Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μας παιδευουν... η φαση ειναι οτι ουτε ξαφνικα εκανα πολλες κινησεις, ουτε καποιο μεγαλο ποσο, τι να πω... νομιζω εχουν περασει και οι 3 εργασιμες, θα συνεχισω να περιμενω και βλεπουμε..

ευχαριστω πολυ παντως!!!!

 

να μην περιμένεις.. να πάρεις την τράπεζα τηλέφωνο να σου δώσουν το κωδικό.. δεν θα τον δεις στο λογαριασμό σου στο pay pal

Link to comment
Share on other sites

koritsia sto amazon τα παμπερσ τα μωρομαντηλα τη 12αδα την ειχε 9.90 χθεα, σημερα 10 λιρες απο ο,τι βλεπω, ειναι με 56 μαντηλακι μεσα(τα αλλα που ειχα ειχαν 63) αλλα πολυ καλη τιμη

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004U9TL66/ref=noref?ie=UTF8&s=drugstore&psc=1

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

σου είπαν ότι θα σου στείλουν νέο κωδικό ??? έκαναν δηλαδή ξανά συναλλαγή με 1,5 ευρώ χρέωση ?? αν όχι θα περιμένεις για πολύ ακόμα:lol::lol:

 

Ο τετραψήφιος που ψάχνεις φάνηκε στον αναλυτικό λογαριασμό της κάρτας σου όταν την δήλωσες στο paypal οπότε ψάξε να βρείς τους αναλυτικούς λογαριασμούς της κάρτας για να τον βρείς ή επικοινώνησε με το κέντρο κάρτας σου αν θυμάσαι περίπου την ημερομηνία που δήλωσες την κάρτα στο paypal

 

για αυτό λέω συνέχεια να γίνεται verified users με το που σας έρθει ο κωδικός :wink::wink:

 

 

εχμ....:rolleyes: καταρχην εγω την καρτα(prepaid ειναι) την γεμιζω με χρηματα απο e-banking.. δεν παω ποτε στην τραπεζα..στην κινηση του λογαριασμου χρεωσεων της καρτας ή του πεηπαλ δεν εχω δει ποτε χρεωση 1,50 ευρω!!! υπαρχει περιπτωση να μου εχει ερθει ο κωδικος χωρις την χρεωση και να μην το εχω δει? θα με σκασει αυτο το πεηπαλ... μηπως πρεπει να παω στην τραπεζα να ζητησω κινηση λογαριασμου?αλλα αφου ειναι prepaid και την δουλευω με e-banking δεν θα το εβλεπα στο ιντερνετ??

μηπως συμφερει να κανω νεα καρτα απο την αρχη και νεο λογαριασμο πεηπαλ???

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε παιδια πετε μ κατι...

σχετικα με ebay και bids.

δεν μπορω να καταλάβω πως εχω μεγαλυτερες πιθανότητες να κερδισω τη δημοπρασία

ΑΦΟΥ στο δευτερο παράθυρό που εχω ανοικτό με το ποσο έτοιμο περιμένοντας την κατάλληλη στιγμη, καποιοσ αλλος κανει το ιδιο με μεγαλύτερο ποσο ενω εγω δεν βλεπω αμεσως τα τελευταία bid των αλλων.κ ετσι χανω.

κανω κατι λαθος???

κ με μερικα κομμάτια λύσανε κανονικά.ολες την τελευταία στιγμη.

 

Eπειδη δεν κατάλαβα την απορια σου....μπορει να την ξαναδιατυπωσεις?

Το κολπο με την διπλή σελιδα ειναι να εισαι συνδεδεμένος εκει στη σελιδα που θα μπιντάρεις, με το ποσο ετοιμο γραμμενο, και την δευτερη να την εχεις για να βλεπεις εξέλιξη της δημοπρασιας...κ που και που να κανεις ενα ριφρεσ για να βλεπεις αν μπινταρει κανεις

 

Και ναι οντως λυσσανε ολες τα τελευταια δευτερολεπτα αλλιως δεν κερδιζεις...

Εγω χτυπαω πια αφου εβαλα μυαλο στα 15-20δευτερολεπτα

 

 

Κορίτσια μην με βρίσετε. Αλλά που να κοιτάξω γυναικεία crocks σε καλή τιμή; Δεν βρίσκω μέσα εδώ.

 

αν θέλεις στάμνες=crocks δεν έχω ιδέα :lol::lol: αν θέλεις crocs = παπούτσια κοίτα στο αμαζον ή στο javari ή http://www.charlesclinkard.co.uk/womens-c1/crocs-m30'>http://www.charlesclinkard.co.uk/womens-c1/crocs-m30 η φυσικά στο επίσημο eu site τους

 

tkanavou

Oπως σου ειπαν θα τα βρεις στα παρακάτω

 

http://www.crocs.eu

http://www.swimbabes.co.uk (Eδω βαλε κωδικο FRCROC και θα σου μειωσει στα μισα τα μεταφορικα , θα ειναι 3,95λιρες)

http://www.charlesclinkard.co.uk

http://www.javari.co.uk

http://www.amazon.co.uk μονο ενηλικων ομως

και φυσικα στο εμπευ απο διαφορους πωλητες

 

 

Καλημέρα!!Τελικά ήρθαν τα πραγματάκια σήμερα απο το e-bay.Λυθηκε το μυστήριο της καθυστέρησης:ήταν άρρωστος ο ταχυδρόμος μου:rolleyes::rolleyes:

 

:shock::shock::shock:

 

η παραγγελεια μου απο το Litlewoods egine 1/5 και ακομα δεν ηρθε, αυτη ειναι η απαντηση που πηρα

 

 

μηπως ειμαι υπερβολικη???? να περιμενω ακομα ???τι να κανω???

 

Να περιμενεις σιγουρα....δεν εισαι υπερβολικη αλλα την εκανες πρωτη του μηνα...ποτε εφυγε απο εκει?

Καλα θα κανεις να την ψάξεις στα ελτα σου ....αλλιως περιμενε αυτη τη βδομαδα και πες τους δεν ηρθε θελω επιστροφη χρηματων

 

 

Kalamaraki νομίζω ότι έχεις recaro? κάτι τέτοιο θυμάμαι έλεγες. Εισαι ευχαριστημένη? Το μόνο αρνητικό που μου λένε είναι οτι δεν μπορεί να κοιμηθεί το μωρό στο καρεκλάκι (βέβαια ο δικός μου ούτως η άλλως στο αυτοκίνητο μόνο να κλαίει ξέρει ούτε λόγος για ύπνο) αλλά εγώ θέλω να κάνω το καλό...

 

Κοιτα....ειναι υποκειμενικο...εχω και το ρεκαρο και το μπριταξ 123 evolva plus

αν διαλεγα τωρα ξανα παλι σε διλλημα θα ημουν...αφενος γιατι τα ρεκαρο ειναι τα ρεκαρο....και αφετερου γιατι το μπριταξ εμενα μου φαινεται ποιο βολικο ως προς την κλιση του καθισματος και το απαλο και μαλακοτερο καθισματακι απο του ρεκαρο...

 

Παρολα αυτα επιμενω στο εξης, που θα το κανω οταν με το καλο κανω δευτερο μωρακι, να πας απο ενα μαγαζι να βαλεις το μωρο σου να τα δοκιμασει και τα δυο και εκει να διαλεξεις τελικα

 

 

ααααααααααα και δεν εβαλα χτες παραγγελια στο μαντκο???

 

Εφυγε κιολας και μου ερχεταιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

εχμ....:rolleyes: καταρχην εγω την καρτα(prepaid ειναι) την γεμιζω με χρηματα απο e-banking.. δεν παω ποτε στην τραπεζα..στην κινηση του λογαριασμου χρεωσεων της καρτας ή του πεηπαλ δεν εχω δει ποτε χρεωση 1,50 ευρω!!! υπαρχει περιπτωση να μου εχει ερθει ο κωδικος χωρις την χρεωση και να μην το εχω δει? θα με σκασει αυτο το πεηπαλ... μηπως πρεπει να παω στην τραπεζα να ζητησω κινηση λογαριασμου?αλλα αφου ειναι prepaid και την δουλευω με e-banking δεν θα το εβλεπα στο ιντερνετ??

μηπως συμφερει να κανω νεα καρτα απο την αρχη και νεο λογαριασμο πεηπαλ???

 

Και εγω μεσω ιντερνετ μπανκινγκ φορτιζω την καρτα μου και οταν εκανα τον λογαριασμο στο πευπαλ , μου εκαναν την χρεωση επειδη ζητησα να γινω verified και φανηκε στο ον λαιν μπανκινγκ μου σε δυο μερες στην αναλυση ον λαιν και εκει που εγραφε ποιος με χρεωσε εναμιση ευρω στο ονομα δηλαδη ελεγε paypal2546 απο διπλα το εναμιση ευρω....ε και αυτος ήταν ο αριθμος.....το πηρα το εβαλα και εγινα verified

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Κοιτα....ειναι υποκειμενικο...εχω και το ρεκαρο και το μπριταξ 123 evolva plus

αν διαλεγα τωρα ξανα παλι σε διλλημα θα ημουν...αφενος γιατι τα ρεκαρο ειναι τα ρεκαρο....και αφετερου γιατι το μπριταξ εμενα μου φαινεται ποιο βολικο ως προς την κλιση του καθισματος και το απαλο και μαλακοτερο καθισματακι απο του ρεκαρο...

 

Παρολα αυτα επιμενω στο εξης, που θα το κανω οταν με το καλο κανω δευτερο μωρακι, να πας απο ενα μαγαζι να βαλεις το μωρο σου να τα δοκιμασει και τα δυο και εκει να διαλεξεις τελικα

 

 

!

 

ευχαριστώ , και εγώ λέω να το κάνω για να μην την πατήσω πάλι.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια που ψωνισατε απο yoursclothing για πειτε μου τα ρουχα που παραλαβατε ηταν οπως τα περιμενατε οσον αφορα το μεγεθος?Η ειχαν διαφορα απο το size guide τους.Για παραδειγμα το 16 ειναι πραγματικο 16 η παει προς το 14 ή το 18 αντιστοιχα??

Οι γραμμες ειναι ανετες ή πιο στενες??

Ειδα κατι μπλουζακια πανεμορφα που εδω δεν βρισκω με τιποτε και θελω να τα συνδυασω με κολαν και να μην παω στα κουτουρου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα την βοήθειά σας με ένα θέμα που μου έχει προκύψει με έναν πωλητή του ebay.

Στις 24/03 παρήγγειλα κάτι θηλές για μπιμπερό από ebay.

Επειδή το είχα ψιλοξεχάσει ότι τις είχα παραγγείλει τους έστειλα μήνυμα "where is my item?" στις 02/05 και αφού δεν μου απάντησαν τους ξαναέστειλα στις 06/05. Εφόσον δεν μου ξανααπάντησαν, στις 09/05 άνοιξα ebay buyer protection case.

Σήμερα μου απάντησε ο seller με δυο μηνύματα. Το πρώτο έλεγε

'Its taken you 2 months to tell us you have not received an item? Right oh' (γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ)

και το δεύτερο

"Hi

Just to let you know that the items we sent you have been returned to us,

as you did not collect from the post office?

For us to resend the item you will need to pay the postage again

Thank you "

Προφανως και δεν μου ήρθε ειδοποίηση από το ταχυδρομείο να παραλάβω κάτι και προφανώς και δεν έκανα 2 μήνες να τους ειδοποιήσω ότι δεν έχω παραλάβει, αυτοί δεν μου απάντησαν στα προηγούμενα μηνύματα που τους είχα στείλει.

Τέλος πάντων όλα αυτά γίνονται για 11 ευρώ, τα οποία όμως δεν έχω καμία όρεξη να τους τα χαρίσω. Υπάρχει περίπτωση να πάρω τα χρήματά μου πίσω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγνώμη αν ειπώθηκε ήδη κάτι και δεν το θυμάμαι (σας διαβάζω κάθε μέρα ανελλιπώς, αλλά το μυαλό μου τελευταία...), αλλά στο crocs eu λέει ότι για Ελλάδα και Σουηδία μόνο ( ; ), η ελάχιστη παραγγελία πρέπει να είναι 80 ευρώ! Το γνωρίζατε;

Γιατί μπήκα περιχαρής να πάρω ένα ζευγαράκι στην κόρη μου και αφού έψαξα, σύγκρινα, διάλεξα... μετά έμεινα με τη χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Eίχε βάλει κάποια κοπέλα κωδικό έκπτωσης για το www.yoursclothing.co.uk. αλλά δεν τον βρίσκω. Μήπως θα μπορούσε κάποια να τον επαναλάβει? Ευχαριστώ πολύ.

 

Για δοκιμασε το REDESIGN αλλιως εαν γραφτεις στο newsletter σου στελνουν κωδικο -10%...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια που ψωνισατε απο yoursclothing για πειτε μου τα ρουχα που παραλαβατε ηταν οπως τα περιμενατε οσον αφορα το μεγεθος?Η ειχαν διαφορα απο το size guide τους.Για παραδειγμα το 16 ειναι πραγματικο 16 η παει προς το 14 ή το 18 αντιστοιχα??

Οι γραμμες ειναι ανετες ή πιο στενες??

Ειδα κατι μπλουζακια πανεμορφα που εδω δεν βρισκω με τιποτε και θελω να τα συνδυασω με κολαν και να μην παω στα κουτουρου!!!

 

Αχ βρε marsolan μου τα περιμενω απο μερα σε μερα...η παραγγελια μου εγινε despached στις 08/05 και ακομα αναμενω:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγνώμη αν ειπώθηκε ήδη κάτι και δεν το θυμάμαι (σας διαβάζω κάθε μέρα ανελλιπώς, αλλά το μυαλό μου τελευταία...), αλλά στο crocs eu λέει ότι για Ελλάδα και Σουηδία μόνο ( ; ), η ελάχιστη παραγγελία πρέπει να είναι 80 ευρώ! Το γνωρίζατε;

Γιατί μπήκα περιχαρής να πάρω ένα ζευγαράκι στην κόρη μου και αφού έψαξα, σύγκρινα, διάλεξα... μετά έμεινα με τη χαρά...

 

Εγω εχω αγορασει απο το επισημο σαιτ , ο λογαριασμος μου ήταν 40ευρω νομιζω για 4 ζευγαρια . Τα μεταφορικά ειναι 10ευρω , προχωρησε το και θα δεις οτι δεν θα σε κοψει

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eπειδη δεν κατάλαβα την απορια σου....μπορει να την ξαναδιατυπωσεις?

Το κολπο με την διπλή σελιδα ειναι να εισαι συνδεδεμένος εκει στη σελιδα που θα μπιντάρεις, με το ποσο ετοιμο γραμμενο, και την δευτερη να την εχεις για να βλεπεις εξέλιξη της δημοπρασιας...κ που και που να κανεις ενα ριφρεσ για να βλεπεις αν μπινταρει κανεις

 

Και ναι οντως λυσσανε ολες τα τελευταια δευτερολεπτα αλλιως δεν κερδιζεις...

Εγω χτυπαω πια αφου εβαλα μυαλο στα 15-20δευτερολεπτα

 

λεω οτι ενω ειμαι έτοιμη με τα 2 παραθυρα ανοικτά κ περιμενω την καταλληλη στιγμη να χτυπήσω,προφανως καποιος αλλος μπινταρει εκεινη την ωρα με μεγαλυτερο ποσο απο αυτο που εχω βαλει εγω κ οταν μπινταρω πια βλεπω οτι ειμαι εκτος κ δεν προλαβαινω να ξαναχτυπήσω μιας κ το κανω τα τελευταία δευτερα.

 

απορια 2

οταν θελω να μπινταρω σε πραγμα που δεν το στελνουν ελλαδα αλλα εχω ρωτησει κ συμφωνήσει το ποσο..πρεπει να αλλαξει ο πωλητής στον προϊών του οτι στέλνει ελλαδα για να μπορω να μπινταρω?

πριν λιγο το την επαθα ..

ειχε συμφωνήσει ενας να μου στειλει κ ενω ειχε ανεβεί η αδρελανινη στα ύψη με 3 παράθυρα.. χαχαχα

μπινταρω κ μου λεει το ebay...δεν μπορεις να κανεισ μπιντ γιατι ο πωλητής δεν στελνει στη χωρα σου..

κεραμίδα.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα πεμπτη βραδυ,παρασκευη τα ταχυδρομησαν!απο ποτε εχεις θεμα?

 

Eβαλα παραγγελία την Πέμπτη ή την Παρασκευη νομιζω ...και μολις εβαλα αλλη μια με δωράκια για φιλους και την δεχτηκε κανονικότατα!

 

Έλα λύθηκε το μυστήριο με το Mandco. Δε μπορούσε να περάσει το checkout επειδή είχα βάλει μέσα μαξιλάρια, τα οποία όπως με ενημέρωσαν δεν αποστέλλονται εκτός Η.Β. (καθώς και τα παπλώματα για όποια τα ζαχαρώσει στο μέλλον)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

λεω οτι ενω ειμαι έτοιμη με τα 2 παραθυρα ανοικτά κ περιμενω την καταλληλη στιγμη να χτυπήσω,προφανως καποιος αλλος μπινταρει εκεινη την ωρα με μεγαλυτερο ποσο απο αυτο που εχω βαλει εγω κ οταν μπινταρω πια βλεπω οτι ειμαι εκτος κ δεν προλαβαινω να ξαναχτυπήσω μιας κ το κανω τα τελευταία δευτερα.

 

όταν χτυπάς τα τελευταία δεύτερα υποτίθεται ότι βάζεις όλο το ποσό που είσαι διατεθειμένος να δώσεις, αυτή είναι η αιτία που χτυπάμε τελευταία στιγμή ............ να μην αφήνεις στον άλλον χρονικό περιθώριο να αντιδράσει.:wink:

τώρα αν και έχεις αμφιβολίες για το ποσό και ίσως να ήθελες να βάλεις κάτι παραπάνω χτύπα νωρίτερα ................να ξέρεις όμως ότι έτσι ίσως ανεβάσεις πολύ την τιμή.

 

απορια 2

οταν θελω να μπινταρω σε πραγμα που δεν το στελνουν ελλαδα αλλα εχω ρωτησει κ συμφωνήσει το ποσο..πρεπει να αλλαξει ο πωλητής στον προϊών του οτι στέλνει ελλαδα για να μπορω να μπινταρω?

πριν λιγο το την επαθα ..

ειχε συμφωνήσει ενας να μου στειλει κ ενω ειχε ανεβεί η αδρελανινη στα ύψη με 3 παράθυρα.. χαχαχα

μπινταρω κ μου λεει το ebay...δεν μπορεις να κανεισ μπιντ γιατι ο πωλητής δεν στελνει στη χωρα σου..

κεραμίδα.

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1949395&postcount=22

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια που ψωνισατε απο yoursclothing για πειτε μου τα ρουχα που παραλαβατε ηταν οπως τα περιμενατε οσον αφορα το μεγεθος?Η ειχαν διαφορα απο το size guide τους.Για παραδειγμα το 16 ειναι πραγματικο 16 η παει προς το 14 ή το 18 αντιστοιχα??

Οι γραμμες ειναι ανετες ή πιο στενες??

Ειδα κατι μπλουζακια πανεμορφα που εδω δεν βρισκω με τιποτε και θελω να τα συνδυασω με κολαν και να μην παω στα κουτουρου!!!

 

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα από yours clothing@

Ποιότητα πολύ καλή σε σχέση με τις τιμές τους.

Η φόρμα των ρούχων ανταποκρίνεται στο μέγεθος, δλδ εγώ φοράω παντελόνι 18 και μπλούζα 16, αυτά πήρα και μου έκαναν. Το τζιν ήταν λεπτό ύφασμα και πολύ ωραία γραμμή αλλά ψηλόμεσο.

Τα μπλουζάκια πολύ καλά και σε μέγεθος και σε ποιότητα μακώ και σκέψου ότι πήρα και της προσφοράς τα 2 με 10 λίρες. Αψογα!!!

Μόνο πρόσεξε στις περιγραφές εκεί που λέει πχ long t-shirt, αυτό είναι κάτι σαν τουνίκ, το φοράς δλδ με κολάν ας πούμε.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, θα ξαναπάρω σίγουρα!!!!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα από yours clothing@

Ποιότητα πολύ καλή σε σχέση με τις τιμές τους.

Η φόρμα των ρούχων ανταποκρίνεται στο μέγεθος, δλδ εγώ φοράω παντελόνι 18 και μπλούζα 16, αυτά πήρα και μου έκαναν. Το τζιν ήταν λεπτό ύφασμα και πολύ ωραία γραμμή αλλά ψηλόμεσο.

Τα μπλουζάκια πολύ καλά και σε μέγεθος και σε ποιότητα μακώ και σκέψου ότι πήρα και της προσφοράς τα 2 με 10 λίρες. Αψογα!!!

Μόνο πρόσεξε στις περιγραφές εκεί που λέει πχ long t-shirt, αυτό είναι κάτι σαν τουνίκ, το φοράς δλδ με κολάν ας πούμε.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, θα ξαναπάρω σίγουρα!!!!

 

 

κι εγω περιμενω απο μερα σε μερα την παραγγελια μου... μπορεις να μας βαλεις ποιο τζιν πηρες? δεν ηξερα αν ηταν λεπτο υφασμα για αυτο και δεν παρηγγειλα τζιν.. με ελτα σου ηρθε το πακετο?

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν απο το μπιμπομαρκετ....ήταν αν θυμαμαι καλα ή απο το ebaby ή απο ενα αλλο....νομίζω το primimesi...κατι τετοιο αλλα το βγαλαμε απο τη λιστα για την τοσο κακή εξυπηρέτηση. Δεν εχει αναφερθει κατι αλλο για αυτα που εχουμε στη λιστα

 

Ολα τα σαιτ ειναι αξιοπιστα της λιστας μας, και οτι κακό/αρνητικό σχολιο αν υπάρχει υπάρχει διπλα απο το λινκ του μαγαζιου.

 

Απλα θα ψάξεις σε ολα τα λινκ στην ενοτητα Προικα μωρου αν εχει το καρότσι σου και σε τι τιμες, θα επικοινωνησεις μαζι τους ρωτωντας τους τα μεταφορικα, πολλοί δεν εχουν την ελλαδα στις χώρες αποστολής για να σου υπολογίσουν ον λαιν τα μεταφορικά, και μετα θα κανεις την παραγγελια σου.[/Ευχαριστώ πολύ!!!προφανώς δεν θυμάμαι καλά! Σε ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν απο το μπιμπομαρκετ....ήταν αν θυμαμαι καλα ή απο το ebaby ή απο ενα αλλο....νομίζω το primimesi...κατι τετοιο αλλα το βγαλαμε απο τη λιστα για την τοσο κακή εξυπηρέτηση. Δεν εχει αναφερθει κατι αλλο για αυτα που εχουμε στη λιστα

 

Ολα τα σαιτ ειναι αξιοπιστα της λιστας μας, και οτι κακό/αρνητικό σχολιο αν υπάρχει υπάρχει διπλα απο το λινκ του μαγαζιου.

 

Απλα θα ψάξεις σε ολα τα λινκ στην ενοτητα Προικα μωρου αν εχει το καρότσι σου και σε τι τιμες, θα επικοινωνησεις μαζι τους ρωτωντας τους τα μεταφορικα, πολλοί δεν εχουν την ελλαδα στις χώρες αποστολής για να σου υπολογίσουν ον λαιν τα μεταφορικά, και μετα θα κανεις την παραγγελια σου.

 

Το bimbomarket δεν έχει κάτι αρνητικό.Δεν νομίζω οτι εχει γρεφτεί κάτι.

Ισα-ισα εγώ έχω παραγγείλει κάποιες φορές και έμεινα πολύ ευχαριστιμένη.Μια μάλιστα που έκαναν μια βλακεία απ'την μεταφορική εδώ(νομίζω ACS) με πήραν τηλ.οι Ιταλοί και με εξυπηρέτησαν εκείνοι(ενω δεν ηταν δική τους ευθύνη.

 

Καλημερα. Εγω αγορασα πολυ προσφατα καθισμα αυτοκινητου από το bimbomarket. Το έστειλαν αμεσως και έφτασε σε 6 εργασιμες ημερες. έχουν πολυ καλή εξυπηρετηση σε αντιθεση με το ebaby. Αν παρεις απο κει, είχα σε προηγουμενες δημοσιευσεις μου γραψει και ένα κωδικο έκπτωσης ή 5 ή 10 ευρω . δεν θυμαμαι. ή πες μου να στο βρω (αν ισχυει ακόμα)

 

απαπα, λίγα λόγια για το bimbomarket! :) :) :)

από όταν γεννήθηκε ο γιος μου έχω παραγγειλει από εκεί σχεδόν τα πάντα, πολυκαρότσι τριο, καρότσι-μπαστούνι, καθισματα αυτοκινήτου, ζυγαριές, πάρκο, παρκοκρέββατο, swing, ποδηλατάκι, ατμομάγειρα... και τι δεν εχω παραγγειλει!!! ποτε μα ποτε δεν είχα πρόβλημα!

α, κρεββατάκια και κούνιες δεν στελνει ελλάδα, αρα σίγουρα άλλο για άλλο σάιτ μιλάμε. ;)

 

Μόλις έβαλα για ύπνο το ζουζούνι μου!!! κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!συγγνώμη για το λάθος!! Θα το ψάξω!!! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα να κανω μια ερωτηση ψαχνω για παρκο αυτο με το διχτυ το ψιλο χαμηλα και το χαντρο για να πιανετε πιο ψηλα αλλα σε νορμαλ τιμη σε αγγλια δεν ειδα κατι, μονο κατι με ξυλα-καγκελα και παρκοκρεββατο το οποιο το εχουμε ξερει που να κοιταξω αν καποια εχει αγορασει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας με ένα θέμα που μου έχει προκύψει με έναν πωλητή του ebay.

Στις 24/03 παρήγγειλα κάτι θηλές για μπιμπερό από ebay.

Επειδή το είχα ψιλοξεχάσει ότι τις είχα παραγγείλει τους έστειλα μήνυμα "where is my item?" στις 02/05 και αφού δεν μου απάντησαν τους ξαναέστειλα στις 06/05. Εφόσον δεν μου ξανααπάντησαν, στις 09/05 άνοιξα ebay buyer protection case.

Σήμερα μου απάντησε ο seller με δυο μηνύματα. Το πρώτο έλεγε

'Its taken you 2 months to tell us you have not received an item? Right oh' (γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ)

και το δεύτερο

"Hi

Just to let you know that the items we sent you have been returned to us,

as you did not collect from the post office?

For us to resend the item you will need to pay the postage again

Thank you "

Προφανως και δεν μου ήρθε ειδοποίηση από το ταχυδρομείο να παραλάβω κάτι και προφανώς και δεν έκανα 2 μήνες να τους ειδοποιήσω ότι δεν έχω παραλάβει, αυτοί δεν μου απάντησαν στα προηγούμενα μηνύματα που τους είχα στείλει.

Τέλος πάντων όλα αυτά γίνονται για 11 ευρώ, τα οποία όμως δεν έχω καμία όρεξη να τους τα χαρίσω. Υπάρχει περίπτωση να πάρω τα χρήματά μου πίσω???

'

εγω σε παρομοια φαση που δεν τα παρελαβα) τους εστελνω μηνυ,ατα δεν απαντουσαν αμεσως, τελικα ειδα οτι εχει 45 μερες περιθωριο να απαιτησεις επιστροφη, και πανω στον μην ανοιξα case.

 

egraca οτι θελω επιστροφη, δεν εισαι υποχρεωμενη να τα παρεις πισω, αγορασε αλλα απο αλλου και ζητα τα χρηματα σου, γιατι να ξαναπληρωσεις μεταφορικα?

 

θα στα επιστρεψουν.

 

εμενα τα επεστρεψε και σε μενα 7,5 λιρε ητνα το ποσο γιατι να τους τα χαρισω...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...