Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοιτα εμεις ειμαστε 5 μηνων αλλα 76 ποντους και 10 κιλα δηλαδη σαν να ειμαστε 12 μηνων και χωραει ανετα τα παιχνιδια βγαινουν για να παιζει μονο με αυτα και επισης το χαλακι εχει μεσα σαν ρυζοχαρο που κανει κριτσ κρατσ οταν ακουμπαει εκει.Γενικα ειναι στο μονο που ψιλοκαθεται γιατι δεν καθομαστε ευκολα δηλαδη ριλαξ δεν χρησιμοποιησε μονο στο καθισματακι φαγητου που ειναι και κουνια και στο καροτσι καθεται ωρα.

Να σε ρωτησω κατι μια που βλεπω ειμαστε στις ιδιες προδιαγραφες απο κιλα και υψος μονο που ο δικος μου ειναι 6 μηνων, τι μεγεθος κανεις παραγγελια?9-12 ή 12-18? Βασικα θελω να παρω για καλοκαιρι μπλουζακια και παντελονακια αλλα δεν θελω να ειναι και σαν ξενα πανω του.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εμεις ειμαστε 5 μηνων αλλα 76 ποντους και 10 κιλα δηλαδη σαν να ειμαστε 12 μηνων και χωραει ανετα τα παιχνιδια βγαινουν για να παιζει μονο με αυτα και επισης το χαλακι εχει μεσα σαν ρυζοχαρο που κανει κριτσ κρατσ οταν ακουμπαει εκει.Γενικα ειναι στο μονο που ψιλοκαθεται γιατι δεν καθομαστε ευκολα δηλαδη ριλαξ δεν χρησιμοποιησε μονο στο καθισματακι φαγητου που ειναι και κουνια και στο καροτσι καθεται ωρα.

 

 

Να σε ρωτησω κατι μια που βλεπω ειμαστε στις ιδιες προδιαγραφες απο κιλα και υψος μονο που ο δικος μου ειναι 6 μηνων, τι μεγεθος κανεις παραγγελια?9-12 ή 12-18? Βασικα θελω να παρω για καλοκαιρι μπλουζακια και παντελονακια αλλα δεν θελω να ειναι και σαν ξενα πανω του.

 

α ρε νουμεραααααααααα κοιτατε κοριτσομανες και κλαψτε...

για να σε βοηθησω, εμενα η μικρη μου ειναι 11 κιλα και 81.5 υψος και φοραει παντου 12-18. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 18 ΜΗΝΩΝ! ελεος... για το καλοκαιρι βεβαια θα της παρω 18-24 (που θα βαλει και ως το νοεμβρη μη σας πω...)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

α ρε νουμεραααααααααα κοιτατε κοριτσομανες και κλαψτε...

για να σε βοηθησω, εμενα η μικρη μου ειναι 11 κιλα και 81.5 υψος και φοραει παντου 12-18. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 18 ΜΗΝΩΝ! ελεος... για το καλοκαιρι βεβαια θα της παρω 18-24 (που θα βαλει και ως το νοεμβρη μη σας πω...)

 

:) γιατι να κλαψετε καλέ; καλυτερα ειναι καθε 2-3 μηνες να μη τους κανουν τα ρουχα;! Καινουρια μενουν τα ρουχα στην ντουλαπα.. Παιρνω μεγαλυτερα και λεω α, αυτο του ειναι μεγαλο, θα το φορεσει καιρο...πουουου...Τα παντελονια για την ηλικια μας, εμας, που ειμαστε αγορακια λεπτα, μας ειναι κοντα σε μακρος αλλα φαρδια στη μεση. Αντε βρες μεγεθος!

Link to comment
Share on other sites

μας εχουν παρει οι γιαγιαδες και καλα με τις εκπτωσεις ρουχα 12-18 και καλα για του χρονου τον χειμωνα και προβλεπω οτι δεν θα τα φορεσουμε φαντασου οτι καποια 12 μηνων ηδη δεν του κανουν οποτε οτι καλοκαιρινο το παιρνω 12-18. ενα μαγιουδακι και ενα σορτατσι 9-12 ειναι στενο και κοντουλη και τα μπλουζακια φτανουν πανω απο την μεση αλλα να σου πω την αληθεια για καλοκαιρι δεν θα παρω και πολλα μιας και η παιδιατρος μου ειπε οτι το καλοκαιρι γενικα με πανα και φανελακι να τον αφηνω γιατι θα βρασει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μας εχουν παρει οι γιαγιαδες και καλα με τις εκπτωσεις ρουχα 12-18 και καλα για του χρονου τον χειμωνα και προβλεπω οτι δεν θα τα φορεσουμε φαντασου οτι καποια 12 μηνων ηδη δεν του κανουν οποτε οτι καλοκαιρινο το παιρνω 12-18. ενα μαγιουδακι και ενα σορτατσι 9-12 ειναι στενο και κοντουλη και τα μπλουζακια φτανουν πανω απο την μεση αλλα να σου πω την αληθεια για καλοκαιρι δεν θα παρω και πολλα μιας και η παιδιατρος μου ειπε οτι το καλοκαιρι γενικα με πανα και φανελακι να τον αφηνω γιατι θα βρασει.

 

εμ οι γιαγιαδες παιρνουν οτι τους φαινεται ωραιο και μετα πανε χαμενα...και εγω μονο φανελακι (ολοσωμο) τους φορουσα - αμανικα κιολας..

Link to comment
Share on other sites

α ρε νουμεραααααααααα κοιτατε κοριτσομανες και κλαψτε...

για να σε βοηθησω, εμενα η μικρη μου ειναι 11 κιλα και 81.5 υψος και φοραει παντου 12-18. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 18 ΜΗΝΩΝ! ελεος... για το καλοκαιρι βεβαια θα της παρω 18-24 (που θα βαλει και ως το νοεμβρη μη σας πω...)

 

Μια χαρα ειναι το κοριτσακι σου και η δικια μου ετσι ηταν στην ηλικια σας.Ο μικρος μας βγηκε σουμο. Τσαμπα τα ρουχα που αγορασα πριν γεννηθει. Σαν δευτερη φορα μαμα, η πονηρη πηρα λιγα μικρα και πολλα 6-9 μηνων. Ελα που τελικα πηγαμε κατευθειαν στα 9-12, μεταβατικο σταδιο δεν ειδα σε αυτο το παιδι...και τα 6-9 ουτε για πλακα δεν εμπαινε:(.

12-18 θα παρω επομενως και ο Θεος βοηθος:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

μας εχουν παρει οι γιαγιαδες και καλα με τις εκπτωσεις ρουχα 12-18 και καλα για του χρονου τον χειμωνα και προβλεπω οτι δεν θα τα φορεσουμε φαντασου οτι καποια 12 μηνων ηδη δεν του κανουν οποτε οτι καλοκαιρινο το παιρνω 12-18. ενα μαγιουδακι και ενα σορτατσι 9-12 ειναι στενο και κοντουλη και τα μπλουζακια φτανουν πανω απο την μεση αλλα να σου πω την αληθεια για καλοκαιρι δεν θα παρω και πολλα μιας και η παιδιατρος μου ειπε οτι το καλοκαιρι γενικα με πανα και φανελακι να τον αφηνω γιατι θα βρασει.

 

 

Λιγα εννοειται, να για καμια βολτα το απογευμα να ειναι και αυτος κυριος βρε παιδι μου:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν προκειτε για αγορά ον λαιν να σας ενημερώσω οτι το ΙΚΕΑ απο σήμερα εως και τις 6/5 δηλαδη την παρασκευή εχει προσφορά -20% σε ολα τα προιόντα του παιδικου τμήματος.

 

σας αντιγράφω την ανακοινωση τους στο γκρουπ του ΙΚΕΑ στο φεις

 

"" Μάνα, μητέρα, μανούλα, μαμά!

Στην ΙΚΕΑ γιορτάζουμε την ημέρα της μητέρας... επί 4!

Για 4 ημέρες κάνουμε δώρο σε όλες τις μητέρες -20% στα προϊόντα του παιδικού τμήματος, για να δημιουργήσουν το παιδικό δωμάτιο που ταιριάζει στο προσωπικό τους στυλ, έτσι όπως το έχουν ονειρευτεί!

Από την προσφορά εξαιρούνται παπλωματοθήκες, κουρτίνες, μαξιλαράκια, μπουρνούζια και πετσέτες.""

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν και δεν προκειτε για αγορά ον λαιν να σας ενημερώσω οτι το ΙΚΕΑ απο σήμερα εως και τις 6/5 δηλαδη την παρασκευή εχει προσφορά -20% σε ολα τα προιόντα του παιδικου τμήματος.

 

σας αντιγράφω την ανακοινωση τους στο γκρουπ του ΙΚΕΑ στο φεις

 

"" Μάνα, μητέρα, μανούλα, μαμά!

Στην ΙΚΕΑ γιορτάζουμε την ημέρα της μητέρας... επί 4!

Για 4 ημέρες κάνουμε δώρο σε όλες τις μητέρες -20% στα προϊόντα του παιδικού τμήματος, για να δημιουργήσουν το παιδικό δωμάτιο που ταιριάζει στο προσωπικό τους στυλ, έτσι όπως το έχουν ονειρευτεί!

Από την προσφορά εξαιρούνται παπλωματοθήκες, κουρτίνες, μαξιλαράκια, μπουρνούζια και πετσέτες.""

 

κριμα,δεν θα μπορεσω να παω μεχρι τοτε και ηθελα κατι πραγματα...

αλλα γιατι να εξαιρουνται τα παραπανω ειδη? κριμα ειναι....

αμα κανεις μια προσφορα καντην σωστα!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχει αναφερθεί πρόσφατα ένα αγγλικό site με παπούτσια για όλη την οικογένεια αλλά δε θυμάμαι ποιό ήταν και δε το βρίσκω στη λίστα...

Θυμάται καμμία;

 

Μηπως λες αυτό http://www.charlesclinkard.co.uk

 

να' μαι και εγώ! καλημέρα σας.....

για καλές τιμές σε παιδικά all starάκια τί θα προτείνατε??

 

Eγω που πηγα στα αουτλετ τα βρηκα από 20 εως και 26ευρώ

 

κριμα,δεν θα μπορεσω να παω μεχρι τοτε και ηθελα κατι πραγματα...

αλλα γιατι να εξαιρουνται τα παραπανω ειδη? κριμα ειναι....

αμα κανεις μια προσφορα καντην σωστα!

 

Εμενα μια χαρα μου ερχετε!! Το σαββατο ήμουν εκει να καταλήξουμε με τον χαζμπαντ σε κρεββάτι και στρωμα.....και εβγαινε το συνολο 260ευρω αρα τωρα -20% παμε στα 208ευρω!! Ποιο καλα δεν γινόταν χε χε !!!

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki μου κάτι ήθελες να πεις σε μένα και την maanton..........αλλά τί???

φιλιά πολλά!!

 

απο τον ενθουσιασμό μου για το Ικεα ξεχασα να γραψω χε χε μολις εστειλα τον πατερουλη μου να παει να παρει κρεββατι και στρωμα μικρης για αυτο

 

κοιτα πανω σου απάντησα , νομιζω.....πως μονο αν τα βρεις ευκαιρια θα τα βρεις φθηνοτερα απο εξωτερικο, ερχονται πανω κατω στα ιδια λεφτα

Ενω απο τα αουτλετ συνηθως κυμαινονται οι τιμες απο 20εως 26ευρω

20 ειχαν τα μονοχρωμα και 26 τα παρδαλά που λεω εγω ημιμποτα και τα χαμηλά.

Εγώ πηγα στο Mega Outlet στην θεσσαλονικη

 

Link to comment
Share on other sites

θα βρω τέτοιες τιμές αλήθεια?? είδα κάτι φοβερά (χρωματιστά χαμηλά με χρατς) σε κανονικό κατάστημα και τα είχε 40

να σου πω την αλήθεια το σκεφτόμουν γιατί λέω σίγουρα θα τα βρω φτηνότερα online

η αλήθεια όμως δεν τα βρίσκω φτηνότερα.

θα πάω σε outlet, δίκιο έχεις.....

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα βρω τέτοιες τιμές αλήθεια?? είδα κάτι φοβερά (χρωματιστά χαμηλά με χρατς) σε κανονικό κατάστημα και τα είχε 40

να σου πω την αλήθεια το σκεφτόμουν γιατί λέω σίγουρα θα τα βρω φτηνότερα online

η αλήθεια όμως δεν τα βρίσκω φτηνότερα.

θα πάω σε outlet, δίκιο έχεις.....

ευχαριστώ!

 

χμ....με σκρατσ δεν ειδα να πω την αληθεια, ειδα τα περσινα της μικρης μου ημιμποτα με λουλουδια , ειδα τα χρωματιστά εμπριμε ημιμποτα και ειδα και τα χαμηλα με λαστιχο που μπαινοβγαινουν χωρις κορδονια και οι τιμες ήταν εκει απο 20 εως 26ευρω

Ριξε μια ματια δεν χανεις τιποτα!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που ρωτάτε για τα ποτηράκια εγώ πήρα αυτό

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ5I/ref=oss_product

(μετά είδα πως είναι έως 6 μηνών και γενικώς δεν με βολεύει επειδή δεν κλείνει από πάνω, οπότε πήρα και αυτό)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ62/ref=oss_product

το οποίο και αγάπησε ο Πρίγκηπας και η μαμά του:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

ΤΑΜΑΡΑΚΙ, μου απάντησε ο πωλητής σου

 

Hi,

Thank you for your enquiry.

To ship this one item would cost £7.50. It would depend what other items you would want shipping as to how much this would cost.

Regards Penny

 

για την κουβερτούλα που πήρες.

 

Kι εμένα μου απάντησε επιτέλους. Για 3 κουβερτούλες και ένα σετ σεντόνια με χρέωσε τελικά 12 λίρες. :)

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν προκειτε για αγορά ον λαιν να σας ενημερώσω οτι το ΙΚΕΑ απο σήμερα εως και τις 6/5 δηλαδη την παρασκευή εχει προσφορά -20% σε ολα τα προιόντα του παιδικου τμήματος.

 

σας αντιγράφω την ανακοινωση τους στο γκρουπ του ΙΚΕΑ στο φεις

 

"" Μάνα, μητέρα, μανούλα, μαμά!

Στην ΙΚΕΑ γιορτάζουμε την ημέρα της μητέρας... επί 4!

Για 4 ημέρες κάνουμε δώρο σε όλες τις μητέρες -20% στα προϊόντα του παιδικού τμήματος, για να δημιουργήσουν το παιδικό δωμάτιο που ταιριάζει στο προσωπικό τους στυλ, έτσι όπως το έχουν ονειρευτεί!

Από την προσφορά εξαιρούνται παπλωματοθήκες, κουρτίνες, μαξιλαράκια, μπουρνούζια και πετσέτες.""

 

Αχ να σε φιλήσω καλαμαράκι μου!

Αύριο πάμε για κούνια και αλλαξιέρα!!!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που ρωτάτε για τα ποτηράκια εγώ πήρα αυτό

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ5I/ref=oss_product

(μετά είδα πως είναι έως 6 μηνών και γενικώς δεν με βολεύει επειδή δεν κλείνει από πάνω, οπότε πήρα και αυτό)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ62/ref=oss_product

το οποίο και αγάπησε ο Πρίγκηπας και η μαμά του:)

Δε μου λες το δευτερο ειναι με καλαμακι ή οπως το πρωτο αλλα με καπακι?

Και επειδη ξεχασα απο την μεγαλη μου να αρχισω κατευθειαν με αυτα θα τα καταφερει ή να του δωσω νερο με μπιμπερο?Ειναι 6 μηνων. Ρωταω γιατι μπιμπερο δεν χρησιμοποιησα ποτε.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που ρωτάτε για τα ποτηράκια εγώ πήρα αυτό

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ5I/ref=oss_product

(μετά είδα πως είναι έως 6 μηνών και γενικώς δεν με βολεύει επειδή δεν κλείνει από πάνω, οπότε πήρα και αυτό)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ62/ref=oss_product

το οποίο και αγάπησε ο Πρίγκηπας και η μαμά του:)

 

Επίσης άλλη μια εύστοχη αγορά ήταν αυτή η οδοντόβουρτσα

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00344IMVI/ref=oss_product

 

BPA Free, σχεδιασμένη από οδοντιάτρους!

 

 

Καλα κοπελια εγραψες παλι!!! Περιττο να σου πω οτι η οδοντοβουρτσα εχει μπει ηδη στο καλαθακι και με την επομενη αγορα απο amazon τη σουφρωσα!!!!:wink:

Αλλα Ελευθεριτσα το πρωτο ποτηρακι δεν ειναι ΕΩΣ 6 μηνων αλλα απο 6 plus...:wink:...

(Τους βασιλικους μου χαιρετισμους στον πριγκηπα και τη μαμα του βεβαιως βεβαιως)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Άνοιξα νέο θέμα αλλά το Kalamaraki μου είπε να το βάλω κι εδώ,,

Προσπαθώ εδώ κ δυο ωρίτσες να παραγγείλω από το γερμανικό site : http://www.kindersitze24

Δυστυχώς είναι στα γερμανικά κ δεν βοηθά καθόλου η μετάφραση,,

Μήπως κάποια από εσάς έχει παραγγείλει από το συγκεκριμένο site και με σώσει γιατί τα νεύρα μου έχουν σπάσει ,,

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

μπες στο www.narlis.gr απο εκει πηρα μπομπο , και διαφορα αλλα απλα ο φθηνοτερος στην ελλαδα κατα την γνωμη μου

 

μπες στο www.justdresses.co.uk για φορεματακια βαφτιστικά εχει διαφορα και σε καλες τιμες

 

και αν αντεχει η τσεπη σου μπες εδώ www.childrensalon.com

 

και καπου εχω ενα σαιτ με αγοριστικα κουστουμακια...

 

εντιτ το βρήκα

http://www.notjustboyssuits.co.uk/index.asp

 

 

σε ευχαριστώ πολύ.........πραγματικά όμορφα και μάλλον κατέληξα στο τι θέλω όλο το πακέτο 350 ευρω και φορεματάκι makis tselios:oops::oops::oops:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...