Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Ax μπράβο μαράκι μου ευτυχώς που όλα πήγαν καλά και δεν ήταν κάτι σοβαρό.

ολα να πανε καλά από εδώ και φορά και κανένα ματάκι δεν κάνει κακό ζούμες σε περίεργες εποχές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κούκλες!μπράβο Μαράκι μου...όλα καλά δηλαδή!πολύ χαίρομαι!παραγγείλατε και το καροτσάκι σας...μια χαρά!καλή επιλογή!και εμείς με λευκό σκελετό αλλά με την εννιαία λαβή το πήραμε Μαρία μου!με το καλό να το παραλάβετε και να κάνετε τις βόλτες σας!

Πασχαλίτσα μου,δεν ξέρω αλλά μου λένε ό,τι είναι χαμηλά η κοιλιά μου!τι να πώ;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Klelia μου φοραω και ματακι και χρυσο σταυρο...στο τελος υα κουβαλαω και σκορδα...ε μα με φαγανε...

Σημερα πηρα σβαρνα τους γιατρους!!!χαχαχα

Χαρηκα πολυ που επιτελους ακουω καμπανααααα!

Και εγω πιστευω οτι καναμε καλη επθλογη αφρο μου...και προτεινω και στα κοριτσια να δουν την inglesina!

Πως ειστε γενικα κοριτσια?

Αφρο μην ακους κανεναν για την κοιλιτσα σου....αφου λεει η γιατρος ολα καλα ....τελος ειναι ολα καλα!!!

Τα αλλα κοριτσια τι μου κανουν?

Πασχαλισα πρεπει να ξεκινησεις για καροτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;συννεφιασμένος ο καιρός σήμερα εδώ!χτές σιδέρωσα όλα τα μωρουδιακά...δεν ξέρω πόσες ώρες σιδέρωνα!ευτυχώς με βοήθησε και η μαμά μου!όλη την ώρα σκεφτόμουν ό,τι θα έχουμε ένα πλασματάκι που θα χωράει σ'αυτά τα ρούχα!ανυπομονώ και αγχώνομαι ταυτόχρονα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Μαρία μου!Προς το παρόν τελείωσα αλλά έχω να βάλω και άλλα πλυντήρια με σεντονάκια και πετσέτες!έχω τελειώσει της βαλίτσας τα πράγματα όμως!μόνο σουτιέν θηλασμού δεν έχω πάρει ακόμα!η κούνια θα έρθει μέσα στον Σεπτέμβρη αλλά δεν θα την φέρουμε σπίτι μέχρι να γεννηθεί η μπέμπα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για προληπτικους λογους αφρο μου?

Καλα περιττο να σου πω οτι εχω ξετρελαθει με την κουνια σας...την ειδα στα προσπεκτους που μου δινουν τωρα που ψαχνω και εγω για κουνια...

Αν μου χωραγε η σιφονιρα χωρις δευτερη σκεψη θα σας ειχα αντιγραψει και θα περνα την ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Αχ τη ωραια βρε αφρο μου...με το καλο να ερθει η μπεμπα σας να τα χαρητε ολα!!!! Βρε κοριτσια βοηθηστε με λιγο ..ποσα φορμακια κ ποσα ζιπουνακια εχετε αγοραση ? Επισης να μου πητε κ τα σετ τα σεντονια

Link to comment
Share on other sites

Εγω τιποταααα!αλλα καμια 10με 12 υπολογιζω!

Κοριτσια θελω την γνωμη σας σε κατι..

Θελω αν δεν σας ειναι κοπος να κοιταξετε την κουνια combinato tης casababy σε γκρι και ασπρο και τις κουνιες στο motherbaby 0-10 της πολυμορφικες να μου πειτε ποια σας αρεσει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τιποταααα!αλλα καμια 10με 12 υπολογιζω!

Κοριτσια θελω την γνωμη σας σε κατι..

Θελω αν δεν σας ειναι κοπος να κοιταξετε την κουνια combinato tης casababy σε γκρι και ασπρο και τις κουνιες στο motherbaby 0-10 της πολυμορφικες να μου πειτε ποια σας αρεσει....

μαρακι μου η combinato ειναι πολυ ωραια κ στα δυο χρωματα ...οσο για της αλλες η λαχανι μου αρεσε κ η ασπρη
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες!!! Τι κανετε??? Μου λειψατε!!! Εμεις ξεκουραστηκαμε, χαλαρωσαμε, καναμε τα μπανακια μας και τωρα επιστροφη στην πραγματικοτητα! Ευχομαι του χρονου να ειμαστε ολοι καλα κι εσεις πολλα μπανακια με τα μπεμπακια σας!

Τι βλεπω κοριτσια μου? Αρχισαν ν αδειαζουν τα πορτοφολια? Χαχαχα Τι δε θα δινα να μουν στη θεση σας! Τα καλυτερα ψωνια ever!!!

Αφρο μηπως να στη φερνανε πιο νωρις την κουνια? Ισως μυριζει το ξυλο και χρειαζεται να μεινει λιγες μερες εξω. Δεν ξερω! Απλα λεω!

Μαρακι παλι με τις κουνιες και τα χρωματα παιζεις? Τουλαχιστον κατεληξες στο καροτσι! Χαχαχαχα Παρε την πρωτη που ειδες και σου αρεσε! Αυτη θα χεις παντα στο μυαλο σου!

Πασχαλιτσα κι εσυ ψωνια βλεπω! Μπραβο βρε κοριτσι μου! Νομιζω μια 12αδα ζιπουνακια ειναι καλα. Να σκεφτεις οτι ειναι χειμωνας και στεγνωνουν πιο δυσκολα τα ρουχα, κι οτι δε θα χεις πολυ χρονο με το νινι για να πλενεις. Σεντονακια ισως 4-5 σετακια. Μια φορα την εβδομαδα συνηθως τα αλλαζεις εκτος κι αν εχετε διαρροες! Χαχαχα

Κλελια μου μην ανησυχεις για τα κιλακια σου! Απ τη στιγμη που το μπεμπε μεγαλωνει φυσιολογικα και παιρνει ολα τα απαραιτητα δεν υπαρχει προβλημα! Φροντισε εσυ μονο να τρως σωστα και ν ακους το γιατρο σου!

Δεν πιστευω να ξεχασα καμια! Πολλα εγραψα! Σας φιλω κοριτσια μου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες μου!miss lemon,τι κάνεις;γυρίσατε;περάσατε τέλεια φαντάζομαι!και του χρόνου με υγεία!!!είναι πράγματι τα καλύτερα ψώνια της ζωής μας...δεν υπάρχει θέμα με τα χρώματα και τα αρώματα της κούνιας!είχα και εγω την ίδια απορία αλλά όλα καλά!

Μαρία μου,για προληπτικούς λόγους το έχουμε εδώ τουλάχιστον!δεν πιστεύω σ'αυτά αλλά τελοσπάντων...κρίμα που δεν σε παίρνει να πάρετε την ίδια με'μας αφού σ'αρέσει αλλά και αυτές που λες είναι πολύ ωραίες!στο casababy μου είπαν ό,τι το κάνουν ό,τι χρώμα θες!σαν σχέδιο είναι ωραία και μοντέρνα για τις άλλες σου έχω πεί λευκό και πράσινο και εγώ!

Πασχαλίτσα μου,εγώ έχω μια δεκαριά φορμάκια,15 ζιπουνάκια και 4 σετ σεντονάκια προς το παρόν!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Μιςς λεμον να ευχηθουμε καλο χειμωνα και με υγεια και του χρονου να μαστε καλα!

Πηρατε δυναμεις?στα παιδια αρεσε?περασατς ομορφα?

Αφρο εχω ακουσει οτι τα ξυλα εχουνε μυρωδια και καλο θα ηταν να την φερετε λιγουλακι νβριτερα να ξεμυρισει...αν και τα ξερω αυτα τα προληπτικα...

Και μενα μου λενε μην ψωνισεις τιποτα αν δεν εισαι στον 8ο...

Το καροτσι το πηρα 3μερες πριν τον 8ο.και σημερα που μπηκα μαλλον ειμαι ελευθερη να κλεισω και κουνια...χαχαχαχα

Το cimbinato της casa baby το βρισκω 608ε και δεν το εχουν ανοιχτο στημενο να το δω...

Και τα αλλα της motherbaby ειναι αρκετα πιο οικονομικα οπως ειδατε...μεχρι 450φτανουν...

Βεβαια εχω κολλησει στα σχεδια και οχι στα χρωματα τωρα..αχαχαχ

Αφρο θεωρω πηρατε το πιο ομορφο απο το καταλογο...

Πασχαλιτσα εσυ ποσα φορμακια ζιπουνακια σεντονακια εχεις πρωστοπαρον?

Αφρο εσυ τα σεντονακια τα εχεις σε σετ με παντες ολα?η ενα μεγαλο σετ με ολα και τα αλλα μονα τους σεντονακια?

Link to comment
Share on other sites

Καλο χειμωνα μις λεμον καλως ηρθατε!!!! Λοιπον εγω εχω 7 φορμακια κ 10 ζιπουνακια ...εχω 2 πανες που κεντησα 1 σετ σεντονια κ αλλα 3 που κενταη η πεθερα μου σεντονακια κ απ το τζαμπο πηρα κ ενα κουβερτακι φλις ...ποσα κουβερτακια να παρουμε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Να ευχηθω κι εγω σε ολες σας καλο χειμωνα και γερα μωρακια!

Περασαμε τελεια! Η ξενοιασια σε ολο της το μεγαλειο! Κανενα προγραμμα, κανενας περιορισμος, κυριολεκτικα καναμε οτι θελαμε! Φυσικα δε μας εφτασαν οι 7 μερες! Δε θελαμε να φυγουμε αλλα η δουλεια...δεν τα λογαριαζει αυτα! Δεν πειραζει! Να ειμαστε ολοι καλα και μακαρι να μπορουμε να πηφαινουμε καθε χρονο εστω και τοσο!

Μαρακι τα κρεβατακια ολα ομορφα ειναι! Μ εχετε τρελλανει με τα σχεδια και τα χρωματα! Τι ομορφα πραγματακια εχει για τα νινακια!!! Ειμαι σιγουρη πως οτι και να παρετε ειναι τελειο!

Πασχαλιτσα να παρεις αλλη μια φλις κουβερτουλα για να εχεις μια για το σπιτι και μια για τις βολτες! Εγω τουλαχιστον ετσι τα ειχα και με βολεψε. Διπλες πανες και κουβερτουλες. Φυσικα για το χειμωνα θα χρειαστεις μια κουβερτουλα λουτρινη η ισπανικη. Ειναι καλυτερης ποιοτητας! Οι μανουλες σας ξερουν! Το παπλωματακι εγω δεν το χρησιμοποιησα. Ειχε πολυ ζεστη στο σπιτι και τα μωρα μου ιδρωναν!

Αυτα κοριτσια μου! Οπου αλλου μπορω να βοηθησω θα σας λεω τη γνωμη μου! Φιλια!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!πως είστε σήμερα;έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που πρέπει να έχουμε και φοβάμαι ή ό,τι θα πάρω άχρηστα πράγματα ή δεν θα έχω πάρει ό,τι χρειαζόμαστε!αλλά πρώτη φορά το κάνουμε και είναι λογικό!στο δεύτερο θα ξέρουμε καλύτερα!απο κουβερτάκια έχω 2 που μου έπλεξε η πεθερά μου και μια μεγάλη για την κούνια...λέω να πάρω άλλο ένα πιο ελαφρύ!εχω 2 σετ σεντόνια απλά,ένα σετ με την πάντα,πάπλωμα και κουνουπιέρα και ένα καλό που κέντησε η μαμά μου!απο πάνες έχω 15 μικρές και 6 αγκαλιάς!δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να χρειάζεται!

Μαρία μου,όποια κούνια και να διαλέξετε απο αυτές θα είναι πολύ ωραία!τώρα είναι θέμα γούστου σας αλλά αποφάσισε γρήγορα μην στην καθυστερήσουν!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου μια χαρα εξοπλισμενη εισαι! Τα παραπανω ποτε δεν ηταν προβλημα. Θα τα χρησιμοποιησεις καποια στιγμη. Κι αν δε σου φτανουν και θελεις συμπληρωμα, παλι μπορεις να τα παρεις οποτε θελεις. Περνοντας ο καιρος θα δεις τι σου χρειαζεται και θ αγοραζεις συνεχεια! Θα δεις! Μη ξεχασετε κοριτσια να παρετε και σελτεδακια! Αυτες τις πανουλες με το πλαστικο απο κατω. Δυο-τρεις σιγουρα για το κρεβατακι και 5-6 για την αλλαξιερα. Οι διαρροες ειναι αναποφευκτες! Επισης οι παιδιατροι για τον πρωτο καιρο λενε να μη χρησιμοποιουμε μωρομαντηλα, αλλα ενα φυσικο σφουγγαρι και ταπερακι με νερο. Για ρωτηστε το!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω οτι χρησιμη ειναι και μια φορμα εξοδου για το χειμωνα. Ειναι μια ολοσωμη χοντρη φορμα και ειναι απαραιτητη μιας και θα πηγαινετε τα μπεμπακια σας στον παιδιατρο μια φορα το μηνα για εμβολιο. Εμενα μου ειχαν κανει δωρο μια κουβερτουλα λουτρινη που ειχε φερμουαρ και κουμπακια και γινοταν σαν υπνοσακος. Με βοηθησε στο να μη ξεσκεπαζεται το μπεμπε το βραδυ και στις εξοδους μας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Μιςς λεμον την εχω δει αυτη την κουβερτουλα που γινετε φορμα εξοδου...την εχω δει ινερνετ και μου φανηκε πολυ βολικη...αμα βρω θα παρω και εγω...

Κοριτσια ποσο τα πηρατε τα σεντονακια τα απλα σετ?και ποσο το σετ παντας?

Αφρο εισαι καλα οργανωμενη βλεπω...

Και εγω πρεπει να τα γραψω σε ενα χαρτι να ξερω τι θελω και τι δεν θελω...

Φορμακια πιστευω επειδη θα ειναι καο χειμωνας καλο ειναι να παρουμε καμια 10αρα ...θα μας φερουν και δωρα αλλα δεν μπορουμε να βασιστουμε σε αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Μις λεμον την εχω παρει αυτη την κουβερτουλα κ επισης κ το φορμακι που ειναι χοντρο κ αναρωτιομουν αν θα μου ειναι χρησημα ..ευτυχως που μας το ειπες ...νομιζα οτι τζαμπα τα πηρα....επισης ακουω οτι η κουβερτουλες η φλις ειναι καλες κ της χρησημοποιουν πολλες μαμαδες τη λες ?

Link to comment
Share on other sites

Για την φλις ηθελα να ρωτησω και εγω...ειναι καλη?

Πασχαλιτσα αυτη που πηρες απο το jumbo ειναι 100% βαμβακι?

Εχω ακουσει οτι πρεπει να ειναι βαμβακι...ισχυει?

Μιςς λεμον σαν πιο εμπειρη δωσε μας τα φωτα σου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μολις γυρισαμε απο συναυλια των Vegas στο Magic Park! Τ αγορια μου τρελλαθηκαν! Δεν ειχαν ξαναπαει σε συναυλια! Ποσα φιλια, ποσες αγκαλιες, ποσα ευχαριστω! Αξια ανεκτιμητη!!!

Κοριτσια να σας πω την αληθεια ποτε δε γυρισα να κοιταξω απο τι υλικο ηταν αυτα που αγοραζα! Ισως ημουν πρωταρα και ανιδεη, ισως το οικονομικο που με δυσκολευε! Τα περισσοτερα πραγματα τα πηρα απ το jumbo και δε μ ενοιαζε η ποιοτητα. Ελεγα, φθηνο ειναι, αν χαλασει θα παρω αλλο. Δοξα τω θεω δεν παθανε τιποτα τα παιδια μου! Α! Μονο σεντονακια και κουβερτουλες μου πηρε η μαμα μου απο μαγαζι με ειδη προικος.

Εμενα τα φλις με βολεψανε. Τα χρησιμοποιουσα σχεδον παντου. Ακομα και σαν πανα στο καροτσι οταν ειχε πιο πολυ κρυο. Και στο σπιτι αν τους επαιρνε ο υπνος τους σκεπαζα με οτι επιανα. Πανα η φλις. Παρτε μια και δοκιμαστε. Μερικες τους φαινεται πολυ ζεστη και χρησιμοποιουν μονο πανες. Μια δοκιμη θα σας πεισει!:wink:

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ..ευχαριστω πολη μιςς λεμον ...μαρακι μου φορμακια κ ζιπουνακια πηρα βαμβακι τα αλλα απ το τζαμπο ειναι συνθετικα ..δηλαδη λεει 74% βαμβακη κ to υπολοιπο πολυεστερας ατι τετοιο ..κ τα σεντονια επισεις βαμβακι τα αλλα να σου πω δεν με ενοχλουνε κ επιδη κ εγω χρησημοποιο πολυ φλις κ ειναι κ ζεστα πολυ ετσι το σκευτηκα κ για τον μπεμπη ...εκτος αυτου μπορουμε φανταζομε να βαζουμε κ μια μικρι πανα ...δηλαδη τη φλις πανα κ το σκεπαζουμε η στην αγκαλια η στο καλαθι οπου αλλου θα μας βολεψουν η φλις ..εχει κ σε πολλες διαστασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Να παρω και εγω τοτε κοριτσια μου!

Καλα οσο σκεφτομαι οταν θα παω jumbo θα το σηκωσωωωω ολο!

Πασχαλιτσα εσενα τι σου λειπει ακομα?ειναι πολλα?σεντονια βρηκες?

Αφρο που εισαι?δωσε το παρον....

Ααααα πασχαλιτσα να αρχισεις να κοιτας και για καροτσακι θα μπερδευτεις τοοοοσο πολυ....ασε που μεχρι το σαββατο εχουν και εκπτωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...