Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;πολύ δουλειά πάλι σήμερα...άντε να μπώ στον μήνα μου να σταματήσω!πήγες για ψώνια Μαρία μου;περιμένουμε τα νέα σου!εγώ έχω την Παρασκευή ραντεβού και θα κάνω αύριο τις εξετάσεις μου!έχει ανέβει πάλι το ζάχαρο με τις μετρήσεις που κάνω και μου αύξησε την ινσουλίνη!άντε να δούμε...αν το μωρό έχει φυσιολογικό βάρος πάλι και το αμνιακό είναι καλό,δεν με νοιάζει για το ζάχαρο βέβαια αλλά έχω ένα άγχος!άσε που με προβλημάτιζαν τα κιλά και τώρα πήρα 2 χωρίς να το καταλάβω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και απο μενα!!!

Αφρο μου εγω απο σημερα ειμαι και με χαρτια με αδεια κυοφοριας απο το ικα...πηγα σημερα και εδωσα τα χαρτια μου!

Εσενα σε κουραζουνε ακομα????θα τους μαλωσω...

Τωρα κατα τις 6,30 θα ξεκινησουμε να παμε.. για κουνιτσα και θα σας πω...

μια χαρα θα ειναι η μπεμπα σου...θα ειναι γλυκια σαν ζαχαρη!

Τωρα τα κιλα μπαινουν ατιμα αφρο μου...εγω ειμαι αισιως στα +8 απο κει που δεν το περιμενα...βεβαια η ορεξη μου εχει φθασει στα υψη...ασε που ολο γλυκα θελω να τσακιζω...

Εσυ ποσα κιλα εισαι παραπανω απο τοτε που ξεκινησες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι!δουλεύω ακόμα εγώ αλλά την μια μέρα είναι πολύ ήσυχα και την άλλη δεν θα προλαβαίνω να κάτσω!θα κάτσω όταν μπω στον μήνα μου που δεν θα οδηγώ κι'όλας.Περιμένουμε να μας πείς τι αποφάσισες το βράδυ για την κούνια!εγώ έχω πάρει 9 και έχει ανοίξει και εμένα η όρεξη μου αλλά το παλεύω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαστε ακομα αφρο μου απο κιλα...σημερα τωρα δηλαδη με επιασε μια λιγουρα και τσακισα mc donald....το χειριτερο που μπορουσα να κανω αλλα το λιγουρευτηκα...

Επισης κοριτσια εκλεισα κουνια και σετακι σεντονια παντα κουνουπιερα και τα σχετικα...πηραμε απο το motherbaby το teddy με το αρκουδακι σχεδιο αν θυμαστε...σε λευκο!!!!!! Και θα παιξω με τα σεντονακια μας που θα ειναι μπλε και αρκουδακια μπλε και αυτοκολλητο τοιχου...

Αφρο θα παρω σιγουρα και εγω το αρκουδακι απο το sticky!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω οτι πηρα την κουνια σεντονια παπλωμα παντα στρωματακι αλλαξιερας κουνουπιερα βαση κουνουπιερας,καλαθακι καλυντικων,μου καναν δωρο και μαξιλαρι θηλασμου...ολα αυτα κοστισαν 480ευρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πειράζει μια στο τόσο να φάμε και μια βρωμιά!ειδικά αφού σου μύρισε...Μπράβο για τα ψώνια σας!τέλειαααα και πολύ καλή τιμή...δεν έχουμε εδώ τέτοιες επιλογές!με το καλό να τα χαρείτε...:) τέλεια η κούνια με το αρκουδάκι και σε λευκό ακόμα καλύτερη!!!καλή επιλογή...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Καλη τιμη μου φαινεται και εμενα...το μονο λιγο αρνητικο ειναι οτι η αλλαξιερα διπλα στην κουνια ειναι στενουτσικη...θα την ηθελα λιγο πιο μεγαλη να χει χωρο το μωρο...απο ομορφια τελικα το ασπρο ηταν το πιο ομορφο!

Πασχαλιτσα εσυ που εισαι επαρχια σου συστηνω ανεπιφυλαχτα να κανεις τηλεφωνικη παραγγελια απο motherbaby αν σαρεσουν οι κουνιτσες...η ποιοτητα τα χρωματα και οι μηχανισμοι ειναι σουπερ...επισης χθες γινοταν ο χαμος...τετοιος κοσμος... ειναι εργοστασιο και μαλλον το εμπιστευονται!

Εσεις κοριτσια μου τι κανετε?τα μπεμπακια σας?σημερα θα παρω και τηλ να δω αν θα με δει αυριο ο γιατρος!

Αφρο αν θυμαμαι καλα δουλευεις σε ζαχαροπλαστειο σωστα?

Εγω αμα ημουν μεσα στις λιχουδιες και στα γλυκα θα χα παρει 19κιλα οχι μονο 9....κοριτσια εχω λυσαξει απο πεινα και λιγουρεμα...δεν μπορω να συγκρατηθω πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες μου!τι κάνετετέ;τέλεια Μαρία μου...αφού σας άρεσαν και είναι και οικονομικά,τι άλλο θες;και εγώ το λευκό πιστεύω είναι το καλύτερο!όλα τα άλλα τα πήρες γαλάζια ή ουδέτερα;πήρες τον γιατρό:

Ο άντρας μου έχει ζαχαροπλαστείο,εγώ δουλεύω σε έκθεση με είδη μπάνιου και οικοδομικά υλικά!αλλά αν είχε σουβλατζίδικο ή πιτσαρία ο άντρας μου,θα είχα πρόβλημα!!!γιατί δεν είμαι του γλυκού!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παλι καλα αφρο μου την γλυτωσες...εμενα τωρα τι με εχει πιασει με τα γλυκα δεν ξερω...εχω λυσαξει. .

Σημερα εφαγα 5-6 λουκουμια...αν συνεχισω ετσι θα γινω βαρελα!

Τα σεντονακια και την προικα τα πηρα μπλε! Ρε αφρο ξερεις τι ηθελα να σε ρωτησω?

Με την προικα ειχε σετ παπλωματακι?γιατι εμενα εχει παπλωμα και διαβαζω τωρα οτι δεν κανει εως 1ετους παπλωμα...

Τον γιατρο θα τον παρω το απογευμα νωρις που ανοιγει!θα σας ενημερωσω κοκονες μου!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...με μέτρο τα γλυκά Μαρία μου!Ναι,αυτά τα σετ έχουν πάντα,πάπλωμα,κουνουπιέρα αλλά το πάπλωμα είναι για αργότερα!τώρα θα του πέφτει βαρύ...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

A οποτε δεν εκανα βλακεια που το πηρα ε?

Ποσο πηρες το σετ παντα κουνουπιερα παπλωμα?

Αφρο κουβερτουλες εχεις παρει?

Ποσες πιστευεις θα χρειαστουμε βελουτε και ποσες φλις?

Πρεπει να εχουμε και για το καροτσι κουβερτα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν έκανες βλακεία!όλα τα σετ έτσι είναι...θα το χρησιμοποιήσουμε αργότερα :D εμείς το πήραμε 140? μαζί με τα σεντόνια του αλλά θα μας το κάνει δώρο η αδερφή μου!πάντως απο τα δώρα την έχουμε βγάλει φτηνά!!κουβερτάκια μου έχουν πλέξει 2 μικρά και ένα μεγάλο για την κούνια...εγώ έχω πάρει ένα μαλακό αλλά δεν είναι φλις ή βελουτέ!δεν ξέρω πως το λένε!σίγουρα θέλουμε για το καρότσι κουβέρτα.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας δεν μας εχουν κανει κανενα δωρο ακομα τα γα'ι'δουρια....

Επισης η μανα μου μας πηρε ολα αυτα που σας ειπα χθες...και η πεθετα μου το καροτσι μονο του οχι τριλογια...

Ενω η μανα μου λεει να παμε και εκει να σου παρω και το ενα και το αλλο...

Η πεθερα δεν μου χει πει τιποτα...και χρειαζομαστε τοσαααα πολλα ακομα...κουβερτουλες ρουχαλακια μπανακι επικοινωνιες σκατουλακια...

Εσας κοριτσια και αφρο ηταν ανοιχτοχεριδες τα πεθερικα?

Κανουν τους κινεζους εμενα μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αδέρφια έχετε να σας κάνουν κανένα δωράκι;εγώ απο αδέρφια έχω παράπονο προς το παρόν αλλά είναι και τι μπορεί να διαθέσει ο καθένας βέβαια!απο τα πεθερικά δεν έχω κανένα παράπονο γιατί θα μας κάνουν δώρο την κούνια με την σιφονιέρα που είναι ακριβούτσικα,μου πήραν ρουχαλάκια,μου έπλεξε/κέντησε διάφορα,ήρθε στα jumbo και μου πλήρωσε αυτά που πήραμε!αλλά έχουν και μια αδυναμία στον γιό τους!:P

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αδελφια δεν εχουμε...κανεις απο τους δυο μας!!!

Σας το προτεινε να ερθει στο jumbo? Η εσεις της το προτεινατε?

εμενα παντως δεν μου χει πει να σου παρω και τουτο και το αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Α!κρίμα...αλλά θα σας κάνουν συγγενείς και φίλοι φαντάζομαι με το καλό!Ναι,ήθελε να έρθει αλλά δεν ήξερα ό,τι θα τα πληρώσει!μπορεί όμως με τα πεθερικά σου να είναι και οικονομικό το θέμα γιατί είναι και δύσκολα στις μέρες μας!οπότε δεν θα ήταν παρεξηγήσιμο!και οι γονείς μου ας πούμε δεν μπορούν να διαθέσουν ό,τι και τα πεθερικά μου...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ηταν ετσι ειναι αλλιως...

Αλλα ειναι στην ιδια οικονομικη κατασταση και με τους δικους μου αφρο μου...

Μια συνταξη στους δικους μου ιδια λεφτα...και μια σε αυτους ιδια λεφτα...

Απλα ισως περιμενα κατι παραπανω..

Με την πεθερα σου μηλας στο τηλ?την περνεις?σε περνει?

Εγω ουτε την πολυπαιρνω ουτε με πολυπερνει απο την αρχη δεν ημουνα του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;Μαρία μου,ούτε εγώ μιλάω με τα πεθερικά μου!σε καμμιά γιορτή ή γενέθλια...Τέλειαααα!θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο απο τον γιατρό!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε? Εμεις απολαμβανουμε ακομα το καλοκαιρακι! Λιγο εμεινε και για τα σχολεια οποτε του δινουμε και καταλαβαινει!

Κι εγω οταν γεννησα ημουν λιγο απογοητευμενη με τα πεθερικα μου. Μονο το κρεβατακι μου πηραν και κατι χαζα ρουχακια απ τη λαικη η πεθερα μου που δεν τους τα φορεσα ποτε γιατι δε μου αρεσαν! Η αδερφη μου, μου ειχε δωσει 500?!!!!! Και πηγαμε μαζι στο jumbo. Ειχε πει οτι θα διαθεσει για τον μπεμπη ενα μηνιατικο! Οι γονεις μου ολα τα υπολοιπα! Ντουλαπα, συρταριερα-αλλαξιερα, κουρτινες, χαλι, ειδη προικος τα παντα!!! Και τα οικονομικα τους πολυ καλυτερα απ των γονιων μου! Απλα δε με συμπαθουν! Αμοιβαια ειναι αυτα! Κι εγω τα τυπικα εχω μονο μαζι τους. Βεβαια δε μπορω να τους αποφυγω γιατι ειμαστε στον ιδιο χωρο εργασιας αλλα το προσπαθω!

Εγω κοριτσια μου αυριο περιμενω περιοδο και μολις μου τελειωσει θα παω στη γιατρο μου να δουμε το ινομυωμα. Την τελευταια φορα ηταν 11εκ. Σ αυτη την περιπτωση αφαιρειται με καισαρικη. Θα το υπομεινω κι αυτο! Οποτε παω και κλεινουμε ραντεβου για την επεμβαση. Φοβαμαι λιγο αλλα προσπαθω να μενω ηρεμη και να μη τρομαζω τους αλλους!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Μιςς λεμον μου εχεις περασει και εσυ με τα πεθερικα σου..

Τι να πω?και εγω περιμενα μια κινηση παραπανω να μου πουνε για ρουχαλακια σεντ σεντονακια και γενικα μικροπραγματα...ειδη οι γονεις μου εχουν παρει 6φορμακια της nike και σεντονακια περα απο την προικα που μου πηραν και αυτα που σας ειπα χθες..και ακομα μου λενε να σου παρω αυτο να σου παρω και το αλλο...

μιςς λεμον εννοεις θα σε ανοιξει νανονικα σαν την καισαρικη για να στο αφαιρεσει?δεν υπαρχει αλλος τροπος πιο ανωδυνος?

Σημερα θα σας πω νεεεεεα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου δε σας εχω πει ουτε τα μισα για τα πεθερικα μου! Χαχαχα Υπομονη και κανω και λιγο πως δεν ακουω!

Οταν το ινομυωμα ειναι μεχρι 4-5εκ γινεται λαπαροσκοπικα οποτε δεν χρειαζεται να μεινεις μερες στο νοσοκομειο, ουτε εχει μεγαλο χρονο αναρρωσης. Δυστυχως το δικο μου τελευταια φορα ηταν 11εκ και δεν υπαρχει περιπτωση να εχει μικρυνει πολυ. Οποτε γινεται κανονικοτατα με καισαρικη, 4 βραδια μεσα και περιπου ενα μηνα μεχρι να ειναι ολα οπως πριν. Μου πεφτει λιγο βαρυ ολο αυτο αλλα πρεπει να γινει. Φυσικα λεπτομερειες θα σας πω οταν παω στη γιατρο μου.

Καλη μερα να χουμε κοριτσια μου! Φιλια!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!τι κάνετε;έκανα σήμερα τις εξετάσεις μου για να τις πάω αύριο στην γιατρό!θα πάρω στην δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων να ξεκινήσει η διαδικασία γιατί το έχω καθυστερήσει!εσείς το έχετε συζητήσει με τον γιατρό σας;Πραγματικά miss lemon,μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις!έχει βέβαια και αυτή τα όρια της...αλλά μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!χαχαχα...περιμένουμε νέα σου λοιπόν απο τον γιατρό και εύχομαι να πάνε όλα καλά ό,τι και αν πρέπει να κάνεις!

Μαρία μου,δεν είναι μόνο τι μπορεί να διαθέσει ο καθένας αλλά και τι θέλει!είναι στον άνθρωπο...η μια αδερφή μου δεν μου είχε πεί τίποτα για δώρο και τώρα που άκουσε ό,τι η άλλη θα μας πάρει την προίκα της κούνιας,θα μας πάρει κατι οικονομικό!πάλι καλά που έχεις και τους γονείς σου!;)

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...