Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Πηγα σημερα να παραγγειλω απο fragrancex και δεν δεχεται τον κωδικο free για δωρεαν μεταφορικα...ξερει καμμια σας κατι,πριν καμμια 10αρια μερες παρηγγειλα και ισχυε η κανω κατι λαθος εγω......ψαχνω την clinique city block sheer,κριμα και την ειχε πολυ φτηνη ,μολις 20Ε,που αλλου μπορω να την παραγγειλω...γνωριζει καμμια σας.....

 

 

σιγουρα θα την βρεις στο ebay!!!περυσι που την παραγγειλα ειχα παρα πολλες επιλογες και στην τιμη που θελεις!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μωρε δεν εχω παρει ποτε καλλυντικα απο ιμπει...εδω ακουγονται πολλα....οσον αφορα τη γνησιοτητα τους εννοω.....μαλλον το φραουλονετ θα προτιμησω....κριμα με το fragrancex ειχα βολευτει και δεν ειχα και ιδιαιτερες καθυστερησεις οπως πολλες απο εδω....

Χιλια ευχαριστω Καλαμαρακι μου......παντα προθυμη!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα την βρεις στο ebay!!!περυσι που την παραγγειλα ειχα παρα πολλες επιλογες και στην τιμη που θελεις!!!

Απο Χονγκ Κονγκ την παρηγγειλες...ηταν ενταξει?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Απο Χονγκ Κονγκ την παρηγγειλες...ηταν ενταξει?

 

 

απο αμερικη.16 δολαρια με δωρεαν μεταφορικα για ελλαδα!μια χαρα ηταν,διαφορα δεν ειδα καμια,κατι θα καταλαβαινα πιστευω γιατι την αγοραζω χρονια.αλα ολα οκ!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalamaraki είσαι φοβερή !!!!

Με έσωσες με τους κωδικούς του Άμαζον:)

Είχα έτοιμο καλαθι με σκουλαρίκια από το πρωί και πριν αγοράσω,μπαίνω να διαβάσω φρέσκα νέα του τόπικ και πέφτω πάνω στην προσφορά !!!!

Μου γλύτωσες 10 λιρόνια. Αν ποτέ έρθεις προς το νότο σου χρωστάω κέρασμα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Oι κωδικοι εκπτώσεων δουλευουν κανονικα κ για παραγγελιες για ελλαδα.......

 

μη ξεχασετε το λινκ καντε το bookmark

 

vouchers Amazon

 

Θεά!!!

μαμώτο και μόλις χθες παρήγγειλα παπουτσάκια για μένα:cry: :cry: :cry:

 

Με το brandsgalaxy τί παιζει;έστειλα το μειλ στο λινκ που έδωσε κπ κοπέλα σε προηγουμενη σελίδα αλλά τίποτα ακόμη.Προσπάθησα και 4-5μερες πριν να μπω να δω τι έχει αλλά έγραφε πως ήθελε πρόσκληση.Είναι που ψάχνω για ένα καλό φόρεμα και είπα μήπως βρω κάτι εκεί.Εχει μπει κπ από εσάς;

 

εγώ έχω γραφτεί εδώ και καιρό, αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Το melina may, μου άρεσε πιο πολύ προς το παρόν τουλάχιστον.

 

καλησπερα κοριτσια:P

θελω να αγορασω birkenstock και τις καλυτερες τιμες τις βρηκα στο αμαζον

ομως, υπαρχουν δυο φορμες συμφωνα με τα αλλα σαιτ, κανονικη και στενη...στα αλλα σαιτ ειναι ξεκαθαρο ποιο ειναι ποιο , στο αμαζον ομως εχει πχ 40 Ν και 40Μ.... ( τι να ειναι το Ν narrow ή normal???)το ιδιο και στο javari χωρις να εξηγει ποιο ειναι το στενο....καποια κοπελα ειχε αγορασει απο αμαζον...μηπως θυμαται?

εχω στειλει ενα μειλ στο javari ρωτοντας τους, αλλα αν μπορειται να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα

ευχαριστωωωωω

 

Λοιπόν εγώ είχα παραγγείλει για το σύζυγο το 43Ν,το οποίο υποτίθεται ότι είναι το normal width, αλλά μπορώ να πω ότι ακόμη και αυτά έχουν σχετικά φαρδιά γραμμή.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τα νεύρα μου!!:evil: Η κοπέλα που μένει κάτω από μένα ΜΟΛΙΣ μου είπε ότι ο ταχυδρόμος της είπε να μου πει οτι έχω ένα δέμα στο ταχυδρομείο. Συνήθως χτυπά το κουδούνι.....μερικές φορές φέρνει το δέμα στην πόρτα μου (μιλάω για το ταχυδρόμο). Ξέρω ότι είναι τα Gymboree γιατί το amazon εφυγε τη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα μια εκ Κυπρου,αφορολογητα λεει,του εκανα μια προσφορα για 2 κομματια,μου βγαινουν πολυ φτηνες αν δεχθει......ελπιζω να ειναι γνησιες....περιμενουμε....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Παρέλαβα από kidzshooz, κανενα παράπονο, όλα μια χαρά και το size επίσης.

 

 

Παρέλαβα και από gymboree και crazy8, όμως βρε κορίτσια τα νούμερα που πήρα για τα αγόρια μου μια χαρά, αλλά αυτά που πήρα για την 20 μηνών ανηψιά μου είναι μινιόν! Να φανταστείτε ότι της πήρα το 2, ενώ του μικρού μου το 18-24. Ε, φανταστείτε λοιπόν ότι το 2 είναι πολύ μικρότερο του 18-24. Άσε που πήρα δύο μπλουζάκια και δύο σορτσάκια. Το ένα μπλουζάκι και ένα σορτσάκι είναι άλλο σχέδιο και άλλο χρώμα. Πιθανόν να μην είχαν από αυτό που παρήγγειλα, αλλά τσαντίστηκα όμως. Έπρεπε να με ενημερώσουν καθώς δε μου αρέσουν αυτά που μου στείλανε. Τους έστειλα μήνυμα, αναμένω να δω τί θα πούν.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ μακαρι να μεναμε μονιμα εκει!!!σε ευχαριστω θα περιμενω τη μετρηση......

 

Υ.Γ. ναι....αν δε μας διωξουν ολους να ειμαστε κ ευχαριστημενοι....

 

Λοιποοοοοοοοοον!

το 23 που πηρα εγω ειναι 14 εκ μηκος και φαρδος 5 εκ στη μεση και 6 εκ μπροστα....

 

 

Καλησπέρα σε όλες!

Παρέλαβα από kidzshooz, κανενα παράπονο, όλα μια χαρά και το size επίσης.

 

 

Παρέλαβα και από gymboree και crazy8, όμως βρε κορίτσια τα νούμερα που πήρα για τα αγόρια μου μια χαρά, αλλά αυτά που πήρα για την 20 μηνών ανηψιά μου είναι μινιόν! Να φανταστείτε ότι της πήρα το 2, ενώ του μικρού μου το 18-24. Ε, φανταστείτε λοιπόν ότι το 2 είναι πολύ μικρότερο του 18-24. Άσε που πήρα δύο μπλουζάκια και δύο σορτσάκια. Το ένα μπλουζάκι και ένα σορτσάκι είναι άλλο σχέδιο και άλλο χρώμα. Πιθανόν να μην είχαν από αυτό που παρήγγειλα, αλλά τσαντίστηκα όμως. Έπρεπε να με ενημερώσουν καθώς δε μου αρέσουν αυτά που μου στείλανε. Τους έστειλα μήνυμα, αναμένω να δω τί θα πούν.

 

 

μααντον μηπως μπορεις να βαλεις λινκ με το κοριτσιστικα που πηρες και σου φανηκαν μικρα???? αν εχεις χρονο......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία...:

Παρήγγειλα από το gymboree 235$ περίπου, και μου τηλ από Αθήνα FedEx ότι πρέπει να γίνει εκτελωνισμός.... δηλ +140?!!!!! Φυσικα τους είπα να τα στείλουν πίσω, ενημέρωσα την gymboree, δεν μου απάντησε ακόμα. Τους είπα είτε να μου ξαναστείλουν την παραγγελία με απλό ταχυδρομείο (USPS) ή να ακυρωθεί η παραγγελία γιατί, βεβαίως, βεβαίως δεν πληρώνω 140? για εκτελωνισμό...!!!

Μήπως τελικά πρέπει νακάνω αμφισβήτηση συναλλαγής στη τράπεζα, να πάρω τα έουρος πίσω??

Link to comment
Share on other sites

Μωρε δεν εχω παρει ποτε καλλυντικα απο ιμπει...εδω ακουγονται πολλα....οσον αφορα τη γνησιοτητα τους εννοω.....μαλλον το φραουλονετ θα προτιμησω....κριμα με το fragrancex ειχα βολευτει και δεν ειχα και ιδιαιτερες καθυστερησεις οπως πολλες απο εδω....

Χιλια ευχαριστω Καλαμαρακι μου......παντα προθυμη!!!

 

:-D;)

 

Kalamaraki είσαι φοβερή !!!!

Με έσωσες με τους κωδικούς του Άμαζον:)

Είχα έτοιμο καλαθι με σκουλαρίκια από το πρωί και πριν αγοράσω,μπαίνω να διαβάσω φρέσκα νέα του τόπικ και πέφτω πάνω στην προσφορά !!!!

Μου γλύτωσες 10 λιρόνια. Αν ποτέ έρθεις προς το νότο σου χρωστάω κέρασμα :wink:

 

Χε χε τιποτις!! Την κρατάω την υποσχεση κανονισε χαχαχαχα :lol:

 

 

Θεά!!!

μαμώτο και μόλις χθες παρήγγειλα παπουτσάκια για μένα:cry: :cry: :cry:

 

Δεν πειράζει μωρε, τωρα ξέρουμε! Στα επόμενα!:-D

 

 

Λοιπον βρηκα μια εκ Κυπρου,αφορολογητα λεει,του εκανα μια προσφορα για 2 κομματια,μου βγαινουν πολυ φτηνες αν δεχθει......ελπιζω να ειναι γνησιες....περιμενουμε....

 

Για δωσε καλέ λινκ να δουμε!

 

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/50-Metal-Silver-Cross-Rhinestone-Pendants-Beads-20x12mm-/120725983049?pt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&hash=item1c1bd44f49

 

http://cgi.ebay.co.uk/Lot-50pc-rhinestone-silver-plated-fine-cross-pendant-1-/270720942734?pt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&hash=item3f0839c28e

 

Πείτε μου βρε κορίτσια τη γνώμη σας. Ποιος από τους δύο σταυρούς σας αρέσει για μαρτυρικό;Από ποιότητα ποιος είναι καλύτερος;Ο πρώτος είναι metal ενώ ο δεύτερος είναι επαργυρωμένος;;Μαυρίζουν άραγε...για πείτε για πείτε!!

 

κι εμενα ο δευτερος μ αρεσει!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λύστε μου μια απορία...:

Παρήγγειλα από το gymboree 235$ περίπου, και μου τηλ από Αθήνα FedEx ότι πρέπει να γίνει εκτελωνισμός.... δηλ +140?!!!!! Φυσικα τους είπα να τα στείλουν πίσω, ενημέρωσα την gymboree, δεν μου απάντησε ακόμα. Τους είπα είτε να μου ξαναστείλουν την παραγγελία με απλό ταχυδρομείο (USPS) ή να ακυρωθεί η παραγγελία γιατί, βεβαίως, βεβαίως δεν πληρώνω 140? για εκτελωνισμό...!!!

Μήπως τελικά πρέπει νακάνω αμφισβήτηση συναλλαγής στη τράπεζα, να πάρω τα έουρος πίσω??

 

 

Νομιζω οτι εχει αναφερθει πολλες φορες εδω οτι οι παραγγελιες καλο ειναι να μην ξεπερνανε τα 80- 100 ευρω γιατι οι τελωνες καραδωκουν.

Στο παρελθον εχει συμβει να επιστρεψουν τα χρηματα σε μελος που δεν δεχτηκε να παραλαβει (λογο τελωνειου).

Παραπανω δεν μπορω να βοηθησω.

Δες λιγο εδω στους ορους

Duties and taxes are not reflected in our prices. The carriers will charge the recipient (including gift recipients) all applicable duties, taxes and/or brokerage fees at the time of delivery. Duties and taxes are assessed by the local government based on the destination. For information about duties, taxes and/or brokerage fees, you may contact your local customs office or the carrier that delivers your package.

Due to customs restrictions, orders shipping to international destinations cannot be gift wrapped. Additionally, we do not include flat pack gift boxes in international shipments

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει αναφερθει πολλες φορες εδω οτι οι παραγγελιες καλο ειναι να μην ξεπερνανε τα 80- 100 ευρω γιατι οι τελωνες καραδωκουν.

Στο παρελθον εχει συμβει να επιστρεψουν τα χρηματα σε μελος που δεν δεχτηκε να παραλαβει (λογο τελωνειου).

Παραπανω δεν μπορω να βοηθησω.

Δες λιγο εδω στους ορους

Duties and taxes are not reflected in our prices. The carriers will charge the recipient (including gift recipients) all applicable duties, taxes and/or brokerage fees at the time of delivery. Duties and taxes are assessed by the local government based on the destination. For information about duties, taxes and/or brokerage fees, you may contact your local customs office or the carrier that delivers your package.

Due to customs restrictions, orders shipping to international destinations cannot be gift wrapped. Additionally, we do not include flat pack gift boxes in international shipments

σωστά, μόνο που σε αυτό το μέλος η παραγγελία είχε αργήσει τραγικά αν θυμάμαι καλά οπότε είχε και μια καλή δικαιολογία για να μην παραλάβει ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα τα γυαλια του μικρου μου (julbo looping 3) πολυ ωραια ειναι ακριβως οπως περιγραφονται. Και του πανε πολυ. Τα πηρα απο ε βαυ περιπου 25 ευρω. Πηρα κι αλλα πραγματα αλλα θα τα γραψω αλλη ωρα.

Καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

σωστά, μόνο που σε αυτό το μέλος η παραγγελία είχε αργήσει τραγικά αν θυμάμαι καλά οπότε είχε και μια καλή δικαιολογία για να μην παραλάβει ;)

 

Αυτο δεν το ειχα αντιληφθη :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Οπως και να ναι οταν κανουμε παραγγελια απο αμερικη καλο ειναι να χουμε υποψιν και το ενδεχομενο να περασουν τελωνειο.

Μακαρι βεβαια η κοπελα να παρει τα χρηματα της πισω:wink:

Link to comment
Share on other sites

 

Και ήρθε και το καπελάκι της μικρής baby banz

 

εχει και ενα κρυμένο σκρατσ για εφαρμογή απο μικροτερα κεφαλάκια εως πολύ μεγαλυτερα, εδω το ειδα στα 20ευρω...:shock: και εξω στο swimbabes στις 8λιρες, στο ebay εως και 12λιρες .. Not bad at all!!:cool::cool::cool:

 

Kalamaraki,οταν λες εχει κρυμμενο σκρατσ...πως το εννοεις???Σαν κορδελακι που πιανει κατω απο το πηγουνι για να ειναι σταθερο ή απλα καπου υπαρχει και αυξομειωνει το μεγεθος του καπελου???

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοοοοοον!

το 23 που πηρα εγω ειναι 14 εκ μηκος και φαρδος 5 εκ στη μεση και 6 εκ μπροστα....

 

μααντον μηπως μπορεις να βαλεις λινκ με το κοριτσιστικα που πηρες και σου φανηκαν μικρα???? αν εχεις χρονο......

Από crazy8 και από gymboree πήρα τα κάτωθι, ίδια νούμερα είναι και στα δύο μαγαζιά...

crazy8 μπλουζάκι και σορτσάκι (που δεν παρήγγειλα αυτά αλλά αυτά μου στείλανε οι %#@$^%)

gymboree μπλουζάκι και σορτσάκι

 

Αυτά υποτίθεται ότι είναι για δύο χρονών εμένα μου κάνουν για 12-18 στην καλύτερη. Βέβαια, μη σε πάρω στο λαιμό μου, καλύτερα να σου πουν και άλλες κοπέλες που έχουν ψωνίσει κοριτσίστικα.

Και μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί ένα κάρο αγορίστικα που πήρα, μια χαράήταν το sizing.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki,οταν λες εχει κρυμμενο σκρατσ...πως το εννοεις???Σαν κορδελακι που πιανει κατω απο το πηγουνι για να ειναι σταθερο ή απλα καπου υπαρχει και αυξομειωνει το μεγεθος του καπελου???

 

 

Eμ ετσι που τα εγραψα πως να καταλάβεις η γυναικα..:oops:

 

πως εχει το σκρατσ το απλό τζοκευ καπέλο πισω?

 

ε εκει ακριβως το εχει και αυτο και μετα συνεχιζει το γεισο του καπέλου, μονο που το λουρι για το σκρατσ ειναι εσωτερικά ραμένο και το μονο που φαινεται ειναι το τελειωμα του γυρω στα δυο εκατοστα.

 

τωρα τα ειπα καπως καλυτερα?

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κορίτσια αν γνωρίζετε την αξιοπιστία του http://www.pramworld.co.uk/index.html

θέλω να παραγγείλω καρότσι. Εχω διαβάσει καλά σχόλια αλλά αν γνωριζετε κάτι θα με βοηθούσατε πολύ!!!

Σωτήρης, Δημήτρης κ Αθηνά!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...