Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ, πάλι υπολογισμοί. Ναι, ρε μαμότο, θα δέχεται όμως να χρησιμοποιήσω απλώς την διεύθυνσή της για κάποια πράγματα που μπορώ να παραγγείλω μόνη μου αλλά θέλουν αγγλική διεύθυνση π.χ. πάνες, ρούχα κλπ ? Το βρίσκω ανοησία να πληρώσω 10% επί των αγορών για πράγματα που δεν θα μπεί στον κόπο να παραγγείλει ένας πέρσοναλ σόπερ. Γι' αυτά που δεν γίνεται πάω πάσο. Η αναλογία που γράφεις είναι άψογη, ούτε 1 στα 2, καλό κέρδος !!!

 

και γιατι δεν της στελνεις ενα μεηλ και να την ρωτας αυτο ακριβως???

Οτι θελεις να βαλεις μονη σου τις παραγγελιες και να σου ορισει ενα κατωτατο fee για να χρησιμοποιησεις την διευθυνση της και την αποστολη στην Ελλαδα!!Μπορει να το δεχτει..ειναι πολυ συνεννοησιμη η κοπελα!

Το πολυ-πολυ της προτεινεις κι εσυ ενα ποσο που να μην ζημιωνει ουτε εσενα ουτε εκεινη κι αν δεχτει εχει καλως!!

Εγω θα το εκανα παντως!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς τα ίδια πήρα από τι shoesforkids νούμερο 25 και περιμένω να έρθουν.ανυπομονώ...πιο φθηνά δεν τα βρήκα πουθενά αλλού με τα μεταφορικά μαζί.καλά εδώ σε κατάστημα τα έχουν 65-70Ε...τα έχει και στο νούμερο που θες.

ξέρουμε πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?QUOTE]

 

Εδώ το βρήκε η κουμπάρα μου 73 Ευρώ και θέλει να το παραγγείλει απέξω. Το βρήκα και αλλού αλλά ακριβότερο. Από εκεί θα της πω να το παραγγείλει.

Και τις 2 φορές που παρήγγειλα έκαναν 10 μέρες να έρθουν, με χαρτάκι πας στα ΕΛΤΑ. Τώρα έβαλα μια παραγγελία την προηγούμενη Κυριακή, τα έστειλε Τρίτη ε λογικά μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας θα είναι εδώ.

α καλά..73Ε???:shock::shock: ελπίζω να έρθουν γρήγορα,καλοκαιριάσαμε!!

εμένα μου βγήκαν περίπου 50Ε,δεν είναι και λίγα...πέρσυ είχα πάρει με 33Ε πιο μικρό νούμερο,παλιά κολεξιόν από κατάστημα...μακάρι να βρω και φέτος να πάρω ένα ακόμη ζευγάρι...

 

τα πεδιλάκια του gymoboree τα εξαφανίσατε όλα!!!!!!!!!!!:D:D

δεν τα πρόλαβα,μόνο ένα μπαλαρινάκι πρόλαβα!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα απο περιεργεια παπουτσακια στο καλαθι, κανω log in ως amazon customer , μου βγαζει αυτοματα τη διευθυνση που εχω δηλωσει στο αμαζον,.. κ μετα μου ζηταει αριθμο καρτας...το προχωραει δηλ.

τωρα δεν μπορω να δωσω καρτα γτ δεν εχω αυτη τη στιγμη...

 

στο μπλοκαρει δηλ μετα τη καρτα? αφου εννοειται οτι κανεις πληρωμη..μετα

στο μπλοκάρει αφού δηλώσεις την διεύθυνση που θέλεις να σου τα στείλει (που είναι μετά την δήλωση του αριθμού της κάρτας) όπως ακριβώς στο αμαζον

trust me I know, βασικά το τσεκάρω που και που μπας και πέσω σε κάνα bug του συστήματος και με αφήσει :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

αυτο μονο ελληνας θα μπορουσε να το κανει

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

http://cgi.ebay.co.uk/Camper-kids-leather-baby-boy-girl-shoes-/280672027120?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&hash=item41595b41f0#ht_500wt_1069

 

εντιτ

μεγαλη ευκαιρία μπινταρετε γρήγορα!!

 

χαχαχαχαχαχα καλα....τι να πω....

Κλασσική Ελληνάρα.....

για γέλια χαχαχαχα χωρις οσιο και ιερο...καλα το εβαλα στο watch list γιατι ειμαι περιεργη να δω ποιος χριστιανός θα βρεθει να τα παρει...χαχαχαχα

 

Μια κοπέλα ανέφερε ό,τι έχει σχεδιάγραμμα (δεν θυμάμαι ποια ήταν) και το αναφέρει και στο επίσημο σάιτ τους.

http://www.littlebluelamb.com/en/qa.aspx

 

Και για να λύσουμε την απορία μας γιατί είναι τόσο φθηνά, κατασκευάζονται και εξάγωνται από την αγαπητή μας Κίνα:cool:

 

Εννοειτε αυτο.....οπως ολα αλλωστε!!!8-):cool:

 

Koρίτσια το iherb ως shipping Method μου δίνει μόνο International Airmail.

Είναι οκ; Αυτό είναι το απλό ταχυδρομείο;Να προχωρήσω κανονικά;

 

Ναι μονο αυτο , απλο ελτα ειναι

 

Μήπως ξέρετε να μου πείτε πότε θα λάβω απάντηση από τον πωλητή για λεπτομέρειες σε κάποιο είδος;

 

Αναλογα με το ποτε μπαινει και βλεπει τα εμειλ του....

Λογικα κατω στην περιγραφη θα λεει ποτε να περιμενεις μειλ

συνηθως σε μια δυο μερες απαντουν

 

στο μπλοκάρει αφού δηλώσεις την διεύθυνση που θέλεις να σου τα στείλει (που είναι μετά την δήλωση του αριθμού της κάρτας) όπως ακριβώς στο αμαζον

trust me I know, βασικά το τσεκάρω που και που μπας και πέσω σε κάνα bug του συστήματος και με αφήσει :lol::lol::lol:

 

Υπαρχει τετοια περίπτωση???????????

Παω να κανω καλάθι χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

θέλω να παραγγειλω οικολογικές πάνες τις bambo nature από το spirit of nature.co.uk.

εδώ στη πόλη μου τις πουλάνε 26 ευρώ το πακέτο των 56 και εκεί τις βρίσκω 13 ευρώ περίπου. μπορώ να ξέρω αν δεχονται να τα στείλουν με το το my uk mail εκ τω προτέρων? μην κάνω εγγραφή χωρίς λόγο. το amazon δέχεται??? ευχαριστώ!!!

 

Nαι καλη μου δεχεται ,οτι δεν δεχεται το my uk mail ανaγραφεται εδω

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

στο μπλοκάρει αφού δηλώσεις την διεύθυνση που θέλεις να σου τα στείλει (που είναι μετά την δήλωση του αριθμού της κάρτας) όπως ακριβώς στο αμαζον

trust me I know, βασικά το τσεκάρω που και που μπας και πέσω σε κάνα bug του συστήματος και με αφήσει :lol::lol::lol:

 

 

Το βρηκα στα ψιλα γραμματα οτι δεν στελνουν Ελλαδα αλλα επειδη η ελπίδα παντα πεθαινει τελευταια..τους έστειλα ένα εμαιλ και πήρα την αναμενομενη απαντηση! ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ

 

Hi Customer

Thank you for contacting Javari.co.uk.

Currently we do not dispatch children’s shoes and certain safety shoes internationally due to TAX reasons.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience and disappointment.

Thank you for your understanding in this matter.

Regards,

Niamh

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα 2 φορες να πληρωσω στο παυπαλ και στο τελικο κονφιρμ μου βγαζει μνμSorry, we aren't able to complete your request at this time.

If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help.

η προπληρωμενη ειναι ΟΚ

εκανα αλλη μια προσπαθεια σε αλλη αγορα με 2,5 λιρες, το ιδιο παλι!

εχτες το βραδυ τελαυται αγορα ολα ΟΚ

καμια πιθανη ιδεα????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια κοπέλα ανέφερε ό,τι έχει σχεδιάγραμμα (δεν θυμάμαι ποια ήταν) και το αναφέρει και στο επίσημο σάιτ τους.

http://www.littlebluelamb.com/en/qa.aspx

 

Και για να λύσουμε την απορία μας γιατί είναι τόσο φθηνά, κατασκευάζονται και εξάγωνται από την αγαπητή μας Κίνα:cool:

 

 

 

ελα εγω το ειπα. εχει μια σελιδα να εκτυπωσεις και βαζεις το παιδι να πατησει πανω... προσεξε να εκτυπωσεις σωστα τη σελιδα. αν δεις εχει μια γραμμη οριζοντια και λεει οτι οταν εκτυπωσεις το σχεδιαγραμμα πρεπει να ειναι ακριβως τοσα εκατοστα αλλιως η μετρηση θα ειναι λαθος....

 

 

βουαλα το λινκ με τη σελιδα για εκτυπωση https://www.kidzshooz.co.uk/assets/images/Kidz-Shooz-Squeaky-Template.pdf

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Χρειάζομαι και πάλι τη βοήθειά σας. Θέλω να πάρω ένα καθισματάκι αυτοκινήτου (mclaren,για να προσαρμόζεται στο mclaren xlr καροτσάκι μας)για το νέο μωρο που έρχεται κι ένα ελαφρύ καροτσάκι για την κορούλα μου (το mclaren volo).Εσείς που είστε πολύ ψαγμένες πιο σαιτ θεωρείτε ότι είναι το πιο οικονομικό?¨έχω διαβάσει για το pramworld αλλά δεν έχει το χρώμα που θέλω στο καροτσάκι.. Επίσης ξέρετε αν συμφέρει το εξής? Να ψωνίσω από mothercare Αγγλίας,να τα στείλουν στον ξαδερφο μου που μένει εκεί και μετά να μου τα στείλει αυτός Ελλάδα..συμφέρει λέτε ή θα μου κοστίσει ο κούκος αηδόνι?

Link to comment
Share on other sites

Your order was shipped via DHL Global Mail Standard

μου στειλαν αυτο απο τα τζιμπορι.....με τσακωσαν οι τελωνες εεε τι λετε εσεις οι εμπειρες που πηρατε πολλες φορες,πως σας τα εστελναν,κουριερ δεν ειναι.......για πειτε

ιριδα εσενα με τι μεταφορικη στα εστειλαν.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα 2 φορες να πληρωσω στο παυπαλ και στο τελικο κονφιρμ μου βγαζει μνμSorry, we aren't able to complete your request at this time.

If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help.

η προπληρωμενη ειναι ΟΚ

εκανα αλλη μια προσπαθεια σε αλλη αγορα με 2,5 λιρες, το ιδιο παλι!

εχτες το βραδυ τελαυται αγορα ολα ΟΚ

καμια πιθανη ιδεα????

Το έπαθα κι εγώ το απόγευμα. Μία ώρα προσπαθούσα να πληρώσω.

Κάποιο τεχνικό πρόβλημα υποθέτω. Μετά από μία ώρα πλήρωσα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Your order was shipped via DHL Global Mail Standard

μου στειλαν αυτο απο τα τζιμπορι.....με τσακωσαν οι τελωνες εεε τι λετε εσεις οι εμπειρες που πηρατε πολλες φορες,πως σας τα εστελναν,κουριερ δεν ειναι.......για πειτε

ιριδα εσενα με τι μεταφορικη στα εστειλαν.....

Εμένα και τις δύο φορές με DHL Global Mail Standard τα έστειλαν και μετά ανέλαβε το ταχυδρομείο.

Χαλάρωσε όλα καλά πάνε ως τώρα;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφφφφ και εγω με την ιδια...μη παθουμε κανα εγγεφαλικο παρεα

εμενα λιγο με τρομαζει οτι θα ερθουν πολλα πακετα μαζι απο τζιμπορυ

ελπιζω οι τελωνες να σιωπησουν

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου το εκανε σημερα το paypal,αλλα υπεθεσα οτι εφταιγε η συνδεση μου!!

Δεν εχω πληρωσει ακομη μιας και δεν ειδα να απαιτει immediate payment διοτι ενω στα details ελεγε οτι το πρωτο κομματι ειναι 2,50 λιρες και το καθε επιπλεον κομματι χρεωνεται 0,60 πενες..στο τοταλ μου εβγαζε 7,50 αντι για 3,70 λιρες!!

Εχω στειλει μνμ στον πωλητη μιας και πουθενα δεν ειχε την επιλογη request total και περιμενω απαντηση..

Γενικα...ποσο περιθωριο εχω μεχρι να πρεπει αναγκαστικα να πληρωσω????

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα! περασε...μαλλον κανανε αλλαγες σε λογισμικο γιατι αλλαξαν οι σελιδες εμφανισης σε μερικα σημεια! κοκαλακια πληρωθηκαν χαχαχχα...παμε και για φουτερ κλπ κλπ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν ειχε????? για ψαξε ρε συ πανω πανω...

ενταξει δε συμβαινει τιποτα με 1-2 μερες

 

να αναφερω και την πωλητη....αψογη και ας μολις τη πληρωσα

εψαχνα για πυζαμα του Β, βλεπω και αυτο ...μου εκατσε αλλα ηταν μονο για αγγλια

της στελνω...ενδιαφερομαι ποσο? μου λεει δε το εβαλα για το κοστος στο αφηνω οσο αγγλια, 4 λιρες, πηρα και παντοφλακια χειμωνιατικα και πυζαμα καλοκαιρινη συνολο ολα 4 λιρες, χρεωνει μονο το ενα

στα μηνυματα απαντουσε στο 10λεπτο! μαλλον ειναι κολλημενη σα και εμας! στο προβλημα που ειχα...δε πειραζει δες και αυριο...τιποτα αψογη απο πρωτες εντυπωσεις

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200598028299&vti=Size%095+Years#ht_500wt_922

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και τις δύο φορές με DHL Global Mail Standard τα έστειλαν και μετά ανέλαβε το ταχυδρομείο.

Χαλάρωσε όλα καλά πάνε ως τώρα;)

ηρεμη ειμαι μωρε αλλα το τελευταιο εξαμηνο με κυνηγαει μια ρημαδα ατυχια...εχω φτασει στον πατο με τα σκ....τι να πω,ελπιζω να αλλαξει η τυχη μου γιατι εχω αρχισει να κουραζομαι και οχι τοσο για τις αγορες μου αλλα για αλλες σοβαρες καταστασεις.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια..

οσες πηρατε αυτο το smart trike τι διαφορα εχει απο αυτο περα απο το ντιζαιν και τα εξτρα??

Εννοω...εχει διαφορετικες ροδες??Υπαρχει εστω κι αυτη η φλουδιτσα λαστιχο και στα δυο??Το τιμονι στην "πλοηγηση" ειναι καλο??

Ποιο συστηνετε οσες εχετε παρει κατι αναλογο??

 

Γατουλα..δεν ειχε επιλογη ειμαι σιγουρη..Ποιος ξερει,κατι θα εχουν ως εναλλακτικη δεν μπορει!

Link to comment
Share on other sites

ελα εγω το ειπα. εχει μια σελιδα να εκτυπωσεις και βαζεις το παιδι να πατησει πανω... προσεξε να εκτυπωσεις σωστα τη σελιδα. αν δεις εχει μια γραμμη οριζοντια και λεει οτι οταν εκτυπωσεις το σχεδιαγραμμα πρεπει να ειναι ακριβως τοσα εκατοστα αλλιως η μετρηση θα ειναι λαθος....

 

 

βουαλα το λινκ με τη σελιδα για εκτυπωση https://www.kidzshooz.co.uk/assets/images/Kidz-Shooz-Squeaky-Template.pdf

 

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Τελικά δεν νομίζω με τίποτα να μπει στο 24. Σε ένα σχεδιάγραμμα που έχει στο mouyer τον έβαλα να πατήσει και μας έβγαλε νούμερο 25!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...