Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

επειδη ετοιμαζομαι να κανω βλακεια το ξερω, θα σας ρωτησω, και μη με βρισετε...

μπορω να πληρωσω με τη καρτα που κανω αναληψεις απο το ΑΤΜ? πανω δεξια γραφει VISA (και απο electron) και πισω λεει VALID WORLDWIDE?

λεω να το δοκιμασω για να μη χρεωσω τη πιστωτικη... λετε να μου ακυρωσουν τη παραγγελια...? ή απλα θα μου ζητησουν αλλη καρτα?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σου αντιγράφω τις μετρήσεις σύμφωνα με το size chart τους

SIZE/AGE HEIGHT WEIGHT (kg) WAIST INSEAM HEAD

 

18-24 mos 79-84 12-13.5 50 30 49.5

2 yrs 84-91.5 13.5-14.5 51.5 33 50

 

Δες που ανήκετε και παραγγέλνεις αναλόγως.

Εγώ με βάση τα μεγέθη της κόρης μου βρίσκω τις φόρμες τους κανονικές και καθόλου στενές.

Αλλά στα κάτω ρούχα έχω πάντα θέμα με τη μέση και επειδή δεν μου αρέσει να σουρώνω υπερβολικά τα λάστιχα, θυσιάζω 2-3 πόντους μήκους και παίρνω μικρότερο νούμερο

 

το ειχα δει το πινακακι αλλα ειπα αφου λενε οτι εχει στενη φορμα να παιρνω γαι 2 ετων,....

τελικα κατεληξα και πηρα τα περισσοτερα 18-24 και μερικα 2 ετων που φοριουνται και φθινοπωρο ανετα πχ ζακετα και κοντομανικο

 

τωρα εχω θεμα με τη πληρωμη οπως βλεπεις!!!!!!!! σας επρηξα σημερα ρε παιδια........... σορυ και χιλια ευχαριστω!!!!!

 

 

 

Εντιτ!!!!!!!! πατησα πλεις ορντερ και ο θεος βοηθος!!!!!!!!

 

112 δολαρια (77 ευρω ειδα οτι ειναι)

3 κοντομανικα

2 αμανικα

ζακετα

φουστα

3 σορτσακια

μαγιο

3 κοκαλακια

αυταααααααααααα..............

 

καλα μολις ειδα αυτο, τελειωσε! ειπα απο δω θα ψωνισω! http://www.crazy8.com/shop/dept_item.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306233405&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524445991043&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1304682988243 και αυτο http://www.crazy8.com/shop/dept_item.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374303316537&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524445990956&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1304682988245 και φυσικα πηρα και τα σετ τους

απο μαγιο πηρα αυτο http://www.crazy8.com/shop/dept_item.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524445990856&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306249045&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1304683188870&productSizeSelected=0&fit_type=

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχετε υποψιν σας,

 

 

οταν παραγγειλεις κατι απο e-bay, ποσες μερες εχεις περιθωριο να το πληρωσεις, μεχρι να σε κραξουν?

 

:oops::oops:

 

εχω παραγγειλει κατι πραγματακια απο την τριτη, και δεν εχω αξιωθει ακομα να παω τραπεζα να βαλω λεφτα στην prepayed... ρομπα? :oops::oops::oops:

 

Συνήθως κάθε πωλητής αναφέρει μέσα σε πόσες μέρες θέλει να γίνει η πληρωμή αλλά το νορμάλ νομίζω είναι μέσα σε 2-3 μέρες. Καλό θα ήταν να τον ενημερώσεις με e-mail για αυτή την καθυστέρηση για να είσαι εντάξει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσο καιρο, σου ηρθαν αυτα που καθυστερησαν?

 

Συνήθως στις επόμενες 2-3 μέρες, την τελευταία φορά που έχασα το μισό δέμα τελείως, το άλλο μισό ήρθε περίπου σε 1,5 μήνα, αρχές Δεκέμβρη ήταν.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη ετοιμαζομαι να κανω βλακεια το ξερω, θα σας ρωτησω, και μη με βρισετε...

μπορω να πληρωσω με τη καρτα που κανω αναληψεις απο το ΑΤΜ? πανω δεξια γραφει VISA (και απο electron) και πισω λεει VALID WORLDWIDE?

λεω να το δοκιμασω για να μη χρεωσω τη πιστωτικη... λετε να μου ακυρωσουν τη παραγγελια...? ή απλα θα μου ζητησουν αλλη καρτα?

 

 

Λοιπον για να καλυψω τα νωτα μου, εστειλα ενα μαιλακι αθωο λεγοντας οτι ειναι η πρωτη αγορα που κανω με αυτη τη καρτα (αληθεια ειναι-τωρα μου ρθε η φαινη ιδεα) και οτι αν υπαρχει προβλημα να με ειδοποιησουν να τους δωσω αλλη καρτα και να μην ακυρωσουν τη παραγγελια! σωστη??????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά το mandco δεν τα στέλνει πια συστημένα? Εμένα έτσι μου ήρθαν τελευταία φορά!

 

 

λογικα συστημενα θα τα στελνουν, προφανως γι αυτο εκαναν ριφαντ, θα ειδαν οτι δεν παραλαβαμε τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Fistikaki πιστεύω ό,τι θα παραλάβεις, απλά καθυστερούν.

Irida πολύ ωραία τα ρουχαλάκια σας, με γεια. Εγώ την πάτησα λίγο με τα νούμερα γιατί παράγγειλα μερικά 2άρια και το 2άρι δεν του κάνει ούτε τώρα πλέον. Τόσοοοο καλάααα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για νεογέννητο μέχρι 1 χρονών πώς πάνε τα νούμερα στα παπούτσια?Αρχίζουν από το 1,2?Γιατά θέλω να πάρω από ebay και δεν ξέρω σε τι αντιστοιχεί το 1,2,3 κτλ.Καμιά βοήθεια?Α!Και το crazy 8 τι μτφ έχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης το πιεσόμετρο του μπαμπά μου (όπως είπαν τα κορίτσια, εδώ γύρω στα 55-60 ευρώ)http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003CYK6FA/ref=oss_product και την αντιψειρική χτένα για τα παιδιά (γύρω στα 40-45 εδώ νομίζω) http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000VPP0FY/ref=oss_product. Και τα δύο 29,22 λίρες (περίπου 32,5 ευρώ). Για άλλη μια φορά το ΑΜΑΖΟΝ απέδειξε την άψογη εξυπηρέτηση πελατών του. Στην αρχή έλαβα μύνημα ότι θα παραδίδονταν 26 Μαίου-6 Ιουνίου. Τώρα μόλις έλαβα μέιλ ότι θα παραδοθούν 12-13 Μαίου !!!!!!!

 

Οταν παραλάβεις το πιεσομετρο ενημερωσε με το θελω για τον παππου μου, κατα ποσο ειναι ευκολο και ευχρηστο επειδη με τα πολλά κουμπιά ζοριζεται

σματσ

 

ιριδα, συμφερουν πολυ περισσοτερο να τα αγοαρσεις από το ebay

σου παραθετω πινακα με τα μεταφορικα απο το site τους και θα διαπιστωσεις ότι τα μεταφορικα στο ebay είναι πολυ λιγοτερα. βεβαια στο ebay δεν υπάρχουν όλα τα κομματια. Το καλαμαρακι ψωνισε κ με ξεσηκωσε...μεχρι σημερα σξκεφτομουν να αγορασω ή οχι λόγω των χαμηλων τιμων τους που με προβληματισαν. Αλλα αφου το καλαμαρακι δίνει φως...αποψε θα χτυπησω ένα κομματι. Πάντως τοςυ είχα στειλει εμιαλ κ είναι ανατομικα τα παπουτσια. Δες τις προηγουμενες δυο σελιδες κ θα βρεις τι εχει γραψει το καλαμαρακι σχετικα..!!-:)))

Shipping_Rates.gif

 

Οχι....αν παρεις ενα ζευγαρι και στο εμπευ και στο σαιτ χρεωνει 3,25λιρες μετά παει 2ο ζευγαρι +2λιρες τριτο ζευγαρι +2λιρες και παει λεγοντας.

να και το λινκ

http://www.kidzshooz.co.uk/Shipping-Rates_ep_47-1.html

 

και το πινακάκι με τα εκατοστά ανα μεγεθος και για ποδαρακι και για εσωτερική σολα

http://www.kidzshooz.co.uk/Sizing-Guide_ep_41-1.html

παιδες, εχετε υποψιν σας,

 

 

οταν παραγγειλεις κατι απο e-bay, ποσες μερες εχεις περιθωριο να το πληρωσεις, μεχρι να σε κραξουν?

 

:oops::oops:

 

εχω παραγγειλει κατι πραγματακια απο την τριτη, και δεν εχω αξιωθει ακομα να παω τραπεζα να βαλω λεφτα στην prepayed... ρομπα? :oops::oops::oops:

 

Φιστικιον συνήθως οι πωλητες σου δινουν ενα περιθωριο δυο ημερων , το γραφουν συνηθως και στην περιγραφή στο postage

Βεβαια υπαρχουν και καποιοι που απαιτουν αμεση πληρωμη....

Μεχρι στιγμης μονο εναν τετοιο συναντησα στα κοκκαλακια της μικρης που πηρα πριν λιγες μερες

 

 

επισης,

 

πριν 1μιση μηνα περιπου, παραγγειλα πραγματα απο τα mandco... τα οποια δεν ηρθαν ποτε... απο τα mandco, μου ειπαν οτι θα κανουν ριφαντ, και πιθανολογουν οτι χαθηκε η παραγγελεια στο ταχυδρομειο...

 

τι γινεται σ αυτην τη περιπτωση? υπαρχει περιπτωση ποτε να παρω τα πραγματα? απο το ταχυδρομειο που ρωτησα, μου ειπαν πως μαλλον κολλησε στο τελωνειο... το προβλημα ειναι, πως απο τη στιγμη που μου εκαναν ριφαντ τα λεφτα απο τα mandco, δεν ρωτησα λεπτομερειες της αποστολης για να το ψαξω στο τελωνειο...

 

παιζει να βρεθει ακρη απο τα ρουχα? ή να τα ξαναπαραγγειλω, τα ιδια?

 

 

μετα απο ποσο καιρο, σου ηρθαν αυτα που καθυστερησαν?

 

Εμενα μου ειχαν ερθει κατι χαμενα ρουχα απο αλλο αγγλικο μαγαζι μετα απο εναμιση μηνα...

 

επειδη ετοιμαζομαι να κανω βλακεια το ξερω, θα σας ρωτησω, και μη με βρισετε...

μπορω να πληρωσω με τη καρτα που κανω αναληψεις απο το ΑΤΜ? πανω δεξια γραφει VISA (και απο electron) και πισω λεει VALID WORLDWIDE?

λεω να το δοκιμασω για να μη χρεωσω τη πιστωτικη... λετε να μου ακυρωσουν τη παραγγελια...? ή απλα θα μου ζητησουν αλλη καρτα?

 

Αν ειναι Εθνικης....δεν αφηνει αγορες και ας λεει βιζα

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι να κανω βλακεια το ξερω, θα σας ρωτησω, και μη με βρισετε...

μπορω να πληρωσω με τη καρτα που κανω αναληψεις απο το ΑΤΜ? πανω δεξια γραφει VISA (και απο electron) και πισω λεει VALID WORLDWIDE?

λεω να το δοκιμασω για να μη χρεωσω τη πιστωτικη... λετε να μου ακυρωσουν τη παραγγελια...? ή απλα θα μου ζητησουν αλλη καρτα?

 

λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Visa ειναι και αυτή. Δεν ξέρω μήπως οταν πάρουν τα λεφτά τα πάρουν κατευθείαν απο το λογαριασμό. Παλιά που την έδινα στο σουπερ ετσι γινοταν δεν ξέρω αν εχει αλλάξει αυτό.

εντιτ: της αλφα εχω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! το crazy8 στελνει Ελλάδα?χωρίς τελωνείο??? ενημερώστε με pls!!!!:D:D:D:D:D

Ισχύει ότι ακριβώς και στο gymboree, αφού είναι η ίδια εταιρεία.

Αν επιλέξεις την απλή αποστολή, κατά 99% ΔΕΝ θα περάσει τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για νεογέννητο μέχρι 1 χρονών πώς πάνε τα νούμερα στα παπούτσια?Αρχίζουν από το 1,2?Γιατά θέλω να πάρω από ebay και δεν ξέρω σε τι αντιστοιχεί το 1,2,3 κτλ.Καμιά βοήθεια?Α!Και το crazy 8 τι μτφ έχει?

Δές εδώ για αντιστοιχια

http://babyclothes.about.com/od/babysizeandagecharts/a/shoesizeshart.htm

 

Το crazy8 από ότι βλέπω λέει 25 δολλάρια για έως 125 δολλάρια παραγγελία

κ.ο.κ.

http://www.crazy8.com/our_company/help_template.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306245918#otherIntnl

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιστικι ποτε εφυγαν απο μαντκο????? το περισσοτερο μου εχουν κανει 21 μερες

 

 

....βεβαια.....η εταιρεια μου....μας εστειλε με ΕΛΤΑ φορολογικες κλπ με απλο...αποσταση.....5-6 χλμ.......χαθηκαν

 

 

 

εμοτικον που απλα χτυπιεται εκνευρισμενο και κοκκινο!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να καλυψω τα νωτα μου, εστειλα ενα μαιλακι αθωο λεγοντας οτι ειναι η πρωτη αγορα που κανω με αυτη τη καρτα (αληθεια ειναι-τωρα μου ρθε η φαινη ιδεα) και οτι αν υπαρχει προβλημα να με ειδοποιησουν να τους δωσω αλλη καρτα και να μην ακυρωσουν τη παραγγελια! σωστη??????????

 

Εγω χρησιμοποιησα πειραιως τετοια που λες μια χαρα εγιναν οι συναλλαγες αλλα μετα ειδα στο e banking οτι χρεωνουν 2% του ποσου λογω συναλλαγματος ,νομιζω δεν συμφερει.

Τωρα για μια φορα αμα τυχει το χρησιμοποιω και εγω σε μικρα ποσα ομως προτιμω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

τελη μαρτιου-αρχες απριλη, γατονι....

 

κοπελια....ισως και σου ερθουν

στο ειπα και ποιο πανω σε προηγουμενο ποστ

εμενα ηρθαν σε εναμιση με δυο μηνες.....

 

στο ξαφνικο...

 

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις την απλή αποστολή, κατά 99% ΔΕΝ θα περάσει τελωνείο

 

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα μόνο απλής αποστολής αλλά καταρχήν βάρους, ποσού και βεβαίως υπαλλήλου!;)

 

ακριβώς.. και ούτε καν ποσού νομίζω.. Η πρώτη μου παραγγελία αξίας 80$, την πιάσανε τελωνείο και μου ζητούσαν 110 ευρω για εκτελωνισμό.... Η δεύτερη αξίας 120$ μου ήρθε κανονικά με ελτά.... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι η πρώτη μου παραγγελία είχε παπούτσια μέσα, γιατί όταν με πήραν από το τελωνείο με ρώτησαν για τα παπούτσια συγκεκριμενα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα μόνο απλής αποστολής αλλά καταρχήν βάρους, ποσού και βεβαίως υπαλλήλου!;)

ακριβώς.. και ούτε καν ποσού νομίζω.. Η πρώτη μου παραγγελία αξίας 80$, την πιάσανε τελωνείο και μου ζητούσαν 110 ευρω για εκτελωνισμό.... Η δεύτερη αξίας 120$ μου ήρθε κανονικά με ελτά.... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι η πρώτη μου παραγγελία είχε παπούτσια μέσα, γιατί όταν με πήραν από το τελωνείο με ρώτησαν για τα παπούτσια συγκεκριμενα..

 

τελικά έκανε ρεφαντ το κατάστημα για τα πράματα που δεν εκτελωνίστηκαν και τους τα γύρισαν πίσω; ή χάνεις τα λεφτά σου;

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανε ρεφαντ το κατάστημα για τα πράματα που δεν εκτελωνίστηκαν και τους τα γύρισαν πίσω; ή χάνεις τα λεφτά σου;

 

μου είπαν πως θα τα κάνουν αλλά σε κάνα μήνα περίπου, γιατί λενε πως έχουν πολλά πιστωτικά να εκδόσουν... Αν και χλωμό το κόβω, να πω την αλήθεια:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...