Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλημέρα Afro. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ραντευοϋ έχω 31 του μήνα. Αργεί ακόμα. Αυτο ππυ με ανησυχει ειναι οτι ενω ηταν λιγο το αιμα απο την ωρα που ηρθα την Πεμπτη απο τον γιατρο εχω σε καθε σκουπισμα. Αραγε εχει μεγαλωσει η αποκολληση ή η προγεστερωνη βοηθα να φυγει το αιμα πιο γρηγορα; αγχωθηκα παρα πολυ

 

Να μιλήσεις με το γιατρό σου οπωσδήποτε γιατι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική.Εγω την πρώτη φορά είχα για λίγες μέρες καφέ και τελικά παλινδρόμησε και την δεύτερη φορά είχα δυο μέρες καφέ στην 8η εβδομάδα και πήγαν ολα καλα.Προγεςτερονη έπαιρνα και τις δυο φορές.Εδω μέσα θα διαβάσεις χίλιες διαφορετικές εμπειρίες αλλα στο ξαναλέω οτι αυτά τα θέματα μονο ο γιατρός θα στα λύσει.Παρτον τηλέφωνο και εξήγησε του ακριβώς οτι μας είπες και αν αγχώνεσαι πολύ, ζητά του να πας για υπέρηχο για να σε καθησυχάσει.ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να εχεις μια τελιομηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστω πολυ. Θα μεινω μεχρι την Δευτερα αν συνεχιστουν θα τον παρω. Εχω προσεξει οτι μονο οταν βαλω τα υποθετα κολπικα εχω λιγο κοκκινο. Τις υπολοιπες φορες μονο καφε

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα marina-mou!πως είσαι σήμερα;έχεις καφέ ή αίμα;πονάκια;Η προγεστερόνη, η οποία παράγεται από τον οργανισμό κατά το δεύτερο μισό του κύκλου,βοηθάει στην ανάπτυξη κατάλληλων συνθηκών για το κύημα.(το αντέγραψα απο ιατρικό site)

Καταλαβαίνω την αγωνία σου!αν θες πάρε τον γιατρό σου να σε δεί νωρίτερα ή να του περιγράψεις τι συμβαίνει μηπώς σε καθησυχάσει γιατί πρέπει να είσαι ήρεμη!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Afro μου. Πονακια ευτυχως ποτε δεν ειχα. Σημερα χαρηκα γιατι δεν ειχα σχεδον καθολου καφε αλλα πριν λιγο ειχα λιγες ινες κοκκινο αιμα. Μεχρι στιγμης εβαλα 5 υποθετα πρωγεστερωνης. Τα 2 τα εβαλα κολπικα και ηταν οι μονες 2 φορες που ειχα κοκκινο. Δεν ξερω γιατι. Θα παρω την Δευτερα τον γιατρο μου εαν συνεχιστει. Η αληθεια εχω περασει διαφορα με τις εγκυμοσυνες μου γι' αυτο ειμαι αρκετα αγχωμενη..

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να σου δώσει να χάπια να τα παίρνεις απο το στόμα αν βλέπεις οτι με τα υποθέτα εχεις περισσότερο αίμα.Παντως μην σκέφτεσαι να μην τον ενοχλήσεις και δεν τον παιιρνεις γιαυτο το λόγο.Γιαυτο ειναι οι γιατροί και ειδικά τον γυναικολόγο σε περίοδο εγκυμοσύνης πρεπει να τον ενημερώνεις για οποιαδήποτε αλλαγή άμεσα.Επισης επειδή χρειάζεσαι ηρεμία στην εγκυμοσύνη, αν τον πάρεις θα σε καθυσηχασει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθεια ντρεπομαι λιγο. Εαν συνεχιστει θα τον παρω. Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ που με βοηθατε. Δεν μπορω να μιλησω με κανενα αλλο γιατι ειναι αρκετα νωρις να το ανακοινωσω.

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Marina-mou, σωστό είναι αυτό που λες!δεν χρειάζεται να το ανακοινώσεις ακόμα!δεν πρέπει να ντρέπεσαι καθόλου να μιλάς με τον γιατρό σου!μόνο αυτός μπορεί να σε βοηθήσει ή να σε καθησυχάσει...αυτό που λες για τα υπόθετα,δεν το ξέρω γιατί εγώ έπαιρνα την προγεστερόνη απο το στόμα!καλό θα ήταν να τον ρωτήσεις!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!marina-mou,υπομονή...δεν νομίζω οτι υπάρχουν συγκεκριμένες μέρες!νομίζω έχει να κάνει με το σημείο,το μέγεθος της...εγώ ένα μήνα περίπου είχα καφέ που και που και έμεινα 2 μήνες στο κρεβάτι.πήρες τον γιατρό σου τελικά;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον πήρα σήμερα και το έχει κλειστό. Θα με πάρει πίσω κάποια στιγμή. Πρέπει να είναι στο χειρουργείο. Έχουν αραιώσει ειδικά σήμερα είναι μπεζ - καφέ αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν..

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημεραααα τι κανετε? Γουλιτσα μου λυπαμαι πολυ .εμεις εδω με τον μπεμπη μεγαλωνη κ παει στης 27 κλεινη τον 4 ..κοριτσια τι βοηθεια σας εχω καθυστέρηση 3 μερες με αρνητική χοριακη που εκανα εχτες.τελευτεα περιοδο 24 -2 οπως περσι ακριβως ..ειχαμε μονο μια επαφη οπου κ εγινε κ το ατύχημα ηταν τη καθαρα δευτερα τι να κανω δεν ξερω λετε να ναι καθυστερημενη σύλληψη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;Χρόνια πολλά!!!

Πασχαλίτσα μου λες???τι να σου πώ;με 3 μέρες καθυστέρηση θα έδειχνε πιστεύω η χοριακή!άσε να περάσει το ΣΚ και αν δεν έρθει η περίοδος,ξανακάνε την Δευτέρα μια και πιστευώ θα δείξει αυτή την φορά!σου εύχομαι το καλύτερο!!!τι κάνει ο μπέμπης σου;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;Χρόνια πολλά!!!

Πασχαλίτσα μου λες???τι να σου πώ;με 3 μέρες καθυστέρηση θα έδειχνε πιστεύω η χοριακή!άσε να περάσει το ΣΚ και αν δεν έρθει η περίοδος,ξανακάνε την Δευτέρα μια και πιστευώ θα δείξει αυτή την φορά!σου εύχομαι το καλύτερο!!!τι κάνει ο μπέμπης σου;

Καλημερα afro μου καλα ειναι ολο σαλια εχει κ τα χερακια στο στομα κ λιγο γκρινια λες κανα δοντακι? Εε γαλα πινει 4 γευματα απο 270 τι φορα αφρατουλης ειναι χαχαχα βαρος τωρα πιστευω εχει φτασει τα 9 κιλα γιατι αλλαξα νουμερο pampers πειρα το 4 εσεις η μπεμπουλα? Οσο για το αλλο δεν μου εχει ερθει ακομα κ εγω ετσι λεω μεχρι την Δευτερα κ κανω επανάληψη τι χοριακη .τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Πασχαλίτσα μου!9 κιλά;μπράβο!!να τον χαίρεσαι :D τα αφρατούλικα είναι τα καλύτερα!!για δοντάκια νωρίς μου φαίνεται αλλά πες στον παιδίατρο σας να τα δεί!εμάς τελευταία φορά μας είπε ότι έχουν φουσκώσει τα κάτω ούλα αλλά έχει καιρό μέχρι να βγούν!

Η δικιά μας μεγαλώνει και μας ξετρελαίνει...κλείνει των 6ο σε 10 μέρες,ήταν 7700 στο τελευταίο ραντεβού!τρώει 4 γεύματα ανα 4 ώρες,τα 3 γάλα και το ένα φρουτόκρεμα...και κοιμάται 12 ώρες σερί!όλα καλά φτου φτου!!!

Περιμένουμε νέα σου απο την χοριακή ή αν έρθει περίοδος!πόσο ήταν η χοριακή που έκανες;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Πασχαλίτσα μου!9 κιλά;μπράβο!!να τον χαίρεσαι :D τα αφρατούλικα είναι τα καλύτερα!!για δοντάκια νωρίς μου φαίνεται αλλά πες στον παιδίατρο σας να τα δεί!εμάς τελευταία φορά μας είπε ότι έχουν φουσκώσει τα κάτω ούλα αλλά έχει καιρό μέχρι να βγούν!

Η δικιά μας μεγαλώνει και μας ξετρελαίνει...κλείνει των 6ο σε 10 μέρες,ήταν 7700 στο τελευταίο ραντεβού!τρώει 4 γεύματα ανα 4 ώρες,τα 3 γάλα και το ένα φρουτόκρεμα...και κοιμάται 12 ώρες σερί!όλα καλά φτου φτου!!!

Περιμένουμε νέα σου απο την χοριακή ή αν έρθει περίοδος!πόσο ήταν η χοριακή που έκανες;

Ήταν πολυ χαμηλη 0,10 τιποτα δηλαδη δεν ξερω τι γινεται ...ααααα τι ωραια τρωτε κ κρεμουλα ποτε Ξεκίνησε? Μια χαρα τελεια κ εμενα κοιμαται αρκετα το ιδιο .την παρασκευη εχουμε εμβολιο κ θα της πω να δει τα ουλα του ..καλα εε περιτο να σου πω οτι δεν θελει κανεναν εκτος απο εμενα κ τον μπαμπα του ..τον αφηνουμε στην πεθερα για σουπερ μαρκετ κ γυρναμε αρων αρων πισω ουρλιαζει απ το κλαμα..αυτο βεβαια δεν ειναι κ καλο αλλα μου εχει κανει εντύπωση τοσο μικρο καταλαβενει οτι φευγουμε? Εννοειται πως θα σου πω μεχρι στιγμοις δεν εχω αδιαθετηση

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαμηλή όντως!τι να πώ;θα δούμε!είναι πάντα σταθερός ο κύκλος σου;

Ξεκίνησε στον 5ο μια βδομάδα ριζάλευρο και μετά φρουτόκρεμες!πρώτα αχλάδι,μετά μήλο και τώρα και ακτινίδιο για να βοηθήσει να ενεργείται γιατί δεν...

Εννοείται πως καταλαβαίνουν τα μωρουλίνια!!αυτό είναι κακό όπως το λες αλλα θα το συνηθίσουν πιστεύω!η δικιά μου μόνο με την μαμά μου δεν κλαίει που την βλέπει συχνά..αλλά με όλους τους άλλους κλαίει μέχρι να τους συνηθίσει!τώρα είμαστε διήμερο Χανιά στα πεθερικά μου και με το που τους είδε σπάραξε αλλά τα βράδια τους την αφήσαμε,βγήκαμε και όλα καλά!πρέπει να μάθουν και έτσι!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαμηλή όντως!τι να πώ;θα δούμε!είναι πάντα σταθερός ο κύκλος σου;

Ξεκίνησε στον 5ο μια βδομάδα ριζάλευρο και μετά φρουτόκρεμες!πρώτα αχλάδι,μετά μήλο και τώρα και ακτινίδιο για να βοηθήσει να ενεργείται γιατί δεν...

Εννοείται πως καταλαβαίνουν τα μωρουλίνια!!αυτό είναι κακό όπως το λες αλλα θα το συνηθίσουν πιστεύω!η δικιά μου μόνο με την μαμά μου δεν κλαίει που την βλέπει συχνά..αλλά με όλους τους άλλους κλαίει μέχρι να τους συνηθίσει!τώρα είμαστε διήμερο Χανιά στα πεθερικά μου και με το που τους είδε σπάραξε αλλά τα βράδια τους την αφήσαμε,βγήκαμε και όλα καλά!πρέπει να μάθουν και έτσι!

Καλημερα afro μου !! Αδιαθετησα σημερα αχ ξεφουσκωσα ...ριζαλευρω αυτο στο σουπερ μαρκετ? Κ μετα την κλασικη πορτοκαλι μπανανα αχλαδι? Κ την τρωει εεε ? Μια χαρα ..οποτε κ εμεις απ τον αλλο μηνα ε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα ειμαι καινουργια εδω.εχω χασει 2 σπορακια ...:( το δευτερο 15 ιανουαριου οπου εγινε και η αποξεση... τελος καλα ολα καλα....τωρα ειμαι παλι εγκυος 5 εβδομαδων δεν εχω παει ακομα στον γιατρο μου να δουμε σακο...την τεταρτη ηταν το ραντεβου...και σημερα το μεσημερι να σου το αιματακι με πονακια με επιασε πανικος πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου ειπε προγεστερονη που ηδη επερνα και στο ζεστο κρεβατακι για 3 μερες τουλαχιστον μεχρι να σταματησει το αιμα και χοριακη επαναληψη αυριο και την τεταρτη.ρε κοριτσια λετε να φυγει και αυτο εχω ανχωθει παρα πολυ.:-(:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα ειμαι καινουργια εδω.εχω χασει 2 σπορακια ...:( το δευτερο 15 ιανουαριου οπου εγινε και η αποξεση... τελος καλα ολα καλα....τωρα ειμαι παλι εγκυος 5 εβδομαδων δεν εχω παει ακομα στον γιατρο μου να δουμε σακο...την τεταρτη ηταν το ραντεβου...και σημερα το μεσημερι να σου το αιματακι με πονακια με επιασε πανικος πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου ειπε προγεστερονη που ηδη επερνα και στο ζεστο κρεβατακι για 3 μερες τουλαχιστον μεχρι να σταματησει το αιμα και χοριακη επαναληψη αυριο και την τεταρτη.ρε κοριτσια λετε να φυγει και αυτο εχω ανχωθει παρα πολυ.:-(:cry: απο τι να ειναι δεν εκανα τιποτα ουτε κουραση ουτε δουλειες τιποταααα....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα ειμαι καινουργια εδω.εχω χασει 2 σπορακια ...:( το δευτερο 15 ιανουαριου οπου εγινε και η αποξεση... τελος καλα ολα καλα....τωρα ειμαι παλι εγκυος 5 εβδομαδων δεν εχω παει ακομα στον γιατρο μου να δουμε σακο...την τεταρτη ηταν το ραντεβου...και σημερα το μεσημερι να σου το αιματακι με πονακια με επιασε πανικος πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου ειπε προγεστερονη που ηδη επερνα και στο ζεστο κρεβατακι για 3 μερες τουλαχιστον μεχρι να σταματησει το αιμα και χοριακη επαναληψη αυριο και την τεταρτη.ρε κοριτσια λετε να φυγει και αυτο εχω ανχωθει παρα πολυ.:-(:cry: απο τι να ειναι δεν εκανα τιποτα ουτε κουραση ουτε δουλειες τιποταααα....

 

Ποσο λυπαμαι και ποσο σε καταλαβαινω γλυκια μου! Σου ευχομαι εγκαρδια να κολλησει και να δεσει το εμβρυακι σου, να μεγαλωσει γρηγορα και να γινει ενα ομορφο μωρακι! Ξεκουρασου οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα! Κανε μονο θετικες σκεψεις εχε μοναχα σισιοδοξια διωξε καθε αρνητικη εμπειρια απο τη μνημη σου μην αγχωνεσαι και μη φοβασαι..οσο μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα ειμαι καινουργια εδω.εχω χασει 2 σπορακια ...:( το δευτερο 15 ιανουαριου οπου εγινε και η αποξεση... τελος καλα ολα καλα....τωρα ειμαι παλι εγκυος 5 εβδομαδων δεν εχω παει ακομα στον γιατρο μου να δουμε σακο...την τεταρτη ηταν το ραντεβου...και σημερα το μεσημερι να σου το αιματακι με πονακια με επιασε πανικος πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου ειπε προγεστερονη που ηδη επερνα και στο ζεστο κρεβατακι για 3 μερες τουλαχιστον μεχρι να σταματησει το αιμα και χοριακη επαναληψη αυριο και την τεταρτη.ρε κοριτσια λετε να φυγει και αυτο εχω ανχωθει παρα πολυ.:-(:cry: απο τι να ειναι δεν εκανα τιποτα ουτε κουραση ουτε δουλειες τιποταααα....
vasilikaki καλημερα ευχομαι να εισαι καλυτερα κ το σπορακι να γινει ενα υγιες μωρακι ..οπως σου ειπε κ η αλλη κοπελα μονο θετικες σκεψεις ..το οτι εγινε μια φορα δεν συμενη οτι θα επαναλαμβάνεται δες εμας ..πλεον εχουμε τα μωρακια μας ..ολες περασαμε απο κατι παρομοιο .....θετικη σκεψη κ ενημερωσε μας
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.ευχαριστω για την απαντηση pasxalitsaprasini και despoina 88 .ειμαι πολυ ανχωμενη εκανα χοριακη σημερα να δουμε πως ανεβαινει.συνεχιζεται το αιματακι και τα πονακια.δεν νομιζω να παει καλα.:cry: θα σας πω για την χοριακη.και παλι ευχαριστω για την συμπαρασταση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.ευχαριστω για την απαντηση pasxalitsaprasini και despoina 88 .ειμαι πολυ ανχωμενη εκανα χοριακη σημερα να δουμε πως ανεβαινει.συνεχιζεται το αιματακι και τα πονακια.δεν νομιζω να παει καλα.:cry: θα σας πω για την χοριακη.και παλι ευχαριστω για την συμπαρασταση...

Μην αγχονεσε πολες κοπελες ειχαν ακομα κ αιμορραγία κ το μωρο δεν ειχε πάθει τιποτα ηρεμησε .ξερω ειναι δυσκολο ;λλα με το να αγχονεσε δεν βγαζεις κατι περιμενουμε τι χοριακη σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε;

Vasilikaki,όπως σου είπαν και τα κορίτσια,υπομονή και ψυχραιμία!πολλές περάσαμε απο τέτοιες καταστάσεις και όλα πήγαν καλά...περιμένουμε νέα σου και εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ πολύ καλά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...