Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Κλελια μου οσο περναει ο καιρος και φουσκωνεις θα ειναι καλητερα ...οι δικοι σου δεν υπαρχει περιπτωση να μην λυγισουν...τουλαχιστον τα πεθερικα το χουν παρει με καλο ματι?η εχεις και απο εκει τα ιδια????

Αφρο μου καλα κανεις γυρνα γυρνα οσο μπορεις....μακαρι να μπορουσα και εγω να ημουνα τοσο γυριστρουλα...

Κοριτσια εμενα δεν μου χει πει τπτ ο γιατρος αν θα χρειαστω κατι...τιποτα απολυτως καμια ενημερωση...

Πιστευω εμενα επειδη ειναι ιδιωτικο δεν θα μου ζητησουν τιποτα...αλλα τωρα που θα τον δω περιμενω να ενημερωθω για τα παντα...νομιζω καιρος ειναι....

Επισης κοριτσια σας εχουν πει τιποτα οι δικοι σας γιατροι πως το βλεπουν δηλ φυσιολογικο η καισαρικη?νομιζω κατι βλεπουν αυτο το διαστημα...

Εμενα τιποτα και θελω να ρωτησω και για αυτο!εγω παντως θελω φυσιολογικο...

Κλελια εσυ που γεννας με το καλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρία μου,ούτε εμένα μου είπε τίποτα η γιατρός μου για το τι χρειαζόμαστε!απο την ιδιωτική κλινική που θα γεννήσω πήραμε την λίστα για το τι θέλουν να κρατάμε...όπως και η Πααχαλίτσα νομίζω!στο δημόσιο νοσοκομείο εδώ,θα έπρεπε να έχουμε πιο πολλά πράγματα ακόμα γιατί δεν έχουν τίποτα απολύτως και το μωρό το έχεις όλη την ώρα στο δωμάτιο σου!χάλια κατάσταση...γι'αυτό θα πάμε σε ιδιωτικό!στην Αθήνα βέβαια μπορεί να είναι διαφορετικά!πήρες τον γιατρό σου για ραντεβού;πότε θα πας;πρέπει να σου λύσει όλες τις απορίες!εμένα μου έχει πεί ό,τι πάμε για φυσιολογικό,εκτός και αν δεν έχει πάρει θέση η μπέμπα μέχρι τότε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου την δευτερα θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου...αντε γιατι εχει να με δει αππ την 26η εβδομαδα....

Θα ζητησω επειγοντως ραντεβου αυτη την εβδομαδα που ερχετε την τεταρτη κλεινω 1,5μηνα χωρις γιατρο ..θελω να συζητησω για τοκετο,νοσοκομειο,βαρος μπεμπη να δω αν τρεφετε καλα....ξαναγυρισε η μπουμπουκα μας αφρο?ξαναπηρε θεση?εσυ ποτε θα πας?

Link to comment
Share on other sites

Ε,ναι!πρέπει να πας αυτήν την βδομάδα!στο έχει καθυστερήσει πολύ η αλήθεια είναι!πρέπει να σε δεί και από κάτω...αν υπάρχει λόγος να είσαι πιο προσεκτική!το νιώθω το κεφάλι της ψηλά,οπότε είμαι σίγουρη ό,τι δεν έχει γυρίσει ακόμα!θα δούμε...4 Σεπτέμβρη έχω ραντεβού!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου εχεις δικιο στο δημοσιο νοσοκομειο θα θελαμε περισσοτερα ..εδω δηλαδη στα χανια που ξερω ...μαρακι στην αθηνα κ μαλιστα στο ιασω δεν ζητανε κατι ...τον προηγουμενο μηνα γεννησε εκει μια ξαδερφη του αντρα μου κ δεν ζητησαν τιποτα ...μεχρι κ παντοφλες της δωσανε ...οσο για το θεμα του γιατρου σου το θεωρω ανεπιτρεπτο να μην σε εχει δει ακομα...εγω οποτε παω αμεσως μου κλεινει κ το επόμενο ραντεβου , ως τωρα παω καθε 4 εβδομαδες ...δηλαδη καθε 20 περιπου καθε μηναμε βλεπει ..ειχα 20 αυγουστου τωρα θα παω 21 σεπτεμβριου οπου θα ειμαι 30 + καταλαβες ? Πρεπει να σε βλεπει ποιο συχνα τωρα ..εμενα μου ειπε οτι οσο πλησιαζουμε στο τελος μπορει κ να πηγενω κ καθε εβδομαδα .εστω για το τοκοκαρδιογραφημα ...παρτον τηλ τοσα λευτα περνει κ θα παρει υποχρεωμενος ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον ειχα παρει κοριτσια περιπου 19αυγουστου και μου ειχε πει οτι δεν ειναι στην αθηνα το ιατρειο ανοιγει 31αυγουστου και να παρω τοτε για ραντεβου...αφηστε και εγω τα χω παρει λιγο...

Αφρο η αληθεια ειναι οτι μεχρι πριν μια εβδομαδα προσεχα παρα πολυ τωρα εχω αφαιθει λιγο που τριγυρναγα για το καροτσι και τις κουνιες...να σημερα πηγα στο leroy να δουν οι γονεις μου κατι που θελανε...πρεπει να προσπαθησω παλι λιγο να μαζευτω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου ..θα παω για ψωνια σε λιγο ...παω να παρω τα πανια που ζητανε στην Κλινική.. θα παρω 6 απ το mothercare ...k αλλες τοσες σε ενα μαγαζι με υφασματα θα παμε να της κοψουμε ...γιατι δεν δεν ξερω τη θα χρειαστεί .. ..βρε κοριτσια ολη με ρωτανε αν εχω ετοιμάσει βαλιτσα κ τους λεω οχι ..κ μου λενε πως θα επρεπε ..εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;Μαρία μου,συμφωνώ με την Πασχαλίτσα για τον γιατρό σου!είναι πολύ χαλαρός...και εγώ κλείνω το επόμενο κάθε φορά που πάω και είναι κάθε 3 βδομάδες περίπου!τώρα προς το τέλος,θα είναι πιο κοντά το ένα στο άλλο φαντάζομαι!κάν'του καμμία παρατήρηση...το θέμα είναι να σε δεί,να σου λύσει τις απορίες και να σου πεί αν υπάρχει λόγος να προσέχεις!

Πασχαλίτσα μου,πανάκια είναι οι μικρές πάνες;τα mothercare είναι ακριβούτσικα...στα orchestra είναι πιο οικονομικές!εγώ λέω να ρωτήσεις τον γιατρό σου για την βαλίτσα αλλά είναι νωρίς!στις 30 βδομάδες μου είχε πεί εμένα αλλά δεν την έχω τελειώσει!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kaλημερα κοριτσια μου!

Εχετε δικιο...

Εγω παντως δεν εχω φτιαξει βαλιτσα και ειμαι 31εβδομαδων...βεβαια σιγα σιγα θα πρεπει να αρχισω...

Εχω κοψει την οδηγηση για καλο και για κακο και μου εχουν κοπει τα χερια....

ποπο εχω τοσα πραγματα να αγορασω...πελαγωνω!

Εσεις τι κανετε?πανες φθηνες δεν εχει και το jumbo?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;Μαρία μου,συμφωνώ με την Πασχαλίτσα για τον γιατρό σου!είναι πολύ χαλαρός...και εγώ κλείνω το επόμενο κάθε φορά που πάω και είναι κάθε 3 βδομάδες περίπου!τώρα προς το τέλος,θα είναι πιο κοντά το ένα στο άλλο φαντάζομαι!κάν'του καμμία παρατήρηση...το θέμα είναι να σε δεί,να σου λύσει τις απορίες και να σου πεί αν υπάρχει λόγος να προσέχεις!

Πασχαλίτσα μου,πανάκια είναι οι μικρές πάνες;τα mothercare είναι ακριβούτσικα...στα orchestra είναι πιο οικονομικές!εγώ λέω να ρωτήσεις τον γιατρό σου για την βαλίτσα αλλά είναι νωρίς!στις 30 βδομάδες μου είχε πεί εμένα αλλά δεν την έχω τελειώσει!

Αφρο που ειναι τα orchestra?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε χαίρομαι τόσο πολύ για τα ψώνια που κάνετε μιας και εγώ θα αργήσω πολύ ακόμα αν και με την διάθεση που έχω δεν θέλω να κάνω και τίποτα.. Όλη την ημέρα συνεχίζω και κλαίω..(πρέπει οι ορμόνες μου να έχουν χτυπήσει πραγματικά κόκκινο) με όλα αυτά τα παράλογα που ακούω από τους γονείς μου.. Με ρωτήσατε για την πεθερά μου, αυτή δεν ενδιαφέρεται καθόλου για τον γιο της ένα τηλέφωνο ανά δυο ημέρες αν είναι καλά και τέλος μόνο για την κόρη της νοιάζεται

Τέλος πάντων, Μαρία μου έχουν δίκιο για τον γιατρό εγώ με τούτα και με εκείνα και με την πίκρα μου ξέχασα να τον πάρω τηλέφωνο να κλείσω για τον σεπτεμβριο και με πήρε μόνος του να δει αν είμαι καλά και πότε θα πάω...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;έκανα δουλίτσες πάλι σήμερα!πλυντήρια,σιδέρωμα και σχεδόν τελείωσα το φτιάξιμο της βαλίτσας!με το ζόρι θα κλείσει μου φαίνεται όταν τελειώσω...

Μαρία μου,όπως το είπες!σιγά σιγά να την φτιάχνεις και εσύ...εγώ οδηγώ ακόμα και μπορώ να κάνω τις δουλειές μου αλλά όταν μπω στον μήνα μου θα σταματήσω!εγώ δεν βρήκα πάνες στα jumbo αλλά δεν έψαξα και πολύ!

Πασχαλίτσα μου,τα orchestra στα Χανιά είναι απέναντι απο την 1866!που ήταν παλιά τα zara kids...ψώνισες τίποτα σήμερα;

Klelia μου,πολύ στεναχωριέμαι γι'αυτό που περνάς!πρέπει να είσαι χαρούμενη στην κατάσταση σου...αυτά που νιώθουμε περνάνε και στα μωράκια μας!ο άντρας σου σε στηρίζει τουλάχιστον;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου καταλαβα αφρο μου που ειναι ..θα παω να δω ...οχι δεν ψωνισα γιατι δεν προλαβα μονο του αντρα μου ψωνισα ...βρε κοριτσια εχω την μετακομηση αυτες της μερες κ εχω πολλα νευρα ....το mothercare ειχε της πανες 9,80 της 6

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!πως είστε σήμερα;Πασχαλίτσα μου,μετακόμιση στην κατάσταση σου,δύσκολη υπόθεση!υπομονή,να προσεχείς και να μην κουράζεσαι!ναι,να πας μια βόλτα και απο'κεί!δεν βρήκα τέτοιες στα mothercare εδώ!αυτές είναι φτηνές...εγώ είδα για μεγάλη πάνα 30?!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι!και εγώ αυτές λέω...αλλά γράφουν στην λίστα πάνες τετράγωνες μικρές και πάνες αγκαλιάς που είναι πιο μεγάλες!

Ναι αφρο εχεις δικιο....εγω για της μικρες ελεγα οτι εκαναν τοσο ....να σε ρωτησω εσυ απο που ? Ποσες? Κ ποσο της πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Πασχαλίτσα μου έχω 15 μικρές που ζητάνε απ'την κλινική...τις περισσότερες μου τις έραψαν η μαμά μου και η πεθερά μου και μερικές τις πήρα απο τα orchestra,δεν θυμάμαι πόσο είχαν αλλά ήταν φτηνές!για μεγάλες έχω 6 που πάλι τις 4 έραψαν οι μαμάδες,μια πήρα απο τα orchestra γύρω στα 10? και μια απο μαγαζί με είδη προικός που είχε 15?!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Ειχα παει για λιγο στο εξοχικο στους Γονεις μου..

Κλελια μου πολυ με στεναχωρεις δεν πρεπει να κλαις...το μωρο σου μεσα στην κοιλιτσα σου τπ σκεφτεσαι?

Ξερω πως σε κανουν να νιωθεις...αλλα κατανταeι αηδια απο ενα σημειο και μετα...

Μην τους σηκωνεις το τηλεφωνο μεχρι να καταλαβουν ποσο πολυ το θες και να παψουν να σε στεναχωρουν...ειναι αδικο ολο αυτο που γινετε για σενα...μπορεις να κανεις ςναν θρησκευτικο γαμο του χρονου....δεν καταλαβαινω πια.....ειναι κριμα στα αληθεια!

Πασχαλιτσα προσοχη στην μετακομιση οπως λεει και η αφρο...

Εγω σημερα το μεσημερι θα παρω να κλεισω ραντεβπυ στο γιατρο και θα σας πω το απογευμα ποτε εκλεισα...

επισης εχω να παω να καταθεσω τα χαρτια μου στο ικα κοριτσια για την αδεια κυοφοριας....ταλαιπωωωωωρια!!!

Α και αυριο θα παω για την κουνιτσα μας!

Αφροοοο προσεχε και εσυ...δεν εισαι για να κανεις τοσες δουλειες ..αν και σε χαιρομαι...συχρομως φοβαμαι!

Ετοιμη και η βαλιτσα?

Τι βαλιτσα?μεγαλη?η χειραποσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!τι κάνετε;πως πέρασες Μαράκι στο εξοχικό;αποφάσισες ποιά κούνια θα πάρετε;να απαιτήσεις να σε δεί μεσ'την βδομάδα ο γιατρός!σχεδόν έτοιμη η βαλίτσα!τα δικά μου θέλω να τελειώσω...είναι αρκετά μεγάλη!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου περασα παρα πολυ ησυχα..πηγαμε και τις βολτιτσες μας...

Ειδα και τον σκυλακο μας που τον εχουμε παει εκει για καλοκαιρι να μην σκαει μεσα στο διαμερισμα και αυτος ο μαυρος...

Λοιπον πλεον απεκλεισα το combinato λογο τιμης...πλεον ειμαι αναμεσα στα δυο σχεδια του motherbaby...αυριο θα παω να τις δω απο κοντα..πηρα και τηλ σημερα που ανοιξε το εργοστασιο και μου ειπαν οτι τα εχουν ολα στημενα!

Πολυ θετικο αυτο για να καταλαβω και χρωματα και ποιοτητα!

Οταν παρω τον γιατρο (την γραμματεα δηλαδη) θα σας πω...

Αυτη την εβδομαδα θα της πω οποσδηποτε!

Α εσυ αφρο εχεις δυο βαλιτσουλες?μια της μπεμπας και μια δικια σου?η μαζι ολα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηρα στο ιατρειο και ειναι ακομα κλειστο....

τον πηρα και στο κινητο ομως και του λεω δεν εχετε ανοιξει ακομα?μου λεει οχι την τεταρτη ανοιγω...

και του λεω να ερθω η τεταρτη η πεμπτη και μου λεει να παρω την τεταρτη την γραμματεα του να κλεισω ραντεβου...

και του λεω εχει περασει 1,5μηνας και ανχωνομαι...και μου λεει αν ειναι να με δει πεμπτη!και του λεω οκ θα το πω στην γραμματεα για πεμπτη γιατι ανχονομαι...

οποτε κοριτσια θα παρω την τεταρτη και μαλλον πεμπτη να με δει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!χαίρομαι Μαρία μου που πέρασες όμορφα...είδες και τον σκυλάκο σας!μια χαρά!!περιμένουμε τότε νέα σου αύριο για την κούνια!!!μια μεγάλη βαλίτσα έχω εγώ!τώρα για τον γιατρό τι να σου πώ;εύχομαι τουλάχιστον να σε δεί την Πέμπτη!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι ξεδοσες λιγο με την βολτα ...μπραβο....ελα να σου πω ..θα την παρεις τηλ την τεταρτη κ θα της πεισ να σε βαλει πεμπτη ..κ αν φερει αντηρηση στολισε την ....μην ανυσηχεις δεν τον συμφερη να χαση πελατησα ...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια κοριτσια εχω ξεσαλωσει λιγουλακι...

Βγαινω και μικρες βολτες και στα μαγαζια....

Πεμπτη οπωσδηποτε κοριτσια μου...ξερετε τι ανχος το χω?

Δεν ξερω καν αν τρεφεται καλα και ειναι ολα καλα....

Σημερα δεν τον ακουσα και παρα μα παρα πολυ οπως αλλες φορες και ανχωνομαι περισσοτερο!!

Εσεις τι κανετε κοριτσια?

Ποτε εχετε γιατρο εσεις?

Αυριο το πρωο εχω μα παω στο ικα και μετα το απογευμα για την κουνιτσα μας οπου φυσικα θα σας ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...