Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Α πολύ ωραια!!

Μπαινει στη λιστα μας τοτε!

 

 

 

Ισως θα επρεπε να μιλησεις με καποιον που να ξερει να χειριζεται το antivirus σας....τι να σου πω...

 

 

 

!

Ναι αλλά ποια εταιρία είναι αυτη που μου τα αποστελει τελικά ? Η πρωτη που μου εστειλε ηταν η dhl , και χτες η ups και σήμερα η federal ...και από έξω που γραφει ενα τρκ νουμερο δεν το βρισκω πουθενα ...:evil::evil::evil::evil:

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι αλλά ποια εταιρία είναι αυτη που μου τα αποστελει τελικά ? Η πρωτη που μου εστειλε ηταν η dhl , και χτες η ups και σήμερα η federal ...και από έξω που γραφει ενα τρκ νουμερο δεν το βρισκω πουθενα ...:evil::evil::evil::evil:

 

To tracking number από που είναι?Ποιο σάιτ εννοώ?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lol επρεπε να τους παω την αποδειξη απο το paypal για να δουν την αληθινη αξια .... τι να πω .... πολυ κριμα ....και βαλτε και την ταλαιπωρια μου εκει .....

Κατάλαβα καλά; Πήγες στο τελωνείο την απόδειξη του paypal Που δείχνει ότι το αγόρασες ακριβότερα :?::?::?:

Τα τελωνειακά είναι ανάλογα της αξίας αγοράς. Ο άνθρωπος επίτηδες σου έβαλε λιγότερη αξία στο πακέτο, για να γλυτώσεις από το τελωνείο. Άμα έβαζε την πραγματική αξία, θα πλήρωνες ΠΟΛΥ περισσότερο.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To tracking number από που είναι?Ποιο σάιτ εννοώ?

Από το fedex που ειχα σήμερα εχει ενα νουμερο στο μηνυμα που δεν βγαζει τίποτα και ενα συννημενο αρχείο που εχει trojan ...

H dhl εχει ενα νουμερο στο subject αλλά πάλι δεν βγαζει τιποτα ..και το συνημενο παλι με trojan

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

σιλια? ολα? και τα μεταφορικα?

 

Κοίτα... Αυτό ακόμα δεν το έχω καταλάβει:oops::oops: Η παραγγελία ήταν μαζί με τα μεταφορικά (που ήταν 20$), 80USD. Η επιστροφή ήταν 57 euros.. Δεν έχω κάτσει ακομα να τα υπολογίσω για να δώ

Link to comment
Share on other sites

Από το fedex που ειχα σήμερα εχει ενα νουμερο στο μηνυμα που δεν βγαζει τίποτα και ενα συννημενο αρχείο που εχει trojan ...

H dhl εχει ενα νουμερο στο subject αλλά πάλι δεν βγαζει τιποτα ..και το συνημενο παλι με trojan

 

Από ποιο σάιτ είναι όλα αυτά? Από που παράγγειλες???Επικοινώνησες μαζί τους να τους ρωτήσεις? Μπαίνεις από υπολογιστή στην εργασία σου? Μπορεί να φταίει το firewall!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... Αυτό ακόμα δεν το έχω καταλάβει:oops::oops: Η παραγγελία ήταν μαζί με τα μεταφορικά (που ήταν 20$), 80USD. Η επιστροφή ήταν 57 euros.. Δεν έχω κάτσει ακομα να τα υπολογίσω για να δώ

 

Σου επέστρεψαν όλο το ποσό! Τώρα ανέβηκαν ακόμη περισσότερο στην εκτίμησή μου:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε υπόψιν όμως πως το δεμα μου, είχε χαθεί για περίπου έναν μήνα... Την επιστροφή χρημάτων, την είχαμε συμφωνήσει πριν με πάρουν και μου πουν για τον εκτελωνισμό.. Και να πω την αλήθεια ποτε δεν τους ενημέρωσα, αν και η κοπέλα από το τελωνείο, μου είπε πως θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί τους να τους πουν για την άρνηση παραλαβής

Link to comment
Share on other sites

koριτσια θα ηθελα οποια μπορει τη βοηθεια της...αγορασα μεσω πευ παλ απο Αμερικανικο σιτε κατι κουπες για τη βαφτιση του μικρου μας κ ενω πληρωσα κανονικα, κ η επιβεβαιωση της παραγγελιας εδειχνε 0 εξοδα αποστολης, μου ερχεται μεσω πευ παλ να πληρωσω αλλα 48 δολλαρια για εξοδα αποστολης...επικοινωνω με το καστομερ σερβις κ παιρνω απαντηση οτι δεν μπορει να υπολογιστει το εξοδο αποστολης παρα μονο οταν γινει η παραγγελια, παρολο που δεν ελεγε τιποτα την ωρα που εκανα την παραγγελια...το θεμα ειναι οτι βγαινει πανακριβα ετσι, και δε θελω να με καταγγειλει αυτη στο πευ παλ, στο οποιο φαινομαι οτι της χρωσταω τα εξοδα αποστολης...καμια ιδεα τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.pacapod.com/shop/ ειμαι αναμεσα στις napier & almora,δε ξερω χρωμα (βασικα μ αρεσει η tutti frutti)...ειχα παραγγηλει σε κοκκινο,με ψιλοδουλεψε το mummyandlittleme κανα 2 μηνο μεχρι που μου ξεφουρνισε οτι την σταματησαν κ με τα χιλια ζζορια μου επεστρεψαν τα λεφτα αλλα δε βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ σε κοκκινο...αν μου το ειχαν πει νωριτερα θα την ειχα παρει κλαψ...
bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδειχνε 0 , free η απλα δεν εδειχνε τιποτα?

στη τελευταια περιπτωση παντα επικοινωνουμε με τον πωλητη να μας δωσει κοστος

απο την αλλη σου ηρθε τιμολογιο και πληρωσες? και τωρα ερχεται δευτερο

....ωχ εχω ενα ζακετακι να πληρωσω χαχαχχα......και θελω να ζητησω request total

μηπως ηταν η ιδια περιπτωση?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

koριτσια θα ηθελα οποια μπορει τη βοηθεια της...αγορασα μεσω πευ παλ απο Αμερικανικο σιτε κατι κουπες για τη βαφτιση του μικρου μας κ ενω πληρωσα κανονικα, κ η επιβεβαιωση της παραγγελιας εδειχνε 0 εξοδα αποστολης, μου ερχεται μεσω πευ παλ να πληρωσω αλλα 48 δολλαρια για εξοδα αποστολης...επικοινωνω με το καστομερ σερβις κ παιρνω απαντηση οτι δεν μπορει να υπολογιστει το εξοδο αποστολης παρα μονο οταν γινει η παραγγελια, παρολο που δεν ελεγε τιποτα την ωρα που εκανα την παραγγελια...το θεμα ειναι οτι βγαινει πανακριβα ετσι, και δε θελω να με καταγγειλει αυτη στο πευ παλ, στο οποιο φαινομαι οτι της χρωσταω τα εξοδα αποστολης...καμια ιδεα τι να κανω????

 

Θα έπρεπε να αναφέρουν στους όρους ό,τι τα έξοδα αποστολής υπολογίζονται μετά αν και μου φαίνεται κουλό να παραγγέλνεις και να μην ξέρεις τα μεταφορικά. Εγώ στην θέση σου θα τους έλεγα πως δεν είχες ενημέρωση για έξοδα αποστολής και δεν είσαι διαθετιμένη να πληρώσεις εκ των υστέρων. Περιμένεις απάντηση και αν δεις και επιμένουν άνοιξε case στο πέιπαλ!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα φωτα σας. Αγορασα κατι απο χωρα εκτος ΕΕ και με τσιμπισαν στο τελωνειο! Ο τυπος ομως που μου εστειλε το δεμα μου ζητησε να τον πληρωσω κατευθειαν στο paypal και οχι μεσω ebay. Τι κανω τωρα? Πως μπορω να παρω τα τελωνειακα απο αυτον?

 

Παντως για το γενικο για να ξερεις απο εδω και περα, οταν αγοραζουμε απο χωρες εκτος ευρωπης 99,9% στις περιγραφες των προιόντων στο εμπευ ή στη αναλυση στα σαιτ λεει οτι ΔΕΝ ευθύνονται αν πιαστει το αντικειμενο σου στο τελωνειο και ευθυνη φερει ο αγοραστης

 

Οποτε οταν αγοραζεις απο ενα τετοιο πωλητη εννοειτε πως συμφωνεις με τους ορους του. Αρα στην προκειμενη περιπτωση δεν ευθυνεται εκεινος....ουτε φυσικα σου χρωσταει τα τελωνειακα,...αφου ο ανθρωπος ήδη ενω αγορασες με πραγματική αξια 200λιρες= 229ευρω.....εκεινος για να βοηθήσει το δεμα σου εβαλε αξια 60δολλάρια = 42ευρω..... Εκεινος απο καλή θεληση το εκανε...ουτε υποχρεωμενος ήταν...

 

Αρα να σε βοηθησει ηθελε....το αν πιαστηκε ή οχι το δεμα σου δεν ειναι ευθυνη δικη του.

 

 

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου ειπαν να στειλω πισω τη μπλουζα...χωρις να χρειαστει να δωσω στο παιδακι μου το ονομα τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ακους ουζομεζε μου????????????????????:lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-):cool:

 

Ειδες ειδες!!!

Μια χαρα!! Να μας δώσεις λινκ με τον πωλητη με κατανόηση!!

 

Λοιπον σημερα παρελαβα τα crocs απο το swimbabes πηρα ενα ζευγαρι καλοκαιρινα και ενα ζευγαρι γαλοτσακια καταπληκτικα...... σ ευχαριστω πολυ kalamaraki μου για τον κωδικο.

 

Εχθες παραγγειλα απο amazon μωρομαντηλα 3 πακετα των 12 στην τιμη των 36.25 θα τα στειλουν 12 Μαιου!!!!

 

Επισης περιμενω ενα ζευγαρι παιδικα timberland απο ebay αυτα με την ασπρη σολα μολις παραλαβω θα σφυριξω!!!!!

 

Τελικα εχω μεινει με τον καημο καμμια δεν ξερει εαν το buggyboard ταιριαζει σε καροτσι maclaren xt help meeeee!!!!!!

 

Τιποτις κοριτσακι! Και εγω παρελαβε προχθες ο πατηρ μου τα κροκσακια του ανιψιου μου!

 

Για δωσε λινκ για τα τιμπερλαντ.....

αα και θενκς γαι τα μωρομάντηλα θα τα βαλω γαι το επομενο καλάθι!!

 

καλησπέρες!!!!!

 

σκέφτομαι να πάρω αυτό το καθισματάκι απ αυτό το σαιτ:

http://www.pramworld.co.uk/product/6523/Britax_Evolva_123_Plus_2011_Olivia

 

το έχετε πάρει καμιά σας;;;;

εντυπώσεις;;;;

 

Εγω το εχω αυτο κοντά δυο χρονια τωρα, και το πηρα και εγω απο το εξωτερικό από εδώ http://www.olivers-baby-care.co.uk με μεταφορικά 40λιρες

Μακραν η καλυτερη αγορα που εκανα ποτε! Εχω κ το Recaro Young Sport επίσης πολύ καλο καθισμα αλλα δεν εχει την ανεση, τα απαλά και μαλακό καθισμα και ανάκλιση του Μπριταξ!

 

Απο μενα δαγκωτο παρτο!

 

Σου επέστρεψαν όλο το ποσό! Τώρα ανέβηκαν ακόμη περισσότερο στην εκτίμησή μου:P

 

Εντυπωσιάζομαι θετικά!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια είχε ρωτήσει που φαίνονται οι πόντοι που μαζεύουμε από το parapharmacie. Λοιπόν, πριν 10 λεπτά έκανα παραγγελία και με πήραν αμέσως να μου πουν πως ένα προιόν είναι σε έλλειψη και μου πρότειναν ένα άλλο παρόμοιο, ακριβότερο το οποίο θα μου στείλουν στην ίδια τιμή. Επί ευκαιρία είπα να ρωτήσω και μου είπαν πως ως το τέλος της εβδομάδας θα βάλουν στο σάιτ τους ένα banneraki και θα ενεργοποιήσουν την υπηρεσία ενημέρωσης πόντων. Με 150 πόντους έχουμε δωράκι!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

koριτσια θα ηθελα οποια μπορει τη βοηθεια της...αγορασα μεσω πευ παλ απο Αμερικανικο σιτε κατι κουπες για τη βαφτιση του μικρου μας κ ενω πληρωσα κανονικα, κ η επιβεβαιωση της παραγγελιας εδειχνε 0 εξοδα αποστολης, μου ερχεται μεσω πευ παλ να πληρωσω αλλα 48 δολλαρια για εξοδα αποστολης...επικοινωνω με το καστομερ σερβις κ παιρνω απαντηση οτι δεν μπορει να υπολογιστει το εξοδο αποστολης παρα μονο οταν γινει η παραγγελια, παρολο που δεν ελεγε τιποτα την ωρα που εκανα την παραγγελια...το θεμα ειναι οτι βγαινει πανακριβα ετσι, και δε θελω να με καταγγειλει αυτη στο πευ παλ, στο οποιο φαινομαι οτι της χρωσταω τα εξοδα αποστολης...καμια ιδεα τι να κανω????

 

Αν στους ορους και κανονισμους για ντελιβερυ λεει πως για αποστολες εκτος αμερικής δεν εχουν στο σαιτ και θα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους τοτε....την πατησες...δεν ειναι δικο τους λαθος....

 

Θα επρεπε να ειχες επικοινωνήσει και να τους πεις θελω αυτα , ποσα μεταφορικα για ελλαντα....

 

πηγαινε και διαβασε τους κανονισμους για ντελιβερυ...για να ξερεις αν μπορεις να διεκδικήσεις το δικιο σου ή οχι...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...