Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια ισχυει ακομα ο κωδικος για τα crocs? και αν ναι ποιος ειναι?

 

FRCROC Αντι για 8λιρες μεταφορικά θα πληρωσεις 4λιρες

Ισχυει και αν βαλεις και αλλα αντικειμενα εκτος κροκς στο καλάθι σου

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις παραλάβαμε κι εμείς τα crocs από το swimbabes με τον εκπτωτικό κωδικό για δωρεάν μεταφορικά.Νομίζω πως ήταν μια από της πιο συμφερουσες αγορες.Ναι, μπράβο στο kalamaraki που το ανέφερε.

 

Επίσης,θα ήθελα μετα λύπης μου να πω (κι αυτό γιατί δεν μου αρέσει να λέω αρνητικά σχόλια) είχα κάνει παραγγελία 70ευρώ στο pharmacy4u λίγο μετά την γέννα και μετά από 3 εβδομάδες μου έστειλε ένα κουτάκι με προϊόντα αξίας 25ευρώ.Χωρίς καμιά ενημέρωση για τα προϊόντα που είναι σε έλλειψη ή αν θα έρθουν κπ στιγμή κλπ.Μετά από τόσο καιρό ακόμη δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να πάρει ένα τηλ. ή να στείλει ένα μέιλ.Και να φανταστείτε πως προσπάθησα να τους βρω στο τηλ.Δυστυχώς θα πρέπει να πω πως δεν θα το πρότεινα σαν ιντερνετικό μαγαζί.

 

Σχετικά με τα καθισματα αυτοκινήτου,ψάχνω αυτή την εποχή να πάρω ένα του 3ου γκρουπ (booster?).Σκεφτόμαστε για αυτό: http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-AirProtect-Group-Black-Reflection/dp/B004FTQOJI/ref=pd_cp_by_1 γιατί είναι το μόνο που έχει ανάκλιση.Δεν είναι καλό να μπορεί να κοιμηθεί και στο αυτοκίνητο; αλλιώς λέμε γι' αυτό: http://www.amazon.co.uk/Britax-Adventure-Group-Seat-Billy/dp/B004BKJWP4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1305127277&sr=8-1

Τι λέτε;

 

Πολύ χαίρομαι!! Καλοφόρετα!!

 

Τελικά χαλασαν και αυτοι....Δεν πειράζει υπαρχουν και αλλα φαρμακεια στη λιστα και το parapharmacie αποδειχθηκε τελικά αξιοπιστο και με πολύ καλή επικοινωνια!

 

Για τα καθισματα καλε μαρκες ειναι και τα δυο....δεν ξερω κατι αλλο για αυτου του τυπου..

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.pacapod.com/shop/ ειμαι αναμεσα στις napier & almora,δε ξερω χρωμα (βασικα μ αρεσει η tutti frutti)...ειχα παραγγηλει σε κοκκινο,με ψιλοδουλεψε το mummyandlittleme κανα 2 μηνο μεχρι που μου ξεφουρνισε οτι την σταματησαν κ με τα χιλια ζζορια μου επεστρεψαν τα λεφτα αλλα δε βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ σε κοκκινο...αν μου το ειχαν πει νωριτερα θα την ειχα παρει κλαψ...

 

Εχω εχω την almora sand αν και μου αρεσε και η ροζουλα tutti frutti...απλα προτιμησα την sand σαν πιο ουδετερο χρωμα για αργοτερα οταν δηλαδη δεν θα την χρησιμοποιω σαν τσαντα αλλαγης αν και να σου πω την αληθεια μου και η ροζουλα δεν θα με χαλαγε!!!!!:lol: Παντως ειναι super οι pacapod οποια και να παρεις!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια στα gym δεν με αφηνει να κανω παραγγελια...παω ως το checkout και μετα τιποτα...τι εγινε??? Πεσαν πολλες οι παραγγελιες???

 

edit -- μπηκα στη σελιδα τους στο facebook ειναι γενικο το κακο!!!!

(μηπως ο καλος Θεουλης θελει να μου πει 'φτανει πια'???)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια στα gym δεν με αφηνει να κανω παραγγελια...παω ως το checkout και μετα τιποτα...τι εγινε??? Πεσαν πολλες οι παραγγελιες???

 

edit -- μπηκα στη σελιδα τους στο facebook ειναι γενικο το κακο!!!!

(μηπως ο καλος Θεουλης θελει να μου πει 'φτανει πια'???)

 

 

xaxaxaxaxa

 

Μαλλον ο θεό της πιστωτικής σου κρουει τον κουδουνιιιιι και το δικηγορος ον λαιν!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Pampers Sensitive Baby Wipes - 12 x Packs of 56 (672 Wipes)"

http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensitive-Baby-Wipes-Packs/dp/B004U9TL66/ref=pd_ys_iyr_img

 

 

καταλαβαίνω σωστά ότι δεν έχει μεταφορικά??????????μην κάνω πάλι βλακεία που προχθες πήρα πάνες και για κάθε μια με χρεωσαν απο 6 λίρες:mad::mad::mad:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω σωστά ότι δεν έχει μεταφορικά??????????μην κάνω πάλι βλακεία που προχθες πήρα πάνες και για κάθε μια με χρεωσαν απο 6 λίρες:mad::mad::mad:

 

Απο που το καταλαβαίνεις οτι δεν εχει μεταφορικά? :confused:

 

Απλα σου λεει την τιμη τους, οταν το βαλεις στο καλαθι σου αν αγοράσεις μονο αυτο απο το αμαζον θα σου βγαλει και τα μεταφορικα΄οταν πατησεις proceed to check out, εκει θα σε πετάξει στην επομενη σελιδα να κανεις log in , και μετά θα σε πετάξει στην σελίδα που θα λεει με κιτρινο πλαισιο place your order,,,,,,εκει απο κατω ακριβως θα σου εχει τα μεταφορικα...!

 

αν παρεις και αλλα πραγματα απο το αμαζον με πωλητη το αμαζον και φτασεις τις 25λιρες τοτε και μονο τοτε ΔΕΝ θα σου χρεωσει μεταφορικά.

 

για να κανεις την παραγγελια σου θα πρεπει να πατησεις το place your order.

Aν δεν το πατησεις με αυτο τον τροπο που σου περιέγραψα καθε φορα μπορεις να τσεκάρεις τι μεταφορικά χρεωνει

 

Οδηγιες για το πως διαλέγουμε πωλητη το αμαζον εδώ --> http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1772044&postcount=17

 

Link to comment
Share on other sites

ναι,με κουριερ ερχεται και να υπολογιζεις κανενα 40αρι λιρες η κουτα.

Στειλε τους μεηλ και ρωτα "How much is the shipping cost for delivery to Mainland Greece" γιατι νομιζω οτι εχουν καποιους περιορισμους στο που στελνουν.Εμενα παντως σε επαρχιακη πολη μια χαρα τα στειλανε με 30 λιρες η κουτα πριν 1.5 χρονο!!

 

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!!!

θα στείλω μειλ να ρωτήσω!!!!

30 λιρες η κουτα και με κούριερ δεν είναι και πάρα πολλά..... ;)

 

Στειλτους ενα γραμματακι οτι θελω αυτο το καθισμα γαι παραδοση σε αυτη τη διευθυνση, να σε ενημερωσουν για τα μεταφορικα , θα σου στειλουν πχ οτι τα μεταφορικα με κουριερ ειναι 36....40λιρες , τους λες οτι συμφωνεις

κανεις την αγορα μεσω του σαιτ....και πας μετα στο πευπαλ οπου θα σου εχουν στειλει αιτηση πληρωμης με το ολοκληρο ποσο το καθισμα και τα μεταφορικα συνολο.

Εγω ακριβως αυτο εκανα με το ολιβερς και ειχα και τρακινγκ νουμερο που ήταν κουριερ.

 

 

Kalamaraki

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις οδηγίες!!!!!!

αύριο ξεκινάω για το καθισματάκι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταλαβαίνω σωστά ότι δεν έχει μεταφορικά??????????μην κάνω πάλι βλακεία που προχθες πήρα πάνες και για κάθε μια με χρεωσαν απο 6 λίρες:mad::mad::mad:

απο που πηρες πανες και σε χρεωσαν 6 λιρες τη κουτα μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

απο που πηρες πανες και σε χρεωσαν 6 λιρες τη κουτα μεταφορικα?

 

 

απο το e-bay οικολογικές πάνες όπου η μια κόστιζε 1.99 λιρες και μεταφορικα 3.99 λιρες και παράγειλα 3 και με χρέωσαν μεταφορικά για την κάθε μια ξεχωριστα.συνολο για 3 πάνες μου ζητούσε Your total: £17.948-)

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο που το καταλαβαίνεις οτι δεν εχει μεταφορικά? :confused:

 

Απλα σου λεει την τιμη τους, οταν το βαλεις στο καλαθι σου αν αγοράσεις μονο αυτο απο το αμαζον θα σου βγαλει και τα μεταφορικα΄οταν πατησεις proceed to check out, εκει θα σε πετάξει στην επομενη σελιδα να κανεις log in , και μετά θα σε πετάξει στην σελίδα που θα λεει με κιτρινο πλαισιο place your order,,,,,,εκει απο κατω ακριβως θα σου εχει τα μεταφορικα...!

 

αν παρεις και αλλα πραγματα απο το αμαζον με πωλητη το αμαζον και φτασεις τις 25λιρες τοτε και μονο τοτε ΔΕΝ θα σου χρεωσει μεταφορικά.

 

για να κανεις την παραγγελια σου θα πρεπει να πατησεις το place your order.

Aν δεν το πατησεις με αυτο τον τροπο που σου περιέγραψα καθε φορα μπορεις να τσεκάρεις τι μεταφορικά χρεωνει

 

Οδηγιες για το πως διαλέγουμε πωλητη το αμαζον εδώ --> http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1772044&postcount=17

 

 

σε ευχαριστώ καλάμαράκι........... :oops::oops::oops::oops:

ειμαι όλιγον μπουφος ε?/...

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που έρχομαι από δω χαλάω όλα τα λεφτά της κάρτας.... ευτυχώς είναι prepaid..... αλλιως θα πήγαινα φυλακή....

πάλι ταπί θα μείνω μου φαίνεται......

είναι οι κακές παρέες που λένε :lol::lol::lol:

 

απο το e-bay οικολογικές πάνες όπου η μια κόστιζε 1.99 λιρες και μεταφορικα 3.99 λιρες και παράγειλα 3 και με χρέωσαν μεταφορικά για την κάθε μια ξεχωριστα.συνολο για 3 πάνες μου ζητούσε Your total: £17.94:cool:

γιατί ο πωλητής δεν δέχθηκε να σου κάνει combine postage ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι οι κακές παρέες που λένε :lol::lol::lol:

 

 

γιατί ο πωλητής δεν δέχθηκε να σου κάνει combine postage ???

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160545409095

εδω έκανα την παραγγελεία μου ......

 

ειλικρινα δεν ξέρω και οταν καταλαβα τι έγινε ζήτησα απο τον πωλητη να ακυρωσει την παραγγελεια μου.

 

τα χρήματα όμως ακόμα δεν έχουν επιστρεψει στην κάρτα μου.

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά με τα καθισματα αυτοκινήτου,ψάχνω αυτή την εποχή να πάρω ένα του 3ου γκρουπ (booster?).Σκεφτόμαστε για αυτό: http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-AirProtect-Group-Black-Reflection/dp/B004FTQOJI/ref=pd_cp_by_1 γιατί είναι το μόνο που έχει ανάκλιση.Δεν είναι καλό να μπορεί να κοιμηθεί και στο αυτοκίνητο; αλλιώς λέμε γι' αυτό: http://www.amazon.co.uk/Britax-Adventure-Group-Seat-Billy/dp/B004BKJWP4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1305127277&sr=8-1

Τι λέτε;

 

Λοιπόν εγώ έχω το δεύτερο. Είναι σχεδόν ίδια και τα δύο (για να μην πω ακριβώς ίδια) μόνο η μάρκα αλλάζει. Και το britax έχει ανάκλιση αλλά μην φανταστείς τρελά πράγματα. Έχει ένα σαν τριγωνάκι από πίσω που κάνει μια ελαφριά κλίση.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160545409095

εδω έκανα την παραγγελεία μου ......

 

ειλικρινα δεν ξέρω και οταν καταλαβα τι έγινε ζήτησα απο τον πωλητη να ακυρωσει την παραγγελεια μου.

 

τα χρήματα όμως ακόμα δεν έχουν επιστρεψει στην κάρτα μου.

ναι για το συγκεκριμένο αντικείμενο δεν δείχνει ότι κάνει combine postage αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει απλά ρωτάς εκ των προτέρων τον πωλητή

από ότι βλέπω έχει και πακέτο των 5 με μεταφορικά γύρω στις 8,50 λίρες

Πλήρωσες δηλαδή πρώτα και μετά είδες τα μεταφορικά και ζήτησες ακύρωση της παραγγελίας ??? και αυτός δέχθηκε ???

 

Ρίξε ένα διάβασμα εδώ και θα σου λυθούν οι απορίες (διάβασε πριν ξανα ψωνίσεις κάτι) :lol::lol:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943 ξεκίνα από το πρώτο ποστ :wink:

Link to comment
Share on other sites

ναι για το συγκεκριμένο αντικείμενο δεν δείχνει ότι κάνει combine postage αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει απλά ρωτάς εκ των προτέρων τον πωλητή

από ότι βλέπω έχει και πακέτο των 5 με μεταφορικά γύρω στις 8,50 λίρες

Πλήρωσες δηλαδή πρώτα και μετά είδες τα μεταφορικά και ζήτησες ακύρωση της παραγγελίας ??? και αυτός δέχθηκε ???

 

Ρίξε ένα διάβασμα εδώ και θα σου λυθούν οι απορίες (διάβασε πριν ξανα ψωνίσεις κάτι) :lol::lol:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943 ξεκίνα από το πρώτο ποστ :wink:

 

 

σε ευχαριστώ:oops::oops:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν στους ορους και κανονισμους για ντελιβερυ λεει πως για αποστολες εκτος αμερικής δεν εχουν στο σαιτ και θα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους τοτε....την πατησες...δεν ειναι δικο τους λαθος....

 

Θα επρεπε να ειχες επικοινωνήσει και να τους πεις θελω αυτα , ποσα μεταφορικα για ελλαντα....

 

πηγαινε και διαβασε τους κανονισμους για ντελιβερυ...για να ξερεις αν μπορεις να διεκδικήσεις το δικιο σου ή οχι...

 

καλαμαρακι, σε ευχαρισστω πολυ...τελικα μου επεστρεψαν ολο το ποσο πισω, ηδη απο το πρωτο μαιλ που τους ειχα στειλει,μ απλα δεν το ειχα δει, η σελιδα δεν εγραφε τιποτα για τιμες, μονο ο,τι γραφοταν πανω στην επιβεβαιωση της παραγγελιας...ενταξει τι να λεμε τωρα, αν το παθαινα αυτο σε ελληνικο καταστημα, οχι τα λεφτα μου πισω αλλα θα με αναγκαζε ο πωλητης να παρω κ το υπολοιπο στοκ του απο τις κουπες...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ:oops::oops:

μην κοκκινίζεις καλή μου μαμά του Θωμά, καμιά μας δεν γεννήθηκε με το....... ποντίκι στο χέρι:lol::lol: απλά θέλει λίγο διάβασμα στην αρχή και προσεχτικές κινήσεις για να μην κάνεις καμιά πατάτα, μέχρι να του πάρεις τον αέρα ...............μα και εσύ άρχισες από τα ..."δύσκολα" το ebay :lol::lol:

διάβασε και αν έχεις κάποια απορία ρώτα, έτσι ?;)

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως το gymboree έχει και απίθανη ποιότητα. Θα ενθουσιαστείτε!

Τον κωδικο τον συμπληρώνεις κατά το checkout. Σε κάποιο σημείο γράφει promotional coupon (κάτι τέτοιο). Γράφεις τον κωδικό, πατάς apply και τσεκάρεις αν έγινε η μείωση στο καλάθι σου που υπάρχει αριστερά.

Δυστυχως δεν δεχεται τον κωδικο...μηπως ξερει καμμια να μας πει πως αφαιρουν το 30 τοις εκατο.......

 

Εβαλα στον γκουγκλη gymboree voucher codes και μου βγαλε ενα καρο κωδικους...απο εκει τον πηρες?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ καλάμαράκι........... :oops::oops::oops::oops:

ειμαι όλιγον μπουφος ε?/...

 

Δεν εισαι καθολου μπουφος!

Απλά αρχισες απο τα δυσκολα χωρις διάβασμα οπως λεει και η access γιατι και εμεις ετσι ξεκινησαμε δειλα δειλα...κατσε να διαβασεις λιγο ολο το θεμα που σου εβαλε η απο κάτω μου κιουρια και μετα οτι απορια σου δημιουργηθει ή κενο ρωτα μας! Και οντως πηγες στα βαθια με την μια βρε....

 

μην κοκκινίζεις καλή μου μαμά του Θωμά, καμιά μας δεν γεννήθηκε με το....... ποντίκι στο χέρι:lol::lol: απλά θέλει λίγο διάβασμα στην αρχή και προσεχτικές κινήσεις για να μην κάνεις καμιά πατάτα, μέχρι να του πάρεις τον αέρα ...............μα και εσύ άρχισες από τα ..."δύσκολα" το ebay :lol::lol:

διάβασε και αν έχεις κάποια απορία ρώτα, έτσι ?;)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...