Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Α θα σε μαλωσω , δεν με προσεχείς. Στην προηγούμενη σελίδα απάντησα. Τα ίδια μεταφορικά χρεώνει κ από το εμπευ κ από το σαΐτ . Εγώ τα αγόρασα από το εμπευ δύο φορές, της τα φοράω στο σταθμό κάθε μέρα κ βγήκαν σκυλιά. Απαλά, εύκαμπτα,δεν μυρίζουν καθόλου πλαστήκιλα αξίζει να τα δοκιμάσεις. Πρόσφατα πήρα κ καλοκαιρινό κ χτες που μίλησα μαζί της μου είπε πως σεπτ θα φούλαρει με χειμωνιάτικα από 25άρι κ πάνω.

 

 

κυρια το διαβασα το μηνυμα σου!!!!!! αλλο σε ρωτησαμε... πως βρηκες τι νουμερο φοραει μιας και τα παπουτσια εινια WIDE FIT... δε ξερω πως αλλιως να σας το πω, καμια δε με πιανει?!?!?! :(

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΛΟΙΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝ!

χρειαζομαι μια τελευταια πληροφορια!!!!!!!!

υπαρχει καποια που να αγορασε απο gymboree

μεγεθη 18-24 και 2 ετων?

θελω να μαθω αν εχουν μεγαλη διαφορα!

αν δενε χουν να της παρω για 2 ετων, μη της πεσουν μικρα τα αλλα φοβαμαι...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες, το σκέφτηκα κι εγώ όταν το ανέφερε η άλλη κοπέλα.

Το δικό μου πάντως είχε γερμανική διεύθυνση. Και στο ταχυδρομείο επειδή εκείνη την ημέρα παρέλαβα από Ελλάδα κάποια δέματα, μόλις μου είπαν ότι έχω και από Ευρώπη ένα δέμα, εξεπλάγην και μου απάντησαν ότι όντως είναι από Γερμανία.

 

Δε θέλω να πάρω καμιά στο λαιμό μου, μπορεί να έχεις δίκιο.

 

Τι να σου πω κι εγω? Πολυ θα ηθελα να εχεις δικιο αλλα 2-3 δεματακια που μου ηρθαν απο Αμερικη εγραφαν και γερμανικη διευθυνση επανω...εξαλλου εαν μπεις στο site του crazy8 ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο του gym, η διευθυνση του ειναι αμερικανικη και σε ενημερωνει κιολας οτι δεν φερουν καμια ευθυνη για τελωνες και φαρισαιους!:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

στο σχολείο μου είμαι βρε, κ σήμερα δεν είχα κενά! Χε χε το λοιπόν με το νούμερο αυτό που εννοεί με το γουαιντ φιτ κ νομίζω πως φαίνεται κ στις φωτό είναι ότι μπροστά απλώνουν σαν φόρμα. Κ ναι εγώ σε αυτα της φοράω ακόμα το 24άρι κ είναι αερατα άνετα. Αλλά καλύτερα μετρήστε ποδαράκι κ κάτω από κάθε παπούτσι στο σαΐτ της έχει εκατοστά αναλογα το νούμερο . Κ αν έχετε αμφιβολίες γράμματακι απαντάει άμεσα!

 

Link to comment
Share on other sites

κυρια το διαβασα το μηνυμα σου!!!!!! αλλο σε ρωτησαμε... πως βρηκες τι νουμερο φοραει μιας και τα παπουτσια εινια WIDE FIT... δε ξερω πως αλλιως να σας το πω, καμια δε με πιανει?!?!?! :(

σε πιάνω εγώ :lol::lol:αλλά εσύ δεν με διαβάζεις τς τς τς:lol::lol:

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1933314&postcount=19

 

έχω την εντύπωση πάντως ότι το wide fit που λέτε έχει να κάνει με το κουτουπιέ μήπως το λέει width fittings??

για δεν ρωτάτε τον καλό πωλητή μαζί με το πόσο είναι η σόλα εσωτερικά ???? :lol::lol:

 

σματς σμουτς :-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε αυτο σου λεω, οντως το 7 ειναι το 24 και το 6 που θελω εγω ειναι το 23 αλλα λεει ξεκαρα οτι το παπουτσι ειναι WIDE FIT

και λεω εγω τωρα.... εμενα τωρα φοραει 22 οριακα, να της παρω 22 αφου εχει μεγαλη φορμα ή 23? καταλαβες?

το καλαμαριον μας την εσκασε σημερις... θα μπει μετα και θα μας πει...

 

 

Mmm. τωρα καταλαβα. Παντως μεχρι 24 νουμερο παει..οποτε εγω δεν εχω άλλη επιλογη για το γιο μου. Τωρα τι να σου πω....????Το καλοκαρι το εχουμε μπροστά μας οποτε δεν θα μεγαλώσει το πόδι της??΄Αλλωστε αυτα τα κλειστου τυπου φοριούνται κ με λεπτες καλτσουλες...!!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω κι εγω? Πολυ θα ηθελα να εχεις δικιο αλλα 2-3 δεματακια που μου ηρθαν απο Αμερικη εγραφαν και γερμανικη διευθυνση επανω...εξαλλου εαν μπεις στο site του crazy8 ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο του gym, η διευθυνση του ειναι αμερικανικη και σε ενημερωνει κιολας οτι δεν φερουν καμια ευθυνη για τελωνες και φαρισαιους!:wink:

 

Ότι από Αμερική στέλνονται αυτό είναι σίγουρο.

Αλλά όλα όσα έρχονται από Αμερική δεν έχουν και γερμανική διεύθυνση.

Θέλω να πω όσα έχουν, μήπως τελικά δεν περνάνε από τελωνείο;

Των κοριτσιών που περάσαν από τελωνείο, είχαν άραγε και τέτοιο αυτοκόλλητο;

Link to comment
Share on other sites

παντως το σετακι τζιμπορυ 3-4 μας ειναι τεραστιο εμας χαχαχαχα

ωσαν συλφιδες 12,3 κ και 93 π που ειμαστε θα τα φορεσουμε του χρονου, βαστα μη θελω και κοντυμα

 

 

πρπει να αρχισω να λεω οτι εχω ενα διχρονο και ενα τριχρονο! και μεσα στις καμπυλες θα ειμαστε και ολα χαχχαχαχχαχα

 

η γατα εχει παθει διαστρεμα και δουλευει και οδηγαει......

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχετε υποψιν σας,

 

 

οταν παραγγειλεις κατι απο e-bay, ποσες μερες εχεις περιθωριο να το πληρωσεις, μεχρι να σε κραξουν?

 

:oops::oops:

 

εχω παραγγειλει κατι πραγματακια απο την τριτη, και δεν εχω αξιωθει ακομα να παω τραπεζα να βαλω λεφτα στην prepayed... ρομπα? :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

επισης,

 

πριν 1μιση μηνα περιπου, παραγγειλα πραγματα απο τα mandco... τα οποια δεν ηρθαν ποτε... απο τα mandco, μου ειπαν οτι θα κανουν ριφαντ, και πιθανολογουν οτι χαθηκε η παραγγελεια στο ταχυδρομειο...

 

τι γινεται σ αυτην τη περιπτωση? υπαρχει περιπτωση ποτε να παρω τα πραγματα? απο το ταχυδρομειο που ρωτησα, μου ειπαν πως μαλλον κολλησε στο τελωνειο... το προβλημα ειναι, πως απο τη στιγμη που μου εκαναν ριφαντ τα λεφτα απο τα mandco, δεν ρωτησα λεπτομερειες της αποστολης για να το ψαξω στο τελωνειο...

 

παιζει να βρεθει ακρη απο τα ρουχα? ή να τα ξαναπαραγγειλω, τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fistikaki το mandco δεν περναει τελωνειο...ειναι ευρωπαικη ενωση!!!

Επισης δεν σου εδωσαν tracking no απο το Mandco???

 

να σου πω την αληθεια, δεν κοιταξα λεπτομερειες, γιατι με το που ειπα οτι εχει περασει ενας μηνας και δεν παρελαβα τιποτα, μου εβαλαν τα λεφτα πισω...

Link to comment
Share on other sites

Λογικα καπου στην παραγγελια σου θα γραφει tracking no και θα εχει ενα μακριναρι με αριθμους και στο τελος θα εχει τα γραμματα GB...με αυτον τον αριθμο μπορεις να παρακολουθησεις την παραγγελια σου...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΟΙΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝ!

χρειαζομαι μια τελευταια πληροφορια!!!!!!!!

υπαρχει καποια που να αγορασε απο gymboree

μεγεθη 18-24 και 2 ετων?

θελω να μαθω αν εχουν μεγαλη διαφορα!

αν δενε χουν να της παρω για 2 ετων, μη της πεσουν μικρα τα αλλα φοβαμαι...

Στα μπλουζοφορέματα πάρε το 2, στα φούστο/κολάν/σορτσάκια και το 18/24 μια χαρά θα είναι.

Το λέω με τη γενικότερη εμπειρία μου

Επίσης το crazy8, έχει πιο καθημερινά και πιο οικονομικά ρούχα από το gym.

Σε όσα καλάθια έχω φτιάξει (και ονειρεύομαι ότι τα αγοράζω;)) είναι φθηνότερο και με περισσότερα είδη.

Κρίμα που δεν το ανακάλυψα πριν ψωνίσω από gym & littlewoods

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ενημερώσω πως σήμερα παρέλαβα με κουριερ το καρότσι από newbabyland και είμαι ενθουσιασμένη με το προϊόν και με την ταχύτητα τους.Η παραγγελία έγινε 2/5 και σήμερα ηρθε.Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές έχασα δέμα από mandco, ήρθε λίγο αργότερα (3 φορές) και την 4η φορά ήρθε το μισό. Το άλλο μισό αγχνοείται!

 

 

μετα απο ποσο καιρο, σου ηρθαν αυτα που καθυστερησαν?

Link to comment
Share on other sites

εμένα φιλενάδα δεν ήρθαν ποτέ!

 

αλλά μου επέστρεψαν τα χρήματα εννοειται....

 

το χεις παθει και συ απο τα mandco ε?

 

γμτ... και ειχα χαρει τοσο πολυ...

 

ασε που ξενερωσα και δεν θελα να ξαναπαραγγειλω απο κει... οχι οτι φταινε οι ανθρωποι.... αλλα απο το ebay δεν εχω χασει ποτε τιποτα.... νιωθω μεγαλυτερη ασφαλεια εκει..

Link to comment
Share on other sites

το χεις παθει και συ απο τα mandco ε?

 

γμτ... και ειχα χαρει τοσο πολυ...

 

ασε που ξενερωσα και δεν θελα να ξαναπαραγγειλω απο κει... οχι οτι φταινε οι ανθρωποι.... αλλα απο το ebay δεν εχω χασει ποτε τιποτα.... νιωθω μεγαλυτερη ασφαλεια εκει..

 

και για μένα ήταν η τελευταια φορά!

 

επισης μου την έδινε που δεν απάνταγαν στα μαιλ μου.....γκρρρρρρρρ

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

και για μένα ήταν η τελευταια φορά!

 

επισης μου την έδινε που δεν απάνταγαν στα μαιλ μου.....γκρρρρρρρρ

 

 

α ναι, εγω τους εστειλα μεηλ και τους ξεχεσα γι αυτο.... 5 μεηλς ειχα στειλει και με εγραφαν.... γκρρρρρρρρ

 

και απειρες προσπαθειες να τους πετυχω στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Στα μπλουζοφορέματα πάρε το 2, στα φούστο/κολάν/σορτσάκια και το 18/24 μια χαρά θα είναι.

Το λέω με τη γενικότερη εμπειρία μου

Επίσης το crazy8, έχει πιο καθημερινά και πιο οικονομικά ρούχα από το gym.

Σε όσα καλάθια έχω φτιάξει (και ονειρεύομαι ότι τα αγοράζω;)) είναι φθηνότερο και με περισσότερα είδη.

Κρίμα που δεν το ανακάλυψα πριν ψωνίσω από gym & littlewoods

 

 

α εσυ θα με σωσεις!!! πηρα σορτσακια, μπλουζακια αμανικα κοντομανικα 2 ετων τα βαλα... να τα αλλαξω? εχει και 18-24... αλλα θελω αν μου τα βαλει ολο το καλοκαιρι και φθινοπωρο.... ειδες να χουν μεγαλη διαφορα τα 2 νουμερα? μη της ειναι και τεραστια.... δε θελω....

τη ζακετα εβαλα 2 ετων επισης...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν! την έκανα την πρώτη μου παραγγελία από yours.........

jean, παντελόνι μαύρο, πουκάμισο, μπλούζα, νυχτικάκι......το σύνολο με μεταφορικά και -10% κουπονάκι από aggelomarios (ευχαριστώ και πάλι!) 35 ?

ξοδεύτηκα πάλι, αμάν!!!!

ελπίζω να μην τα έχω κάνει θάλασσα με τα νούμερα.

το πολύ πολύ να τα ποστάρω μετά και όποιος πιστός προσέλθει.....χιχιχιχι

σας αφήνω τώρα για΄να κάνω καμία δουλειά, γιατί το έχω παρα........μπιπ

φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

α εσυ θα με σωσεις!!! πηρα σορτσακια, μπλουζακια αμανικα κοντομανικα 2 ετων τα βαλα... να τα αλλαξω? εχει και 18-24... αλλα θελω αν μου τα βαλει ολο το καλοκαιρι και φθινοπωρο.... ειδες να χουν μεγαλη διαφορα τα 2 νουμερα? μη της ειναι και τεραστια.... δε θελω....

τη ζακετα εβαλα 2 ετων επισης...

 

Σου αντιγράφω τις μετρήσεις σύμφωνα με το size chart τους

SIZE/AGE......HEIGHT.......WEIGHT (kg)...WAIST...INSEAM..HEAD

 

18-24 mos.....79-84..........12-13.5.........50.........30........49.5

2 yrs ...........84-91.5........13.5-14.5 .....51.5...... 33....... 50

 

Δες που ανήκετε και παραγγέλνεις αναλόγως.

Εγώ με βάση τα μεγέθη της κόρης μου βρίσκω τις φόρμες τους κανονικές και καθόλου στενές.

Αλλά στα κάτω ρούχα έχω πάντα θέμα με τη μέση και επειδή δεν μου αρέσει να σουρώνω υπερβολικά τα λάστιχα, θυσιάζω 2-3 πόντους μήκους και παίρνω μικρότερο νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...