Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια μου έστειλαν έναν κωδικό για iherb αλλά δεν κατάλαβα εάν είναι για πρώτη παραγγελία ή όχι. έκπτωση 5 δολάρια (αυτό το κατάλαβα) ....και ο κωδικός είναι AKI435

 

AKI435..............

 

Κικάκι, έβαλα μια εικονική παραγγελία και τον κωδικό και βγάζει αυτό $5 off for first time customers, άρα είναι για πρώτη παραγγελία μόνο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κρίμα........ γιατι θα μπορούσατε να το χρησιμοποιήσετε σε διαφορετική περίπτωση. Δεν πειράζει μπορεί να μας λυπηθούν και να ξαναστείλουν κανέναν κωδικό της προκοπής. :P

 

chatziko να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Παρήγγειλα απο το Mothercare μεσω MUM ναι ναι τα κατάφερα... Αλλα η mothercare μου έστειλε μήνυμα ότι μου στέλνει προσωρινά μόνο κάτι εκπαιδευτικά ποτηράκια και ένα πιατάκι, και τα ρούχα όταν είναι διαθέσιμα θα μου τα στείλει. Εγώ τι κάνω τώρα? Συμφωνα με τις οδηγίες όταν θα μου έρθει μήνυμα απο ΜUM δεν θα τους απαντήσω μέχρι να μου έρθει και δεύτερο μήνυμα με τα άλλα προίοντα. Υπάρχει περίπτωση να μην μου στείλουν έγκαιρα τα υπόλοιπα πράγματα η Mothercare ή π.χ. να μην μου τα στείλει καθόλου λόγω έλλειψης πχ.?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chatziko να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Παρήγγειλα απο το Mothercare μεσω MUM ναι ναι τα κατάφερα... Αλλα η mothercare μου έστειλε μήνυμα ότι μου στέλνει προσωρινά μόνο κάτι εκπαιδευτικά ποτηράκια και ένα πιατάκι, και τα ρούχα όταν είναι διαθέσιμα θα μου τα στείλει. Εγώ τι κάνω τώρα? Συμφωνα με τις οδηγίες όταν θα μου έρθει μήνυμα απο ΜUM δεν θα τους απαντήσω μέχρι να μου έρθει και δεύτερο μήνυμα με τα άλλα προίοντα. Υπάρχει περίπτωση να μην μου στείλουν έγκαιρα τα υπόλοιπα πράγματα η Mothercare ή π.χ. να μην μου τα στείλει καθόλου λόγω έλλειψης πχ.?

Δεν έχω ψωνίσει μέσω MUM από το MOTHERCARE ακόμα, το σκέφτομαι στην επόμενη παραγγελία, να βάλω πυτζάμες.

 

Από ότι θυμάμαι, το MOTHERCARE είναι λίγο σπασονεύρι στις αποστολές του, μπορούν να σου στέλνουν λίγα λίγα πράγματα κάθε εβδομάδα, μέχρι να καλύψουν την παραγγελία σου. Είναι από όσο έχω καταλάβει η συνήθης πρακτική τους. Όταν σου έρθει μύνημα από το MUM ότι έχουν έρθει πράγματα για σένα, θα τους πεις HOLD μέχρι να μαζευτούν όλα. Υποθέτω ότι αν υπάρχει έλλειψη σε κάτι, θα σε ενημερώσουν έγκαιρα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Για την χτένα το σκέφτηκα και εγώ και διάβασα ότι δεν είναι πρακτική για παιδιά με σγουρά μαλλιά. Αλλά, με 17 ευρώ περίπου, θα το αντέξω αν δεν τα βολέψει. Ενώ στα 35-45 ευρώ που έχει εδώ, θα έκλαιγα λίγο..... Μακάρι να τα βολέψει, μπας και γλυτώσουν την χημεία των αντιψυρικών.

 

Ξαναείδα τα μεταφορικά στο τσάρτ του γιουροπίαν ρόουντ και εξακολουθεί να αναφέρει 37,5 λίρες για την Ελλάδα. Μήπως σου χρέωσαν κονσολιντέισον για παραπάνω από δύο πακέτα ? Εννοείται ότι συμφέρει το MUM, αν ήταν και λίγο περισσότερο συνεργάσιμοι και συζητήσιμοι, θα ήταν η τέλεια λύση.

 

Γύρω στα τέλη του μήνα, θα κάνω καλοκαιρινές αγορές .... για του χρόνου, θα χώσω και καμμία πάνα και πάλι κέρδος θα είναι. Τώρα που την ψιλοπάτησα την πρώτη φορά, θα ξέρω τι να προσέξω.

 

Με τα χαλιά έχω κολλήσει, δεν ξέρω τι να πρωτοκοιτάξω, άσε μεγάλο χάζεμα, με ένα μέτρο είμαι και μετράω διαστάσεις. Τελικά παρήγγειλες ? Έχω περιέργεια για το τι σου χρέωσαν για χαλιά στο MUM.

 

Τα φώτα σας βρε κοριτσάκια, τι κάνει αυτή η χτένα???

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας βρε κοριτσάκια, τι κάνει αυτή η χτένα???

 

Σοφία, δες εδώ http://www.pharmazon.gr/product_info.php?products_id=1799&osCsid=e0cee77154fb9e04626a16a6be7e3dca

και στην υπογραφή της συνονόματης σου SOEVAN http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1963829&postcount=4054 εκεί που λέει για τις ψείρες. Από ότι έχω καταλάβει, βγάζει χαμηλής έντασης ηλεκτρισμό και σκοτώνει τις σιχαμένες και αηδιαστικές αυτές οντότητες. Απομακρύνονται αυτές και τα ωά τους -το απόλυτο σίχαμα- καθώς χτενίζεις. Διάβασα ότι δεν είναι πρακτική για παιδιά με σγουρά μαλλιά, αλλά νομίζω και πάλι ότι είναι θέμα παιδιού. Αν θες από ΑΜΑΖΟΝ, δεν στέλνει κατευθείαν Ελλάδα, μόνο μέσω περσοναλ σόπερ ή MUM. Αν θες κάτι, πες.:-):smile:

 

Καλε επαθα την πλακα μου με το yoursclothing...περιττο να σας πω οτι ετοιμαζω καλαθακι!!!!!

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ......:P

 

Συνπιλότισσα, είναι από τις λίγες φορές που βρίσκω 14 και 16 νούμερο στο sale. Η φίλη μου που φορά αρκετά μεγάλο νούμερο δεν νομίζω ότι έχει κοιμηθεί από εχθές. Πριν από λίγο αναλύαμε το θέμα 'προπληρωμένη πιστωτική'...... έχουμε δρόμο ακόμα.....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γι' αυτό http://www.yoursclothing.co.uk/ από το οποίο ανέφερε ότι ψώνισε η ΙΡΙΔΑ.

 

ΕΝΤΙΤ Υπομονή καλέ, τώρα ξύπνησα, η φίλη μου με ξενύχτησε εχθές, και δες αυτό και πήγαινε εκεί κάτω αριστερά και αυτό τι θα πει, και οι 20 λίρες πόσα ευρώ είναι... Νυχτέρι λέμε .... Χαλάλι της.

 

αααα δε θα σας καναπω μαγαζι! τα ξετιναζετε!!! αν με βρει κανας αντρας σας την εβαψα... :lol::lol::lol:

 

ρε παιδια το yoursclothing τα δειχνει σε ευρω!!! και τις 2 φορες σε ευρω ψωνισα... θα με τρελανετε???

 

ανυπομονη γατουλα............. που να σε προλαβουμε βρεεεε?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!

 

Νιέντε :-D Μακάρι να έρθουν τα ψώνια σου γρήγορα :-D

 

αααα δε θα σας καναπω μαγαζι! τα ξετιναζετε!!! αν με βρει κανας αντρας σας την εβαψα... :lol::lol::lol:

 

ρε παιδια το yoursclothing τα δειχνει σε ευρω!!! και τις 2 φορες σε ευρω ψωνισα... θα με τρελανετε???

 

Όχι βρε, να λες να λές, έχεις βρεί αστεράτα μαγαζιά (βλέπε myweepiggies), μην τα χαίρεσαι μόνη σου.

Όσο για τις τιμές σε ευρώ, φαντάσου πήξιμο εγκεφάλου, ούτε καν το προσέξαμε...

ΕΝΤΙΤ Το άνοιξα πάλι τώρα και είναι σε λίρες. Ίσως το έχεις γυρίσει σε ευρώ. Είπα και εγώ, τόοοση βουτυρογκαγκανίαση εγκεφάλου πια.....

 

Captain πες να κανει εγγραφη στο newsletter...στελνουν κωδικο -10% για την 1η παραγγελια...

 

Τώρα είναι που δεν θα ησυχάσω καθόλου ...

 

 

Πατριώτισσα, να τις έχει δοκιμάσει κανείς αυτές άραγε ? Βγαίνουν και ακριβότερες - όχι πολύ - από αυτή της ΜΕΝΤΙΣΑΝΑ.

ΕΝΤΙΤ Τώρα είδα στο ΑΜΑΖΟΝ, έχει τα συγκεκριμένα 13 και 13,24 λίρες, αλλά δεν ξέρω αν τα στέλνει Ελλάδα

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Captain κι εμενα σε ευρω τα βγαζει...

 

Οκ...πηρα 2 καλοκαιρινα νυχτικακια, 1 μπλουζα, 1 πουκαμισο και ενα καπροπαντελονακι 58ευρα με τα μτφ...καλα δεν ειναι? Καλα εαν τα νουμερα και η ποιοτητα ειναι οκ θα το ξετιναξω σας λεωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...................................

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Captain κι εμενα σε ευρω τα βγαζει...

Ίσως φταίει που κάνουμε window shopping από εχθές και δεν έχουμε γραφτεί για να αναγνωρίσει την Ελλάδα και να βγάζει ευρώ...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα απο ebay uk

και ειχε συγκεκριμενα μεταφορικα

 

τωρα μου εστειλε μηνυμα ο πωλητης

 

Hope there is an affordable postal cost

και you have also a courier and custom cost

 

τι ειναι τωρα αυτα??? ξερω αγγλικα, εννοω τι παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, να λες να λές, έχεις βρεί αστεράτα μαγαζιά (βλέπε myweepiggies), μην τα χαίρεσαι μόνη σου.

Όσο για τις τιμές σε ευρώ, φαντάσου πήξιμο εγκεφάλου, ούτε καν το προσέξαμε...

ΕΝΤΙΤ Το άνοιξα πάλι τώρα και είναι σε λίρες. Ίσως το έχεις γυρίσει σε ευρώ. Είπα και εγώ, τόοοση βουτυρογκαγκανίαση εγκεφάλου πια.....

 

 

 

Παντως εγω μπαινω απο κοινοχρηστο πισι και το ιστορικο καθε μερα διαγραφεται... και παλι σε ευρω μου τα βγαλε και δε βλεπω καν την επιλογη για να αλλαξω νομισμα σε λιρες οπως εβλεπα παλια.... για να συγκρινω κι ολας τις τιμες

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφία, δες εδώ http://www.pharmazon.gr/product_info.php?products_id=1799&osCsid=e0cee77154fb9e04626a16a6be7e3dca

και στην υπογραφή της συνονόματης σου SOEVAN http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1963829&postcount=4054 εκεί που λέει για τις ψείρες. Από ότι έχω καταλάβει, βγάζει χαμηλής έντασης ηλεκτρισμό και σκοτώνει τις σιχαμένες και αηδιαστικές αυτές οντότητες. Απομακρύνονται αυτές και τα ωά τους -το απόλυτο σίχαμα- καθώς χτενίζεις. Διάβασα ότι δεν είναι πρακτική για παιδιά με σγουρά μαλλιά, αλλά νομίζω και πάλι ότι είναι θέμα παιδιού. Αν θες από ΑΜΑΖΟΝ, δεν στέλνει κατευθείαν Ελλάδα, μόνο μέσω περσοναλ σόπερ ή MUM. Αν θες κάτι, πες.:-):smile:

 

 

 

Συνπιλότισσα, είναι από τις λίγες φορές που βρίσκω 14 και 16 νούμερο στο sale. Η φίλη μου που φορά αρκετά μεγάλο νούμερο δεν νομίζω ότι έχει κοιμηθεί από εχθές. Πριν από λίγο αναλύαμε το θέμα 'προπληρωμένη πιστωτική'...... έχουμε δρόμο ακόμα.....

 

Thanks!!!

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω μπαινω απο κοινοχρηστο πισι και το ιστορικο καθε μερα διαγραφεται... και παλι σε ευρω μου τα βγαλε και δε βλεπω καν την επιλογη για να αλλαξω νομισμα σε λιρες οπως εβλεπα παλια.... για να συγκρινω κι ολας τις τιμες

 

Τι να σου πω, δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό ...

 

εκανα μια αγορα απο ebay uk

και ειχε συγκεκριμενα μεταφορικα

 

τωρα μου εστειλε μηνυμα ο πωλητης

 

Hope there is an affordable postal cost

και you have also a courier and custom cost

 

τι ειναι τωρα αυτα??? ξερω αγγλικα, εννοω τι παιζει???

 

Τα μεταφορικά τα ανέφερε κανονικά στην σελίδα ή σου τα είπε με μύνημα ?

 

Νομίζω ότι σου ζητάει περισσότερα χρήματα. Αλλά custom cost ? Είναι πωλητής της Ε.Ε. ? Γιατί αν είναι, δεν παίζουν.

 

Θα έλεγα να του στείλεις μύνημα να σου εξηγήσει με σαφήνεια τι εννοεί και να του πείς ότι τα μεταφορικά ήταν τόσα, και δεν μπορεί τώρα να ζητάει παραπάνω. Αλλιώς θα τον αναφέρεις στο ebay, για αθέτηση συμφωνίας.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

Νιέντε :-P:-P:-P Μακάρι να μην κολλήσουν ποτέ ψείρες, σιχαίνομαι τα ζωύφια γενικώς και αδιακρίτως. Μόνο τις πασχαλίτσες και τα μερμήγκια συμπαθώ....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Ψαχνω κατι τέτοιο: http://www.amazon.co.uk/Picture-four-part-Pictures-completely-expensive/dp/B0046MC49S/ref=sr_1_36?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1304668081&sr=1-36

αλλά δεν έχει πολλές επιλογές σε θεματα.Μ' αρέσει η τιμή του (γιατί εδώ κοίταξα στο biz art κτ παρόμοιο αλλά πάει κοντά στσ 300ευρώ).

Εχετε δει κάπου αλλού-εκτός του άμαζον;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δηλαδη τα squeeky shoes συμφερει να τα παρεις απο το εβαυ ή απο το καταστημα τους? και λεει οτι ειναι wide fit και εχει να εκτυπωσεις ενα σχεδιακι για να μετρησεις το ποδι του παιδιου! (εγω το εκτυπωσα ηδη!!!)

για πεδιλακι καλοκαιρινο δερματινο με 15 λιρες νομιζω ειναι καλη τιμη ε???

 

αντε ποια τα εχει αγορασει? μπερδευτηκα! συνεχιστε καλε το ψηστηρι!!!!!!!!! εγω ειμαι ετοιμη (αν βρω και το νουμερο)

 

ΥΓ τα ειχα δει και παλια αυτα τα παπουτσια αλλα λεω για να ναι τοσο φθηνα ειναι καλα? κι ετσι δεν τα πηρα ποτε...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααααα ξεχασα κατι σημαντικο!!!!!!!!!!!!!!!

το www.yoursclothing.co.uk

εχει ενα σαιτ "αδελφακι" -θυγατρικη λεει ειναι το

www.sizeup.co.uk

 

εχει περιπου τα ιδια ρουχα αλλα τα βγαζει με αλλες προφορες!!!!!!!!!!!!!! μπορει δηλαδη να πετυχετε κατι φθηνοτερο εκει, εγω εκανα ιδια καλαθια και στα δυο και οπου εβγαινε φθηνοτερο επαιρνα, αλλα και τις δυο φορες βγηκε φθηνοτερο το yoursclothing

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...