Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλημέρα κούκλες μου!τι κάνετε;έχουν έρθει φίλοι μας απο Αθήνα και είμαστε συνέχεια έξω αυτές τις μέρες!!έχω μεγάλες αντοχές για έγκυο τελικά...βρήκα χθές και σουτιέν θηλασμού και νυχτικά για την κλινική πολύ ωραία απο yamamay!δείτε τα...

Μαρία μου τα σεντονάκια ήταν γύρω στα 30 ? το σετ τα nef nef και το σετ πάντας 129? (πάντα,πάπλωμα,κουνουπιέρα) απο τα jumbo πήρα μόνο ό,τι ήταν 100% βαμβάκι για να είμαι σίγουρη τώρα που είναι πολύ μωρό!θα πάρω και εγώ κάνα φλίς τότε!Α!πήρα και το παιχνίδι που κρεμιέται στην κούνια και ενδοεπικοινωνία!δεν τελειώνουν τα ψώνια...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα ψωνια ειναι ατελειωτα αλλα ευχαροστα ψωνια...αφρο εσενα τωρα δεν σου λειπει κατι...σωστα?εισαι ετοιμη?

Χειμωνιατικες πυζαμες πηρες ε?τις εχει στο ιντερνετ να τις δουμε?και εγω πρεπει να παρω...εγω την τριτη θα παω στα motherbaby na δω τις κουνιες απο κοντα...

πηγα και σε ενα αλλο το οποιο δεν μου αρεσε πολυ η ποιοτητα και αυτος συνεργαζεται και με casababy αλλα κανει και ο ιδιος απομιμησεις της casa baby ...αυτος μου λεει την απομιμηση του combinato 500e me strwma αλλα δεν μαρεσε ουτε ποιοτητα ουτε χρωματα...και της casababy το αυθεντικο μου το δινει 610με στρωμα χωρις αποδειξη...εκει που κολλαω ειναι οτι αμα με κοροιδεψει και μου φερει την απομιμηση εγω πως θα ξερω????

Τι λητω το combinato μου το δινει 610μονο του χωρις στρωμα..

Και επειδη φοβαμαι τον αλλον και στο λητω θα μου παεθ καμια 750με στρωμά έίπα να δω την motherbaby που με 450 θα χω ξεμπερδεψει....ειναι διαφορα στα λεφτα και απο τη μια δεν μας περνει....και λεω αμα ειναι καλη ποιοτητα και μαρεσουν απο κοντα να παρω απο κει.. γιατι αλλιως τα δειχνουν στο ιντερνετ πολλοι κοριτσια μου και αλλιως ειναι....

Σε αυτον που πηγα η απομιμηση της casababy το συρταρι σφηνοναι...ουτε καλους μηχανισμους...μια ψευτικουρα φαινοταν...

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,ναι!νομίζω πως είμαστε εντάξει απο ψώνια!μόνο καλλυντικά θέλω τώρα και προιόντα περιποίησης!νυχτικό πήρα φόρεμα που μου είπαν ό,τι βολεύει στην κλινική!εγώ πήρα κοντομάνικό γιατί θα είναι αρχές Οκτώμβρη και θα ζεσταίνομαι αλλά τα έχει και σε μακρύ μανίκι και το σουτιέν θηλασμού είναι πολύ βολικό!

Βέβαια να πας να δείς απο κοντά τις κούνιες γιατί μπορεί να φαίνονται αλλιώς στο ίντερνετ και θα δείς και τα χρώματα από κοντά να αποφασίσεις!μην πάρεις την απομίμηση αφού είναι κακή ποιότητα!τα casa baby που είδα απο κοντά,φαίνονται πολύ καλά αλλά για τέτοια διαφορά μπορεί να μην αξίζει!τα motherbaby φαίνονται πολύ ωραία στο ίντερνετ πάντως...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μου το καροτσι θα το παρουν κ αυτο τα πεθερικα ...κ αποφασισα το inglesina trilogy to μπεζ οπου αναλαβαν να το παραγγειλουν εκοινει....μαρακι μου σημερα αλλαξαμε μηνα εσυ στον 8 κ γω στον 7 ..ααα κοριτσια μηλισα με τον γιατρο μου εχτες κ μου ειπε οτι θα μου το κανει αυτος το ντομπλερ στης 21Σεπτεμβρίου.. αφρο ολα ετοιμα λοιπον τη καλα ..

Link to comment
Share on other sites

Αφρο το combinato το χεις δει απο κοντα?

Εγω δεν εχω βρει καποιο εδω να το εχει ανοιχτο στην εκθεση....

Πασχαλιτσα νομιζω οτι εκανες την καλητερη επιλογη απο καροτσακι...τελικα και οι τρεις πηραμε inglesina!!!

Εγω βεβαια μονο το καροτσι....τελικα βρηκα να μου δανεισουν και καλαθουνα και λικνο και καθισμα αυτοκινητου...οποτε νομιζω θα καλυφτουμε με αυτα..

Πασχαλιτσα ειναι πολυ ωραιο το μπεζ το ειδα ανοιχτο και ειναι τελειο...αλλα θα σ λεγα να το ξανασκεφτεις το χρωμα γιατι ειναι ανοιχτο και θα σου λερωνει πολυ...ειδικα κατι να τρωει στο καροτσι ο μπεμπινος θα το κανει χαλια....

Και ναιιιιιι αλλαξαμε μηνα...τι καλαααα πως περναει ο καιρος..

Κοριτσια μια υπενθυμιση ποτε εχετε πητ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Πασχαλίτσα μου!όλα έτοιμα...inglesina και εσύ;τέεεελεια!πιστεύω πως κάναμε καλή επιλογή όλες μας!πολύ ωραίο το μπέζ αλλά θα συμφωνήσω με την Μαρία ό,τι λερώνει λίγο!μπήκες στον 7ο και εσύ!τι καλά...πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός κορίτσια μου!

Μαρία μου,δεν είδα το συγκεκριμένο σχέδιο δυστυχώς αλλά είδα άλλα πολύ ωραία!εγώ 15 Οκτώμβρη έχω ΠΗΤ...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου

Συγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί τόσα πολλά τις δυο ημέρες που κοντεύω να λαλήσω

Καταρχήν δεν μπορώ να φάω τίποτα τα βγάζω όλα... μα όλα..

Άσε που έχω κάτι νεύρα τσατάλια... και όλα μου φταίνε. Και θα ήθελα όλοι να με αφήσουν στην ηρεμία μου και να μην μου μιλάνε..

Χάλια οι ορμόνες μου χάλια.. Το νιώθω... :-(

 

Κατ άλλα ηρεμία ακόμα δεν έχω φουσκώσει ραντεβού έχω με τον γιατρό την άλλη εβδομάδα να δούμε πως πάει

..

Link to comment
Share on other sites

Αχ klelia σε ματιασανε αρχισαν κ εσενα τα συμπτωματα υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι...βρε κοριτσια τη χρωμα να το παρω ? Εγω εχω ΠΗΤ 27 νοεμβριου

Link to comment
Share on other sites

Οτι με ματιάσανε είναι σίγουρο... Αλλά στον τέταρτο μήνα σύμπτωμα δεν ξέρω.. Τι να πω..

Είναι οτι όλοι γκρινιάζουν για όλα μάλλον με έχουν μπουκώσει και κανένας δεν με έχει αφήσει να το χαρώ...

Link to comment
Share on other sites

Klelia οντως εμετους στον τεταρτο..πρεπει να εισαι ατυχη η να σε εχουν φαει λιγο....

Ποιος σε πριΖει και δεν σε αφηνει να το χαρεις?μην ακους κανεναν....να εισαι ηρεμη!

Κοριτσια παντως εμεις και οι τρεις που εχουμε μεγαλα μωρα μπορει να μην παρουμε και ολα το μηνα...σας εχουν πει τιποτα οι γιατροι?εμενα οχι γιατι δεν τον εχω δει κιολας...την δευτερα θα παρω να κλεισω ραντεβου!

Pasxalitsa εγω το πηρα στο γκρι..αλλα μου αρεσε πολυ και το positano οπως σας ειχα πει...δες τα...ειναι πιο σκουροχρωμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και όμως εμετούς ζαλάδες δεν μπορούσα να σταθώ όρθια σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι

Με πρήζουν.. Η μάνα μου ο πατέρας και ένα σωρό άλλοι

Μεγάλη ιστορία

Πάντως αυτό που ρώτησες μια ημέρα το συζήταγα με τον γιατρό μου γιατί εγώ γεννήθηκα πολύ μεγάλη

και ήταν αυτός που με ξεγεννησε

και μου είπε οτι δεν παίζει τον πρώτο ρόλο εξαρτάται και από την γυναικα αν είναι στενή ή όχι και τι θέση ακριβώς θα έχει πάρει οταν φτάσουν εκείνες οι ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου το εχω Συζήτηση με το γιατρο κ μου ειπε οτι ο τοκετος μπορει να ξεκινηση οποιαδοιποτε ωρα απ την στηγμοι που θα μπουμε στον 9 εξαρτατε απο πολλα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Κλελια τους ηρθε ξαφνικη η εγκυμοσυνη και σε πριζουν?

Πρεπει να εισαι ηρεμη σε αυτη την φαση....

Εμανα κοριτσια πια τι να πω...πεφτει πολυ γλωσσοφαγια εκει που ηρεμησα απο το 10ημερο βουλωμενο αυτιου και μου χε περασει και η ρινιτιδα..τσουπππππππ να τηνα παλι.....ρινιτιδα σε σημειο να κανω 30αψου την ημερα καταροη ματια και μυτη...προσπαθω να το αντιμετωπισω με φυσικο ορο και σκευασμα απο θαλασσινο νερο γιατι ετσι μου περασε την προηγουμενη φορα αλλα τιποτα εδω καο τρεις μερες....δεν υποφερετε...θα προτιμουσα να χα πυρετο για μια βδομαδα παρα αυτο το συνεχομενο πραγμα να μην μπορω να σταθω...και να νιωθω καο ασχημα που ειμαι αγκαλια με τα χαρτομαντηλα και τους ορους....

Αυριο ελπιζω να ειμαι καλητερα γιατι θα σαλταρω κοριτσια ειναι το χειροτερο μου..δεν θα αντεξω και θα του πω να μου δωσει χαπια...χθες με πιασανε τα κλαματα απο την ταλαιπωρίά...ή μυτη και τα ματια να τρεχουν ποταμι....

μου περναει το ενα και την αλλη μερα μου αρχιζει το αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Ελα μαράκι μου

επειδή με τον σύντροφο μου δεν προλάβαμε να παντρευτουμε (τωρα κανονιζουμε πολιτικο) και μας ήρθε ξαφνικό, αρχίσανε τα τι θα πει η γειτονια οι συγγενείς ο κόσμος και διαφορα αλλα τετοια παλια

ασε μεγαλη ιστορια

απλα ειναι συνεχομενη γκρινια και μουρμούρα

και καταλαβαινεις

οσο για την ρινιτιδα που ειπες και τα αψου και εγω εχω λιγα αλλα μου ειπε ο γιατρός οτι αν δεν εχω κανενα άλλο συπτωμα ειναι φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Klelia δεν ξερω αν διαβασες πιο κατω αλλα και εγω ειμασταν με τον αντρα μου 6,5 χρονια μαζι...μας ηρθε η εγκυμοσυνη και παντρευτηκαμε με πολιτικο τον ιουλιο...εμενα μονο ο πατερας μου ειναι παλαιον αρχων και στην αρχη του κακοφανηκε αλλα τωρα περιμενει πως και πως το μπεμπη...ειχα και εγω ανχος πως θα του το πω και τι θα κανω αλλα η πρωτη κρυαδα ηταν μετα ηρεμησε και ειναι ολος χαρα...

Ετοιμαστε τα χαρτια σας και κανετε ενα πολιτικο οπως εμεις 10λεπτα υποθεση ειναι!

Και η γειτονια θα το μαθει αφου επισης μπορουν να λενε οι γονεις σου οτι ειδη εχεις κανει πολιτικο...ετσι και αλλιως θα κανεις...απλα για να νιωθουν πιο ωραια....

Τα ξερω κλελια μου αλλα μην σε νοιαζει....ποσο καιρο ειστε με το παιδι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πέντε χρόνια είμαστε μαζί. Δυστυχώς εμένα είναι και οι δυο παλαιών αρχών και μπορώ να σου πω οτι αν και πέρασε η πρώτη κρυάδα κανένας από τους δυο δεν έχει δείξει μεχρι τώρα να χαίρεται πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις κλελια μου....

Αν μενεις μαζι τους κανονισε συντομα να βρειτε ενα σπιτακι με το παλικαρι να μεινετε μαζι και να κανετε το πολιτικο να ηρεμησετε...

Σιγουρα στο υπογραφω αν περασει κανενας μηνας ακομα και σε δουν να φουσκωνεις εκει θα λυγισουν....δεν υπαρχει καμια περιπτωση να παραμεινουν ετσι..

εμενα ο πατερας μου ηταν απο τους πιο αυστηρους με το που το μαθε ελεγε τα ιδια η γειτονια οι συγγενεις και ο καθενας τον ενοιαζε αλλα τωρα ειναι μια χαρα...θελουν το χρονο τους...εσυ δεν πρεπει να σκας για κανεναν λογο...θα το χωνεψουν...

Ετοιμαστε τα χαρτια σας καντε και το γαμο σας και μετα δεν θα χουν τιποτα να πουνε!

Ποσο χεωνον εισαι κλελια?

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κλελια μου! Μην ακους κανεναν βρε κοριτσακι μου! Κοιτα να χαρεις την εγκυμοσυνη σου! Αυτο θα σου μεινει! Μπορει και τα συμπτωματα που εχεις να ειναι ψυχολογικα! Μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου και στο μωρακι σου! Ελπιζω ο συντροφος σου να σε υποστηριζει!

Εμεις ειχαμε το αντιθετο! Παντρευτηκαμε και γεννησα τον πρωτο μου γιο μετα απο 4 χρονια! Το τι ακουγαμε απο την πεθερα μου.... Μεχρι που με ρωτησε αν μπορω να κανω παιδια! Μα δε γινεται! Κατι θα εχεις, μου λεγε, να πας στο γιατρο! Το οτι δε θελαμε ας πουμε δε το δεχοταν! Τελοσπαντων! Καθενας με τα δικα του!

Μαρακι μου παλι απ την αρχη η ρινιτιδα ε! Κριμα βρε κοριτσι μου! Αντε μη σε παιρνει απο κατω! Περαστικο ειναι! Πηγαινε να δεις τις κουνιες απο κοντα να παρεις τα πανω σου!

Πασχαλιτσα μεγαλωσατε κι εσεις! Πο πο! Ετοιμη για ψωνια κι εσυ! Τι ωραια!

Αφρο μου εγω δεν ειχα παρει σουτιεν θηλασμου. Το θεωρησα περιττο εξοδο. Πηρα απλα σουτιεν με 15-20? που βγαιναν οι τιραντες. Την ιδια δουλεια κανουν τελικα! Το διαπιστωσαμε με την αδερφη μου οταν γεννησε και δεν τη βολεψε καθολου!

Επισης την καλαθουνα τη χρησιμοποιησα μονο 40 μερες γιατι μετα τα αγορια μου δε χωρουσαν! Για καθισμα αυτοκινητου ειχα το πορτ μπεμπε μεχρι 9 μηνων και μετα πηρα κανονικο καθισματακι. Καροτσι ειχα παρει ενα της Graco με 120? και για το καλοκαιρι ενα καροτσι -μπαστουνι της Chico. Τα χρησιμοποιησα και στα δυο μου παιδια κι ακομα τα εχω και τα δανειζω σε οποιον τα χρειαστει. Ριλαξ θα παρετε?

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ κορίτσια μου!Κλέλια μου,υπομονή!μην αφήνεις να σε στεναχωρούν στην σημαντικότερη περίοδο της ζωής σου!θα το χωνέψουν σιγά σιγά και θα αρχίσουν να το χαίρονται κι'όλας...αυτά είναι κολλήματα!καν'τε το πολύ πολύ έναν πολιτικό όπως και το Μαράκι και όλα καλά!όσο για τα συμπτώματα,το πρώτο τρίμηνο εγώ δεν είχα τίποτα και στον τέταρτο είχα εμετούς,ζαλάδες και ανακατωσούρες!κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Μαρία μου,εμένα μου είπε η γιατρός ό,τι συνήθως στην πρώτη εγκυμοσύνη πέρνουμε όλο τον μήνα και ειδικά αν είναι κορίτσι!όποτε λογικά μετά τις 25 Σεπτέμβρη θα έρθει!

Πασχαλίτσα μου,δες τα χρώματα και πες μας πιο άλλο σου αρέσει!εμείς το πήραμε γκρί...πιστεύω ό,τι τα σκουρόχρωμα είναι λίγο καλύτερα αν και μ'αρέσει πολύ το μπέζ βέβαια!

Miss lemon,τι πέρασες και εσύ με την πεθερά σου;πολύ υπομονή είχες!!!εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ βολικό το σουτιέν για μεσ'το σπίτι!είναι πολύ άνετο,μαλακό και φτηνό!19? το πήρα...αν ήταν πολύ ακριβά,δεν θα έπερνα!εμένα ριλάξ μου πήρε η κουνιάδα μου ένα!είναι χρήσιμο πιστεύω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μελλουσες μανουλες! Πως ειστε σημερα?

Αφρο αφου σε βολεψε το σουτιεν μη το συζητας! Εγω αυτα που ειχα δει και με βολεψαν λιγο ειχαν 40?! Χρειαζομουν δυο σιγουρα κι εβγαινα εκτος προυπολογισμου! Και να σου πω την αληθεια θηλασα μονο δυο μηνες οποτε στην τελικη δε μου χρειαστηκαν κιολας!

Ριλαξ κι εμενα μου ειχαν φερει δωρο. Ειχε μαλιστα και δονηση κοριτσια!!! Ολα τα λεφτα!!! Δε χρειαζοταν καν να τους κουναω! Εβαζα τη δονηση και τους επαιρνε ο υπνος στο 5λεπτο και με ηρεμια! Χαχαχα

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου....

Αφρο που τριγυρνας?????

Και εγω κοριτσια θα παρω ρηλαξ αλλα θα το αφησω για μετα οταν σαραντησουμε...ισως μου το παρει και κανεις δωρο που ξερετε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!τι κάνετε;έχουμε φιλοξενούμενους όπως σας είπα και είμαστε όλο βόλτες!θα φύγουν σε λίγες μέρες και θα ξεκουραστούμε...Α!ναι miss lemon μου για 40? το ένα δεν θα το συζητούσα!μας το ζητάνε και απο την κλινική βέβαια αλλά δεν ξέρω και πόσο θα τα χρησιμοποιήσουμε!το ρηλάξ είναι όντως πολύ χρήσιμο και αν έχει και δόνηση που λες,θα είναι τέλειο πιστεύω!

Μαρία μου,πως είσαι εσύ;είμαι μια γυριστρούλα έγκυος η αλήθεια είναι!αλλά μου λένε όλοι,βγές τώρα γιατί μετά δεν θα μπορείς και κοιμήσου τώρα γιατί μετά δεν θα μπορείς και άλλα τέτοια...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα και ψυχολογικά και σωματικά. Μαρία μου είμαι στα 33 και μένω εδώ και αρκετό καιρό μαζί με τον άντρα μου αλλά οι γονείς μου είναι λίγο πολύ παλιά μυαλά

τι να κάνω

Προσπαθώ όσο μπορώ να μην με επηρεάζει αλλά κάποιες φορές φτάνω και εγώ λίγο στα όρια μου τι να κάνω

Παντως σας ευχαριστώ πολύ ειλικρινά

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια! Ξεχασα να σας πω και μια αλλη απορια μου! Γιατι σας ζητανε πραγματα απ την κλινικη? Εμενα δε μου ζητησανε τιποτα! Ισως αλλαξε το συστημα! Βλεπω οτι θελουν ζιπουνακια, πανες βαμβακερες, ακομα pampers σε καποιες περιπτωσεις. Μηπως αυτα χρειαζονται αν εχεις το μωρο στο δωματιο μαζι σου? Εμενα καθε μερα μου τα κανανε μπανιο, τους βαζανε καθαρο φορμακι και δεν πηρα τιποτα! Μονο μια πανουλα και πετσετουλες για τον ωμο για τις γουλιτσες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα Κλέλια!!!να σκέφτεσαι μόνο το μωράκι σου και να είσαι καλά με τον άντρα σου,αυτό έχει σημασία!οι δικοί του γονείς τι λένε;

Που να ξέρουμε γιατί τα ζητάνε miss lemon μου;σημασία έχει ό,τι αφού τα ζητάνε,πρέπει να τα έχουμε!μάλλον έχει αλλάξει το σύστημα και δεν έχουν να σου προσφέρουν ό,τι είχαν παλιά...τι να πώ;εδώ στο δημόσιο φέρνεις και τα σεντόνια σου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...