Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;


kasia

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;  

1.537

  1. 1. Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;

    • α) ναι συμμετέχει εξίσου με μένα στα πάντα
      666
    • β) συμμετέχει σε ορισμένα πράγματα ή κάποιες φορές
      638
    • γ) δεν συμμετέχει καθόλου γιατί θεωρεί ότι είναι γυναικεία υπόθεση
      63
    • δ) θέλει να συμμετέχει αλλά δεν τον αφήνω εγώ
      4


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο άντρας μου με εξέπληξε ευχάριστα. Ενω ήταν πάντα λίγο ανώριμος, λίγο ανεύθυνος, λίγο στον κόσμο/συννεφάκι του και όσο ήμουν έγκυος ανησυχούσα που όλο το βάρος του παιδιού θα έπεφτε σε εμένα.Το έλεγα κι όλας σε φίλους,γνωστούς και τον ίδιο.

Τελικά ,αν και στο σπίτι κάνει δουλειές μόνο αν του πω (χωρις γκρίνια όμως), με τον μικρό ασχολείται πααααρα πολύ.Τον αλλάζει, τον πλένει, τον ντύνει, παίζουν πολύ μαζί....μόνο να τον θηλάσει ακόμα δεν μπόρεσε!:lol:

Τελικά δεν πρέπει να κρίνουμε κάτι πριν το ζήσουμε!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το β. Ο άντρας μου δουλέυει 8 με 5 και πολλές φορές περισσότερο. Εγώ φέτος δε δουλεύω κι έχω αναλάβει τη μικρή. Θηλάζω αποκλειστικά κι έτσι δεν ασχολείται με το τάισμα. Τη νύχτα κοιμάται στο σαλόνι για να μην ξυπνάει, όταν ξυπνάει η μπέμπα για φαγητό.

 

Παρ' όλ' αυτά, της αλλάζει συχνά πάνα, την κάνει πολλές φορές μπάνιο αυτός και κυρίως την παρηγορέι τα βράδια που την πιάνουν οι κολικοί με πολύ υπομονή και χαμόγελο εκεί που εγώ έχω αγανακτήσει.

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Αχ εμάς ο δικός μας μπαμπάς βοηθάει μετά από πολύ πολύ πολύ κουβέντα και γκρίνια:roll:.Βέβαια ποτέ δεν σηκΏθηκε τη νύχτα για το μωρό παρά μόνο δύο βράδια και αυτό αναγκαστικά γιατί είχα ¨μείνει ¨ απότην μέση μου και δεν μπορούσα να σηκώσω βάρος ,βέβαια φρόντισε να μου το βγάλει από τη μύτη γιατί όπως μου είπε είχα μάθει το μωρό νανουρίζοντας το και δεν κοιμόταν εύκολα:mad:.Τι να πείς:roll:;

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαμπας μας συμμετεχει σε ολα...σε ολα ομως!Ακομα κι οταν θηλαζα τον μικρο(κατι που μας δυσκολεψε πραγματικα πολυ)ξυπναγε μαζι μου τη νυχτα μονο για να μου κανει παρεα και στις 7 το πρωι επρεπε να παει για δουλεια.Εξισου σημαντικα βοηθαει και στις δουλειες του σπιτιου αφου κι εγω δουλευω και δεν εχουμε βοηθεια απο κανεναν..Τον αγαπουσα πολυ αλλα η συμπαρασταση του ειδικα στην εγκυμοσυνη μου και με το παιδι με εκανε να τον λατρεψω!:D

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ......διαβασα καποιες απαντησεις στηναρχη του θεματος.....δε μπορω καν να απαντησω...πραγματικα....

θα πω μονο αυτο....εχω τριδυμα 3χρ.....ο αντρας μου δεν τα εχει αλλαξει πανα ποτε,δεν ξενυχτησε ποτε,δεν σηκωθηκε ποτε το βραδυ να ταισει,δεν τα εχει κανει μπανιο ποτε,μεχρι 2 χρ,δεν τα ειχε ταισει φαγητο ποτε,δεν βοηθοσε ιδιαιτερα στο σπιτι,με τις δουλειες,.....να συνεχισω?

 

Καλά nansy είσαι ηρωίδα ...αγχώθηκα και μονο που διάβασα το post σου. Sorry αλλά ντροπή του. :evil:

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά nansy είσαι ηρωίδα ...αγχώθηκα και μονο που διάβασα το post σου. Sorry αλλά ντροπή του. :evil:

 

δυστυχως οφειλω να συμφωνησω :(

 

 

ο δικος μου παντως, μετα απο αρκετη εκπαιδευση εμαθε να βοηθαει σε αρκετα πραγματα, κυριως οσον αφορα το σπιτι (πχ να συμμαζευει, να κανει ΣΩΣΤΑ ψωνια, να βοηθαει στο καθαρισμα,κλπ)

 

το παιδι το φοβαται ακομα (κ δε λεει ψεμματα, φαινεται ακομα κ στον τροπο που παιζει μαζι του), νομιζει οτι αν κανει κατι λαθος θα φερει την καταστροφη!

αντρες... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ ειχες βοηθεια απο καπου αλλου ή τα εκανες όλα μονη σου? Εγω εχω διδυμα κ καταλαβαινω ποσο τρελο ζορι ειναι με τριδυμα!!!!

 

Εμενα ο αντρας μου συμμετεχει σε ολα οσα αφορουν τα παιδια μας! Ενταξει θα κανει κ την χαζομαρουλα του αφου ειναι πιο αδεξιος αλλα μην τα θελω κ ολα δικα μου. Εγω τον φωναζω δευτερη μανα!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μας περιπτωση την πρωτη εβδομάδα ήταν καταπληκτικος. Πήρε άδεια για να μεινει μαζί μας, την τάιζε την άλλαζε όλα και σηκωνόταν μαζί μου το βράδυ για παρέα (κουφο εε?). Με το καιρό αραίωνε να σηκώνεται τα βράδια και τώρα στους δυο μήνες δε σηκώνεται καθόλου. Την ημέρα την απασχολεί κανένα διωρο μετά τη δουλεια και φυσικά άλλαγμα και τάισμα όποτε χρειάζεται. Επίσης τη νανουρίζει για να κοιμηθεί το βράδυ. Σήμερα ρίξαμε ένα καυγά τρικούβερτο και είπε πως θα σηκώνεται και το βράδυ εναλάξ (μια μέρα εγώ μια εκείνος). Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα. :)

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νανσυ ειχες βοηθεια απο καπου αλλου ή τα εκανες όλα μονη σου? Εγω εχω διδυμα κ καταλαβαινω ποσο τρελο ζορι ειναι με τριδυμα!!!!ειχα βοηθεια στο ταισμα κ στο μπανιο απο τη πεθερα μου...με βοηθησε πολυ,δε μπορω να πω...βεβαια οπως ξερουμε ολοι,τα περισσοτερα περνανε απο τη μανα..ετσι ειχα κ το σπιτι,κ το μαγειρεμα κ τα παιδια ειτε ημουν αρρωστη ειτε οχι...θυμαμαι μια φορα ψηνομουν στο πυρετο.κ παρολα αυτα σηκωνονουν για τα παιδια....το χειροτερο ηταν το ξενυχτι....ειχα βοηθεια το πρωτο καιρο,κανα 3μηνο απο τη πεθερα,εγω ταιζα τα δυο κ εκεινη το τριτο,κ σηκωνομασταν κ οι δυο οταν εκλαιγαν...μετα τους εκοψα το βραδυνο ταισμα,αλλα ξυπναγανε πολυ το βραδυ...κ σηκωνοντουσαν μετα τις 6 το πρωι....παιδια,καλθε μερα ελεγα θεε μου,γιατι ξημερωσε....το πιστευετε?.....ξεπερασα κατα πολυ κ τα ορια μου κ την υπομονη μου κ τις αντοχες μου...τα λατρευω τα παιδια μου,εχω κουραστει παρα πολυ κ για να τα κανω,κ για να τα φερω ως εδω,για αυτο σε ενα τσακωμο που ειχαμε με τον αντρα μου του ειπα οτι τα παιδια δε θα τα αφηνα ποτε σε εκεινον αν ηθελα να φυγω,θα τα επαιρνα μαζι,γιατι εγω τα μεγαλωσα,αυτος δε ξερει ουτε το γαλα τους να φτιαξει,θα τα μεγαλωνε κιολας....

Εμενα ο αντρας μου συμμετεχει σε ολα οσα αφορουν τα παιδια μας! Ενταξει θα κανει κ την χαζομαρουλα του αφου ειναι πιο αδεξιος αλλα μην τα θελω κ ολα δικα μου. Εγω τον φωναζω δευτερη μανα!χαχαχαχα

μπραβο,πολυ χαιρομαι....τελικα δεν ειναι ολοι ιδιοι...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυστυχως οφειλω να συμφωνησω :(

 

αστα να πανε...:confused:

ο δικος μου παντως, μετα απο αρκετη εκπαιδευση εμαθε να βοηθαει σε αρκετα πραγματα, κυριως οσον αφορα το σπιτι (πχ να συμμαζευει, να κανει ΣΩΣΤΑ ψωνια, να βοηθαει στο καθαρισμα,κλπ)τελικα ισως εγω αυτο εκανα λαθος...δεν τον εκπαιδευσα σωστα....

 

το παιδι το φοβαται ακομα (κ δε λεει ψεμματα, φαινεται ακομα κ στον τροπο που παιζει μαζι του), νομιζει οτι αν κανει κατι λαθος θα φερει την καταστροφη!

αντρες... :lol:

δε πειραζει,ας βοηθαει κ ας φοβαται...θα του περασει....(ξερεις τωρα,οποιος καει στο χυλο,φυσαει κ το γιαουρτι...)
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μας περιπτωση την πρωτη εβδομάδα ήταν καταπληκτικος. Πήρε άδεια για να μεινει μαζί μας, την τάιζε την άλλαζε όλα και σηκωνόταν μαζί μου το βράδυ για παρέα (κουφο εε?). Με το καιρό αραίωνε να σηκώνεται τα βράδια και τώρα στους δυο μήνες δε σηκώνεται καθόλου. Την ημέρα την απασχολεί κανένα διωρο μετά τη δουλεια και φυσικά άλλαγμα και τάισμα όποτε χρειάζεται. Επίσης τη νανουρίζει για να κοιμηθεί το βράδυ. Σήμερα ρίξαμε ένα καυγά τρικούβερτο και είπε πως θα σηκώνεται και το βράδυ εναλάξ (μια μέρα εγώ μια εκείνος). Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα. :)

 

 

 

μη χαλαρωνεις...οπως τους μαθεις....πιεζε τον.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Νανσυ καλα ειναι δυνατον να κλαιγανε τρια μωρα το βραδυ κ ο δικος σου να κοιμοταν? Σε καταλαβαινω γιατι κ εγω περασα πολλα να κανω τις μικρες κ να τις μεγαλωσω (γιατι οσοι βοηθεια κ να εχεις οταν εχεις μικρα μωρα εισαι συνεχεια στο ποδι, δηλ. θα με βοηθουσε βεβαια καποια γιαγια στο ταισμα αν ο αντρας μου δουλευε αλλα επρεπε να παω τα παμπερς κ το μπιμπερο στο χερι τους. Ολα περνανε απο την μανα! Αλλα οταν η μικρη μου ειχε ατελειωτους κολικους κλπ αν εβλεπα τον αντρα μου (τον καψερο) να τον παιρνει ο υπνος μπορουσα να τον σκοτωσω.

Σε καταλαβαινω που νιωθεις οτι τα παιδια ειναι δικα σου, ετσι ενιωθα στην εγκυμοσυνη γιατι ειχα φτυσει αιμα για να μεινω αλλα κ για να φτασει η μερα που θα τις γεννησω. Ομως το ξεπερασα, αν μπορω να το πω ετσι, οταν κ ο αντρας μου ανελαβε ευθυνες. Πιστεψε με ο αντρουλης μου ειναι τεμπελακος αλλα "του εδειξα" τις αναγκες μας, του εμπιστευτηκα να κανει πραγματα (αν κ εκανε πατατες, ειναι κ λιγο σκληρογνωμος).

Τωρα ειμαι εγκυος στην 3η μπουμπου,την οποια συλλαβαμε χωρις να καταλαβουμε κ πολλα. Ελπιζω να συνεχισει να με βοηθαει!

 

Σου στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Νανσυ καλα ειναι δυνατον να κλαιγανε τρια μωρα το βραδυ κ ο δικος σου να κοιμοταν?μπορει να μην κοιμοταν,απλα δε σηκωνοταν για να τα ντανταψει η να ταισει Σε καταλαβαινω γιατι κ εγω περασα πολλα να κανω τις μικρες κ να τις μεγαλωσω (γιατι οσοι βοηθεια κ να εχεις οταν εχεις μικρα μωρα εισαι συνεχεια στο ποδι, δηλ. θα με βοηθουσε βεβαια καποια γιαγια στο ταισμα αν ο αντρας μου δουλευε αλλα επρεπε να παω τα παμπερς κ το μπιμπερο στο χερι τους. Ολα περνανε απο την μανα! Αλλα οταν η μικρη μου ειχε ατελειωτους κολικους κλπ αν εβλεπα τον αντρα μου (τον καψερο) να τον παιρνει ο υπνος μπορουσα να τον σκοτωσω.

Σε καταλαβαινω που νιωθεις οτι τα παιδια ειναι δικα σου, ετσι ενιωθα στην εγκυμοσυνη γιατι ειχα φτυσει αιμα για να μεινω αλλα κ για να φτασει η μερα που θα τις γεννησω. Ομως το ξεπερασα, αν μπορω να το πω ετσι, οταν κ ο αντρας μου ανελαβε ευθυνες.λογικο Πιστεψε με ο αντρουλης μου ειναι τεμπελακος αλλα "του εδειξα" τις αναγκες μας, του εμπιστευτηκα να κανει πραγματα (αν κ εκανε πατατες, ειναι κ λιγο σκληρογνωμος).ισως επρεπε να του δειξω κ γω,γιατι η αληθεια ειναι οτι με τρια παιδια,θελει κ πολυ μυαλο να τις καταλαβεις

Τωρα ειμαι εγκυος στην 3η μπουμπου,την οποια συλλαβαμε χωρις να καταλαβουμε κ πολλα. Ελπιζω να συνεχισει να με βοηθαει!στο ευχομαι κ γω...

 

Σου στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους!!!![/quote]κ γωωωωω:P

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ τυχερή! Ο άντρας μου με βοηθάει και με το παιδί και με τις δουλειές του σπιτιού. Αλλά εγώ γκρινιάζω πολλές φορές μαζί του, γιατί αγχώνομαι με το παραμικρό. Λάθος μου!!

Μία από τα ίδια. Είναι υποχρέωση του άντρα να συμμετέχει εξίσου όταν ειδικά η γυναίκα εργάζεται.όταν δεν εργάζεται ας συμμετέχει μόνο στην ανατροφή των παιδιών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελα να πιαστουμε χερι χερι.Ακριβως ετσι οπως τα λες.η χαρα μου κρατησε απο την ωρα που γεννησα μεχρι και 15 μερες μετα.....Απο τοτε φιλικη συμμετοχη του πατερουλη.:rolleyes:

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

..με το που γυρνάει απο την δουλειά μου λέει πόσο κουρασμένος είναι, και τι κουραστική ημέρα είχε (καταλάβατε :evil:)

....εγώ είμαι πάρα πολύ ξεκούραστη παρόλο που το βράδυ ξύπνησα 5 φορές, τον τάισα, τον άλλαξα τον νανούρισα...........:twisted:και μέσα στην ημέρα πάλι πέρασα τόσο ξεκούραστα αφου παράλληλα με το ταίσμα, άλλαγμα, νανούρισμα έπρεπε να μαγειρέψω, να βάλω πλυντήρια και να ασχοληθώ και με την εργασία μου (είμαι ελέυθερος επαγγελματίας και δουλεύω απο το σπίτι)..............και να σκεφτείτε ότι ο άνδρας μου ήθελε παιδί εδώ και τώρα....5 μήνες μετά είμαι εξουθενωμένη, άυπνη, έχω αφήσει τον εαυτό μου στο έλεος του θεού..............και απογοητευμένη :( . Η μόνη χαρά είναι ο μπεμπάκος μου...........

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα το φροντιζει , αλλα επειδη εγω μετα το εξαμηνο του ΟΑΕΔ επρεπε να γυρισω στη δουλεια , πηρε το εννιαμηνο(δημοτ. υπαλληλος) και μεγαλωνει αυτος το μωρακι μας....δεν το παραταει στις γιαγιαδες και ειναι πολυ περηφανος που φροντιζει το αγορακι του!εγω φυσικα καμαρωνω γιατι κανει πολυ καλη δουλεια και ετσι ειμαι ησυχη(οσο μπορω)!!!!!!!

 

Μπράβο του !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

..με το που γυρνάει απο την δουλειά μου λέει πόσο κουρασμένος είναι, και τι κουραστική ημέρα είχε (καταλάβατε :evil:)

....εγώ είμαι πάρα πολύ ξεκούραστη παρόλο που το βράδυ ξύπνησα 5 φορές, τον τάισα, τον άλλαξα τον νανούρισα...........:twisted:και μέσα στην ημέρα πάλι πέρασα τόσο ξεκούραστα αφου παράλληλα με το ταίσμα, άλλαγμα, νανούρισμα έπρεπε να μαγειρέψω, να βάλω πλυντήρια και να ασχοληθώ και με την εργασία μου (είμαι ελέυθερος επαγγελματίας και δουλεύω απο το σπίτι)..............και να σκεφτείτε ότι ο άνδρας μου ήθελε παιδί εδώ και τώρα....5 μήνες μετά είμαι εξουθενωμένη, άυπνη, έχω αφήσει τον εαυτό μου στο έλεος του θεού..............και απογοητευμένη :( . Η μόνη χαρά είναι ο μπεμπάκος μου...........

 

Ειναι σαν να περιγραφεις ακριβως εμενα:?

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μια πονεμένη ιστορία αν και σε σχέση με κάποιες άλλες κοπέλες που διάβασα είμαι τυχερη. Στον πρώτο μου γιο,2,5 χρονών, ο άντρας μου συμμετείχε τις πρώτες 2 βδομάδες πάρα πολύ, αλλά πάρα πολύ και είχα και την πεθερά μου μαζί (είχα ένα πρόβλημα μετά τη γέννα κια ήθελα βοήθεια μέχρι και στο να κάτσω και να σηκωθώ από την καρέκλα κτλ). Μετά ξεκινήσαμε τα πάω να κοιμηθώ στον καναπέ, είμαι κουρασμένος, εσύ που είσαι πιο ξεκούραστη και και και αλλά όταν ήταν ο ίδιος οκ όλο και τον κακομάθαινε όλο και του έκανε τα χατίρια και μετά έφταιγα εγώ που είναι κακομαθημένος και που του έλειπε ο μπαμπάς τους κτλ. Βοηθούσε όμως, δεν μπορώ να έχω παράπονο. Τώρα εδώ και 20 μέρες που γέννησα τον δεύτερο γιο μου, είμαι καλύτερα σωματικά (τουλάχιστον μπορώ και αυτοεξυπηρετούμαι) και έχει αναλάβει τον πρώτο γιο μας που αντιδρούσε λίγο. Βέβαια, πάλι όλα αυτά τις 2 πρώτες βδομάδες ήταν καλύτερα γιατί μετά ξεκίνησε τη δουλειά κτλ μια από τα ίδια. Δεν έχω παράπονο ότι δεν βοηθάει καθόλου αλλά εκνευρίζομαι όταν ζητάω μια βοήθεια και τον ακούω να ροχαρίζει ενώ ξερω ότι δεν κοιμάται απλά δεν θέλει να σηκωθεί. Εκνευρίζομαι όμως περισσότερο όταν μου λέει το κλασικό δεν κοιμήθηκα καλά και κουράζομαι και δουλεύω και ασχολούμαι μόνο εγώ με τον πρώτο μας γιο όταν έχω να κοιμηθώ συνεχόμενα από τον Οκτώβριο του 2009, όλα τα πρωινά έχω και τα δυο παιδιά εγώ, δεν έχω συνέλθει καν αλλά προσπαθώ και δεν ζητάω περισσότερη βοήθεια και στην τελική μέχρι πριν από 2 μήνες δούλευα με την κοιλιά στο στόμα, έφευγα 7 και γύρναγα 5, μετά δεν κοιμόμουν ποτέ και είχα και τον μικρό να φροντίσω και το σπίτι και και και.....Πάντως νάνσυ σε θαυμάζω γιατί είσαι σε δυσκολότερη θέση. Εγώ πάντως τα έχω παίξει ήδη...

Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό τους κλωνοποιούν?????????? και η πλάκα .... θέλει και 2ο .....:roll:

 

Τι να σου πω.....εμεις απο το κακο στο χειροτερο παμε.Μας βλεπω σε λιγο καιρο στο δικαστηριο:roll:Ενω δεν ειναι ανθρωπος τεμπελης η κανα τετοιο αλλα δεν!Με βοηθαει λιγο αλλα τις περισσοτερες φορες με το ζορι με γκρινια και μουτρα

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!κι εγω απ τις τυχερες θα ελεγα,ο αντρας μου απ την αρχη μεχρι και τωρα που το μωρο μας ειναι 4 μηνων βοηθα παρα πολυ.αν και εχω παρει το 6μηνο του οαεδ και ο ιδιος εργαζεται δεν λεει ποτε οχι ειτε σε ταισμα ειτε σε οτιδηποτε χρειαστει.τα ξενυχτια σχεδον τα περασαμε ολα μαζι.την αλλαγη της πανας δε την εχει αναλαβει εξ ολοκληρου...:D:D:D

πιστευω πως αν δεν ειχα την βοηθεια του δεν θα τα καταφερνα μιας που ειναι το πρωτο μας και κανεις μας δεν ειχε ιδεα..ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχει βοηθεια δεν το συζητω και νομιζω φερνει και το ζευγαρι πιο κοντα.μακαρι να συνεχισει ετσι!!!κουραγιο σε ολες οσες εχουν αναλαβει ολα τα βαρη πανω τους!!!

miwt37f1iullcsq1.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.....εμεις απο το κακο στο χειροτερο παμε.Μας βλεπω σε λιγο καιρο στο δικαστηριο:roll:Ενω δεν ειναι ανθρωπος τεμπελης η κανα τετοιο αλλα δεν!Με βοηθαει λιγο αλλα τις περισσοτερες φορες με το ζορι με γκρινια και μουτρα

 

Εμένα πάντα ήταν νοικοκύρης, τα ρούχα του, τα πραγματά του. Τον τελευταίο χρόνο έχει παθέι αλτσχάιμερ να πω !!! Δηλαδή έρχεται και δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ και εάν του πω και κάτι τσακωνόμαστε. Και δεν θέλει και βοήθεια και από γιαγιάδες. Εδώ μου έφερνε η μάνα μου σούπες που θήλαζα και μου έλεγε τώρα θα μας ταίζει η μάνα σου?????:?

Και εγώ το έχω σκεφτεί το δικαστήριο αλλά επειδή είμαι παιδί χωισμένων γονιων δεν θέλω να περάσει το παιδί μου αυτά που πέρασα εγω.:(..................................απλά σκέφτηκα θα κόψω μαγείρεμα, το δικό του το σίδερο, το καθάρισμα του σπιτιού..... εεεε κάποια στιγμή απο την μπίχλα μπορεί να πάρει μπροστά:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ασχολείται με το μωρό όταν δεν έχει δουλειά, σπάνια ξυπνάει το βράδυ για το μωρό, σχεδόν ποτέ. Δουλειές στο σπίτι δεν κάνει καμία, κάνει τα ψώνια και πληρώνει λογαριασμούς.Ευτυχώς που η μαμά του αναπληρώνει το κενό, αφού με βοηθάει πάρα πάρα πολύ! ο Θεός να την έχει γερή!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...