Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Afro ολα καλα με την πεθερα ευτηχως....εκατσα τοση ωρα στα μαγαζια μπερδευτηκα...

το cam eιναι ιταλικο και λεγεται cam combi tris...για τσεκαρε το...μου το δινουν 416ευρω και το inglesina μονο του 430 e μονο ενα κατστημα μπυ εδινε σε μπεζ την τριλογια της inglesina το δειγμα σε μπεζ 640ε που δεν μαρεσε το χρωμα...θα βρομιζει και παρα πολυ!

Κοριτσια ειμαι παρα πολυ μπερδεμενη...ας με ξεμπερδεψει καποιος.....βοηθεεεεεια!

το πορτ μπεμπε το θελω? Ας ξεκινησω απο κει...ειναι χρησιμο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ!Μαράκι μου...εσύ ξέρεις αν το χρειάζεσαι το πορτ μπεμπέ!σίγουρα δεν είναι και απαραίτητο!είναι για 6 μήνες και τους 2 πρώτους σχεδόν θα είσαι μέσα...και το κανονικό καρότσι ξαπλώνει εντελώς για το πολύ μωρό!το cam έχει καλές κριτικές γενικά είδα και η τιμή που σου δίνουν είναι καλή!το άνοιξε κλείσε πως είναι;είναι ελαφρύ;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σηκωσα εγω...το σηκωσε η πεθερα παναλαφρο δεν το λες....10,2κιλα ειναι....

Το κλεισιμο ειναι ομπρελας δεν φενεται καλο ετσι οπως μας το δειξε...

Αλλα η inglesina αλλη φαση...εχω κολλησει με inglesina kai δεν ειναι καλο....βοηθα με αφρο...δεν ξερω τι να κανω...

Απο την μια ειναι τριλογια ωραια αλλα απο την αλλη θα μου δωσουν καθισματακι αυτοκινητου...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είμαι η κατάλληλη να σε συμβουλεψω γιατί εμένα μου άρεσε Πολύ το inglesina προφανώς!πάντως στο skroutz ξεκινάει απο 380 απ`ότι είδα αλλά δεν ξέρω αν είναι στην Αθήνα αυτά τα καταστήματα!ο άντρας σου τι λέει;τα είδε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτος με νευριασε πολυ...κοιταει να παρει οποιο βρει μπροστα του για να ξεμπερδευει...ασε που τσιγκουνευετε και τα λεφτα των γονιων του και μου λεει ξεχνα τα 720ευρω...

Και μενα η inglesina με εχει τρελανει...αλλα λες να χρειαστω τα αλλα?πφφφφφ πολυ μπερδεμα λεμεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!η αλήθεια είναι ότι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ ποιο ειναι το πιο βολικο αλλά ποιο είναι το πιο οικονομικό!αλλά ο δικός μου ενθουσιάστηκε με το άνοιξε κλείσε του inglesina και δεν δυσκολεύτηκα να τον πείσω!αφου θα σου δώσουν το κάθισμα αυτοκινήτου,μόνο το πορτ μπεμπε σε προβληματιζει που σου είπα την γνώμη μου!στο πρεναταλ πήγες;στα 720 του καροτσιου,δινουν το 10% δωροεπιταγη,72 ευρώ δηλαδή να τα κάνεις ότι θες!νομίζω πως το κάνουν για όλα τα καρότσια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιες σας γραφω τη λιστα : του μωρου: τετραγωνα πανια 8-10 φορμακια εποχης 6-8 φανελακια 6-8 σεντονακια κουνιας 2 πανες πικε 2 κουβερτα εποχης 1 γαντακια υπνου ...κ δικα μου: νυχτικες παντοφλες σουτιεν θηλασμου επιθεματα στηθους εσωρουχα σερβιετες λοχειας νεσεσερ με τα απαραιτητα οδοντοβουρτσα κτλπ...αυτα γράφει ....μαρακι μου εγω ειμαι ακαταληλη στο να σου πω ποιο πρωτον δεν εχω δει τιποτα ακομα κ επισης ειμαι κ εγω αναποφασιστη δυσκολα αποφασιζω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .....δεν κοιμηθηκα το βραδυ σκεπτομενη τι πρεπει να αγορασω....

Μετα απο πολλες ερωτησεις κατεληξα οτι τι πορτ μπεμπε δεν ειναι και τοσο απαραιτητο....μπορεις και χωρις αυτο...

Πασχαλιτσα πρεπει να πας για ψωνια σιγα σιγααααα χεχεχχχ!

Το καροτσι ειναι μια δυσκολη αποφαση...γιατι θα σου μεινει κιολας και θα κανεις χρηση πολυ καιρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε πασχαλιτσα μου προβλημα!!!!

Δεν αποφασισα αλλα το inglesina γιατι να ειναι τοσο πιο ακριβο απο το αλλο?δεν σημαινει οτι θα ειναι και πιο καλο?διπλη τιμη...οτι πληρωνεις περνεις...δεν λενε?

Δεν ξερω προς inglesina κλεινω. .

Ασε που κανενα δεν μου χωραει στο ασανσερ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,τι κάνετε σήμερα;ευχαριστούμε για την λίστα Πασχαλίτσα!πότε σου είπε να τα φτιάξεις;περίπου τα ίδια ζητάνε!

Μαρία μου,σε καταλαβαίνω που προβληματίζεσαι!και εγώ ήθελα να είμαι σίγουρη...είναι μεγάλο δίλλημα γιατί είναι αυτό που ταλαιπωρείτε πιο πολύ και θα το έχεις και για τα επόμενα παιδάκια σου αν βγεί καλό!εγώ τι να πω που δεν έχουμε ασανσέρ;στο αμάξι θα το έχω συνέχεια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε τι μωράκια σας

Εμείς μπήκαμε στον τέταρτο και προχωράμε..

Αντε να δουμε...

Σήμερα πάντως δεν ξύπνησα καθόλου καλά, δεν ξέρω αν φταίει η ζέστη που έχει η Αθήνα η κάτι άλλο, άλλα νιώθω να πνίγομαι.. εναν κόμπο στο στήθος..

και πήρα τον γιατρό μου και μου είπε οτι μπορεί να είναι επειδή μεγαλώνει τωρα θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς είμαστε στον 2ο αλλά και πάλι θα είναι ζόρικα!Το έχουν φέρει και θα το κρατήσουν μέχρι να το χρειαστούμε!γκρί με την λευκή βάση και εννιαία λαβή...

Γειά σου KLELIA07!μην ανησυχείς...αυτό που σου είπε ο γιατρός σου θα είναι και σε συνδιασμό με την ζέστη θα νιώθεις έτσι!τουλάχιστον όταν θα έχεις φουσκώσει πολύ,θα είναι χειμώνας!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το γκρι πολυ μου αρεσε....αλλα εγω σκεφτομαι να το παρω με τις χειρολαβες...να κρεμαω και καμια τσαντουλα..χεεχεχεχεχ

Επισης δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο και μου πανε σε 6βδομαδες...αυριο σιγα σιγα πρεπει να κανω παραγγελια μου φενεται...

Κλελια ειναι και η ζεστη και ολα μαζι...προσπαθησε να καθεσαι στα δροσερα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δεί απο κοντά σε γκρί αλλά πιστεύω θα μου αρέσει!και εγώ το σκέφτηκα αυτό για να κρεμάω αλλά μπορείς να βάλεις κάτι κρίκους λέει για τις τσάντες και η εννιαία λαβή βοηθάει στην βόλτα και με το ένα χέρι!δεν μου είπες αν πήγες στα prenatal;μήπως σαν κάνουν και εσάς δωροεπιταγή!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο πηρα τηλεφωνο στο prenatal και δεν το δινουν μονο του το καροτσι!!μονο την τριλογια!!!!

Εσεις το πηρατε 720?και σας καναν δωρο και δωροεπιταγη?

Γιατι στα λητω που πηγα το δινουν 800 με 80 ευρω επιταγη...δηλ 720!

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ειπε μεχρι της 34 εβδομαδες να τα εχω ετοιμα οποτε εχω πολη χρονο....klelia μην ανησηχης ειναι φυσιολογηκα ολα αυτα που αισθανεσαι οσο προχωραη η εγκυμοσυνη σου .

Link to comment
Share on other sites

Α!sorry Μαρία μου!δεν ήξερα ό,τι δεν το δίνουν μόνο του...ναι,719? για την ακρίβεια + το 10% δωροεπιταγή 71,9? δηλαδή!έλεγα αν το έκαναν και σε'σας ό,τι σύμφερε!

Ε,ναι Πασχαλίτσα έχεις χρόνο!εμένα μου είχε πει στις 30 εβδομάδες και είμαι σχεδόν έτοιμη!θέλω να τα πλύνω όλα και να τα σιδερώσω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου νομιζω οτι επιλεξατε την καλητερη προσφορα...στην ουσια το καροτσι σου βγαινει 650ευρω....και θα χρειαστεις κιαλλα πραγματα για να εξαργυρωσεις την προσφορα...

Πασχαλιτσα σε βλεπω και εσενα σιγα σιγα να μας λες νεα για τα ψωνια σου!

Τελικα αποφασισα στο inglesina αλλα οχι τριλογια...δυστηχως...δεν ειμαι αχαριστη ομως...δεν πειραζει!καλη επιλογη λετε εκανα?

Επισης θα παω την δευτερα να το παραγγειλω γιατι περνει καιρο να ερθει και θα το παρω η σε γκρι η στο παλατινο...ετσι λεγεται...δειτε τα να μου πειτε τι προτιματε!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις απφασισαμε στον 8 περιπου να παραγειλουμε πανες ...αα αφρο προχτες στο σουπερ ανοιξα το προδερμ κ τo αλλο της chicko να το το αρωμα τους κ μου αρεσε της chicko auto θα παρω εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου θα αρχισουμε κ εμεις τα ψωνια τωρα ..γιατι ολο λεω οτι ειναι νωρις κ περναη ο καιρος γρηγορα ...ααα κοριτσια μου εγραψε μια εξεταση για το ζαχαρο δεν θυμαμαι πως την λενε αλλα ειναι απλα μια εξεταση αιματος...κατσε ετσι την λενε HbA1c ετσι

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλισα εσεις θα αγορασετε καροτσι η θα σας δωσουν?εχεις δει κανενα που σε τραβαει να παρεις?

Οσο για τα σαμπουαν αχ κοριτσια εμενα μου αρεσουν ολα μυριζουν μωρουδιλα....εγω εχω κατι δειγματακια της frezyderm και φενονται παρα πολυ καλα...δειτε και αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρία μου,έτσι όπως τα λες!και εγώ νομίζω ό,τι είναι καλή η τιμή γιατί και με τα 70? που μου δίνουν μπορώ να πάρω πολλά πράγματα απο'κεί!Να πάτε να το παταγγείλετε...εγώ εννοείτε πως πιστεύω ό,τι κάνατε καλή επιλογή!τώρα ο χρόνος θα δείξει...ανάμεσα σ'αυτά ήμουν και'γώ αν θυμάσαι και διάλεξα το γκρί!μ'αρέσουν και τα δύο αλλά δεν έχω δεί κανένα απο κοντά!και ποιόν σκελετό;μαύρο ή λευκό;

Πασχαλίτσα μου,καν'τε και εσείς την βόλτα σας σιγά σιγά γιατί είναι τόσα πολλά και περνάει ο καιρός χωρίς να το καταλάβεις!δεν τα έχω μυρίσει αυτά που λες!αν τα δώ θα σου πώ...λογικά σου έγραψε απλή εξέταση αίματος για το ζάχαρο για να δεί αν υπάρχει λόγος να κάνεις την καμπύλη!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...