Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου!τι κάνετε;Καλή χρονιά!!!Χρόνια πολλάααα...και του χρόνου που θα ειναι και μεγαλύτερα τα μωράκια μας,θα περάσουμε ακόμα πιο τέλεια!Πασχαλίτσα μου,εμείς πήγαμε μετά την Κυριακάτικη Λειτουργία και δεν δώσαμε τίποτα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια πηγαμε εχτες κ δεν δωσαμε τιποτα..βρε κοριτσια δεν μου το περασε το μωρο μεσα στο ιερο απλα στην είσοδο του ιερου ..ενω ξερω οτι τα αγορακια τα βαζουν μεσα μιςς λεμον ? Ξερεις κατι γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις πασχαλιτσα! Εμενα και τους δυο μου τους εβαλε στο ιερο, τους εκανε μια γυρα στην αγια τραπεζα και μετα τους εβγαλε. Καθε παπας φαινεται εχει τον τροπο του! Καλες βολτες απο δω και περα!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις πασχαλιτσα! Εμενα και τους δυο μου τους εβαλε στο ιερο, τους εκανε μια γυρα στην αγια τραπεζα και μετα τους εβγαλε. Καθε παπας φαινεται εχει τον τροπο του! Καλες βολτες απο δω και περα!!!

Ευχαριστουμε μιςς λεμον..βρε κοριτσια εσεις τα βγαζεται εξω βολτα εγω φοβαμαι μην αρωστηση ...λοιππ ον ακουστε τι μου κανει της τελευταιες μερες πινει καθε 3 ωρω 180 κ το βραδυ ας πουμε τον ταιζω στης 11 ειναι σα να το καταλαβαινει θελει να τρωη ποιο πολυ εχτες τον ταισα 00:30 κ εφαγε 270 τρελαθηκα ελεγα τωρα θα ξερασητωρα ...τιποτα τρωη κ κοιμηθηκαι απ της 1:30 ως 06:30 το πρωι ...αυτο το κανει μονο το βραδυ σα να καταλαβενη ενα πραμα οτι ειναι νυχτα κ πρεπει να κοιμηθη περισοτερες ωρες αλλα βρε κοριτσια πολυ φαει φτου να μη το ματιασω αλλα .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;τι κάνουν τα μπεμπάκια σας;πως είναι η ζωή στο σπίτι;Πασχαλίτσα μου,όντως τρώει πάρα πολύ ζωή να'χει!αφου το τρώει όμως τι να κάνεις;ρώτησες την παιδίατρο;μήπως του πέφτει ελαφρύ το γάλα;και η δικιά μου τρώει 180 την ημέρα και το βράδυ μπορεί να φάει και 240 κατα τις 10:30 και κοιμάται μέχρι τις 8:30!εγώ την βγάζω έξω τις καλές μέρες αλλά μόνο πρωί ή μεσημέρι...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;τι κάνουν τα μπεμπάκια σας;πως είναι η ζωή στο σπίτι;Πασχαλίτσα μου,όντως τρώει πάρα πολύ ζωή να'χει!αφου το τρώει όμως τι να κάνεις;ρώτησες την παιδίατρο;μήπως του πέφτει ελαφρύ το γάλα;και η δικιά μου τρώει 180 την ημέρα και το βράδυ μπορεί να φάει και 240 κατα τις 10:30 και κοιμάται μέχρι τις 8:30!εγώ την βγάζω έξω τις καλές μέρες αλλά μόνο πρωί ή μεσημέρι...

 

Afro η παιδιατρος μου λεει να του δινω οσο θελει εχτες τον πηγαμε ζυγίζει 6400 πολλα μου φενονται κ ακομα ημαστε 1,5 μηνων μου το ειπε κ εκοινη οτι ειναι στρουμπουλος αλλα τι να κανω ? Afro εσενα απο ποσο μηνων κοιμαται σερι τη νυχτα χωρης να ξυπναη? Κ ποσα κιλα ειναι η μπεμπα σου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!τι κάνετε;Πασχαλίτσα μου,η μπέμπα μας ήταν 6200 3ων μήνων που πήγαμε παιδίατρο!είναι λίγο στρουμπουλός ο μπέμπης αλλά αφού σου λέει ό,τι δεν υπάρχει πρόβλημα!νομίζω ό,τι δεν μπορείς να κάνεις δίαιτα σε μωράκι ούτως ή άλλως!πόλυ θα ήθελα να δούμε και τον δικό σου μπέμπη!Λίγο πρίν σαραντήσει κοιμόταν το βράδυ απλα ξυπνουσε πιο νωρις και τωρα ξυπναει 8:30 συνήθως!εμένα με βοήθησε η πιπίλα για να μάθει να κοιμάται...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Αν και το ποστ εχει ξεφύγει απο τον αρχικό του τίτλο, χαιρομαι που πηγατε καλά και τωρα εισαστε μανουλες. Αμην και για τις υπόλοιπες μας.

Εγω θα ήθελα να σας περιγραψω τη δικη μου λαχταρα που είχε αισιο τέλος.

Μετά απο μια πτώση μου στη μπανιερα οντας 4 εβδομαδων έγκυος επαθα αποκολληση με αποτέλεσμα πάρα πολυ αίμα και βλενες αίματος. Πηγα στον γιατρο μου ειδε στον υπερηχο οπου ηταν κ ο πρώτος μου, πως υπάρχει αμνιακος σακος και μετά την ενεση προγεστερονης μου προτεινε να μεινω στο κρεβατι γα 3 μερες να συνχεισω την αγωγη (εδω να σημειωσω πως προερχομαι απο εξωσωματικη εξου και οι ορμονες) και να τον επισκεφτω. Την επομενη μέρα το αιμα ειχε σταματήσει. Τρεις μέρες μετά που ξαναεκανα υπερηχο ο γιατρος δε το βρήκε σε καλη κατάσταση, είχε κακό σχήμα και δεν αναπτυσσοταν σωστά, μου έδωσε ελάχιστες πιθανότητες να επανέλθει και μου ξανά κλεινει ραντεβού σε άλλες τρείς μέρες. Τα εβαψα μαύρα φυσικά και εγω και ο άντρας μου αλλά βαθιά μέσα μου πίστευα οτι θα το επαναφερω. Αυτές τις μέρες με ευνόησε ο καιρός οπου ειχε λιακαδες και εβγαινα και καθομουν στον ηλιο τουλαχιστον δυο ώρες τη μερα, κανει πολύ καλό ο ήλιος στην εγκυμοσύνη. Περνόντας 3 μέρες πηγα χτες στο γιατρο και οχι μόνο είχε πάρει φυσιολογικο ολοστρογγυλο σχήμα αλλά ακουσαμε και τη καρδουλα του, ο ποιο υπεροχος ήχος που εχω ακούσει! Συνεχιζω τη κουρα για άλλες δυο βδομαδες ετσι ωστε να αποφυγω τελείως τον κινδυνο και ευχομαι οτι ολα θα πανε καλα.

Έγραψα ολο αυτό το κατεβατό για να καταληξω πως δε πρεπει να απογοητευομαστε και να έχουμε θετική σκεψη σε κάθε αναποδια. Η θετική ενέργεια βοηθάει πραγματικά :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!τι κάνετε;Πασχαλίτσα μου,η μπέμπα μας ήταν 6200 3ων μήνων που πήγαμε παιδίατρο!είναι λίγο στρουμπουλός ο μπέμπης αλλά αφού σου λέει ό,τι δεν υπάρχει πρόβλημα!νομίζω ό,τι δεν μπορείς να κάνεις δίαιτα σε μωράκι ούτως ή άλλως!πόλυ θα ήθελα να δούμε και τον δικό σου μπέμπη!Λίγο πρίν σαραντήσει κοιμόταν το βράδυ απλα ξυπνουσε πιο νωρις και τωρα ξυπναει 8:30 συνήθως!εμένα με βοήθησε η πιπίλα για να μάθει να κοιμάται...

Afro μου ετσι οπως τον βλεπω δεν ειναι να πεις χοντρουλης ειναι αφρατος εχει τα ποδαρακια του τα χερακια κ μαγουλακια του..ασε τι επαθε τρεις μερες μου κοιμοτανε σερι απ της 22:00 ως 6:30 πρωι κ εχτες το βραδυ μου ξυπνησε παλι ανα τριωρω τη ειναι παλι αυτο αχ θα τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!ευχαριστούμε Μάρβα που μοιράστηκες την ιστορία σου μαζί μας!σου εύχομαι μια πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη...όπως θα διάβασες είχαμε και εμείς αποκόλληση και ξάπλα αλλά όλα πήγαν τέλεια και τώρα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Πασχαλίτσα μου,εγώ την βλέπω στρουμπουλή την μπουμπού μου αλλά έτσι μου αρέσουν τα μωράκια!!!κοιμόταν 10 με 6:30 και άρχισε να ξυπνάει πάλι την νύχτα;μην του γινει συνηθειο!ασχετο αλλα τι γαλα πινετε;κακακια κανει καθε μερα;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου!ευχαριστούμε Μάρβα που μοιράστηκες την ιστορία σου μαζί μας!σου εύχομαι μια πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη...όπως θα διάβασες είχαμε και εμείς αποκόλληση και ξάπλα αλλά όλα πήγαν τέλεια και τώρα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Πασχαλίτσα μου,εγώ την βλέπω στρουμπουλή την μπουμπού μου αλλά έτσι μου αρέσουν τα μωράκια!!!κοιμόταν 10 με 6:30 και άρχισε να ξυπνάει πάλι την νύχτα;μην του γινει συνηθειο!ασχετο αλλα τι γαλα πινετε;κακακια κανει καθε μερα;

Καλημερα afroμου πινουμε το Novalac το υποαλεργικο ..ναι κανει καθε μερα ...εχτες μου κοιμηθηκε παλη ολη νυχτα ..23:00 με06:30

Κ εμενα τα μωρακια ετσι μου αρεσουν τσουπωτα ...εχω αλλο προβλημα συνεχεια εχει μυξουλες πρεπει συχνα να του καθαριζω τη μυτουλα ..δεν ξερω τι ειναι αυτο αλλα αγουγονται η μυξες του

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Αν και το ποστ εχει ξεφύγει απο τον αρχικό του τίτλο, χαιρομαι που πηγατε καλά και τωρα εισαστε μανουλες. Αμην και για τις υπόλοιπες μας.

Εγω θα ήθελα να σας περιγραψω τη δικη μου λαχταρα που είχε αισιο τέλος.

Μετά απο μια πτώση μου στη μπανιερα οντας 4 εβδομαδων έγκυος επαθα αποκολληση με αποτέλεσμα πάρα πολυ αίμα και βλενες αίματος. Πηγα στον γιατρο μου ειδε στον υπερηχο οπου ηταν κ ο πρώτος μου, πως υπάρχει αμνιακος σακος και μετά την ενεση προγεστερονης μου προτεινε να μεινω στο κρεβατι γα 3 μερες να συνχεισω την αγωγη (εδω να σημειωσω πως προερχομαι απο εξωσωματικη εξου και οι ορμονες) και να τον επισκεφτω. Την επομενη μέρα το αιμα ειχε σταματήσει. Τρεις μέρες μετά που ξαναεκανα υπερηχο ο γιατρος δε το βρήκε σε καλη κατάσταση, είχε κακό σχήμα και δεν αναπτυσσοταν σωστά, μου έδωσε ελάχιστες πιθανότητες να επανέλθει και μου ξανά κλεινει ραντεβού σε άλλες τρείς μέρες. Τα εβαψα μαύρα φυσικά και εγω και ο άντρας μου αλλά βαθιά μέσα μου πίστευα οτι θα το επαναφερω. Αυτές τις μέρες με ευνόησε ο καιρός οπου ειχε λιακαδες και εβγαινα και καθομουν στον ηλιο τουλαχιστον δυο ώρες τη μερα, κανει πολύ καλό ο ήλιος στην εγκυμοσύνη. Περνόντας 3 μέρες πηγα χτες στο γιατρο και οχι μόνο είχε πάρει φυσιολογικο ολοστρογγυλο σχήμα αλλά ακουσαμε και τη καρδουλα του, ο ποιο υπεροχος ήχος που εχω ακούσει! Συνεχιζω τη κουρα για άλλες δυο βδομαδες ετσι ωστε να αποφυγω τελείως τον κινδυνο και ευχομαι οτι ολα θα πανε καλα.

Έγραψα ολο αυτό το κατεβατό για να καταληξω πως δε πρεπει να απογοητευομαστε και να έχουμε θετική σκεψη σε κάθε αναποδια. Η θετική ενέργεια βοηθάει πραγματικά :)

Μαρβα σου ευχομαι τα καλητερα μια ευκολη εγκυμοσηνη κ γεννα με το καλο να κρατησης στην αγκαλια σου το μωρακι σου ..γραψε μας για τα νεα σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!τι κανετε;τι κάνεις Μάρβα;όλα καλά;Πασχαλίτσα μου,γιατι πίνετε υποαλλεργικο;εμεις το σταματησαμε το ειδικο γαλα επιτελους γιατι τελειωσαν οι κολικοι και πινει ενα βιολογικο αλλα παλι τα κανει μερα παρα μερα και αν!μια χαρα κοιμαται και ο μικρουλης σου!πως καθαριζεις την μυτουλα;εχει συνεχεια μυξουλες ή ακουγεται σαν να εχει;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!τι κανετε;τι κάνεις Μάρβα;όλα καλά;Πασχαλίτσα μου,γιατι πίνετε υποαλλεργικο;εμεις το σταματησαμε το ειδικο γαλα επιτελους γιατι τελειωσαν οι κολικοι και πινει ενα βιολογικο αλλα παλι τα κανει μερα παρα μερα και αν!μια χαρα κοιμαται και ο μικρουλης σου!πως καθαριζεις την μυτουλα;εχει συνεχεια μυξουλες ή ακουγεται σαν να εχει;
καλημερα αφρο μου ..λοιπον μας εδωσε υποαλλεργικο γιατι υπαρχει στην οικογενεια αλλεργια στο γαλα οποτε μας το εδωσε προληπτηκα..ορο του βαζω κ εχω κ το μηχανημα ρινικης αποφραξεις otrisalin ναι εχει συνεχεια σαν τραχτερ ακουγετε η μυτη του η παιδιατρος μου ειπε ορο μονο ορο ..εντομεταξη ειδα κ οτι κ εδω ειχε ανοιχτή τετοιο θεμα πολλες μανουλες ειχανε αυτο αυτο το προβλημα ...κ βγαζω κ μυξες οταν τραβαω ειναι πυχτες ..δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!Μαρβα με το καλο το νινακι σου!

Πασχαλιτσα κι εμενα ειχε το ιδιο...με ΠΟΛΛΟΥΣ ορους πριν απο καθε γευμα τωρα ειναι καλυτερα!Κανε το συνεχεια για μερες και θα καλυτερεψει!Τωρα του βαζω μια φορα την μερα...

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!Μαρβα με το καλο το νινακι σου!

Πασχαλιτσα κι εμενα ειχε το ιδιο...με ΠΟΛΛΟΥΣ ορους πριν απο καθε γευμα τωρα ειναι καλυτερα!Κανε το συνεχεια για μερες και θα καλυτερεψει!Τωρα του βαζω μια φορα την μερα...

 

Κορίτσια μιλάτε σε λάθος θέμα και αρκετά ευαίσθητο....παρακαλώ να μεταφέρετε την συνομηλία σας σε πιο κατάλληλο ποστ

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Ναι Πασχαλιτσα μου ορο μονο εννοειτε!και εμενα εκανε πολυ ρουθουνιασμα στην αρχη και της το εκανα καθε βραδυ και τωρα δεν το κανει πια!καν'το του καθε βραδυ και θα φυγει σιγα σιγα πιστευω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας, νεότερα θα έχω αύριο που θα επισκεφτω το γιατρο, εγω νιωθω μια χαρά. Θα σας ενημερωσω.

Καλημερα μαρβα τι εγινε? Πηγες στο γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα για δεύτερη φορά το ομολογώ. Έμπαινα κι εγώ στην 6η εβδομάδα όταν έχασα το μωρο μου απο ενα ατύχημα που είχα πριν απο δυο περίπου μήνες. Ταιριάζει νομίζω με το ποστ στο οποίο γράφουμε. :P λοιπόν παμε στα ευχάριστα... πείτε μου τα νέα σας ! 💖

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια!τι κάνετε;Goulitsa,πως είσαι;χαθήκαμε!και εμείς δεν μπαίνουμε συχνά όπως βλέπεις...ήσουν έγκυος και χάθηκε;λυπάμαι πολύ!είσαι καλά;

εμείς τα ίδια...τα μπεμπάκια μεγαλώνουν όπως οι απορίες και οι αγωνίες μας!

Περιμένουμε νέα σου!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Na μαι κ εγωωωω!!!

Γουλιτσα πολυ λυπαμαι...ευχομαι συντομα να ξαμαμεονεις εγγυος..και να πραγματοποιησεις το ονειρο σου να κρατησεις το μπεμπακι σ αγκαλια!

Γεια και στις νεες τις παρεας....ευχομαι μαρβα τα καλητερα μια καλη κ τελειομηνη εγγυμοσυνη!

Εμεις μεγαλωνουμε κ ζωηρευουμε σε λιγο θα ξεκινησουμε κρεμουλα ....και η μαμα τρελενεταιιιιιι!!!

Τα λεμε και με την αφρο και μιςς λεμον στο fb kai εχουμε κανει ωραιο παρεακι...

Πασχαλιτσαααα θελω να τσιμπησω τα μαγουλα του μπεμπινου σου πρεπει να τα εχει πλουσιαααααααα!!

Πασχαλιτσ κανε fb να τα λεμε με τα κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας. Βοηθηστε με γιατι ειμαι σε πανικο. Ειμαι στην 6η εβδομαδα και απο προχθες εβλεπα αραια και που λιγες ίνες καφέ. Πηγα στο γιατρό εχω μικρή αποκόλληση και μου έδωσε cyctynat πρωγεστερώνη. Απο την ώρα που έβαλα το πρώτο υπόθετο έχω περισσότερο αιμα. Μονο μια φορα κοκκινο τις αλλες καφε καθε φορα που σηκωνομαι για τουαλετα. Ειναι φισιολογικο αυτό ή να ανησυχήσω;

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα marina-mou!κατ'αρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!ακολούθησε ό,τι είπε ο γιατρό σου,ξεκουράσου και να είσαι ήρεμη!είχα και εγώ αποκόλληση στην 6η βδομάδα,μου είχε δώσει και εμένα προγεστερόνη και ξάπλα μου είπε!είχα αρκετό αίμα και κόκκινο και καφέ...μην σε ανησυχεί το χρώμα!πότε θα πας να σε δεί;σου εύχομαι το καλύτερο και περιμένουμε νέα σου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Afro. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ραντευοϋ έχω 31 του μήνα. Αργεί ακόμα. Αυτο ππυ με ανησυχει ειναι οτι ενω ηταν λιγο το αιμα απο την ωρα που ηρθα την Πεμπτη απο τον γιατρο εχω σε καθε σκουπισμα. Αραγε εχει μεγαλωσει η αποκολληση ή η προγεστερωνη βοηθα να φυγει το αιμα πιο γρηγορα; αγχωθηκα παρα πολυ

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...