Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ναι...σωθηκε ο κοσμος απο τον osama...να δω ποιος θα μας σωσει απο τους αμερικανους!!!:rolleyes::rolleyes:

Ναι μωρε εχει ωραια κομματια αλλα τη ρωτησα και για combined shipping και απαντηση ουκ ελαβον...παντως με 25$ μτφ incl. δεν νομιζω να βρω αλλα bonnie jean οποτε θα χτυπησω 2-3 και οψομεθα!!! Λεω να παρω και κανα 2 για τη μπεμπου στο νουμερο 2 για του χρονου το καλοκαιρι...χαμενα δεν θα πανε!!!!:wink:

 

edit -- μην μου ανεβασει καμια τις τιμες στα 2αρια και 7αρια σας τσακισα!!!!!! Θα παρω το τσεσνα και θα σας βομβαρδισω...

 

έλα βρε κοπελιά τι μας κάνεις πρωί πρωί .....στο δικό μας νούμερο το 4 δεν έχει σχεδόν τίποτα αλλά σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω να χτυπάω το 5 το 6 .......χαχαχαχα έχει υπέροχα κομμάτια και σε καλή τιμή..... θα κάνω στόκ μέχρι να πάει 10 ΕΛΕΟΣ πάω να κάνω καμιά δουλειά για να ξεχαστώ

(δεν ήξερα ότι πέθανε ο οσαμα) πςςςςςςςςςςςςς τώρα ο .....κόσμος είναι ασφαλής .......

 

και για να είμαστε και λίγο μέσα στο θέμα (την βλέπω την καρτούλα να έρχεται) όσες αγόρασαν το θερμόμετρο από την μπράουν αυτό http://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-Ear-Thermometer/dp/B0001D0LMS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1304320196&sr=8-1

σας δείχνει παραπάνω θερμοκρασία από το συμβατικό ?? γιατί το χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 μέρες χωρίς να έχω πυρετό (νομίζω) και μου βγάζει από 37,5-37 :shock::shock: λές να είμαι άρρωστη και να μην το ξέρω ??? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μωρε εχει ωραια κομματια αλλα τη ρωτησα και για combined shipping και απαντηση ουκ ελαβον...παντως με 25$ μτφ incl. δεν νομιζω να βρω αλλα bonnie jean οποτε θα χτυπησω 2-3 και οψομεθα!!! Λεω να παρω και κανα 2 για τη μπεμπου στο νουμερο 2 για του χρονου το καλοκαιρι...χαμενα δεν θα πανε!!!!:wink:

 

έλα βρε κοπελιά τι μας κάνεις πρωί πρωί .....στο δικό μας νούμερο το 4 δεν έχει σχεδόν τίποτα αλλά σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω να χτυπάω το 5 το 6 .......χαχαχαχα έχει υπέροχα κομμάτια και σε καλή τιμή..... θα κάνω στόκ μέχρι να πάει 10 ΕΛΕΟΣ πάω να κάνω καμιά δουλειά για να ξεχαστώ .

 

Στοκάρουμε ε ? Όταν το έκανε το συμπαθές αιλουροειδές, μας έκανε εντύπωση ε ? Σε όλες ε ?

Και εγώ τα ίδια κάνω τώρα και για να μην κυλιστώ άλλο στον βούρκο, πάω στην δουλειά μπας και γλυτώσω

Η πωλήτρια είναι πολύ καλή μπαι δε γουέι.:lol::lol::lol:

 

ΕΝΤΙΤ Καλέ aggelomarios τώρα που την κοιτάω, την θυμήθηκα !!! Είναι καλή, έχω ψωνίσει, είπα και εγώ πως μου ξέφυγε ? Χτύπα αλύπητα

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ok captain...αφου εχω και το δικο σου ok θα τα χτυπησω αλυπητα!!!!!!

Εχω να ψωνισω και κανα 2 βδομαδες (ξερω ξερω κινδυνευω με διαγραφη αλλα μια ο Πασχας μια ο γαμος --- του William ντε -- ειχα πολλες υποχρεωσεις)...θα κατσω μεχρι τις 1 που τελειωνει η δημοπρασια και θα τα παρω ΟΛΑ!!!!!:cool::cool::cool::cool:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη σας μερα.μη με βρισετε αλλα για να μην ψαχνω ολες αυτες τις σελιδες απο το children salon μπορω να κανω τις αγορες μου μονο με πιστωτικη η χρειαζετε να βγαλω προπληρωμενη επειδη δεν εχει paypal.θελουμε με την οκουμπαρα μου να παρουμε αρκετα πραγματα μην τα ψαχνουμε.....

Link to comment
Share on other sites

πωπω παιδια καθε μερα διαβαζω και τελειωμο δεν εχουν οι σελιδες

που πατε και τα βρισκετε??? σας θαυμαζω πολυ

εγω χανομαι.......νιωθω τοσο βλημα!!!!!

ευτυχως εχω αντρα κομπιουτερα και οταν ερχεται με βοηθαει

 

καμια αλλη ιδεα για οικονομικα δωρα σε ρουχα και αγορι και κοριτσι 0-6μηνων

γενναει ολος ο ντουνιας και δε φτανουν τα ρημαδια τα λεφτα.........

Link to comment
Share on other sites

age στα παραχωρω τα 5αρια! ειναι σκουρα για μας χαχχαχαχχαχχα θελουμε χρωμα και λελουδα!

Γάτα άσε το mouse από το χέρι τώρα !!!!!!!!!! :lol::lol: εσύ έχεις κάνεις στοκ με φορέματα για 3 παιδιά :lol::lol: άσε που έχεις να κάνεις άλλη δουλειά όταν γυρίσεις σπίτι .............ξέχασα να σου θυμίσω να μετρήσεις τα κροκς της μικρής

 

Άλλωστε τι να τα κάνω εγώ τα φορέματα αρχίζω να το φιλοσοφώ το θέμα τζάμπα η χαρά που έκανα όταν μου είπε ο γιατρός κόρη ..........αφού γέννησα τον μπομπ τον μάστορα ......θυμάσαι ένα rear editions με λουλούδι που είχα αγοράσει ?? ε...........εδώ και 2 μήνες δεν έχω καταφέρει να την πείσω να το δοκιμάσει :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Α εγω εχω το αντιθετο age!!! Ουσα αγορομανα περιμενα παλι αγορι και ξαφνου στον 7ο μηνα μου λεει η γιατρος 'ουπς...καλε αυτο ειναι κοριτσι'...ουπς λεω κι εγω τι το κανουμε τωρα αυτο???? Λεω καλα μωρε θα το κανουμε αγοροκοριτσο...ελα ομως που απο τωρα ειναι μεσα στο ναζι και τη χαριτωμενια!!!

Με κατι μακρια δακτυλακια, λεπτεπιλεπτη σαν μπιμπελο! Εχω και τη μανα μου και τη νονα της θα μου το καταστρεψουνε το παιδι!!!! Ολο μεσα στα ροζ και τα φουστανακια....:lol::lol::lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου φαίνεται λίγο κάπως αυτή η πληρωμή μέσω γκούγκλ, λίγο οφ λίγο χωρίς ασφάλεια. Αν τα θέλεις πραγματικά, γιατί δεν πληρώνεις μέσω εμβάσματος σε τραπεζικό λογαριασμό ? Πληρώνεις με προπληρωμένη ? Οι περισσότερες έχουν επιλογή για αποστολή εμβάσματος με e-banking. Αυτό έχει ένα κόστος βέβαια, το οποίο δεν χάνεις τίποτα να του το ζητήσεις πίσω. Στο κάτω κάτω, αφού έχει το πειπαλ ενεργό, είναι δική του ευθύνη.

 

Αν επιμένεις να πληρώσεις με πειπαλ (και εγώ το ίδιο θα έκανα), πέστου ότι από την στιγμή που το έχει ενεργό στην δημοπρασία του, οφείλει να το αποδεχθεί, αλλιώς θα του κάνεις αναφορά για αθέτηση συμφωνίας στο ebay.

 

ΕΝΤΙΤ Και αυτό που λέει ότι είναι ειλικρινής κλπ και έχει θέματα με το πειπαλ, λίγο κάπως ακούγεται..... Θα έλεγα να μην του δώσεις στοιχεία της κάρτας σου.

Ευχαριστώ για την απάντηση.Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι πως μάλλον δεν αξίζει τον κόπο να μπω σ αυτή την διαδικασία.Τα ρουχαλάκια είναι όμορφα αλλά δεν θέλω να μπω σε περιπέτειες.Θα σκεφτώ την λύση που μου προτείνεις να επιμείνω για πειπαλ.Και πάλι ευχαριστώ!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Xθες κέρδισα κι εγώ ένα σετ απ τον ίδιο πωλητή και έλαβα το ίδιο μήνυμα. Τελικά ακυρώσαμε την αγορά γιατί δεν ήθελα να πληρώσω με άλλο τρόπο εκτός από paypal. Oφείλω να παραδεκτώ πως ήταν πολύ ευγενικός αλλά του ξεκαθάρισα πως ο μόνος αποδεκτός από μένα τρόπος πληρωμής είναι μέσω paypal.

Ε μάλλον ήταν ευγενικός γιατί το λάθος είναι αποκλειστικά δικό του!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι πωλητές του ebay το κάνουν αυτό για να γλυτώσουν τα φεε του paypal

ή γιατί δεν είναι δηλωμένοι ως επαγγελματίες και ο τζίρος τους έχει φτάσει το ανώτερο ποσό που δέχεται το paypal (δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό πάντως είναι αρκετά) για να σε θεωρεί ιδιώτη μετά από αυτό το ποσό σου ζητάει χαρτιά που να αποδεικνύουν ότι είσαι έμπορος και μπλοκάρει τον λογαριασμό τους μέχρι να γίνει αυτό

Η "σύνηθες πρακτική" αλλά όχι η νόμιμη για διάφορους μικροπωλητές είναι να ξανοίγουν νέο λογαριασμό και πάλι από την αρχή ή να ζητούν πληρωμή εκτός ebay

Οπότε ένα από τα 2 συμβαίνει με τον συγκεκριμένο πωλητή. Πάντως το ebay δηλώνει κατηγορηματικά ότι εκτός του ότι αυτό είναι παράνομο (ο πωλητής έχει επιπτώσεις) δεν φέρει καμιά ευθύνη για συναλλαγή που έχει γίνει εκτός του ebay. Οπότε αποφασίζεις αν θέλεις να ρισκάρεις αυτό το ποσό

Δεν ρισκάρω όχι για το ποσό που έτσι κι αλλιώς δεν είναι πολύ μεγάλο, αλλά επειδή δεν μπορώ μετά την περιπέτεια να βρω άκρη αν κάτι πάει στραβά!Όλα αυτά που λες δεν τα ήξερα ούτε τα είχα σκεφτεί.Ευχαριστώ πάντως!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα και τα 2 ζητανε τα ιδια...να ανησυχησω γιατρε μου???????? :D :D :D

 

 

πηρα και σετ φραουλες και κερασακια ΚΟΚΑΛΑΚΙΑ απο ΝΕΧΤ χιχιχιχιχι

 

Don't worry ψιψινελ...εμενα ο γιος μου μεχρι τα 3 του φοραγε τις ψιλοτακουνες γοβες μου και το περιεργο δεν ηταν αυτο (λεμε τωρα!!!) αλλα οτι τις περπαταγε μια χαρα το σκατουλι!!! Ευτυχως μετα το εκοψε προς μεγαλη ανακουφιση του πατερα του...:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε μάλλον ήταν ευγενικός γιατί το λάθος είναι αποκλειστικά δικό του!

 

Ναι, βεβαίως είναι δικό του λάθος. Αναφέρει μεν πως προτιμά πληρωμή με άλλο τρόπο και πριν κάνουμε πληρωμή με paypal να επικοινωνούμε μαζί του, ωστόσο έχει ενεργή την ένδειξη του paypal. Eγώ είχα διαβάσει πως προτιμά άλλο τρόπο πληρωμής, αλλά δεν έλεγε πουθενά πως αν ο πελάτης επιμένει για paypal δεν έχει την δυνατότητα. Τώρα για την ευγένεια, έχω δει αρκετούς που και λάθος κάνουν και αγενείς είναι. Το θράσσος είναι διαδεδομένο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο κάπως αυτή η πληρωμή μέσω γκούγκλ, λίγο οφ λίγο χωρίς ασφάλεια. Αν τα θέλεις πραγματικά, γιατί δεν πληρώνεις μέσω εμβάσματος σε τραπεζικό λογαριασμό ? Πληρώνεις με προπληρωμένη ? Οι περισσότερες έχουν επιλογή για αποστολή εμβάσματος με e-banking. Αυτό έχει ένα κόστος βέβαια, το οποίο δεν χάνεις τίποτα να του το ζητήσεις πίσω. Στο κάτω κάτω, αφού έχει το πειπαλ ενεργό, είναι δική του ευθύνη.

 

Αν επιμένεις να πληρώσεις με πειπαλ (και εγώ το ίδιο θα έκανα), πέστου ότι από την στιγμή που το έχει ενεργό στην δημοπρασία του, οφείλει να το αποδεχθεί, αλλιώς θα του κάνεις αναφορά για αθέτηση συμφωνίας στο ebay.

 

ΕΝΤΙΤ Και αυτό που λέει ότι είναι ειλικρινής κλπ και έχει θέματα με το πειπαλ, λίγο κάπως ακούγεται..... Θα έλεγα να μην του δώσεις στοιχεία της κάρτας σου.

Λοιπόν ακολουθώντας τις οδηγίες σου (που πολύ μου άρεσαν) έστειλα το εξής μήνυμα

Hello!I am writing refering to the three items I won yesterday.You wrote that you have a problem with paypal payments.In that case why there is the indication paypal accepted?So in my opinion you are obliged to accept the payment via paypal, otherwise I'm afraid I will have to report you to ebay for breaking the agreement.

Τώρα θα περιμένω την απάντηση.Αλλά σκέφτομαι το εξής, αν τελικά αποδεχτεί το πειπαλ(που πολύ το αμφιβάλλω), λες να μου δημιουργήσει μετά πρόβλημα με την αποστολή;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δημιουργήσει πρόβλημα, του το αναφέρεις και αφήνεις αρνητικό feedback. Δεν νομίζω να το διακινδυνεύσει, πολύ καλά του το είπες, όχι να μας κουνιούνται και τα Αμερικανάκια:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δημιουργήσει πρόβλημα, του το αναφέρεις και αφήνεις αρνητικό feedback. Δεν νομίζω να το διακινδυνεύσει, πολύ καλά του το είπες, όχι να μας κουνιούνται και τα Αμερικανάκια:)

Ευχαριστώ!Χάρη σε σας τις πιο έμπειρες με τις κατάλληλες συμβουλές πάντα!!!!!!!!!!!:D

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

και για να είμαστε και λίγο μέσα στο θέμα (την βλέπω την καρτούλα να έρχεται) όσες αγόρασαν το θερμόμετρο από την μπράουν αυτό http://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-Ear-Thermometer/dp/B0001D0LMS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1304320196&sr=8-1

σας δείχνει παραπάνω θερμοκρασία από το συμβατικό ?? γιατί το χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 μέρες χωρίς να έχω πυρετό (νομίζω) και μου βγάζει από 37,5-37 :shock::shock: λές να είμαι άρρωστη και να μην το ξέρω ??? :lol::lol:

 

το Thermoscan δείχνει από μισό ως ένα βαθμό περίπου παραπάνω από το υδραργυρικό στη μασχάλη, σε διάφορες θερμοκρασίες (τσεκαρισμένο πρόσφατα!).

 

Αν δεις και στο manual

"normal ranges by site:

Axillary 34.7-37.3

ThermoScan 35.8-38.0"

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν ανεβαίνει ο πυρετός έχει τη μεγαλύτερη απόκλιση, αλλά μετά από λίγη ώρα οι μετρήσεις αρχίζουν και συγκλίνουν. Θέλει λίγο τσεκάρισμα... (sorry για το off topic)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να η απάντηση:

Hi my account was limited & i am trying to get it fixed, i have added this note to all my listings....

PLEASE NOTE, VERY IMPORTANT INFO REGARDING PAYMENT.

MY PREFERRED PAYMENT METHODS ARE

CREDIT/DEBIT CARD,

POSTAL ORDER, CHEQUE AND BANK PAYMENTS.

PLEASE WAIT FOR ME TO SEND PAYMENT DETAILS, BEFORE ATTEMPTING A PAYPAL PAYMENT

THANK YOU ;o)

 

i understand your concerns i will give you a bit more information as to

whats been happening paypal put a limit on my account, they told me its due to the amount of

money going into my account they have requested a long list of info i need to give them ie

bank statements, photo id, utility bills ect which i have given them, however they are also

asking for receipts for ALL my clothes....i do not have these as most of the clothes were

purchased last year! unless i complete all the steps they wont lift the limit, so you can

see they are being very unfair....3 years of selling on ebay with no problems... i am

disgusted at the way i have been treated, however ebay have been very supportive, they

were the ones who advised me to add the note about my preferred payments methods on my

auction pages. Since this has happened to me i have found it is a BIG problem, some

peoples lives have been ruined by paypal. have you seen this http://www.paypalsucks.com

I am a honest person ;o) & i am doing my best to keep everyone happy & informed of my

situation also the choice to either continue or cancel their order. I hope this information

helps. i would also like to add that Google checkout has been a life line for me, i have

received over 750 payments. It is safe, secure & your payment is fully covered, its very

much like paypal & take a minute to complete the checkout. I chose Google as most people

have already heard or used it & it offers protection for us both. If you want to ask me

anything else i am here & if you decide to cancel that wont be a problem either.

 

Best wishesCandice ;o)Ομολογουμένως γρήγορη!Τι κάνω;Πάντως για να πληρώσω χωρίς πειπαλ αποκλείεται!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα κουπονι 6ευρω για να μου σιδερωσουν 6 κιλα ρουχα...ειμαι πολυ ακαματρα νοικοκυρα ε????:oops::oops:

(εαν υπαρχουν και αλλες σαν κι εμενα στις περιοχες Περιστέρι, Χαϊδάρι, Αιγάλεω, Πετρούπολη, Κολωνός, Σεπόλια, Ίλιον, Αγ. Ανάργυροι, Νέα Χαλκηδώνα, Φιλαδέλφεια, Πατήσια το link ειναι το https://www.dealmyday.gr/204-6?-για-το-σιδέρωμα-ρούχων-έως-6-κιλά-(περίπου.html)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

25 ρουχακια συνολο (αμα τα μισα ειναι παιδικα) ειναι καμια ωρα δουλεια???? οποτε και καποια κοπελλα να ερχοτανε καπου τοσο θα σου ερθει!

μια χαρα ειναι παντως!!!!!!!

 

Ακαματρα 2!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...