Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ξέχασα το σημαντικότερο!

 

Λοιπόν μου ήρθε σήμερα το φόρεμα edressit από αυτόν τον πωλητή: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280577850010&var=580011020026&ssPageName=STRK:MEWNX:IT. Η παραγγελία έγινε 13/05. Άλλαξα χρώμα και του ζήτησα να το έχω πριν τις 15/06. Λοιπόν, μου έδωσαν κανονικά tracking number και ήρθε με dhl express -παρέλαβα μέσω speedex.

Το φόρεμα είναι πάρα πολύ ωραίο. Το velvet chiffon τελικά είναι πολύ καλύτερης ποιότητος από το απλό chiffon. Το χρώμα επίσης καλό (μπλέ νο6).

Απλά θέλει πολύ προσοχή στο νούμερο. Εγώ παρήγγειλα το UK12, πιστεύοντας ότι θα χρειαστεί και στένεμα, αλλά τελικά κούμπωσε ίσα ίσα!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pasxalitsa v δεν ξέρω κατά πόσο είναι κατάλληλα αυτά τα παπούτσια για να τα φορέσει το πόδι ενός παιδιού που τώρα αρχίζει να περπατάει τώρα γιατί δεν ρωτάς καλύτερα στο επίσημο σιτε των κροκς ??

 

Αφού έχεις το περιθώριο της αλλαγής από ότι κατάλαβα σου τα φέραν δώρο από φυσικό κατάστημα γιατί δεν τα αλλάζεις με κάτι ποιο κατάλληλο για τα πρώτα βήματα του?? π.χ αν θυμάμαι καλά τα παπούτσια της chicco είναι σχετικά οικονομικά στην Ελλάδα.

 

η κόρη μου όταν άρχισε να περπατάει μέσα σε ένα καλοκαίρι άλλαξε 2 νούμερα (άσχετα που μετά ξανα άλλαξε νούμερο την επόμενη άνοιξη) :lol::lol: σε αυτή την ηλικία είναι δύσκολο να υπολογίσεις το μέγεθος που θα έχει την επόμενη σεζόν

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα το σημαντικότερο!

 

Λοιπόν μου ήρθε σήμερα το φόρεμα edressit από αυτόν τον πωλητή: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280577850010&var=580011020026&ssPageName=STRK:MEWNX:IT. Η παραγγελία έγινε 13/05. Άλλαξα χρώμα και του ζήτησα να το έχω πριν τις 15/06. Λοιπόν, μου έδωσαν κανονικά tracking number και ήρθε με dhl express -παρέλαβα μέσω speedex.

Το φόρεμα είναι πάρα πολύ ωραίο. Το velvet chiffon τελικά είναι πολύ καλύτερης ποιότητος από το απλό chiffon. Το χρώμα επίσης καλό (μπλέ νο6).

Απλά θέλει πολύ προσοχή στο νούμερο. Εγώ παρήγγειλα το UK12, πιστεύοντας ότι θα χρειαστεί και στένεμα, αλλά τελικά κούμπωσε ίσα ίσα!

 

 

ααααα.....

 

εγω θελω φωτο με το φορεμα σου πανω σου!!!

 

κοψε το κεφάλι εν ανάγκη....χαχαχαχα

 

θελουμε φωτο θελουμε φωτοοοοοοοοο:-D:grin:

 

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου σου το ειπε σε μυνημα στο εμπευ οτι δεν θα σε επιβαρυνει με νεα μεταφορικα εισαι οκ, στειλτα πισω και παρήγγειλε τα καινουργια χωρις μεταφορικα.

ναι ευγενεστατη, αρα θα χρεωθω μονο τα 6.6 επιπλεον

για την επιστροφη, λεω να τα στειλω τι στο καλο θα κολλησω τωρα εγινε

παντως εχασα λιγο το μπουσουλα με τα νουμερα της εγω φορω 38 και εκεινο το 5 ηταν σαν 39

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου ζητάς να κόψω το καλύτερο χα χα!!!!

 

Κάποια στιγμή που θα το ξαναδοκιμάσω θα βγάλω!

Βλέπεις θέλω και μία ψυχολογική προετοιμασία όταν φοράω τέτοιου είδους ρούχα!

 

χαχαχα οχι καλε....δεν υποννοω τιποτις αλλα μπορει να μη θελεις να δουμε την φατσουλα σου!!! Για αυτο λεω ασε τις δικαιολογιες ασε τα μουντ , βγαλε μια φωτο να δουμε το φορεμαααα

 

θελουμε φωτοοοοοοοοοοοοο

 

 

ναι ευγενεστατη, αρα θα χρεωθω μονο τα 6.6 επιπλεον

για την επιστροφη, λεω να τα στειλω τι στο καλο θα κολλησω τωρα εγινε

παντως εχασα λιγο το μπουσουλα με τα νουμερα της εγω φορω 38 και εκεινο το 5 ηταν σαν 39

 

Ποντικάκι αν οντως το εχεις σε μυνημα στο εμπευ, στειλτα πληρωσε , και πες της να αλλαξει ρυθμισεις να παραγγειλεις τα παπα τα καινουργια χωρις μεταφορικά

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..παρελαβα κι εγω απο yoursclothing...

Πολυ ωραια ρουχα,πολυ ωραια ποιοτητα...

Αλλα εκανα βλακεια με τα νουμερα,τα πηρα μεγαλυτερα απο οτι επρεπε τα 2 απο τα 3 κομματια με την λογικη οτι δεν πειραζει αν ειναι λιγο πιο ανετα και δεν υπολογισα οτι οι γραμμες τους θα ειναι ουτως η αλλως ανετες...

Κι ετσι εμεινα τωρα με 2 κομματια που ειναι μπολικα επανω μου και επειδη δεν εχω καμια βλεψη να παχυνω θα μεινουν στην ντουλαπα;)

 

Την επομενη φορα ομως μιας και ειδα την φορμα τους σιγουρα θα ξερω τι να παρω...το νουμερακι μου 14 οπως ξερω...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποντικάκι αν οντως το εχεις σε μυνημα στο εμπευ, στειλτα πληρωσε , και πες της να αλλαξει ρυθμισεις να παραγγειλεις τα παπα τα καινουργια χωρις μεταφορικά

 

ναι kalamaraki αυτο θα κανω σ ευχαριστω παντως μια δευτερη γνωμη μετραει

 

α ναι να πω οτι σημερα παρελαβα κι αυτο:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330548845113&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2618wt_1102

ενταξει δε με εντυπωσιασε και πολυ απο κοντα, αλλα δεν ειν κακο

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΑΜΑΡ είχε πάρει από αυτόν τον πωλητή http://stores.ebay.co.uk/BEGEES-BABY-NURSERY-GOODS-STORE?_trksid=p4340.l2563 για ρίξε μια ματιά αν έχει κάτι που σου κάνει.

 

Δεν ξέρω αν παρέλαβε η ΤΑΜΑΡ να πει εντυπώσεις.

 

Μακρυά. Τα σεντόνια ή μάλλον το σεντόνι ήταν αποτυχία. Ωραίο μεν, σετ με την κουβερτούλα και την πάντα ΑΛΛΑ στην συσκευασία ήταν 1 ΣΕΝΤΟΝΙ, ενώ εγώ περίμενα να έχει πανωσέντονο, κατωσέντονο και φυσικά μαξιλαροθήκη....

 

Τί διαβάζω; Θα έχουμε συνάντηση; Αν και δεν νομίζω να έχω 40ντήσει ακόμα ελπίζω ο μπέμπης να με αφήσει να έρθω. Είμαι και κοντά άλλωστε :)

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

marsolan μπορείς να τα στενέψεις καλέ:D!! Και μένα μου έπεσαν μεγάλα, τουλάχιστον δεν είναι μικρά!!

 

το σκεφτηκα κι εγω...ιδιως το πουκαμισο δεν θελει και πολυ γιατι εχει απο πισω ενα κορδονακι που καπως το μαζευει...αλλα η μακω η μπλουζα πως να στενεψει???θελει κοπτοραπτη λογικα!!

Τεσπα..δεν θα σκασω κιολας να πω την αληθεια μου...αλλωστε δοκιμαστικη ηταν η 1η φορα....η επομενη θα ειναι πολυ πιο πετυχημενη!!!

 

Παντως αυτες οι μπλουζες-τυνικ που πηρα για να βαζω με κολαν....φοριουνται και για νυχτικακια μεσα στο σπιτι...ωραια κομματια!!!

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα κι εγω...ιδιως το πουκαμισο δεν θελει και πολυ γιατι εχει απο πισω ενα κορδονακι που καπως το μαζευει...αλλα η μακω η μπλουζα πως να στενεψει???θελει κοπτοραπτη λογικα!!

 

Μιλάς για να τα στενέψεις εσύ?? Γιατί εγώ εννοούσα σε μοδίστρα!! Ειδικά αν είναι απλή μακώ, στενεύει ακόμα πιο εύκολα!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

access μας τα εφεραν δωρο και τι να κανω ...σκεφτομουν μηπως του τα φοραω μεχρι να περπατησει οταν βγαινουμε εξω για να μην ειναι ξυπολυτος....

απλα δεν ξερω αν θα βρω μικροτερο νουμερο....

 

2 χρονων παιδακι τι νουμερο παπουτσι φοραει αραγε???

 

ο δικος μου ειναι 2 και θα ελεγα ειναι σχετικα ψηλος, βγαλαμε το χειμωνα με μποτακι 22, τα πηραμε Χριστουγεννα του εκανε μεγαλο και φτασαμε πριν το Πασχα να τον χτυπαει στην καμαρα. το Πασχα του εφερε ο νονος παπουτσι 23 αθλητικο αλλα δε μας βλεπω για κανενα μηνα ακομη .... αποτομα πλησιαζοντας τα 2 πηρε φορα μου το ειχαν πει αυτο οτι τα αγορακια καθε 2 μηνες σχεδον θελουν παπουτσακια

 

να σου χαρισω κι αυτο το βρηκα τυχαια:

http://cgi.ebay.co.uk/Wooden-Castanet-Musical-Percussion-Instrument-Ladybird-/260744017241?pt=UK_Musical_Instruments_Drums_Percussions_MJ&hash=item3cb58df559#ht_3500wt_1140

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε σεις αφου σας το πα οτι στο yoursclothing ειναι απο μονα τους φαρδουλα τα ρουχαλακια και να μη παρετε μεγαλυτερα.... να πω οτι δε σας το πα..... :) :) :)

εν τω μεταξυ τωα τα χει βαλει παμφθηνα με τις εκτπωσεις!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια πειτε μου τι δεν κανω καλα στο yoursclothing???

προσπαθω να αγορασω πχ τα μπλουζακια που λεει "2 μπλουζες για 25 λιρες" μα στο καλαθι μου τα βγαζει κανονικα με την τιμη τους χωρις την προσφορα :(

τι πρεπει να κανω???

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μην στο πωλητη απο Κινα που ειχε τα φθηνα crocs

http://shop.ebay.co.uk/cute.craft/m.html?_trksid=p4340.l2562

και τον ρωτησα για το μεγεθος,τη μυρωδια και το αν ειναι αυθεντικα και μου απαντησε αυτο

Thanks for your interest, for foot 17cm you can select US size 10-11,

shoes are original shoes,

every crocs shoes with a little smell more or

less as they are made with rubber materia, in retail shop the

shoes was placed on shelf in ventilative condition for a long

time, so the smell almost loose, but I got the shoes from the

factory directly, and was sealed in envelope for sending soon,

the scent still do not loose after putting into the envelope,

it will have no odor when it be put in the air for 2-3 days,

should you have any more questions please let me know

Thanks

 

Τωρα να το πιστεψω οτι δεν ειναι μαιμου?

Και τι θα μου ελεγε οτι ναι ειναι μαιμου...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω υλικα για πλεξιμο απο εδω http://www.gowoolly.com/, δε βγαζω ομως ακρη με τις πληροφοριες για το ταχυδρομειο, μπορει καποια εμπειρη να το δοκιμασει να μου πει ποσα αραγε θα χρεωθω μεταφορικα.

http://postage.anpost.ie/transit.asp

ξερετε εσεις καποιο αλλο καταστημα με τετοια ειδη

 

Έχω παραγγείλει 2 φορές από εδώ μαλλιά, είναι από Τουρκία και έμεινα πολύ ευχαριστημένη

WWW.YARN-PARADISE.COM

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια να σας ρωτησω εσας που ειστε πιο εμπειρες, δεν ξερω αν εχει αναφερθει παραπανω, θελω να ψαξω για αντηλιακο για παιδακια 2χρονων, που μπορω να βρω καλο και οικονομικο? να κοιταξω amazon ή καμια ελληνικη? επισης θελω να παρω της avene αντηλιακη κρεμα προσωπου που θα βρω πιο φθηνα?εχετε εντοπισει κανενα site?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια να σας ρωτησω εσας που ειστε πιο εμπειρες, δεν ξερω αν εχει αναφερθει παραπανω, θελω να ψαξω για αντηλιακο για παιδακια 2χρονων, που μπορω να βρω καλο και οικονομικο? να κοιταξω amazon ή καμια ελληνικη? επισης θελω να παρω της avene αντηλιακη κρεμα προσωπου που θα βρω πιο φθηνα?εχετε εντοπισει κανενα site?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ που το έχω πρόχειρο

http://www.parapharmacie.gr/categorybrowse/sunprotection/face-care/?prid=134

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μην στο πωλητη απο Κινα που ειχε τα φθηνα crocs

http://shop.ebay.co.uk/cute.craft/m.html?_trksid=p4340.l2562

και τον ρωτησα για το μεγεθος,τη μυρωδια και το αν ειναι αυθεντικα και μου απαντησε αυτο

Thanks for your interest, for foot 17cm you can select US size 10-11,

shoes are original shoes,

every crocs shoes with a little smell more or

less as they are made with rubber materia, in retail shop the

shoes was placed on shelf in ventilative condition for a long

time, so the smell almost loose, but I got the shoes from the

factory directly, and was sealed in envelope for sending soon,

the scent still do not loose after putting into the envelope,

it will have no odor when it be put in the air for 2-3 days,

should you have any more questions please let me know

Thanks

 

Τωρα να το πιστεψω οτι δεν ειναι μαιμου?

Και τι θα μου ελεγε οτι ναι ειναι μαιμου...

 

Παντως να ξερεις και αυτα που πηρα απο το επισημο σαιτ εχουν μια μυρωδια το υλικο τους δηλαδη αλλα ποιο πολύ μοιαζει με εσωτερικου χωρου αποσμητικο. Και αυτα που πηρα απο το swimbabes του ανιψιου ειχαν ακριβως την ιδια μυρωδια.

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως να ξερεις και αυτα που πηρα απο το επισημο σαιτ εχουν μια μυρωδια το υλικο τους δηλαδη αλλα ποιο πολύ μοιαζει με εσωτερικου χωρου αποσμητικο. Και αυτα που πηρα απο το swimbabes του ανιψιου ειχαν ακριβως την ιδια μυρωδια.

 

και εγω σήμερα το πρωι που παρέλαβα αυτά με τον μπατμαν επάνω μυρίζουν σχετικά αλλά πιστευω με ενα καλό πλυσιματάκι θα φύγει η μυρωδιά.....

παρεπιπτόντως καλαμαράκι σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου...

άρχισαν να καταφθανουν οι παραγγελίες μου:P

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...