Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Από Iherb έχω παραγγείλει πολλές φορές και κάνουν 15 ημέρες σε εμένα να φτάσουν. Δεν έχουν περάσει ποτέ τελωνείο και έχω κάνει και παραγγελείες 80 δολάρια. Αν κάποια θέλει για πρώτη παραγγελεία μπορεί να χρησιμοποιήσει τον κωδικό KID315 για μείον 5 δολάρια.

Καλές παραλαβές

ευχαριστώ...

 

Μαμότο, αυτές οι οικογενειακές επιχειρήσεις με έχουν κάψει λέμε !!!

 

Να βρίσκαμε ένα άλλο MUM, λογικό στις τιμές τους και ανθρώπινο στην επικοινωνία .................:cry::cry::cry:

κορίτσια εγώ αυτό το MUM το φοβάμαι. Παρόλο που έκανα μια κίνηση νομίζω ότι δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω γιατί υπάρχει μια αβεβαιώτητα για το ποιος είναι απο πίσω, και εάν κρίνω και τις απαντήσεις τους είναι απαράδεκτη. Είναι παράνομο να χρεώνουν για ερώτηση (και εφόσον δεν αναφέρεται σε πίνακα τιμών όπως λέει και η chatziko) Δηλαδή όποτε γουστάρουν θα χρεώνουν ?

Απλα εγω προσωπικα (και μονον εγω) πριν αγορασω καποιο καλλυντικο (ειδικα οσον αφορα τα βλασταρια μου) επισκεπτομαι και το www.cosmeticsdatabase.com

 

edit -- νομιζω οτι το iherb εχει το μικροτερο κινδυνο τελωνειου γιατι σε περιοριζει στο βαρος της παραγγελιας...νομιζω μονο μεχρι 1360γρ ετσι ωστε να μπορουν να τα στειλουν με απλο ταχυδρομειο

και εγώ τα weleda χρησιμοποιώ αλλά κατόπιν έρευνας στο ανωτέρω σαιτ παρήγγειλα απο iherb το Angels baby earth..... και επίσης ρώτησα μια κοπέλα στην Ελβετία που εκεί τα αγοράζουν τα weleda απο το σουπερ μάρκετ, ότι η παιδίατρος εκεί της είχε πεί ότι τα weleda μπορούν να προκαλέσουν και αλλεργίες. Και να σας πω την αλήθεια, είχα παρατηρήσει ότι όποτε βάζω εγώ την κρέμα σώματος του μωρού είχα μια φαγούρα. Στο μωρό βέβαια δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Παρόλα αυτά τα θεωρώ πολύ καλύτερα απο τα συμβατικά προιόντα.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mariahn (ή όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει) πώς παρήγγειλες από αυτό το κατάστημα; Γιατί εγώ βλέπω ότι δε στέλνει Ελλάδα..:(

Δυστυχώς, μόνο μέσω περσοναλ σόπερ ή MUM ....:mad::mad:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ αυτό το MUM το φοβάμαι. Παρόλο που έκανα μια κίνηση νομίζω ότι δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω γιατί υπάρχει μια αβεβαιώτητα για το ποιος είναι απο πίσω, και εάν κρίνω και τις απαντήσεις τους είναι απαράδεκτη. Είναι παράνομο να χρεώνουν για ερώτηση (και εφόσον δεν αναφέρεται σε πίνακα τιμών όπως λέει και η chatziko) Δηλαδή όποτε γουστάρουν θα χρεώνουν ?

 

Έχεις καμμιά εναλλακτική να προτείνεις ? Ευχαρίστως να την ακούσω ....

 

Με τις πέρσοναλ σόπερς, οι χρεώσεις είναι ακριβούτσικες. Κάποια άλλα σάιτς που είχαν αναφερθεί, ήταν επίσης ακριβότερα.

 

Δυστυχώς :cry::cry::cry::evil::evil::evil::evil:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εγώ τι να προτείνω η καψερή? ότι ξέρω απο εσάς το ξέρω.. Είχα διαβάσει εδώ για μια υπηρεσία απο Κομοτηνή. Αλλά νομίζω ότι υπήρχε και για αυτήν μια αμφιβολία. Ασε πίκρα. Αντε να δούμε αν θα έρθει καλώς και η δικιά μου παραγγελία

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ τι να προτείνω η καψερή? ότι ξέρω απο εσάς το ξέρω.. Είχα διαβάσει εδώ για μια υπηρεσία απο Κομοτηνή. Αλλά νομίζω ότι υπήρχε και για αυτήν μια αμφιβολία. Ασε πίκρα. Αντε να δούμε αν θα έρθει καλώς και η δικιά μου παραγγελία

Όσο το συζητάμε, έχει και περισσότερη πλάκα. Κάνε μια εύρεση στο γκούγκλ my uk mail review :arrow: τα χειρότερα, όλοι μιλάνε για αγένεια και αδιαφορία ..... άντε και έλεγα ότι εμείς έχουμε θέμα .... συμβαίνει και αλλού.

 

Θα ήθελα να το ψάξω περισσότερο στο γκούγκλ αλλά αύριο μάλλον.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

αστο καλύτερα, βραδυάτικα. Θέλεις να έχω δράματα? Οτι θα τα δω θα τα δω αλλά αφού έρθει η παραγγελία αλλιώς θα αγχωθώ γιατί η παραγγελία που έκανα είναι πολύ μεγάλη και θα με γδάρει ο άντρας μου. :mad:

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εάν βρώ μια γνωστή στην Αγγλία και συμφωνήσω μαζί της με μια κάποια αμοιβή μικρή εννοείται δεν θα μπορεί να μου στέλνει τα πράγματα? Δηλαδή το ταχυδρομείο της Αγγλίας χρεώνει 38 ευρώ που χρεώνουν αυτοί?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

αστο καλύτερα, βραδυάτικα. Θέλεις να έχω δράματα? Οτι θα τα δω θα τα δω αλλά αφού έρθει η παραγγελία αλλιώς θα αγχωθώ γιατί η παραγγελία που έκανα είναι πολύ μεγάλη και θα με γδάρει ο άντρας μου. :mad:

 

Βρε σύ, μην φτιάχνεσαι τόσο. Πότε τους είπες να στα στείλουν ? Λογικά σε 4-5 μέρες θα έχεις παραλάβει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εάν βρώ μια γνωστή στην Αγγλία και συμφωνήσω μαζί της με μια κάποια αμοιβή μικρή εννοείται δεν θα μπορεί να μου στέλνει τα πράγματα? Δηλαδή το ταχυδρομείο της Αγγλίας χρεώνει 38 ευρώ που χρεώνουν αυτοί?

 

Θα μπορούσαμε να μπούμε στο σάιτ του ροαγιαλ μειλ και να δούμε τις χρεώσεις, υποθέτω. Αν έχεις άνθρωπο που να διατίθεται να σου κάνει τέτοια διευκόλυνση, σούπερ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα μπορούσαμε να μπούμε στο σάιτ του ροαγιαλ μειλ και να δούμε τις χρεώσεις, υποθέτω. Αν έχεις άνθρωπο που να διατίθεται να σου κάνει τέτοια διευκόλυνση, σούπερ.

 

δεν το είχα σκεφτεί η πόντια πριν. τώρα μου ήρθε. αλλά μωρέ δεν είναι μόνο εγώ είναι και εσείς να βρείτε κάτι να βολεύει. Θα το ψάξω πάντως. Πάω να χουχουλιάσω καλο βράδυ.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας (για άλλη μια φορά...). Παράγγειλα από ebay 04/05 πατάκια αυτοκινήτου που ήθελε ο αντρούλης μου, από Γερμανία. Ο τύπος πληρώθηκε μέσω paypal και στο summary μου γράφει ότι τα'χει στείλει. Σήμερα ήλπιζα η δόλια ότι θα παίρναμε χαρτάκι ΕΛΤΑ... αλλά τίποτα... Δεν έχει στείλει το παραμικρό μήνυμα, ούτε track number έχει δώσει, αλλά ούτε έχει βάλει feedback. Λέμε για τους Άγγλους αλλά και οι Γερμανοί... Τι να κάνω; Να περιμένω και άλλο ή να αρχίσω να ενοχλώ; Δεν μου'χει ξανατύχει τέτοια καθυστέρηση ούτε καν από Κίνα ή ΗΠΑ.

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο θελει πολυ ψαξιμο εγω κατεβασα απο αγγλια ενα τριροδο μεγαλο ποδηλατο για τη μητερα του αντρα μου εναν καναπε και ενα κρεβατι η imperio απο τιμες δεν ξερω να σας πω γιατι μας το εκανε δωρο ειναι πελατης.Ξερω ομως οτι το αναλαμβανει αρκει να ξερει απο που θα περασει να παραλαβει τι???Και αξιζει γι αμεγαλα κομματια.Επισης απο πελατες που κανουν εισαγωγες υπαρχουν εταιριες αρκετες αλλα δεν ξερω αν μπορουν να παραλαμβανουν π.χ. πανες και να τα φερνουν θελει πολυ ψαξιμο το οποιο θα το κανω απο Ιουνιο που τελειωνουν οι δηλωσεις και θα εχω σχετικα χρονο.Μεχρι τωρα το ειχα λυμενο μιας και εκανε η κολλητη μου μεταπτυχιακο και πηγαινοερχοταν και εβαζε μεσα στη βαλιτσα της ειτε πανες ειτε αγορες μου αλλα σνιφφφφφφφφ τελειωνει και γυρναει ψαξτε ομως ελληνικες εταιριες cargo

Link to comment
Share on other sites

Όσο το συζητάμε, έχει και περισσότερη πλάκα. Κάνε μια εύρεση στο γκούγκλ my uk mail review :arrow: τα χειρότερα, όλοι μιλάνε για αγένεια και αδιαφορία ..... άντε και έλεγα ότι εμείς έχουμε θέμα .... συμβαίνει και αλλού.

 

Θα ήθελα να το ψάξω περισσότερο στο γκούγκλ αλλά αύριο μάλλον.

 

εγω παρηγγειλα απο την κοπελια που ειχε προτεινει, αν δεν κανω λαθος η marsolan, η επικοινωνια μας ηταν σουπερ, πηγε κ ειδε το καρεκλακι που ηθελα για να υπολογισει οσο το δυνατον καλυτερα τα εξοδα αποστολης και η αμοιβη της για ποσο πανω απο 100 λιρες ειναι το δεκα τοις εκατο της αξιας του αντικειμενου, μου εστελνε μεηλ με προωθηση ο,τι ειχε αγορασει, την πληρωσα με πευ παλ...μου φανηκε πολυ καλη, βεβαια τελικη εντυπωση θα σας πω μολις παραλαβω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ειναι ποτε δυνατον!!! η παραγγελια που εβαλα χτες το πρωι στο τζιμπορι......... ταχυδρομηθηκε σημερα!!!!!!!!!!!!!! και η παραγγελια απο κρειζι που εβαλα τις 6 του μηνα ακομα εινια in progress.....

 

Στείλτους μήνημα γιατί η παραγγελία που έκανα εγώ την Τετάρτη, έφυγε την Πέμπτη.

 

Λοιπόν, αναφορικά με kidzshooz. Πάντως από επικοινωνία εξυπηρετικότατοι. Ένα παπουτσάκι για την ανηψιά μου δεν το είχε ούτε στο site αλλά ούτε στο ebay στο νούμερό μας και έτσι αλληλογράφησα με την Clare, ενημερώνοντας την παράλληλα ότι θέλω να κάνω παραγγελία από το site για να γλυτώσω το -10%. Λοιπόν, μου απάντησε ότι ανέβασε στο site το νούμερό μας για να με εξυπηρετήσει.

Παρήγγειλα αυτά για τον μικρό μου και αυτά για την ανηψούλα.

Επίσης, της μίλησα για εμάς ότι χτίζει fan club εδώ την Ελλάδα και μου ζήτησε το link του parents. Λέτε να μας δώσει καμμιά έκπτωση; :D

Άντε, εύχομαι να μείνω ευχαριστημένη σαν το καλαμαράκι.

 

Οκ, λύσαμε το θέμα βρεφικό πέδιλο. Τώρα ψάχνω του μεγάλου που φορά 30-31 αλλά παντού κάνει τζιζ από τιμές. Ανακάλυψα τούτο το site http://www.charlesclinkard.co.uk Έχει ψωνίσει καμμία από εκεί; Βρήκα καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα μαγαζιά πχ τα geox kraze στις 34 λίρες και Timberland στις 25 λίρες. Μεταφορικά για Ελλάδα 6 λιρόνια. Να το τολμήσω;;;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στείλτους μήνημα γιατί η παραγγελία που έκανα εγώ την Τετάρτη, έφυγε την Πέμπτη.

 

Λοιπόν, αναφορικά με kidzshooz. Πάντως από επικοινωνία εξυπηρετικότατοι. Ένα παπουτσάκι για την ανηψιά μου δεν το είχε ούτε στο site αλλά ούτε στο ebay στο νούμερό μας και έτσι αλληλογράφησα με την Clare, ενημερώνοντας την παράλληλα ότι θέλω να κάνω παραγγελία από το site για να γλυτώσω το -10%. Λοιπόν, μου απάντησε ότι ανέβασε στο site το νούμερό μας για να με εξυπηρετήσει.

Παρήγγειλα αυτά για τον μικρό μου και αυτά για την ανηψούλα.

Επίσης, της μίλησα για εμάς ότι χτίζει fan club εδώ την Ελλάδα και μου ζήτησε το link του parents. Λέτε να μας δώσει καμμιά έκπτωση; :D

Άντε, εύχομαι να μείνω ευχαριστημένη σαν το καλαμαράκι.

 

Οκ, λύσαμε το θέμα βρεφικό πέδιλο. Τώρα ψάχνω του μεγάλου που φορά 30-31 αλλά παντού κάνει τζιζ από τιμές. Ανακάλυψα τούτο το site http://www.charlesclinkard.co.uk Έχει ψωνίσει καμμία από εκεί; Βρήκα καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα μαγαζιά πχ τα geox kraze στις 34 λίρες και Timberland στις 25 λίρες. Μεταφορικά για Ελλάδα 6 λιρόνια. Να το τολμήσω;;;

 

 

όντως η Clare ειναι παρα πολυ εξυπηρετικη, απανταει αμεσως σχεδον στα εμαιλς.Περιμενω κ πως και πως τα παπουτσια μας..κριμα που δεν χουν 19 νουμερο για κοριτσακια.!!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στείλτους μήνημα γιατί η παραγγελία που έκανα εγώ την Τετάρτη, έφυγε την Πέμπτη.

 

Λοιπόν, αναφορικά με kidzshooz. Πάντως από επικοινωνία εξυπηρετικότατοι. Ένα παπουτσάκι για την ανηψιά μου δεν το είχε ούτε στο site αλλά ούτε στο ebay στο νούμερό μας και έτσι αλληλογράφησα με την Clare, ενημερώνοντας την παράλληλα ότι θέλω να κάνω παραγγελία από το site για να γλυτώσω το -10%. Λοιπόν, μου απάντησε ότι ανέβασε στο site το νούμερό μας για να με εξυπηρετήσει.

Παρήγγειλα αυτά για τον μικρό μου και αυτά για την ανηψούλα.

Επίσης, της μίλησα για εμάς ότι χτίζει fan club εδώ την Ελλάδα και μου ζήτησε το link του parents. Λέτε να μας δώσει καμμιά έκπτωση; :D

Άντε, εύχομαι να μείνω ευχαριστημένη σαν το καλαμαράκι.

 

Οκ, λύσαμε το θέμα βρεφικό πέδιλο. Τώρα ψάχνω του μεγάλου που φορά 30-31 αλλά παντού κάνει τζιζ από τιμές. Ανακάλυψα τούτο το site http://www.charlesclinkard.co.uk Έχει ψωνίσει καμμία από εκεί; Βρήκα καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα μαγαζιά πχ τα geox kraze στις 34 λίρες και Timberland στις 25 λίρες. Μεταφορικά για Ελλάδα 6 λιρόνια. Να το τολμήσω;;;

πολύ όμορφα τα παπουτσάκια σας με γιές !!!

από το charlesclinkard έχω ψωνίσει και εγώ αν δεν κάνω λάθος είναι και στην λίστα μας :P

στα shoesforkids κοίταξες ??

Link to comment
Share on other sites

αυτο θελει πολυ ψαξιμο εγω κατεβασα απο αγγλια ενα τριροδο μεγαλο ποδηλατο για τη μητερα του αντρα μου εναν καναπε και ενα κρεβατι η imperio απο τιμες δεν ξερω να σας πω γιατι μας το εκανε δωρο ειναι πελατης.Ξερω ομως οτι το αναλαμβανει αρκει να ξερει απο που θα περασει να παραλαβει τι???Και αξιζει γι αμεγαλα κομματια.Επισης απο πελατες που κανουν εισαγωγες υπαρχουν εταιριες αρκετες αλλα δεν ξερω αν μπορουν να παραλαμβανουν π.χ. πανες και να τα φερνουν θελει πολυ ψαξιμο το οποιο θα το κανω απο Ιουνιο που τελειωνουν οι δηλωσεις και θα εχω σχετικα χρονο.Μεχρι τωρα το ειχα λυμενο μιας και εκανε η κολλητη μου μεταπτυχιακο και πηγαινοερχοταν και εβαζε μεσα στη βαλιτσα της ειτε πανες ειτε αγορες μου αλλα σνιφφφφφφφφ τελειωνει και γυρναει ψαξτε ομως ελληνικες εταιριες cargo

 

Για δέστο και πεσμας, να περιμένουμε να τελειώσουν και οι δηλώσεις δηλαδή, όποτε σε βολέψει, απλά ενημέρωσέ μας.

 

εγω παρηγγειλα απο την κοπελια που ειχε προτεινει, αν δεν κανω λαθος η marsolan, η επικοινωνια μας ηταν σουπερ, πηγε κ ειδε το καρεκλακι που ηθελα για να υπολογισει οσο το δυνατον καλυτερα τα εξοδα αποστολης και η αμοιβη της για ποσο πανω απο 100 λιρες ειναι το δεκα τοις εκατο της αξιας του αντικειμενου, μου εστελνε μεηλ με προωθηση ο,τι ειχε αγορασει, την πληρωσα με πευ παλ...μου φανηκε πολυ καλη, βεβαια τελικη εντυπωση θα σας πω μολις παραλαβω...

 

10% επί της αξίας αγοράς + μεταφορικά δηλαδή ? Και μεταφορικά πόσο ?

 

Οκ, λύσαμε το θέμα βρεφικό πέδιλο. Τώρα ψάχνω του μεγάλου που φορά 30-31 αλλά παντού κάνει τζιζ από τιμές. Ανακάλυψα τούτο το site http://www.charlesclinkard.co.uk Έχει ψωνίσει καμμία από εκεί; Βρήκα καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα μαγαζιά πχ τα geox kraze στις 34 λίρες και Timberland στις 25 λίρες. Μεταφορικά για Ελλάδα 6 λιρόνια. Να το τολμήσω;;;

Αυτό κάτι μου λέει, είναι νομίζω στην λίστα του καλαμαρακίου. Μεταφορικά 6 λίρες (delivery cost) + 3 λίρες (ανά τεμάχιο) νομίζω ότι είδα.

Έχει και άγκαθα...............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να μπούμε στο σάιτ του ροαγιαλ μειλ και να δούμε τις χρεώσεις, υποθέτω. Αν έχεις άνθρωπο που να διατίθεται να σου κάνει τέτοια διευκόλυνση, σούπερ.

 

 

Chatzico, αν κ ποτε δεν αγορασα απο τετοιου τυπου εταιρειες, είχα ψαξει το θεμα πριν 2 μηνες και ειχα εντοπισει και μια ελληνικη εταιρεια που εδρευει στην Κομοτηνη. www.globalsales.gr

 

Σε ερωτηση που τους ειχα κανει για τα έξοδα κ τη διαδικασία γενικα ελαβα την παρακατω απαντηση:

 

"Φυσικά και μπορούμε να παραγγείλουμε τα είδη που θέλετε και να τα παραλάβουμε σε μία συνολική παραγγελία, οπότε τα μεταφορικά έξοδα θα είναι συνολικά και όχι ξεχωριστά όπως θα τα παραγγέλνατε από κάθε site μεμονωμένα. Επομένως τα έξοδα θα είναι λιγότερα.

 

Τα μεταφορικά έξοδα όμως εντός Αγγλίας δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε, αλλά κάποια site δεν χρεώνουν.

 

Οι χρεώσεις των μεταφορικών από Αγγλία σε Ελλάδα πάνε όντως αναλογικά με το βάρος του πακέτου και έχουν ως εξής:

 

Από 1 έως 8 κιλά: 5,00 ευρώ ανά κιλό

Από 9 κιλά έως 30 κιλά: 45 ευρώ

 

Επομένως αν τα προϊόντα σας ζυγίζουν λιγότερο από 8 κιλά, τότε πληρώνετε ανάλογα με το βάρος τους. Αν όμως ξεπεράσετε τα 8 κιλά τότε υπάρχει στάνταρ χρέωση των 45 ευρώ, η οποία είναι ίδια μέχρι τα 30 κιλά!

Ισχύει πάντα η ογκοχρέωση, οπότε μας ενημερώνετε τι θέλετε να παραγγείλετε και σας λέμε αν θα πληρώσετε με ογκοχρέωση ή μόνο με βάση το βάρος του δέματος.

Πείτε μας τι θέλετε να αγοράσετε και θα σας κατατοπίσουμε για το κόστος, έτσι ώστε να αποφασίσετε αν σας συμφέρει ή όχι.

Η προμήθειά μας για να κάνουμε τις αγορές σας είναι στα 15,00 ευρώ μαζί με τον ΦΠΑ 23%, για το οποίο ποσό θα σας αποστείλουμε απόδειξη για να την βάλετε στην φορολογική σας δήλωση. Η προμήθεια αυτή είναι ίδια ανεξάρτητα από πόσα καταστήματα θα αγοράσετε ή την αξία της παραγγελία σας. Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και μη διστάσετε να μας ρωτήσετε για οτιδήποτε άλλο θέλετε να μάθετε."

 

Διευκρινίζω ότι ουδεποτε αγορασα πραγματα μεσω global οποτε δεν μπορω να σας πω για εξυπηρετηση. Ψαξτε το αν θελετε

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν τα μεταφορικά για αγορές μέχρι 125 δολλάρια είναι 25 δολλάρια. Για 1 δολλάριο παραπάνω που βάζεις εσύ, πληρώνεις 20 ευρώ παραπάνω μεταφορικά :arrow: δεν συμφέρει :wink:

Δεύτερον, αν διαλέξεις απλή αποστολή (international standard delivery), περιορίζεις κατά πολύ τον κίνδυνο του τελωνείου.

Όσο για εκπτωτικά κουπόνια, δες εδώ http://shop.ebay.com/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=crazy+8+coupon&_sacat=See-All-Categories έχει διάφορα κουπόνια που αγοράζεις στο ebay. Μπορείς να ζητήσεις από τον πωλητή να σου στείλει με μέιλ τον κωδικό για να μην πληρώσεις μεταφορικά. Υπολόγισε αν σε συμφέρει να αγοράσεις κωδικό και προχώρησε την αγορά σου.

 

Καλά που μου το πες γιατί δεν το θυμόμουν....Εννοείται ότι θα αφαιρέσω κάτι γιατί δε λέει για 1 δολλάριο παραπάνω να πληρώσω παραπάνω μεταφορικά!!!!Το θέμα με τα εκπτωτικά από το ebay είναι ότι είναι δημοπρασίες που έχουν καιρό μέχρι να λήξουν ενώ εγώ ήθελα μέσα στο σ/κ να βάλω παραγγελία....Υπάρχει περίπτωση λες να στείλω κανένα μήνυμα στον πωλητή και να τον ρωτήσω αν μπορώ να το αγοράσω απευθείας ή βλακείες λέω???

Επίσης μιας και έβαλα χρήμα στη προπληρωμένη πήρα επί ευκαιρία και αυτά τα 2 ζευγαράκια για την μικρή μου http://www.kidzshooz.co.uk/olivia-pink.html και http://www.kidzshooz.co.uk/molly-white.html Με 30 ευρουλάκια και τα 2 μαζί...Μια χαρά και φαίνονται πολύ όμορφα...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

EVANA το συζητήσαμε λίγο καιρό πριν. 15 ευρώ αμοιβή + 45 ευρώ μεταφορικά από Αγγλία + μεταφορικά από Κομοτηνή στο σπίτι σου, είναι λίγο τσιμπημένα .... Και φαινόταν και λίγο αναξιόπιστο το σάιτ, σαν στήσιμο εννοώ. Κρίμα................

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το πες γιατί δεν το θυμόμουν....Εννοείται ότι θα αφαιρέσω κάτι γιατί δε λέει για 1 δολλάριο παραπάνω να πληρώσω παραπάνω μεταφορικά!!!!Το θέμα με τα εκπτωτικά από το ebay είναι ότι είναι δημοπρασίες που έχουν καιρό μέχρι να λήξουν ενώ εγώ ήθελα μέσα στο σ/κ να βάλω παραγγελία....Υπάρχει περίπτωση λες να στείλω κανένα μήνυμα στον πωλητή και να τον ρωτήσω αν μπορώ να το αγοράσω απευθείας ή βλακείες λέω???

Επίσης μιας και έβαλα χρήμα στη προπληρωμένη πήρα επί ευκαιρία και αυτά τα 2 ζευγαράκια για την μικρή μου http://www.kidzshooz.co.uk/olivia-pink.html και http://www.kidzshooz.co.uk/molly-white.html Με 30 ευρουλάκια και τα 2 μαζί...Μια χαρά και φαίνονται πολύ όμορφα...

Δεν νομίζω να βγάλεις άκρη με τον πωλητή, με τον τρόπο που λές.

Ωραία παπά, με γειά σας !!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

όντως η Clare ειναι παρα πολυ εξυπηρετικη, απανταει αμεσως σχεδον στα εμαιλς.Περιμενω κ πως και πως τα παπουτσια μας..κριμα που δεν χουν 19 νουμερο για κοριτσακια.!!

Τη ρωτησες; Είναι τόσο εξυπηρετική που ίσως να μπορούσε να σου τα κάνει ειδική παραγγελία ;)

 

πολύ όμορφα τα παπουτσάκια σας με γιές !!!

από το charlesclinkard έχω ψωνίσει και εγώ αν δεν κάνω λάθος είναι και στην λίστα μας :P

στα shoesforkids κοίταξες ??

Έμεινες ευχαριστημένη από charlesclinkard; Το έχουμε στη λίστα; :oops:

Αυτά παθαίνει η παλιά που νομίζει ότι τα ξέρει όλα και δεν κάνει τον κόπο να ξαναελέγξει :D

Κοίταξα στο shoesforkids αλλά δε με τρέλανε κάποιο σχέδιο...

 

Αυτό κάτι μου λέει, είναι νομίζω στην λίστα του καλαμαρακίου. Μεταφορικά 6 λίρες (delivery cost) + 3 λίρες (ανά τεμάχιο) νομίζω ότι είδα.

Έχει και άγκαθα...............

Οι 3 λίρες που είδες είναι για additional items στην παραγγελία. Άρα 1 ζευγάρι 6 λίρες, για 2 ζευγάρια 9 λίρες.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγάλεις άκρη με τον πωλητή, με τον τρόπο που λές.

Ωραία παπά, με γειά σας !!!!!!!!!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....Κι εγώ το ψυλλιάστηκα πως δεν θα γίνεται αλλά είπα μπας και....Τέσπα, μπορεί μεσ το σ/κ να τσιμπήσω κανένα κουπονάκι από καμιά δημοπρασία...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...