Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Πασχαλιτσα μου μπραβο να ζησετε τα πιο ομορφα και ευτυχισμενα χρονια μεσα στο καινουργιο σπιτακι!

Ωχ αυτο με το πρηξιμο.....μηπως ειναι απο την κουραση???γιατι κουραστηκες...να σαι και ξαπλα μπας και φυγει...

οταν μου βρηκε σε μια μετρηση την προηγ βδομαδα πιεση για προεκλαψια με προειδοποιησε οτι πρεπει να προσεξω και να τρωω αναλατα...βεβαια αππ τοτε δεν εχω ξανα πιεση στις δυο μετρησεις αλλα χεστηκα πανω μου!

Αν μπορεις ελατωσε το αλατι κανει κατακρατηση....

η πιεση σου ειναι καλη?γιατι στη προεκλαψια ανεβαζεις και τρελη πιεση...

ποτε θα χεις τα αππτελεσματα?να μας πεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πασχαλιτσα μου μπραβο να ζησετε τα πιο ομορφα και ευτυχισμενα χρονια μεσα στο καινουργιο σπιτακι!

Ωχ αυτο με το πρηξιμο.....μηπως ειναι απο την κουραση???γιατι κουραστηκες...να σαι και ξαπλα μπας και φυγει...

οταν μου βρηκε σε μια μετρηση την προηγ βδομαδα πιεση για προεκλαψια με προειδοποιησε οτι πρεπει να προσεξω και να τρωω αναλατα...βεβαια αππ τοτε δεν εχω ξανα πιεση στις δυο μετρησεις αλλα χεστηκα πανω μου!

Αν μπορεις ελατωσε το αλατι κανει κατακρατηση....

η πιεση σου ειναι καλη?γιατι στη προεκλαψια ανεβαζεις και τρελη πιεση...

ποτε θα χεις τα αππτελεσματα?να μας πεις.....

Μαρακι μου ευχαριστω να σαι καλα...οχι πιεση δεν εχω ...11 με 7 το πιο πολη φτανει...με εβαλε να την μετραω 3 φορες την ημερα ..αυριο θα τα παρω τα αποτελεσματα ..μπορει.να ναι απ το περα δωθε το πριξιμο σημερα καπως καλητερα ειμαι ...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες μου!τι κάνετε;Μαρία μου,καλά τα λες!άσ'την και μη συγχύζεσαι τώρα γι'αυτό...θα καταλάβει πιστεύω και εγώ ό,τι ήταν λίγο υπερβολική!σε έχει βοηθήσει γενικά ξανά;

Πασχαλίτσα μου,καλορίζικοοοοοο!!!να το χαρείτε και να ζήσετε ευτυχισμένα χρόνια...με το καλό και με το μωράκι σας!περιμένουμε νέα απο τις εξετάσεις σου και εύχομαι να μην είναι τίποτα!απ'την κούραση θα'ναι...μια φίλη μου έιχε πρηστεί σαν μπαλόνι και είχε απλά κατακράτηση υγρών!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισα....ο υπερηχογραφιστης μου ειπε ολα καλαααααααα! Οι αρτηριες μια χαρα και ολα...

Ο πλακουντας μου ειναι level 2 αλλα τροφοδοτει κανονικα το εμβρυο και μου ειπε δεν υπαρχει κανενα προβλημα..

Τωρα θα παω την παραλη τεταρτη στο γιατρο μου να την δει και αυτος...

Πασχαλιτσα περιμενουμε και δικα σου νεα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!τι κάνετε;Πασχαλίτσα πως είσαι;πότε θα έχεις νέα;

Μπράβο Μαρία μου!τέλεια...μόνο καλά νέα να ακούς

Αχ!κορίτσια πως πονάω!!!με έχει πεθάνει η λεκάνη μου...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο εμενα κοριτσιααααα!

πασχαλιτσα ξεπρηστηκες?πως εισαι?τις πηρες τις εξετασεις?

Αφρο το χω ακουσει οτι προς το τελος ποναει λεκανη και πλατη....υπομονηηηη πονας πολυ?η μονο οταν καθεσαι η εισαι ορθια?

Λιγος καιρος εμεινε ακομα...αφρο ελπιζω να εχεις κινητο με ιντερνετ να μιλαμε απο το μαιευτηριο γιατι μαλλον θα εισαι η πρωτη που θα γεννησεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;πονάω συνέχεια και κάνω κάποιες κινήσεις που με ανακουφίζουν,μου κάνει και ο άντρας μου μασαζ αλλά συνεχίζεται!πιο πολύ όταν είμαι όρθια...

Έννοειτε πως έχω internet στο κινητό!απ'αυτό σας μιλάω πιο πολύ τόσο καιρό...

τώρα ετοιμάζομαι για την γιατρό!θα τα πούμε το μεσημέρι...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α ενταξει τωρα ηρεμησα χεχεεχεχ!!!

Εχεις σταματησει την δουλεια αφρο μου?να ξεκουραστεις και λιγο...

Παντως καπου ειχα διαβασει οτι η πονει στην λεκανη ευθυνονται και στην εμπεδωση του μωρου..λες να γυρισε και να εμπεδωνεται?μακαριιιιι!!!

Ποτε εχεις γιατρουλι εσυ?

Κοριτσια τωρα που ψιλοηρεμησα με εχουν πιασει κατι πεινες...χθες μετα την εξεταση πηγαμε σε ενα σουβλατσιδικο και χτυπησα μια μεριδααααααααααρα φυσικα την εφαγα ολη και δεν αφησα ουτς δειγμαααα χαχαψ

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κορίτσια μου απο την γιατρό!όλα καλά με τον καρδιοτοκογράφο και δεν έχω καθόλου συσπάσεις...έχω πάλι την άλλη Παρασκευή γιατρό που θα'χώ μπεί και στον μήνα μου!μου πήρε κολπικό για καλλιέργεια και η μπέμπα δεν έχει γυρίσει φυσικά...το ήξερα βέβαια γιατί νιώθω το κεφάλι της πάνω απο τον αφαλό μου!γύρω στις 5 Οκτώμβρη πιστεύει θα γεννήσουμε...για να δούμε!

Καλά κάνεις που τρως Μαρία μου τώρα που ηρέμησες!και εγώ πεινάω πιο πολύ τώρα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ αχ με το καλο το μπουμπουκι μας!!

Ειναι η νυφη μου...χεχεχεχε

Δεν πειραζει που δεν γυρισε...σημασια εχει οτι ειναι ολα καλα...

Πο πο 5οκτωμβρη? Ρε κοριτσια πως περασε ο καιρος??

Σου ειπε προγραμματισμενη καισαρικη η σε αφηνει ακομα να δουμε??ποσα κιλακα ηταν η μπουμπουκα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χεχεχεχεχε...ε,εμένα με πειράζει λίγο αλλά τελοσπάντων!είναι λίγο ξεροκέφαλη...Οχι προγραμμάτισμένη καισαρική με τίποτα!θα σπάσουν τα νερά και βλέπουμε!ελπίζουμε μήπως και...πέρασε ο καιρός κορίτσια μου γρήγορα!η αρχή ήταν δύσκολη...5 Οκτώμβρη θα είμαι 38 εβδομάδων και κάτι!2300 είναι περίπου...εσύ πότε θα πας;

Πασχαλίτσα,τι κάνεις;όλα καλά;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παω οχι αυτη την τεταρτη που μας ερχεται...την αλλη!!!

Και ελπιζω να με αφησει να βγω καμια βολτιτσα και να ψωνισω τα πραγματακια του μπεμπη που εχουν μεινει πισω...

Αληθεια η πασχαλιτσα που ειναι να μας πει και τα νεα της?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια μου! Καθε φορα που μπαινω διαβαζω ευχαριστα νεα! Περασε ο καιρος γρηγορα, ξεχασατε ολα τα προβληματα της αρχης και τωρα περιμενετε τα μπεμπακια σας! Τι καλα!!!!

Μαρακι αφου σου ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι καλα θα μπορεσεις να βγεις και να τελειωσεις τα ψωνια σου! Και για το φαγητο μην ανησυχεις! Απλα απολαυσε το!!!

Αφρο καλα κανει ο γιατρος σου και δε σε προγραμματιζει. Αν δεν κινδυνευεις εσυ η το μωρο δεν υπαρχει λογος για καισαρικη. Μεχρι τελευταια στιγμη πρεπει να περιμενει. Εσυ βεβαια αγχωνεσαι και ειναι φυσιολογικο. Εκεινη τη στιγμη ομως στην αιθουσα τοκετου το μονο που θα σε νοιαζει ειναι να το δεις και να ειναι γερο. Οχι με ποιον τροπο θα βγει!!!

Πασχαλιτσα καλοριζικο το καινουργιο σας σπιτι! Ευχομαι να το γεμισετε με πολλα μωρακια! Το μπεμπακι σου ειναι καλα? Εσυ? Κουραστηκες με τη μετακομιση και το τακτοποιημα?

Εμεις κοριτσια μου ξεκινησαμε σχολειο σημερα! Το μικρουλι μου μεγαλωσε! Πηγαινει πρωτη!!!! Κλαμα!!! Αχ!!! Ανεκτιμητες στιγμες!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Miss λεμον μου καλη αρχη να εχετε!!!

Τελικα την βρηκατε την τσαντουλα που ψαχνατε?

Μιςς λεμον εσυ που ξερεις...πονας ποοοοολυ στην γεννα?εκανες επισκληριδιο?

Επισης μετα θα ταλαιπωρηθουμε με τα λοχεια?

Διαβαζα τωρα και τρομοκρατηθηκα...υπηρξαν κοπελες που δεν τους σταματαγαν τα λοχεια και ηθελαν αποξεση...

Παναγιαααααα μου μακρια απο μας.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Μαρακι μου! Κι εσυ ολα τα καλα του κοσμου να εχεις! Μ ενα γερο μωρακι! Δυστυχως την τσαντα δεν τη βρηκαμε πουθενα αλλα διαλεξε μια αλλη κι εληξε το θεμα!

Στη γεννα ναι πονας πολυ κοριτσι μου! Δε θα σας πω ψεματα! Στον μεγαλο μου μ επιασαν οι πονοι βραδυ. Στην αρχη σαν απλοι περιοδου αλλα μετα αβασταχτοι. Μετρουσα τον χρονο αναμεσα στις συσπασεις κι εβγαλα ολο το βραδυ στο σπιτι. Το πρωι που οι συσπασεις εγιναν πιο συχνες και με μεγαλυτερη διαρκεια πηγα κλινικη. Δεν ειχα μεγαλη διαστολη κι η γιατρος μου ειπε οτι θελουμε ωρα και ρωτησε αν θελω επισκληριδιο. Ρωτησα αν θα πονεσω περισσοτερο απο κεινη την ωρα και μου ειπε πολυ περισσοτερο. Εκανα υπομονη μια ωρα και οντως δεν αντεχα. Επιασα τον αντρα μου απ το λαιμο και του ειπα να φερει τον αναισθησιολογο τρεχοντας. Μετα την ενεση η διαστολη ανεβηκε κατακορυφα και γεννησα σε μια ωρα. Στον μικρο δεν το συζητησα καθολου. Μολις πηγα ζητησα κατευθειαν επισκληριδιο. Φοβαμαι τον πονο και δεν αντεχω καθολου.

Στον μεγαλο δεν μπορουσα να κουνηθω για 10 μερες περιπου. Πονουσα πολυ απο κατω κι ημουν συνεχεια με voltaren υποθετα. Οτι καλυτερο! Το συστηνω! Αιμα ειχα περιπου 40 μερες. Οχι τρελη αιμοραγια αλλα κανονικη περιοδο. Ειχα σιχαθει τον εαυτο μου! Τα ραμματα πεσανε περιπου στις 10 μερες ανωδυνα εντελως. Στον μικρο ειχα αιμα 20 μερες αλλα πονουσα περισσοτερο. Ουτε τη σκαλα μπορουσα ν ανεβω. Ευτυχως ηταν ησυχα τα μωρα μου και δεν πηγαινοερχομουν!

Αυτο για την αποξεση δεν το εχω ακουσει! Ισως δεν τις καθαρισε καλα ο γιατρος? Τι να πω? Σ εμενα δοξα τω θεω πηγαν ολα καλα, και το ιδιο ευχομαι και για σας!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;πως περνάτε το ΣΚ σας;εγώ ήμουν στα πεθερικά μου στα Χανιά και γυρίσαμε σήμερα!ωραία περάσαμε!ήθελα να πάμε για μπάνιο αλλά φυσάει δυστυχώς...

Μiss lemon,τι κάνεις;πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μπουμπουκάκια!καλή σχολική χρονιά να έχετε!!! :)

Μαρία μου,τι κάνεις;και εγώ είμαι φοβιτσιάρα και δεν θέλω να πονέσω αλλά όταν δούμε τα μπεμπάκια μας θα τα ξεχάσουμε όλα πιστεύω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μεναααααα!

Ειμαστε καλα εσεις πως ειστε αφρο????

Η αληθεια ειναι οτι και εδω ο καιρος εχει χαλασει...χθες το βραδυ φυσουσε τοσο που κρυωσαμε απο ενα σημειο και μετα...

Σημερα κοριτσια ενα αδεσποτο δαγκωσε τον σκυλο μου και τον αντρα μου και τρεχαμε στα φαρμακεια...ειμαστε σε επιφυλακη να μην φουσκωσει το ποδι του παραπανω γιατι μετα μας ειπαν θα χρειαστει νοσοκομειο...καταταλα ολα καλα κοριτσια μου!

σκεφτομαι οτι πρεπει να κανω τα ψωνακια του μπεμπη και να φτιαξω και βαλιτσα και ολα μου φαινονται βουνο!!!!

Απο την αλλη τεταρτη μετα το γιατρο πρεπει να ξεκινησω επειγοντως...θα ειμαι 35εβδομαδων..νιωθω οτι εχω αργησει πολυ...γιατι μετα θελουν πλυσιμο σιδερωμα και φτιαξιμο ντουλαπας!

Ευτυχως ολα ειναι ευχαριστα...εσεις?πειτε κανενα νεο?η πασχαλιτσα που ειναι?τι εγινε με τις εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες!τι κάνετε;καλά είμαι Μαρία μου και εγώ!Ωχ!τι πάθατε;καλά είναι ο άντρας σου;ο σκυλάκος;

εμείς κάναμε δουλίτσες σήμερα με τον άντρα μου και μετά αράζαμε αγκαλίτσα και βλέπαμε ταινίες,όπου εγώ πήγαινα τουαλέτα συνέχεια!!και που'σαι ακόμα;

Είχε αρκετό αεράκι σήμερα και εδώ!ανυπομονώ να φύγουν οι ζέστες!

Ναι Μαράκι μου,δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά πρέπει να τελειώσεις τις δουλίτσες σου,με το καλό,σύντομα γιατί μετά θα είναι και πιο δύσκολο με την μεγάλη κοιλίτσα σου! ;)

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορτσια!

Μαρακι μου περαστικα σας! Μακαρι να μη σοβαρεψει η κατασταση να μην αγχωνεσαι κι εσυ! Εμεινες και λιγο πισω με τις προετοιμασιες αλλα θα τα προλαβεις ολα! Εχεις χρονο!

Αφρο μου σ ευχαριστω για τις ευχες σου και ανταποδιδω. Με το καλο η μπουμπου σας!

Ειδες που τελειωσες εγκαιρα τις δουλιτσες σου και τωρα απολαμβανεις τον αντρα σου και ξεκουραση! Λιγο εμεινε ακομα!

Οντως τα ζουζουνια μου μεγαλωσαν πολυ! Δε μπορω να πιστεψω οτι εχω 10 χρονων παιδι!!! Αυριο πρωτη μερα στην ταξη και για τον μικρο μου! Πο πο πο!!! Σαν χθες το θυμαμαι που τον φεραμε για πρωτη φορα στο σπιτι! Περνανε τα χρονια κοριτσια!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Πως κρυωσε ετσι ο καιρος????σημερα σηκωθηκα και ψιλοκρυωνα...

Μιςς λεμον περναν τα χρονια...αμα ανατρεξουμε πισω στα μηνυματα μας τα πρωτα θα δουμε ποτε ειχαμε αποκολληση και ποτε θα γεννησουμε κοριτσια....

Ελπιζω και εγω οπως λετε να τα προλαβω ολα!

Ο σκυλακος εχει κατι αμυχες αλλα ο κτηνιατρος μας ειπε θα κλεισουν...

Ο αντρας μου εχει κανονικη δαγκωνια με τρυπα απο το δοντι του σκυλου...το καλο ειναι οτι προστοπαρον δεν εχει πρηστει αλλο...

Αφρο εσεις ειστε ετοιμη?κολλησατε αυτοκολλητα και φτιαξατε ντουλαπες?

Τελικα την κουνια θα την στησετε οταν θα εισαι στο μαιευτηριο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;λιώνω στον ύπνο επιτέλους αυτές τις μέρες...βγάζει πάλι γάλα το στήθος μου τα τελευταία βράδια και κάτι πρέπει να βάζω για να μην λερώνομαι!

Εγώ χαίρομαι η αλήθεια είναι που φεύγουν οι ζέστες σιγά σιγά :P

Περαστικά να είναι Μαρία μου...

Είναι όλα έτοιμα εκτός από τα έπιπλα που θα μπουν αργότερα αν και εγώ θα ήθελα να το'χουμέ κάνει και αυτό!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Afro και εμενα με ειχε πιασει μια υπνηλια χθες....αλλο πραγμα ολη την ωρα κοιμομουνα...ειναι και ο καιρος τετοιος!

 

Ρωτα μας αν γνωριζουμε και μπορουμε να βοηθησουμε!ευχαριστωςςςςς.....😊

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...