήνυμα στον πωλητή όπου του ζητάς να σου δώσει quote or price for combined shipping. Όταν απαντήσει, τότε ξαναπάς στο paypal και προχωράς στην πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια για πείτε. Είμαι ebay έχω αγοράσει ένα πράγμα, αγοράζω ένα ακόμα απο τον ίδιο αγοραστή. Τώρα πως κανονίζω combined shipping. έχω κάνει τις αγορές χωρίς να έχω πληρώσει. ¨Οταν φτάνω paypal δεν βλέπω καμιά τέτοια επιλογή και αν τα πληρώσω χωριστά δεν μου υπολογίζει τα μειωμένα μεταφορικά που γράφει ο πωλητής στην σελίδα του.

Ευχαριστώ.

 

Στέλνεις μήνυμα στον πωλητή όπου του ζητάς να σου δώσει quote or price for combined shipping. Όταν απαντήσει, τότε ξαναπάς στο paypal και προχωράς στην πληρωμή.

 

Το σωστό ειναι το εξης

 

πας στη σελιδα στο εμπευ και πατας το pay now

 

εκει ακριβως πανω απο την περιγραφη λεει request total το πατας του γραφεις να σου στειλει τελικό ποσο με μεταφορικά

 

αναμένεις....

 

σου στελνει ενα καινουργιο ινβοις μεσω του εμπευ οπου θα αναφερονται τα δυο αντικειμενα σου με τα σωστα μεταφορικά ως combined postage πατας το pay now και μετα σε πεταει στη σελιδα του paypal...

 

απο εκει και περα ξέρεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια για πείτε. Είμαι ebay έχω αγοράσει ένα πράγμα, αγοράζω ένα ακόμα απο τον ίδιο αγοραστή. Τώρα πως κανονίζω combined shipping. έχω κάνει τις αγορές χωρίς να έχω πληρώσει. ¨Οταν φτάνω paypal δεν βλέπω καμιά τέτοια επιλογή και αν τα πληρώσω χωριστά δεν μου υπολογίζει τα μειωμένα μεταφορικά που γράφει ο πωλητής στην σελίδα του.

Ευχαριστώ.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=78727 το keyword είναι combined postage ή shipping

Link to comment
Share on other sites

και οταν σου στειλει το συνολο και διαφωνεις τα παιρνεις λιγο στο κρανιο....ασχετο εεεεεεε

3,45 φρι τα αλλα

3,45 φρι τα αλλα

3,45

 

συνολο 7,45 και συστημενο

ουτε κρυο ουτε ζεστη αλλα ακριβα ειναι

ατιμα τζιμπορυ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...