Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλημερα!!!

Θελω να ρωτησω για οποια γνωριζει τι γινετε οταν εχω πληρωσει με paypal και η παραγγελια δεν ειναι αυτο που εχω παραγγειλει!Μπορω να παρω τα χρηματα πισω;;;;

Παραγγειλα ενα φορεμα απο το www.tidebuy.com και δεν εχει σχεση αυτο που δειχνουν στο site με αυτο που εραψαν!!παλι καλα μου το εστειλαν πρωτα σε φωτο να το δω!!!!Τι μπορω να κανω;;

 

Το έχεις συζητήσει μαζί τους? Τους έχει ζητήσει να σου κάνουν refund το ποσό οι ίδιοι?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το έχεις συζητήσει μαζί τους? Τους έχει ζητήσει να σου κάνουν refund το ποσό οι ίδιοι?

 

Μου εστειλαν απαντηση οτι το φορεμα ειναι το ιδιο και απ την στιγμη που εχει ολοκληρωθει δεν μπορουν να γινουν αλλαγες!!!Τους εχω απαντησει και περιμενω να πραξω αναλογως......εαν μου ξαναπουνε τα ιδια θα ζητησω τα χρηματα πισω αλλα επειδη δεν ξερω καθολου απο αυτα γι αυτο ρωταω εδω να ειμαι προετοιμασμενη!

Link to comment
Share on other sites

Αν επιμένουν να τους πεις ό,τι θα ανοίξεις case στο πέιπαλ και θα ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω. Οι περισσότεροι τρομοκρατούνται με αυτό. Αν δεν συγκινηθούν, θα ανοίξεις case!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα καλύτερα???;)

 

ΑΨΟΓΗ 8-)8-):cool:

 

καλημερα!!!

Θελω να ρωτησω για οποια γνωριζει τι γινετε οταν εχω πληρωσει με paypal και η παραγγελια δεν ειναι αυτο που εχω παραγγειλει!Μπορω να παρω τα χρηματα πισω;;;;

Παραγγειλα ενα φορεμα απο το www.tidebuy.com και δεν εχει σχεση αυτο που δειχνουν στο site με αυτο που εραψαν!!παλι καλα μου το εστειλαν πρωτα σε φωτο να το δω!!!!Τι μπορω να κανω;;

 

Σου έραψαν δηλαδή άλλο φόρεμα από αυτό που τους είχες πεί ? Άλλο σχέδιο ? Άλλο χρώμα ?

 

Αν έχεις κάτι από την παραγγελία σου, π.χ. το confirmation note της παραγγελίας, στο οποίο να υπάρχει εικόνα ή ακριβής περιγραφή, στείλε τους ένα ξεχ.....ριο μύνημα και πές τους να δουν καλύτερα την παραγγελία σου. Διαφορετικά απείλησέ τους με το πειπαλ, ότι θα κάνεις αναφορά γιατί έχεις item not as described.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια κοπελιά αν θυμάμαι καλά έψαχνε προχθές αυτό

http://www.paresfootwear.co.uk/store/product/232956/Garvalin-Shoe-112444-Multicolour/

 

Ναι αλλά ήθελε το 26 :-(

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ, τα κορίτσια της χθεσινοβραδινής βάρδιας, σας λέει κάτι ?

http://www.alibaba.com/product-gs/369097465/Hotsale_baby_products_fantastic_baby_infant.html

 

:lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΗ 8-)8-):cool:

 

 

 

Σου έραψαν δηλαδή άλλο φόρεμα από αυτό που τους είχες πεί ? Άλλο σχέδιο ? Άλλο χρώμα ?

 

Αν έχεις κάτι από την παραγγελία σου, π.χ. το confirmation note της παραγγελίας, στο οποίο να υπάρχει εικόνα ή ακριβής περιγραφή, στείλε τους ένα ξεχ.....ριο μύνημα και πές τους να δουν καλύτερα την παραγγελία σου. Διαφορετικά απείλησέ τους με το πειπαλ, ότι θα κάνεις αναφορά γιατί έχεις item not as described.

 

 

Το φορεμα που παραγγειλα υπαρχει σε φωτογραφια πυ συνοδευει την παραγγελια!Αυτο που εραψαν ειναι πολυ κακη απομιμηση της φωτογραφιας που δειχνουν!Το μπουστο θα ελεγα οτι ειναι σχετικα ιδιο....αλλα η φουστα δεν εχει σχεση!!Πολυ πιο φτωχικη......εχει καποια πιασηματα τα οποια δεν εχουν καμια σχεση με την φωτο!Επισης μεσα απο την φουστα εβγαινε υφασμα τιγρε το οποιο στην φωτο στο site εχει φοντο χρυσο και οι βουλες του λεοπαρ ειναι μαυρες......ενω αυτοι εραψαν τιγρε με ασπρο φοντο και οι βουλες ειναι καφε με μαυρο αναμικτο......ειναι τελειως διαφορετικο!!!

Αυτο που με νευριασε ειναι οτι ,οταν τους τα ειπα αυτα μου απαντησαν οτι εαν φορεσω τακουνια θα δειξει το ιδιο με της φωτο!!!:shock::shock::shock:Και οτι το τιγρε μπορει να με ξεγελα η φωτογραφια ....ο φωτισμος.....η καιρικες συνθηκες.......:evil::evil::evil:Λες και ειμαι ηλιθια!!!μα ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το καλο ειναι οτι ακομη δεν το εστειλαν.....φωτο μου εδειξαν μονο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, παρθενογέννεση στις ημέρες μας ? Μπα .........

 

Είχα βρεί πατρόν που λες στο ebay αλλά να βάλω την μαμά μου τώρα να ράβει κιόλας ? Μιλάμε την έχω κάνει άλογο, την έχω κουράσει εδώ και 3 χρόνια όσο ποτέ. Ντρέπομαι να της ζητάω κι άλλα.

 

Αν βρώ καμμιά λογική ράφτρα ..........

 

δεν χάνεις να ρωτήσεις τι παίζει σε τιμές η αλήθεια είναι ότι δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα να το φτιάξεις μόνος σου αλλά θέλει χρόνο και αυτό είναι το δύσκολο, πάντως αν θες βοήθεια σχετικά με το πατρόν ευχαρίστως να σε βοηθήσω:-P

Link to comment
Share on other sites

Το φορεμα που παραγγειλα υπαρχει σε φωτογραφια πυ συνοδευει την παραγγελια!Αυτο που εραψαν ειναι πολυ κακη απομιμηση της φωτογραφιας που δειχνουν!Το μπουστο θα ελεγα οτι ειναι σχετικα ιδιο....αλλα η φουστα δεν εχει σχεση!!Πολυ πιο φτωχικη......εχει καποια πιασηματα τα οποια δεν εχουν καμια σχεση με την φωτο!Επισης μεσα απο την φουστα εβγαινε υφασμα τιγρε το οποιο στην φωτο στο site εχει φοντο χρυσο και οι βουλες του λεοπαρ ειναι μαυρες......ενω αυτοι εραψαν τιγρε με ασπρο φοντο και οι βουλες ειναι καφε με μαυρο αναμικτο......ειναι τελειως διαφορετικο!!!

Αυτο που με νευριασε ειναι οτι ,οταν τους τα ειπα αυτα μου απαντησαν οτι εαν φορεσω τακουνια θα δειξει το ιδιο με της φωτο!!!:shock::shock::shock:Και οτι το τιγρε μπορει να με ξεγελα η φωτογραφια ....ο φωτισμος.....η καιρικες συνθηκες.......:evil::evil::evil:Λες και ειμαι ηλιθια!!!μα ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το καλο ειναι οτι ακομη δεν το εστειλαν.....φωτο μου εδειξαν μονο!!!!

 

Δούλεμα και από Κινεζάκια ........ δεν πάει αυτό ......... πολύ ντεφό ........

 

Ρίξε την μαγική λέξη στο τραπέζι 'ΠΕΙΠΑΛ'. Να δείς τι θα σου πουν. Δεν νομίζω να έχεις άλλο τρόπο. Προφανώς, με ότι ύφασμα είχαν σου έραψαν. Βρε μπας και ο Μεγαλέξανδρος δεν σταμάτησε στην Ινδία και προχώρησε και πιο ανατολικά ? Λέω μήπως μπολιάστηκαν και αυτοί με την αθάνατη ελληνική άποψη περί εμπορίου.......

 

δεν χάνεις να ρωτήσεις τι παίζει σε τιμές η αλήθεια είναι ότι δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα να το φτιάξεις μόνος σου αλλά θέλει χρόνο και αυτό είναι το δύσκολο, πάντως αν θες βοήθεια σχετικά με το πατρόν ευχαρίστως να σε βοηθήσω:-P

 

Το ξανακοίταξα τώρα και δεν πρέπει να είναι και πολύ οικονομική. Κάτι μπλουζάκια ζωγραφιστά που είχε σε φωτό, έγραφαν 85 ευρώ :cry::cry::cry:

 

Θα το ψάξω λίγο και θα σου πώ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :-D:grin::-D

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! καίρο έχω να γράψω..δεν σας προλαβαίνω...σας παρακολουθώ όμως.

Επειδή πολλά κορίτσια απ'ότι είδα ρωτάνε για μπιμπερό έχετε υπόψη σας αυτό για τα πλαστικά μπιμπερό:

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=269853

Απ'ότι λέει το άρθρο θα τα απαγορεύσουν στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προχωράνε ... πολύ καιρό συζητιέται το θέμα των πλαστικών μπουκαλιών στην Ε.Ε.

 

Στην Δανάη είχα πλαστικά της ΑVENT. Στον πιτσιρίκο έτσι ξεκίνησα αλλά μετά διάβασα σχετικά και το γύρισα στα γυάλινα. Τα αγόρια έχουν και θέμα παραπάνω από όσο ξέρω, γενικά το πλαστικό είναι ο εχθρός του άνδρα....if you know what I mean :mrgreen::mrgreen:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δούλεμα και από Κινεζάκια ........ δεν πάει αυτό ......... πολύ ντεφό ........

 

Ρίξε την μαγική λέξη στο τραπέζι 'ΠΕΙΠΑΛ'. Να δείς τι θα σου πουν. Δεν νομίζω να έχεις άλλο τρόπο. Προφανώς, με ότι ύφασμα είχαν σου έραψαν. Βρε μπας και ο Μεγαλέξανδρος δεν σταμάτησε στην Ινδία και προχώρησε και πιο ανατολικά ? Λέω μήπως μπολιάστηκαν και αυτοί με την αθάνατη ελληνική άποψη περί εμπορίου.......

 

 

 

Αυτο θα κανω ναι.....κοιτα να δεις που μαγκεψαν και αυτοι!!!!!!!!!για να δω τι θα μου απαντησουν ξανα και θα κινηθω αναλογα!!!

Ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! καίρο έχω να γράψω..δεν σας προλαβαίνω...σας παρακολουθώ όμως.

Επειδή πολλά κορίτσια απ'ότι είδα ρωτάνε για μπιμπερό έχετε υπόψη σας αυτό για τα πλαστικά μπιμπερό:

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=269853

Απ'ότι λέει το άρθρο θα τα απαγορεύσουν στην ΕΕ.

 

 

Ζαχαρινακι μου εγω εχω παρει την σειρα της ΑVENT η οποια ειναι bpa free!!!Δηλαδη χωρις την βλαβερη ουσια που λεει το αρθρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΨΟΓΗ 8-)8-):cool:

 

Διαφορετικά απείλησέ τους με το πειπαλ, ότι θα κάνεις αναφορά γιατί έχεις item not as described.

 

 

δεν ιδρωνει το αυτι των κινεζων με απειλες περι πειπαλ. Δεν απαντουν καθολου στα μηνυματα.

Ειμαι παθουσα και μαθουσα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ιδρωνει το αυτι των κινεζων με απειλες περι πειπαλ. Δεν απαντουν καθολου στα μηνυματα.

Ειμαι παθουσα και μαθουσα.

και εγω ειμαι παθουσα και μαλιστα μεσω ebay νομιζα οτι αργησε το ταχυδρομειο και δεν μπορουσα να ανοιξω ουτε case απο τοτε μακρυα.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από Κίνα περίμενα μια στολή belly dancing, περίμενα 40 μέρες...Δεν ήρθα και ο πωλητής ευχαρίστως επέστρεψε όλο το ποσό, 45 Ευρώ. Έπειτα παρέλαβα την στολή βέβαια, ο καημένος την είχε στείλει. Του άφησα εννοείται θετικότατο feedback!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρινακι μου εγω εχω παρει την σειρα της ΑVENT η οποια ειναι bpa free!!!Δηλαδη χωρις την βλαβερη ουσια που λεει το αρθρο!!!

Αυτο που λεει ειναι οτι πλεον απαγορευονται και τα μπιμπερο με bpa free

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πηρα τα ανοξειδωτα της kidzorganics που αργοτερα γινεται και ποτηρακι...http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120700623876&var=420026513351&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

να σε ρωτησω αν το βολευτηκε γιατι εμεις τωρα σταματησαμε το γαλα απο τη μαμα και το βγαζω με νοσοκομειακο θηλαστρο και το πινει μονο με τα μπιμπερο της tommee tippee γιατι μπορει και το πιανει με το χερι του. Εσενα το βολευτηκε?ειναι ευκολο για καθαρισμο και μπορεις και να το αποστειρωσεις γιατι η παιδιατρος μου ειπε οσο δεν βαριεμαι ας τα αποστειρωνω. ευχαριστω και συγνωμη για τις τισες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...