Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Παντως ποιοτικα φενεται παρα πολυ καλο και τα υφασματα του και ολα...για αυτο και τρελαθηκα!

Με ασπρο σκελετο θα το παρω...η γκρι η το μπλε το παλατινο!

αμα ειχε στο πρεναταλ το καροτσακι μονο του θα με συμφερε και εμενα...

Εσυ αφρο σε ποια εβδομαδα ησουν οταν το παραγγειλες?

Ποσο καιρο εκανε να ερθει?εμενα μου ειπαν απο το τηλ οτι θα ερθει σε 1,5 με 2μηνες....δεν με ενοχλει βεβαια...αλλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α!δεν το βρίσκω το μπλε παλατινο που λές!ένα μοβ platino βλέπω και ένα μπλε positano!αν λες το positano,προτιμώ το γκρί που είναι πιο ουδέτερο!το παρήγγειλα στις 30 εβδομάδες περίπου και το είχαν ετοιμοπαράδωτο απο Αθήνα...είδες στον skroutz πως υπάρχει και φθηνότερο σε κάποια καταστήματα;μήπως είναι και πιο γρήγοροι;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε αφρο μου το μπλε ποσιτανο ηθελα να πω αλλα το γραψα λαθος...το γκρι λες ε?

Ειδα στα καταστηματα του σκρουτζ και παρολου που δειχνει οτι τα χουν πηρα τηλ και δεν τα χουν μου ειπανε....οτι να ναι!!!

Κοριτσια κατι σαν να με τσιμπησε και εβαλα λιγο φενιστιλ μου ειπαν στο φαρμακειο.κανει...ελπιζω να μην μου ειπαν μπουρδες..

Εχω και το αυτι μου τελειως βουλομενο και περιμενω να παω την δευτερα στο γιατρο μπας και δω φως....

Λετε να μου μεινει μονιμο και να μην ακουω??χεχεχ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πηγα jumbo πηρα φορμακια εξωτερικα κ εσωτερικα μια κουβερτουλα φλις κατι γαντακια κ τετραγωνα μικρα πανακια σαν σαλιαρες που ειναι ....αφρο ειχες δικιο σεντονακια δεν αξιζαν ....απο που θα παρεις να μου πεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακιαααααα μου!

Πασχαλιτσα μου ξεκινησατε ε???????

Μπραβο με το καλο ..καλοφορετα!!εσυ τι νουμερακια πηρες πασχαλιτσα???

Και εγω πρεπει να παω jumbo...

Φορμακια χειμωνιατικα πηρατε ε?τα ζουν βγαλει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μαρακι μου...ξεκινησαμε κ εμεις λοιπον πηρα το 0-3 σε ολα εκτος απο ενα που πηρα το 0 κ αυτο γιατι μου αρεσε παρα πολυ ..ναι εχει βγαλει χεiμωνιατικα οχι πολλα ακομα αλλα εχει αλλα πιστευω στην αθηνα θα βρεις περισοτερα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;έκανα τραπέζι χθές γιατί ήταν τα γενέθλια μου...αχ!μπήκα στα πρώτα άντα!το ξενυχτίσαμε και φάγαμε του σκασμού!τώρα ξύπνησα και έχω πολλές δουλειές σήμερα!πρέπει να πλύνω όλα τα μωρουδιακά που πήρα και κάποια που μου δώσανε,να τα σιδερώσω αύριο!θα πλύνω και τα λούτρινα που πήρα βέβαια!πήρα χθές και κάτι βρακιά για την κλινική τεράστια,μια ωραία νυχτικιά,τις πρώτες μας πάνες και τεράστιες σερβιέτιες για'μένα για να τα βάλω και αυτά στην βαλίτσα μου!

Πασχαλίτσα μου!με'γεια τα ψώνια σας!να τα χαρείτε με το καλό...σαν σαλιάρες;τα σελτεδάκια θα λες!ναι,τα σεντονάκια δεν μου άρεσαν!έχω πάρει 2 σετ προς το παρών nef nef είναι...

Ναι Μαρία μου,και εγώ χειμωνιάτικα τα πήρα!στην Αθήνα θα έχετε πιο πολλά σίγουρα!μόνο τα ζιπουνάκια τα πήρα κοντομάνικα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου να τα εκατοστησεις σπυ ευχομαι με υγεια χαρα και την μπουμπυκα αγκαλια..

Μην κουραζεσαι βαλε και τον αντρα να κανει καμια δουλεια.

.εχχεεχεχεχ

Τα λουτρινα τα πλενουμε?δεν το ξερα...στο πλυντηριο ε? Απο το jumbo πηρατε λουτρινα?

Κοριτσια εμενα με εχουν γλωσσοφαει δεν γινετε αλλιως..εκτος οτι ειμαι 10μερες με βουλωμενο αυτι και αυριο παω γιατρο για καθαρισμα...την παρσκευη καθομουν στο μπαλκονι και ενιωσα κατι να με ενοχλει πισω στο μπουτι μου κατω απο τον ποπο...(ψηλα δηλαδη) και με πιανει μια φαγουρα τρελη...λεω κουνουπι θα ειναι ...δεν εδωσα σημασια και την αλλη μερα χθες δηλαδη ειχα μια τεραστια κοκκινιλα στο πισω μερος τπυ μπουτιου...πηγα φαρμακειο μου δωσαν φενιστιλ αλλα μου λενε οτι πιθανον ειναι δερματιτιδα αν δεν περασει...και σημερα η κοκκινιλα ειναι εκει ακουνητη και το δερμα που χει γινει κοκκινο εχει σκληρηνει εχει ξεραθει καπως...και αυριο πρεπει να παω και σε δερματολογο....

Τι ειναι αυτο το πραγμα?εχω παρει σβαρνα τους γιατρους...παλι καλα που μου περασε η ρινιτιδα που δεν μπορουσα να σταθω....

Αλλα τωρα με αυτο φοβαμαι κιολας...δερματιτιδα και αν ενοχλει το μωρο?και αν ειναι χολοστατης κυησης?διαβαζα στο ιντερνετ και τρελαθηκα.....μακαρι να ειναο κατι απλο ...μια απλη δερματιτιδα!πφφφφφφφ στεναχωριεμαι!

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου πολυχρονη με υγεια κ χαρες!!! Αφρο οχι τα σελτεδακια ειναι πετσετακια ωμου για της γουλιτσες του μωρου...κ εγω ζιπουνακια με κοντομανικο πηρα ...αλλα εχω παρει κ μακρια...μαρακι αποκλειεται να ειναι χολοσταση ....στην χολοσταση εχεις γενικα φαγουρα σε σημειο να ματονεις απ το ξυσημο κ οχι σε ενα σημειο....κατι σε τσιμπησε θα δεις πραμα δεν θα ειναι ...καλο ειναι ομως πριν βαζεις το οτιδήποτε απο αληφες να ρωτας το γιατρο σου ....αααα κοριτσια εχτες ειδα ενα μπανακι της fiser price πολη καλο κ θα παω να το παρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Μαράκι μου!να'σαι καλά και εσύ ό,τι επιθυμείς!τον έχω στρώσει και τον άντρα μου σήμερα...εγώ είπα να τα πλύνω γιατί που ξέρω ποιοί τα έπιαναν;και θα τα πιάνει το μωρό!σε λεκάνη τα έβαλα με το υγρό για τα μωρουδιακά!σε μάτιασαν Μαρία μου...παίζει πολύ το μάτι στην εγκυμοσύνη!πέρνω συνέχεια μια φίλη μου τηλέφωνο και με ξεματιάζει!τι έχουμε πεί για το ίντερνετ κορίτσι μου;μην διαβάζεις βλακείες!!!θα πας αύριο στον γιατρό και δεν θα είναι τίποτα κακό...μην ανησυχείς!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πασχαλίτσα μου!!!εύχομαι τα καλύτερα και για'σένα...πήρα και εγώ ενα μπανάκι της fisher price μπλε...πολύ καλό φαίνεται!αλλάζει ανάλογα με το πόσο είναι το μωρό!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πασχαλίτσα μου!!!εύχομαι τα καλύτερα και για'σένα...πήρα και εγώ ενα μπανάκι της fisher price μπλε...πολύ καλό φαίνεται!αλλάζει ανάλογα με το πόσο είναι το μωρό!
μπορει να λεμε το ιδιο κ γω το μπλε ειδα κ εχει κατι σαν βαση μεσα μαλακια κ κατι αλλα διαφορα απ το jumbo το πηρες ? Εγω εκει το ειδα ....ααα κ εκανε περιπου 34 ευρω κ κατι αν θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Οντως πασχαλιτσα εχεις δικιο λενε οτι χολοσταση κυησης ξυνεσαι παντου..εγω δεν ξυνομαι αλλα η κοκκινιλα ειναι εκει και το δερμα εχει αγριεψει σε εκεινο το σημειο...

να μου πειτε και μενα ποιο μπανακι πηρατε η λετε....να παρω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απο τα jumbo!σίγουρα λέμε το ίδιο...δεν είχε άλλο νομίζω έτσι!έχει ένα μαλακό κομμάτι που το κρατάει ψηλά όσο είναι πολύ μωρό και αλλάζεις κομμάτια όσο μεγαλώνει,έχει κάτι παιχνιδάκια και κατι σαν θερμόμετρο για το νερό!κοντά στα 40? είχε...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oταν παω θα το δω...

Κοριτσια ειμαι πολυ ανχωμενη τωρα που βραδιαζει και ξερω οτι αυριο θα παω σε δυο γιατρους...αρχικα ανχωνομαι πολυ για αυτη την επιφανεια που μου χει κοκκινισει το πισω μπουτι και εχει αφριεψει το δερμα....και δευτερον ανχωνομαι αν το αυτι μου τελικα ξεβουλωσει και ακουω οπως πριν...δεν το χω ξαναπαθει....και τωρα που ειμαι εγγυουλα ολα μαζι....

Πολυ ανχος..ευχηθητε να πανε ολα καλα και αυριο να σας γραφω χαρπυμενη.....πφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Oταν παω θα το δω...

Κοριτσια ειμαι πολυ ανχωμενη τωρα που βραδιαζει και ξερω οτι αυριο θα παω σε δυο γιατρους...αρχικα ανχωνομαι πολυ για αυτη την επιφανεια που μου χει κοκκινισει το πισω μπουτι και εχει αφριεψει το δερμα....και δευτερον ανχωνομαι αν το αυτι μου τελικα ξεβουλωσει και ακουω οπως πριν...δεν το χω ξαναπαθει....και τωρα που ειμαι εγγυουλα ολα μαζι....

Πολυ ανχος..ευχηθητε να πανε ολα καλα και αυριο να σας γραφω χαρπυμενη.....πφφφφφ

Μαρακι μου ακουμε μια εποχη μου ειχε βουλοση το αυτη μου 5 μηνες δεν ακουγα παρα μοναχα ενα βουητο ...αποτελεσμα ειχα ιγμοριτηδα λοίμωξη στα ιγμορια ...κ αυτο να συμβαινει θα σου δωσουν αντιβιοση κ ολα καλα ...ευχομαι να μην εχεις κατι τετοιο ...αλλα αν το εχεις διωρθωνεται απλα θα σε ταλαιπωριση λιγο διοτι η μονη αντιβιοσιο που μπορεις να παρεις τωρα ειναι η ceclor ...κ δεν ειναι τοσο επιθετικη κ καταληλη ....ολα αυτα ειναι επακολουθα απ την ρινιτιδα ....πες του το κ εσυ να δεις αυριο ...περαστηκα μαρακι μου κ υπομονη ...

Link to comment
Share on other sites

Αφρο ποια λουτρινα πηρες ? Εγω ειδα ενα μισοφεγαρο που κοιμαται επανο του ενα αρκουδακι το τραβας απο κατω κ κανει μουσικουλα...αν δεν το πειρες παρτο τεριαζει με το αυτοκολητο που αγορασες του τοιχου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες!μην ανησυχείς Μαρία μου...τίποτα δεν είναι!εγώ έχω χρόνια ιγμορίτιδα και συνεχώς βουλωμένη μύτη και αυτί!θα σου δώσει κάτι που να μπορείς να βάλεις και θα σου περάσει!υπομονή...

Παχαλίτσα μου,ωραίο αυτό που λες!δεν το είδα δυστυχώς...αν ξαναπάω όμως!πήρα ένα ροζ πόνυ,ένα ροζ αρκουδάκι που κρατάει μια καρδούλα it's a girl και ένα ροζ ελεφαντάκι!χιχιχιχι...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!τι κάνετε;πήγες στους γιατρούς σήμερα Μαρία μου;περιμένουμε νέα σου!έχω βρε κορίτσια μια χαζή ανησυχία γιατί δεν παίρνω κιλά!πως γίνετε;είμαι στον 8ο πια και είμαι τα ίδια!μήπως δεν τρώω αρκετά;επίσης η κοιλιά μου είναι μεν μεγάλη αλλά χαμηλά...δεν θα έπρεπε να ανέβει πιο ψηλά τώρα;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι κάνετε

Εγώ στην δουλειά και δεν έχω όρεξη καμία

Μαρία μην ανησυχείς εγώ μια ζωή το παθαίνω το χειμώνα και μου έχουν δώσει από το φαρμακείο κάτι σταγόνες πολύ ελαφριές λέγονται Unisept otic και κάνουν δουλειά..Ελπίζω και εύχομαι να μην είναι κατι πιο σοβαρό ....

Αφρο θα συμφωνησω και εγώ μαζι σου ουτε εγώ περνω κιλά και τον τρωω τον απακο κανενας δεν εχει καταλαβει οτι ειμαι εγκυος Αφού μπορώ και φοράω ακόμα όλα μου τα ρούχα

Να δώ βέβαια μέχρι ποτε

χιχιχ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...τωρα ξεμπερδεψα απο ολα....αρχικα να σας πω οτι πηγα δερματολογο και μου πε δεν ειναι κατι...ειναι απο την καρεκλα που εκατσα...και θα μου δινε κορτιζονη αλλα τωρα στην κατασταση μου...προτεινει να βαλω bepanthol!

Σημασια εχει οτι δεν ειναι κατι!

Μετα παω ωρλ καθως εβαζα 10μερες αυτες τις σταγονες unisept και μου το καθαριζει μισο...γιατι ηταν ενας τρελος..και μετα μου λεει φοβαμαι...αστο ετσι...του λεω μα δεν ακουω..μου λεει ε και? Ηταν και τρελος και αποτομος...

Φευγω απο κει και παω σε αλλον και ο ανθρωπος μου το καθαρισε σε δυο λεπτα...και μου λεει καλα ο αλλος σε αφησε ετσι εγγυο τοσες μερες και μετα δεν στο καθαρισε κιολας?

Και τωρα ακουω καμπανα!να ναι καλα ο ανθρωπος...σε δυο λεπτα ειχα τελειωσει και ακουγα!

Μετα πηγα και παρηγγειλα το καροτσι με χειρολαβες σε ασπρο σκελετο και γκρι χρωμα inglesina τελικα!

Θα μου το φερουν οκτωμβριο τελος...στο τσακ θα μας προλαβουν αν και δεν με νοιαζει τοσο γιατι πρωτα θα σαραντησουμε και μετα θα παμε βολτα!

Αυταααααααααααααααααααααααααα!!!!σας τα ειπα ολα ουφφφφφφφ!

Αφρο εσυ τι σκελετο πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ολα καλα μαρακι μου...βρε αφρο μου τι εννοεις να ανεβη η κοιλια σου ? Εγω ξερω οτι οσο προχωρανε η μηνες αρχίζει να πεφτει ..λογικα μεγαλωνη το μωρο κ το βαρος του ..

Link to comment
Share on other sites

Παντως κιλα ουτε εγω περνω και ειχα και εγω την ιδια ανησυχια...μιας που εχω να δω και καιρο το μπεμπη αναρωτιομουν αν περνει σωστα βαρος και αν ειναι σε καλα κιλα επειδη δεν περνω εγω...εγω εχασα κιολας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...