Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Πασχαλιτσα μου να το πεις στο γιατρο σου και για την βλεννα που εβγαλες....

Τωρα το μωρακι σου θα ειναι πανω απο 2κιλακια...

Οσο μπορεις να μην κουραζεσαι μεχρι να μπεις στις 36...μετα δεν εχεις κανενα μα κανενα προβλημα...

Ολα θα πανε καλα μην ανχωμεσαι...

Ετσι κ αλλιως ειδη το μπεμπακι ειναι ολοκληρομενο..

Η επισκληριδιο στην καισαρικη ειναι διαφορετικη...θα στα πει και η αφρο μας...

Εσυ κανονικα θα γεννησεις????

Η μπεμπου της αφρο βγηκε απο θερμοκυτιδα και επεσε και ο πυρετος...αλλο λιγο τους εμεινε και θα πανε σπιτι τους....

maraki μπερδευτηκα στης 20-9 πριν ενα μηνα ακριβως ο μπεμπης ηταν 1700
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Candyball να σου ζησει ο μπεμπακος! Γερος και τυχερος να ειναι!

Απ οτι καταλαβα δε ζοριστηκες πολυ κι εσυ παρολο που γεννησες προωρα! Μπραβο κοριτσι μου! Ευχαριστη εμπειρια! Τωρα μπηκες στο κλαμπ της Μαριας και της Αφρος με τα ξενυχτια! Καλο κουραγιο! Αντε να παιρνει κι η Πασχαλιτσα σειρα!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Candyball να σου ζησει ο μπεμπακος! Γερος και τυχερος να ειναι!

Απ οτι καταλαβα δε ζοριστηκες πολυ κι εσυ παρολο που γεννησες προωρα! Μπραβο κοριτσι μου! Ευχαριστη εμπειρια! Τωρα μπηκες στο κλαμπ της Μαριας και της Αφρος με τα ξενυχτια! Καλο κουραγιο! Αντε να παιρνει κι η Πασχαλιτσα σειρα!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ.ηταν ο δευτερος ζουζουνος μου και γεννησα με καισαρικη οπως και τον πρωτο.αλλα ολα καλα δεν πονεσα ιδιαιτερα!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.ηταν ο δευτερος ζουζουνος μου και γεννησα με καισαρικη οπως και τον πρωτο.αλλα ολα καλα δεν πονεσα ιδιαιτερα!!

 

Αγορομανα κι εσυ? Τοτε καλωσηρθες στο δικο μου κλαμπ! Ποσο ειναι ο μεγαλος σου?

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μολης γιρησα απ το γιατρο πονουσα παρα πολη κ πιγα...λοιπον μου μετρησε τραχηλο 1,8 μου ειπε τροφοκαρτ κ ουτρο κ ξαπλα γιατι εχει κοντινη αρκετα μην γενησω προωρα ...αυριο θα ξανα παω που εχουμε το ραντεβου μας κ θα τα πουμε αναλυτικά..

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα καλα εκανες και πηγες στο γιατρο! Πες στο νινι να περιμενει ακομα λιγο!!!! Κανε κι εσυ λιγη υπομονη ακομα κοριτσι μου! Ολα θα πανε καλα!

Candy δε θελω να σε τρομαξω αλλα τα χειροτερα ερχονται! Εμενα ειναι 10 και 6! Ο μεγαλος πεμπτη κι ο μικρος πρωτη δημοτικου! Εγω να δεις τρεξιμο που εχω! Βεβαια εσενα το νινι θελει διπλασιο χρονο και τρεξιμο αλλα ολα βολευονται με ΠΟΛΥ υπομονη!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Candyball αληθεια?να σου ζησει κοπελαρα μου...

Ποτε γεννησες?ποσο βγηκε ο μικρος?

Με τον θηλασμο εχουμε ενα μικρο θεμα δεν επιασε θηλη και μετα προσπαθησα με ματωσε με πληγιασε...και αντλω με θηλαστρο και του δινω αποκλεοστικα δικο μου ως τωρα...εσεις???

Πασχαλιτσα καλα εκανες ...δεν ειναι να τα αφηνεις αυτα τα πραγματα...ξεκουρασου τωρα και μην σηκωνεσαι καθοοοολου...

Link to comment
Share on other sites

Candyball αληθεια?να σου ζησει κοπελαρα μου...

Ποτε γεννησες?ποσο βγηκε ο μικρος?

Με τον θηλασμο εχουμε ενα μικρο θεμα δεν επιασε θηλη και μετα προσπαθησα με ματωσε με πληγιασε...και αντλω με θηλαστρο και του δινω αποκλεοστικα δικο μου ως τωρα...εσεις???

Πασχαλιτσα καλα εκανες ...δεν ειναι να τα αφηνεις αυτα τα πραγματα...ξεκουρασου τωρα και μην σηκωνεσαι καθοοοολου...

 

Sorry pou mpainw sfina sto thema sas!!!! Sugcaritiria gia ta mwroudakia se oles sas, na sas zisoun!!

Sas diavazw kairo apla anikw stis didymoegkyes kai grafw ekei!

Maria na se rwtisw kati...poio thilastro xrisimopoieis??

Giati xerw pws alla xrisimopoiountai an eisai stin poli arxi kai den exei edraiwthei i galouxia.. kai alla thilastra stin poreia..

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Candyball αληθεια?να σου ζησει κοπελαρα μου...

Ποτε γεννησες?ποσο βγηκε ο μικρος?

Με τον θηλασμο εχουμε ενα μικρο θεμα δεν επιασε θηλη και μετα προσπαθησα με ματωσε με πληγιασε...και αντλω με θηλαστρο και του δινω αποκλεοστικα δικο μου ως τωρα...εσεις???

Πασχαλιτσα καλα εκανες ...δεν ειναι να τα αφηνεις αυτα τα πραγματα...ξεκουρασου τωρα και μην σηκωνεσαι καθοοοολου...

 

ο μικρουλης μου γεννηθηκε 3100,γιγαντας για τις εβδομαδες του.με πιασαν συσπασεις και πονακια στις διακοπες το χα παρακανει και γω και τα αποτελεσματα ηταν προωρος τοκετος.τον θηλαζω αποκλειστικα και γω στην αρχη ειχα το ιδιο προβλημα μο

υ πληγωσε τις θηλες.εβαλα μια κρεμουλα την purelan και συνδυασμο με θηλες σιλικονης τα καταφερα να τον θηλασω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφακι το νοσοκομειακο της ameda elite λεγεται...

Εμεις βαλαμε και θηλες σιλικονης αλλα πολυ παιδεμα...και με ξαναματωσε και εφευγαν συνεχεια..

Οντως γιγαντας...παλι καλα να λες δηλαδη γιατι θα σου εβγαινε 5κιλα στις 40εβφομαδες...

Μπραβο ολα πηγσν τελεια δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι το νοσοκομειακο της ameda elite λεγεται...

Εμεις βαλαμε και θηλες σιλικονης αλλα πολυ παιδεμα...και με ξαναματωσε και εφευγαν συνεχεια.. .

 

Maria s euxaristw poli. Eimai se anazitisi gia na eimai proetoimasmeni ,mou eipan oti tha mou xreiastei me dyo mwra kai ithela na xerw poio kai an se volepse.

To noikiases i to agorases?? Den einai xeirokinito na fadastw ee?

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τελικά χθές το πρωί έκανα την απόξεση, τα πράγματα δεν ήταν καλά. Απο ψυχολογία χάλια. Έχει ο Θεός, νομίζω θα με βοηθήσει να αποκτήσω ένα μωράκι. Τώρα περιμένω να περάσει ο καιρός. Δεν ρώτησα ακόμα το γιατρό μετά απο πόσο καιρό να προσπαθήσουμε κτλ. Την άλλη εβδομάδα που θα πάω θα τα συζητήσουμε όλα αυτά. Έχω ακούσει διάφορα. Απο το να προσπαθήσω αμέσως γιατί τώρα είναι έτοιμη η μήτρα και είναι η καλύτερη στιγμή μέχρι να περιμένω μετά τους 3 μήνες. Τι να πω; Εσείς τι εμπειρίες έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τελικά χθές το πρωί έκανα την απόξεση, τα πράγματα δεν ήταν καλά. Απο ψυχολογία χάλια. Έχει ο Θεός, νομίζω θα με βοηθήσει να αποκτήσω ένα μωράκι. Τώρα περιμένω να περάσει ο καιρός. Δεν ρώτησα ακόμα το γιατρό μετά απο πόσο καιρό να προσπαθήσουμε κτλ. Την άλλη εβδομάδα που θα πάω θα τα συζητήσουμε όλα αυτά. Έχω ακούσει διάφορα. Απο το να προσπαθήσω αμέσως γιατί τώρα είναι έτοιμη η μήτρα και είναι η καλύτερη στιγμή μέχρι να περιμένω μετά τους 3 μήνες. Τι να πω; Εσείς τι εμπειρίες έχετε;
klosti mou μην στεναχωριεσαι σιγουρα θα κανεις μωρακι...εγω ξερω οτι μπορεις να προσπαθησης αμεσως μολης αδιαθετησης .υπομονη κ επιμονη ολες περασαμε πολλα ..ευχομαι συντομα να μας ανακοινοσης τα ευχαριστα :D
Link to comment
Share on other sites

Candyball παιδαρο γεννησες...μπραβο...

Ποσων ημερων ειστε τωρα?που γεννησες???

Sofaki το νοικιασα απο το νοσοκομειο...50ε το μηνα...

Δεν ειναι χειροκινητο...

αλλα ειναι ταλαιπωρια κ αυτο μην νομιζεις....

Κλοστι λυπαμαι...μην χανεις τις ελπιδες σου...ολες εδω ειχαμε αποβολη σποξεση και ομως τα καταφεραμε. .

Εγω ξερω καλο θα ηταν μετα απο αποξεση να περιμενεις τρεις μηνες να ερθει η μητρα στα συγκΑλα της ....

Μετα απο φυσικη αποβολη ξερω προσπαθεις αμεσως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα ..αχ τη να πω σας αισθανομαι οικογενεια πια μετα απο τοσους μηνες κ αν δεν σας πω τα νεα μου τρελενομαι...χαχαχα λοιπον ο γιατρος μου ειπε πλήρες ακινησια για δυο εβδομαδες να φτασω της 36 ..μετα δεν εχω προβλημα κ ο μπεμπης εφτασε τα 2600

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Πασχαλιτσα μου! Νομιζω οτι τα νεα σου ειναι πολυ καλα! Εννοω οτι δε θα θελαμε προωρο τοκετο σε καμια περιπτωση! Κοιτα να ξεκουραστεις τωρα, να πανε ολα καλα και να μπορεσεις να χαρεις το μπεμπακο σου μετα! Γιατι αν σου βγει ζωηρος σαν της Μαριας δε θα κλεινεις ματι! Με τα ψωνια σου τελειωσες? Δωματιο, ρουχα, βαλιτσα ετοιμα? Λιγο εμεινε! Υπομονη!

Klosti μου λυπαμαι για την εξελιξη που ειχες. Σου ειπα, τα περασα κι εγω προσφατα αυτα, αλλα χωρις αποξεση. Η γιατρος μου ειχε πει αν θελω να ξαναπροσπαθησω, μετα απο 2 μηνες, να στρωσει δηλαδη η περιοδος δυο φορες. Δεν το ρισκαρα ομως γιατι εχω ενα ινονυωμα 10 εκ(τεραστιο) κι η καταληξη θα ειναι ιδια! Εσενα ομως σου ευχομαι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σου, να σου πανε ολα τελεια και να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Πασχαλιτσα μου! Νομιζω οτι τα νεα σου ειναι πολυ καλα! Εννοω οτι δε θα θελαμε προωρο τοκετο σε καμια περιπτωση! Κοιτα να ξεκουραστεις τωρα, να πανε ολα καλα και να μπορεσεις να χαρεις το μπεμπακο σου μετα! Γιατι αν σου βγει ζωηρος σαν της Μαριας δε θα κλεινεις ματι! Με τα ψωνια σου τελειωσες? Δωματιο, ρουχα, βαλιτσα ετοιμα? Λιγο εμεινε! Υπομονη!

Klosti μου λυπαμαι για την εξελιξη που ειχες. Σου ειπα, τα περασα κι εγω προσφατα αυτα, αλλα χωρις αποξεση. Η γιατρος μου ειχε πει αν θελω να ξαναπροσπαθησω, μετα απο 2 μηνες, να στρωσει δηλαδη η περιοδος δυο φορες. Δεν το ρισκαρα ομως γιατι εχω ενα ινονυωμα 10 εκ(τεραστιο) κι η καταληξη θα ειναι ιδια! Εσενα ομως σου ευχομαι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σου, να σου πανε ολα τελεια και να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!

miss lemon μου ειναι οολλλαααα ετοιμα κ εγω ξαπλωμενη σε ενα καναπε κ βαριεμεεεεεεεεε αλλα τη να κανω για καλο ειναι..υπομονη 2 εβδομαδες
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα πολυ καλα τα κιλα του μπεμπινου..

Να κατσεις και να το ευχαριστηθεις γιατι μετα σε περιμενει πολυ τρεξιμο....

Δυο βδομαδουλες ειναι θα περασουνε και δεν θα το καταλαβεις...

Μετα τις 36 οντως δεν εχεις κανενα μα κσνενα προβλημα..

Υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ pasxalitsaprasini. Κι εγώ σας εύχομαι ό,τι επιθυμείτε. Είμαι σίγουρη πως στις μέρες μας όλες μπορούμε να κάνουμε μωράκι. Ο,τι και να συμβένει. Δεν σας κρύβω πως έχω ένα φόβο μήπως έχω κάτι, πρώτη φορά έμεινα έγκυος και πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, ο φόβος υπάρχει. Ευχομαι όμως πως όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ pasxalitsaprasini. Κι εγώ σας εύχομαι ό,τι επιθυμείτε. Είμαι σίγουρη πως στις μέρες μας όλες μπορούμε να κάνουμε μωράκι. Ο,τι και να συμβένει. Δεν σας κρύβω πως έχω ένα φόβο μήπως έχω κάτι, πρώτη φορά έμεινα έγκυος και πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, ο φόβος υπάρχει. Ευχομαι όμως πως όλα θα πάνε καλά.
klosti moyδεν εχεις τιποτα απλα τυχαιο ηταν συμβαινει συχνα απλα αποβαλε το αγχος κ να δεις που θα ερθει ξερω ειναι δυσκολο αλλα προσπαθεισε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα απο την βροχερη αθηηηηηνα!

Η αφρο και η μπουμπου κανουν υπομονη να βγουνε....

Θα βγουνε και θα πανε σπιτι τους μαλλον την τριτη...

Ευτυχως η μπουμπουκα ανναρωνει και σε λιγο θα ειναι στημ αγκαλια της μαμας της...

Πασχαλιτσα εσυ πως εισαι?

Σταματησαν οι πονοι???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα απο την βροχερη αθηηηηηνα!

Η αφρο και η μπουμπου κανουν υπομονη να βγουνε....

Θα βγουνε και θα πανε σπιτι τους μαλλον την τριτη...

Ευτυχως η μπουμπουκα ανναρωνει και σε λιγο θα ειναι στημ αγκαλια της μαμας της...

Πασχαλιτσα εσυ πως εισαι?

Σταματησαν οι πονοι???

αχ μακαρι να πανε σπιτι τους ταλαιπωριθηκαν πολυ....ναι η εντονη σταματησαν εχω πονακια ομως κ ιδιως τη νυχτα που κοιμαμαι οσο κοιμαμαι δηλαδή γιατι της τελευταιες εβδομαδες καθολου

3 νοεμβριου εχω γθα γιατρο παω για το τοκοκαρδιογραφημα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...