Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

τώρα ψάχνω για προίκα μωρού, αλλά μου φαίνονται υπερβολικές οι τιμές..!!!

100 ευρώ για σετ 3 τεμαχίων (πάντα-κουνουπιέρα-πάπλωμα) μου φαίνονται υπερβολικλα...!!!

οπότε σκέφτηκα να αγοράσω μόνο πάντα, αφού στην Αθήνα δεν χρειάζεται κουνουπιέρα, και μες στο κατακαλόκαιρο, τι να το κάνω το πάπλωμα...???

καμμιά ιδέα..???

 

Κουνουπιερες ειχα παρει αλλα δεν τις εβαλα γιατι μου ειπαν οτι μπορει να τα τσιμπαει και περισσοτερο το κουνουπι αν εγκλωβιστει μεσα στην κουνουπιερα (χωρια που δε θα παιρνει αερα η κουνια κλπ)

παπλωμα δεν χρειαζεται πριν το εξαμηνο τουλαχιστο νομιζω γιατι υπαρχει ο κινδυνος της ασφυξιας. Χωρια η ζεστη, ακομα και το χειμωνα τα μωρα δεν θελουν υπερβολικη ζεστη. Δε ξερω, το παπλωμα μου φαινεται υπερβολικο γενικα.

Α, και παντα δεν τη χρειαζεσαι ακομα, μονο οταν το μωρο αρχιζει να κουνιεται και να χτυπαει το κεφαλακι του στο κρεβατι, μεχρι τοτε εχεις χρονο πολυ. Το καλοκαιρι η παντα θα κοβει τον αερα, οποτε δεν θα τη βαλεις ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για πες μοντέλο. Στα βγάζει έτοιμα για ντουλάπα ? Εντάξει, δεν έχω καλή όραση :rolleyes::rolleyes: καμμιά ψιλοτσαλάκα δεν την βλέπω

 

?

 

 

συγνώμη που άργησα να απαντήσω. είχα ένα θέμα με το pc. Λοιπόν το μοντέλο είναι το Ε 46-30. Υπάρχουν προγράμματα για ευαίσθητα ρούχα και προγράμματα για ανθεκτικά και τα οποία διαρκούν σίγουρα 2 ώρες. Αλλά βγαίνουν στεγνά για ντουλάπα. Τα σεντόνια βέβαια είναι καλό ναμπαίνουν διπλωμένα αλλιώς βγαίνουν αρκετά τσαλακωμένα.

Εγώ το χρησιμοποιώ κυρίως για τα ρούχα του μωρού. Τα βάζω στο πρόγραμμα του 45 λεπτου για ευαίσθητα ρούχα (είναι και το πιο μεγάλο πρόγραμμα για τα ευαίσθητα ρούχα) και βγαίνουν νοπά. Τα διπλώνω κατευθείαν και τα βάζω πάνω στο καλοριφέρ. Σε ένα τέταρτο είναι έτοιμα για την ντουλάπα. Το σίδερο γενικώς το ανάβω δύο φορες τον μήνα.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια όσον αφορά τα προιόντα weleda μετά απο μεγάλη αναζήτηση (εκτός και εάν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές τον τελευταίο μήνα) βρήκα αρκετά καλές τιμές στο apothekenschnappchen.com είναι το τελευταίο στην λίστα με τα φαρμακεία. Εάν κάνεις αγορά 150 ευρώ έχει δωρεάν μεταφορικά. τώρα θα μου πείτε 150 είναι πολλά αλλά θα κάνεις τις αγορές τις χρονιάς. Γιατί στο aporot με τα μεταφορικά είχα βγάλει οτι δεν πολυ συμφέρει. Το μόνο πρόβλημα με το apotheken.. είναι οτι δεν υπάρχει καλή επικοινωνία και συγκεκριμένα η μόμη επικοινωνία είναι τηλεφωνική και αυτή στα γερμανικά.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Here is where where different,if you met the reserve I would have only charged you the regular shipping charges,I think your mouth went before your brain,Thanks

 

Ορίστε???????????/

Κατ' αρχήν, εσύ μια χαρά του απάντησες, δεν ήσουν εριστική ή ο,τιδήποτε! Αααααααααααα!!

Δεν υπάρχει κάτι στυλ αναφοράς να κάνεις στο e-bay? Δεν το κατάλαβα, ό,τι θελει ο καθείς θα απαντάει??

Ααααααααααααα!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε???????????/

Κατ' αρχήν, εσύ μια χαρά του απάντησες, δεν ήσουν εριστική ή ο,τιδήποτε! Αααααααααααα!!

Δεν υπάρχει κάτι στυλ αναφοράς να κάνεις στο e-bay? Δεν το κατάλαβα, ό,τι θελει ο καθείς θα απαντάει??

Ααααααααααααα!!

 

Είδες τελικά, συμβαίνει και αλλού, όχι μόνο εδώ στο φόρουμ :wink:;-)

 

Πάντως για αναφορά δεν ξέρω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε τελικά η καφρίλα δεν έχει χώρα, και μάλλον ούτε ήπειρο. Αφού λόγω διάφορων γεγονότων τελευταία, έχω φθάσει να αμφισβητώ την λογική μου ολικά. Αφού όταν διάβαζα το μύνημα, σκέφτηκα καλά τι της έγραψα και την πρόσβαλλα μαμότο ? Και ξαναδιάβασα το μύνημά μου για να το βρώ !!!!

 

Απομυθοποιημένους τους είχα και εκείνους καλή μου Μαρίλια, δεν γκρεμίστηκε και ο κόσμος γύρω μου αλλά τόση καφρίλα ? Άκου το στόμα μου πάει γρηγορότερα από το μυαλό μου !!!! Από περιέργεια, θα παρακολουθήσω την δημοπρασία, για να δω το αποτέλεσμα:rolleyes::rolleyes:

η λογική σου καλή μου είναι μια χαρά οι Αμερικάνοι είναι που έχουν ένα θέμα γενικά δεν παίρνει στροφές ο εγκέφαλος τους με το τίποτα θα πρέπει να τους το εξηγείς σαν 5 χρόνα με απλές λεξούλες :lol::lol:......για 10 χρόνια συναλλασσόμουν καθημερινά μαζί τους με άντρες και γυναίκες από διάφορες πολιτείες της χώρας ε.........κανένας τους δεν καταλάβαινε με την πρώτη, αφού έφθαναν στιγμές που αμφισβητούσα και τα λίγα Αγγλικά που ξέρω .........

μόνο μία στρόφαρε και αυτή ήταν Αμερικανο Κύπρια :lol::lol:

Στην αρχή νόμιζα ότι παίρνουν ληγμένα, μετά ότι είναι το νερό ......αλλά αυτό είναι τοπικό....... μετά σιγουρεύτηκα ότι είναι στον αέρα :lol::lol::lol::cool:

 

Εγώ πάντως στην θέση σου θα της απαντούσα κάτι τέτοιο :

Dear πως την λένε,

It is your right to decide if you want ship you goods international as it is my right to ask the seller if he is willing to post his merchandise in my country and the shipping cost before I decide to bid in his auction.

so far I have deal with several ebay sellers (or not) and no one find this weird or inappropriate.

Have a nice day .........

P.S. by the way my head is where it should be .....but I can not say the same for your mouth

 

(και συγνώμη για το εντελώς οφ τοπικ αλλά τα πήρα στην κράνα) :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

chatzico Κοπελα μου παρε το τσεσνα και καντα ολα λαμπογυαλο λεμε!!!!που μιλαγα στο τηλεφωνο με αμερικανιδα και ηθελε να της κανω spell το ονομα George :shock::shock::shock::shock:,ελεος δηλαδη!!!!!συμφωνω με AGE,τελεια απαντηση!!!

 

 

 

το λοιπον οσες θελουν weleda συμφερει πολυ το αμαζον.εχει σε προσφορα το αφρολουτρο-σαμπουαν με 5.55 λιρες δηλαδη 6,25 το μπουκαλι και εαν παρετε καμποσα και ξεπερασετε τις 25 λιρες δωρεαν μεταφορικα :wink:.και στην ιδια τιμη εχει και την κρεμα συγκαματος!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα φωτα σας..

ετοιμάζω το παιδικό δωμάτιο :-) σε περίπου 1-1,5 μήνα θα εγκατασταθεί το νέο μέλος της οικογένειας :-)

 

δυστυχώς δεν είχα καταλάβει πόσα πολλά μικροπράγματα χρειάζονται...!!!!

έχω χαθεί... :-(

έχω πάρει όλα τα μεγάλα, κούνια, καρότσια, πορτ-μπεμπε κτλ και μάλιστα από το bibomarket με αριστες εντυπώσεις...

τώρα ψάχνω για προίκα μωρού, αλλά μου φαίνονται υπερβολικές οι τιμές..!!!

100 ευρώ για σετ 3 τεμαχίων (πάντα-κουνουπιέρα-πάπλωμα) μου φαίνονται υπερβολικλα...!!!

οπότε σκέφτηκα να αγοράσω μόνο πάντα, αφού στην Αθήνα δεν χρειάζεται κουνουπιέρα, και μες στο κατακαλόκαιρο, τι να το κάνω το πάπλωμα...???

καμμιά ιδέα..???

 

παντα και κουνουπιερα ειχα παρει σετ με την κουνια, μεγαλη αποτυχια, η κουνουπιερα ηταν μιση και δεν χρειαστηκε ποτε, στην αποθηκη βρισκεται, και παντα πηρα απο το jumbo, εχει δυο , μια ροζ, μια γαλαζια, μια χαρα ειναι, παχουλες, ωραια πλενονται, πολυ αυχαριστημενη εμεινα, αν θελεις να καλυψεις ολη την κουνια θελεις 2, αν θελεις τη μιση κουνια μονο 1, κανει 15-20 ευρω αν θυμαμαι καλα.

 

 

despoina για πες... ειναι ετσι ωραια χρωματα οπως φαινονται? και ειναι βολικα δηλαδη για τη μικρη? ηθελα να παρω ενα κουταλοπηρουνο γιατι ολο θελει τα δικα μας να τρωει...

αξιζει ομως το κοπο ή ειναι ακριβα? λεω αμα κανω καμια παραγγελια αμαζον να τα βαλω κι αυτα.... παντως ειδα και το βιντεακι και γενικως αυτη η μαρκα OXO φαινεται καλη....

 

εμεις πηραμε το aqua χρωμα και ειναι πολυ ωραιο, το κουταλι χρησιμοποιησαμε, και τρωει μονη της , της αρεσε αμεσως και το πιατο ειναι ωραιο, γιατι εχει ενα υπερυψωμενο χειλος και τη βοηθαει να μαζευει το φαγητο της και να μην το ριχνει ιδιαιτερα εξω, παντως ειμαιπολυ ευχαριστημενη, τα συστηνω! και το πιατο πλενεται πολυ ωραια, ωραιο υλικο(ειχαμε κατι πιατακια απο τον ακατανομαστο βεβαια, οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης)

Link to comment
Share on other sites

η λογική σου καλή μου είναι μια χαρά οι Αμερικάνοι είναι που έχουν ένα θέμα γενικά δεν παίρνει στροφές ο εγκέφαλος τους με το τίποτα θα πρέπει να τους το εξηγείς σαν 5 χρόνα με απλές λεξούλες :lol::lol:......για 10 χρόνια συναλλασσόμουν καθημερινά μαζί τους με άντρες και γυναίκες από διάφορες πολιτείες της χώρας ε.........κανένας τους δεν καταλάβαινε με την πρώτη, αφού έφθαναν στιγμές που αμφισβητούσα και τα λίγα Αγγλικά που ξέρω .........

μόνο μία στρόφαρε και αυτή ήταν Αμερικανο Κύπρια :lol::lol:

Στην αρχή νόμιζα ότι παίρνουν ληγμένα, μετά ότι είναι το νερό ......αλλά αυτό είναι τοπικό....... μετά σιγουρεύτηκα ότι είναι στον αέρα :lol::lol::lol::cool:

 

Εγώ πάντως στην θέση σου θα της απαντούσα κάτι τέτοιο :

Dear πως την λένε,

It is your right to decide if you want ship you goods international as it is my right to ask the seller if he is willing to post his merchandise in my country and the shipping cost before I decide to bid in his auction.

so far I have deal with several ebay sellers (or not) and no one find this weird or inappropriate.

Have a nice day .........

P.S. by the way my head is where it should be .....but I can not say the same for your mouth

 

(και συγνώμη για το εντελώς οφ τοπικ αλλά τα πήρα στην κράνα) :evil::evil:

 

Καλά, με πήγες 15 χρόνια πίσω με αυτό για το νερό. Το λέγαμε στην Αγγλία για τους Άγγλους. Είναι θέμα στροφαρίσματος τελικά. :rolleyes::rolleyes:

 

chatzico Κοπελα μου παρε το τσεσνα και καντα ολα λαμπογυαλο λεμε!!!!που μιλαγα στο τηλεφωνο με αμερικανιδα και ηθελε να της κανω spell το ονομα George :shock::shock::shock::shock:,ελεος δηλαδη!!!!!συμφωνω με AGE,τελεια απαντηση!!!

 

Μπουρλότο !!!!

 

ααχαχαχαχα LIKE!! :P:p:p

θα τα παρει παραπανω η 'κολλητη' να δουμε τι θα απαντήσει μετα :))

 

Το μυνηματάκι της AGE τέλειο, μόλις το έστειλα. Θα σας πω απάντηση, παρεμπιπτόντως, το θερμομίξ της ακόμα απούλητο, κανείς δεν έχει πιάσει το κατώτερο όριο που έχει θέσει...:lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις απάντησε !!!! (μα καλά τι ώρα είναι στην Νέα Υόρκη ? τι στο καλό κάνει, ξενυχτάει για να δεί αν θα πιάσει κανείς τα στάνταρ της ?)

 

Η απάντηση είναι

 

Thanks

 

:!::!::!::!::!::!::!:

 

Αμφιβάλλω αν έχει καταλάβει τελικά τι μου είπε και της είπα :shock::shock:

Έχει πλάκα :rolleyes::rolleyes:

 

Ο κόσμος έχει φρικάρει παγκοσμίως, μια ο πωλητής της Γατούλας που λόγω πένθους δεν έστειλε έγκαιρα, μια ο άλλος ο δικός μου που στέλνει μια φορά την εβδομάδα γιατί η βενζίνη ανέβηκε και τώρα αυτός εδώ .... Άλαλα τα χείλη των ασεβών ..........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!Λοιπόν έχω μια ερώτηση στις πιο έμπειρες του ebay.Χθες κέρδισα τρια ρουχαλάκια σε δημοπρασία από τον ίδιο πωλητή.Μου στέλνει μήνυμα και για τα τρια πως δεν δέχεται αυτή την στιγμή paypal.Το μήνυμα: Hi there,

i am unable receive payment via paypal at the moment & its going to take

a while for me to sort out.

Buyers have been using alternative methods, the safest is Google checkout.

It's very quick & easy to use, you don't need to go & open an account first,

all you do is send me a email address you would like to use for the invoice,

i then email you a google invoice with your ebay item details added. You

then follow the link add your address phone no & pay, thats it & there's

no setting up involved as with paypal, however it is basically the same as

paypal, where your payment is safe, secure & fully covered.

 

Encase your unsure about the safety of google i found this website

 

http://www.ehow.com/about_5579066_safe-google-checkout_.html

 

If you want to make a bank payment please message me so i know you have paid

& if possible add your ebay id as a reference so i know the payment came

from you ;o)

My bank details are

CANDICE MAY

Lloyds tsb

ac/no 83387960

sort 77-32-01

 

OVER SEA'S BUYERS

BIC: LOYDGB21A18

IBAN: GB07LOYD77320183387960

 

If you are in any doubt please view my feedback, i am a honest person who

business is having problems with paypal ;o(

01942 200044 please feel free to call

 

If you do decide to cancel i totally understand & apologize for any disappointment

caused, however i will need to be told so i can send you the cancellation

request.

 

****PLEASE DO THIS****

If you have already paid via paypal you will need to log into your paypal

account & cancel it from there, you will be given the option to cancel, it

will take a couple of days to show back on your statement.

I am sorry about this, but i cannot received it.....i wish i could!

 

If you want to mail your payment, please send it to this address & add your

ebay id as a reference.

 

 

 

Candice May

34 heather grove

 

Wigan, Lancashire wn5 9pj

 

Κοίταξα στην σελίδα της και όντως λέει πως προτιμάει πληρωμή με κάρτες κλπ, όμως δίπλα στο paypal γράφει accepted.Τι να κάνω;Να ζητήσω καλύτερα ακύρωση για να μην μπλέκω;Ευχαριστώ!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!Λοιπόν έχω μια ερώτηση στις πιο έμπειρες του ebay.Χθες κέρδισα τρια ρουχαλάκια σε δημοπρασία από τον ίδιο πωλητή.Μου στέλνει μήνυμα και για τα τρια πως δεν δέχεται αυτή την στιγμή paypal.Το μήνυμα:

Hi there,

................................

 

Κοίταξα στην σελίδα της και όντως λέει πως προτιμάει πληρωμή με κάρτες κλπ, όμως δίπλα στο paypal γράφει accepted.Τι να κάνω;Να ζητήσω καλύτερα ακύρωση για να μην μπλέκω;Ευχαριστώ!

 

Μου φαίνεται λίγο κάπως αυτή η πληρωμή μέσω γκούγκλ, λίγο οφ λίγο χωρίς ασφάλεια. Αν τα θέλεις πραγματικά, γιατί δεν πληρώνεις μέσω εμβάσματος σε τραπεζικό λογαριασμό ? Πληρώνεις με προπληρωμένη ? Οι περισσότερες έχουν επιλογή για αποστολή εμβάσματος με e-banking. Αυτό έχει ένα κόστος βέβαια, το οποίο δεν χάνεις τίποτα να του το ζητήσεις πίσω. Στο κάτω κάτω, αφού έχει το πειπαλ ενεργό, είναι δική του ευθύνη.

 

Αν επιμένεις να πληρώσεις με πειπαλ (και εγώ το ίδιο θα έκανα), πέστου ότι από την στιγμή που το έχει ενεργό στην δημοπρασία του, οφείλει να το αποδεχθεί, αλλιώς θα του κάνεις αναφορά για αθέτηση συμφωνίας στο ebay.

 

ΕΝΤΙΤ Και αυτό που λέει ότι είναι ειλικρινής κλπ και έχει θέματα με το πειπαλ, λίγο κάπως ακούγεται..... Θα έλεγα να μην του δώσεις στοιχεία της κάρτας σου.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια

εχω στο καλαθι μου απο αμαζον αγγλιας κατι δωρα, αλλα ειδα οτι 3 απο αυτα (πιπιλες και σαλιαρες) ειναι απο ιδιωτη πωλητη

να τα αφαιρεσω, θα μου ζηταει τα τρελλα του? σαν ποσο δεν ειναι μεγαλο.......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις απάντησε !!!! (μα καλά τι ώρα είναι στην Νέα Υόρκη ? τι στο καλό κάνει, ξενυχτάει για να δεί αν θα πιάσει κανείς τα στάνταρ της ?)

 

Η απάντηση είναι

 

Thanks

 

:!::!::!::!::!::!::!:

 

Αμφιβάλλω αν έχει καταλάβει τελικά τι μου είπε και της είπα :shock::shock:

Έχει πλάκα :rolleyes::rolleyes:

 

Ο κόσμος έχει φρικάρει παγκοσμίως, μια ο πωλητής της Γατούλας που λόγω πένθους δεν έστειλε έγκαιρα, μια ο άλλος ο δικός μου που στέλνει μια φορά την εβδομάδα γιατί η βενζίνη ανέβηκε και τώρα αυτός εδώ .... Άλαλα τα χείλη των ασεβών ..........

 

 

Βρε φιλεναδα αυτοι χαιρονται γιατι σκοτωσανε τον Bin Laden!!!! Βγηκανε στους δρομους και πανηγυριζανε, λεει....:confused::confused:

Τι ψαχνεις να βρεις τωρα....:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω να παραγγείλω απο τα mothercare κάποια πράγματα για το μπεμπέ και θα μου τα στείλει μια γνωστή μου αλλά δεν έχω ιδέα απο μεταφορικά.Μπήκα στη parcelforse και λέει οτι μέχρι 25 κιλά είναι 13 λιρες. http://www.parcel2go.com/service/Parcelforce---Euro-48.aspx

Ισχύει ?Ξέρετε καμοία άλλη μεταφορική να μου προτείνετε? Γιατί θέλω να δω αν με συμφέρει να βάλω και pampers.Εσεις πως υπολογίζεται τα κιλά ή τις διαστάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!Λοιπόν έχω μια ερώτηση στις πιο έμπειρες του ebay.Χθες κέρδισα τρια ρουχαλάκια σε δημοπρασία από τον ίδιο πωλητή.Μου στέλνει μήνυμα και για τα τρια πως δεν δέχεται αυτή την στιγμή paypal.Το μήνυμα: Hi there,

i am unable receive payment via paypal at the moment & its going to take

a while for me to sort out.

Buyers have been using alternative methods, the safest is Google checkout.

It's very quick & easy to use, you don't need to go & open an account first,

all you do is send me a email address you would like to use for the invoice,

i then email you a google invoice with your ebay item details added. You

then follow the link add your address phone no & pay, thats it & there's

no setting up involved as with paypal, however it is basically the same as

paypal, where your payment is safe, secure & fully covered.

 

Encase your unsure about the safety of google i found this website

 

http://www.ehow.com/about_5579066_safe-google-checkout_.html

 

If you want to make a bank payment please message me so i know you have paid

& if possible add your ebay id as a reference so i know the payment came

from you ;o)

My bank details are

CANDICE MAY

Lloyds tsb

ac/no 83387960

sort 77-32-01

 

OVER SEA'S BUYERS

BIC: LOYDGB21A18

IBAN: GB07LOYD77320183387960

 

If you are in any doubt please view my feedback, i am a honest person who

business is having problems with paypal ;o(

01942 200044 please feel free to call

 

If you do decide to cancel i totally understand & apologize for any disappointment

caused, however i will need to be told so i can send you the cancellation

request.

 

****PLEASE DO THIS****

If you have already paid via paypal you will need to log into your paypal

account & cancel it from there, you will be given the option to cancel, it

will take a couple of days to show back on your statement.

I am sorry about this, but i cannot received it.....i wish i could!

 

If you want to mail your payment, please send it to this address & add your

ebay id as a reference.

 

 

 

Candice May

34 heather grove

 

Wigan, Lancashire wn5 9pj

 

Κοίταξα στην σελίδα της και όντως λέει πως προτιμάει πληρωμή με κάρτες κλπ, όμως δίπλα στο paypal γράφει accepted.Τι να κάνω;Να ζητήσω καλύτερα ακύρωση για να μην μπλέκω;Ευχαριστώ!

 

Xθες κέρδισα κι εγώ ένα σετ απ τον ίδιο πωλητή και έλαβα το ίδιο μήνυμα. Τελικά ακυρώσαμε την αγορά γιατί δεν ήθελα να πληρώσω με άλλο τρόπο εκτός από paypal. Oφείλω να παραδεκτώ πως ήταν πολύ ευγενικός αλλά του ξεκαθάρισα πως ο μόνος αποδεκτός από μένα τρόπος πληρωμής είναι μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Βρε chatzico μου επειδη εσυ εισαι bonniejeanholic μηπως εχεις αγορασει απο αυτη την τυπισσα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270740724962&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_715wt_1139??

Θελω να bidαρω αλλα επειδη το θελω για δωρο θελω να ειναι αψογο...της εστειλα mail αλλα προφανως ειναι μια απο αυτες που εχει βγει στους δρομους για να γιορτασει το θανατο του osama και δεν προλαβαινει να απαντησει...

Βεβαια λεει new with tags αλλα ξερω γω...:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι πωλητές του ebay το κάνουν αυτό για να γλυτώσουν τα φεε του paypal

ή γιατί δεν είναι δηλωμένοι ως επαγγελματίες και ο τζίρος τους έχει φτάσει το ανώτερο ποσό που δέχεται το paypal (δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό πάντως είναι αρκετά) για να σε θεωρεί ιδιώτη μετά από αυτό το ποσό σου ζητάει χαρτιά που να αποδεικνύουν ότι είσαι έμπορος και μπλοκάρει τον λογαριασμό τους μέχρι να γίνει αυτό

Η "σύνηθες πρακτική" αλλά όχι η νόμιμη για διάφορους μικροπωλητές είναι να ξανοίγουν νέο λογαριασμό και πάλι από την αρχή ή να ζητούν πληρωμή εκτός ebay

Οπότε ένα από τα 2 συμβαίνει με τον συγκεκριμένο πωλητή. Πάντως το ebay δηλώνει κατηγορηματικά ότι εκτός του ότι αυτό είναι παράνομο (ο πωλητής έχει επιπτώσεις) δεν φέρει καμιά ευθύνη για συναλλαγή που έχει γίνει εκτός του ebay. Οπότε αποφασίζεις αν θέλεις να ρισκάρεις αυτό το ποσό

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με την age...επισης καλο θα ηταν να του πειτε να αφαιρεσει το paypal accepted για να μην μπαινει ο κοσμος σε αυτη τη διαδικασια..παντως κι εγω δεν θα το ρισκαρα να πληρωσω εκτος paypal!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

εχω στο καλαθι μου απο αμαζον αγγλιας κατι δωρα, αλλα ειδα οτι 3 απο αυτα (πιπιλες και σαλιαρες) ειναι απο ιδιωτη πωλητη

να τα αφαιρεσω, θα μου ζηταει τα τρελλα του? σαν ποσο δεν ειναι μεγαλο.......

 

Στέλλα, βάλτα στο καλάθι σου και προχώρησε την συναλλαγή, ΌΧΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΗΜΑ, μέχρι πριν να κάνεις confirm, για να δεις τι σε χρεώνουν. ΠΡΟΣΟΧΗ, μην κάνεις confirm την παραγγελία, αν δεν είσαι σίγουρη.

 

Βρε φιλεναδα αυτοι χαιρονται γιατι σκοτωσανε τον Bin Laden!!!! Βγηκανε στους δρομους και πανηγυριζανε, λεει....:confused::confused:

Τι ψαχνεις να βρεις τωρα....:rolleyes:

 

Ευτυχώς, σώθηκε ο κόσμος :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Βρε chatzico μου επειδη εσυ εισαι bonniejeanholic μηπως εχεις αγορασει απο αυτη την τυπισσα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270740724962&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_715wt_1139??

Θελω να bidαρω αλλα επειδη το θελω για δωρο θελω να ειναι αψογο...της εστειλα mail αλλα προφανως ειναι μια απο αυτες που εχει βγει στους δρομους για να γιορτασει το θανατο του osama και δεν προλαβαινει να απαντησει...

Βεβαια λεει new with tags αλλα ξερω γω...:rolleyes:

 

Δεν την ξέρω αλλά αφού λέει ότι είναι new with tags, φαίνεται και η ταμπελίτσα στην φωτό, γιατί κολλάς ? Τα μεταφορικά της είναι σούπερ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ναι...σωθηκε ο κοσμος απο τον osama...να δω ποιος θα μας σωσει απο τους αμερικανους!!!:rolleyes::rolleyes:

Ναι μωρε εχει ωραια κομματια αλλα τη ρωτησα και για combined shipping και απαντηση ουκ ελαβον...παντως με 25$ μτφ incl. δεν νομιζω να βρω αλλα bonnie jean οποτε θα χτυπησω 2-3 και οψομεθα!!! Λεω να παρω και κανα 2 για τη μπεμπου στο νουμερο 2 για του χρονου το καλοκαιρι...χαμενα δεν θα πανε!!!!:wink:

 

edit -- μην μου ανεβασει καμια τις τιμες στα 2αρια και 7αρια σας τσακισα!!!!!! Θα παρω το τσεσνα και θα σας βομβαρδισω...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...