Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου!τι κάνετε;πρίν λίγο γύρισα σπίτι και είμαι πτώμα γιατί πήγαμε Χανιά στα μαγαζιά και ψωνίσαμε διάφορα!στα jumbo βρήκα πολλά πραγματάκια...απο ρουχαλάκια είχε μεν πολλά αλλά απο βαμβακερά 100% 3-4 και πήραμε φορμάκια;ζιπουνάκια,σελτεδάκια,πετσέτες και πολλά άλλα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα μόνο 100% βαμβακερά ό,τι πήρα!οπότε μια χαρά ποιότητα...πήρα πολλάααα!ζιπουνάκια,σελτεδάκια,φορμάκια,πετσέτες μπάνιου,μπουρνουζάκι,ενα μπανάκι fisher price,καλαθάκι για το μπάνιο,επιθέματα στήθους,παιχνιδάκια,σαλιάρες...όλα πολύ ωραία και οικονιμικά!πήρα και κάτι φορμάκια απο τα mothercare που τα πλήρωσα 35? τα τρία και γράφουν ό,τι είναι απο Ινδία!τουλάχιστον στα jumbo είναι πολύ φτηνότερα...να τα προτιμήσετε!!!θέλω μόνο εσώρουχα και έτοιμη η βαλίτσα μου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Αφρο μου με γεια κ καλοφορετα !!!! Κοριτσια εχτες ειχα την καμπυλη την οποια κ δεν την εκανα , δεν μπορεσα με επισε ενας πανικος οταν μουπε οτι πρεπει τρεις ωρες να μαι εκει. Οποτε πηρα τον γιατρο μου του το ειπα κ μου ειπε οτι θα μου κανει μια αλλη που ειναι περιπου το ιδιο αλλα χωρις να με περιορισμένη στο 3 ωρω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες....

Αφρο εχει οντως πολυ ωραια πραγματακια...εχει και κατι μππυρνουζακια με κουκουλιτσα και αυτακιαμμ.τα θυμαμαι μου χαν κανει εντυπωση...

Τι νουμερο πηρες αφρο απο το jumbo φορμακια και ζιπουνακια?

Πασχαλιτσα ναι και εγω αυτην που εκαν 3ωρες εκατσα εκει...ευτυχως ειχε αναπαυτικοτατους καναπεδες...χεχεχε

Μαλλον θα σου κανει την πιο μικρη λογικα που νομιζω δεν κραταει τοσες ωρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φίλες μου!τι κάνετε;και εγώ 3 ώρες περίμενα αλλά πέρασαν γρήγορα διαβάζοντας περιοδικά!χιχιχι...έχω κάνει και μια που κράτησε λίγο,μάλλον αυτή θα σε βάλει να κάνεις!

Μαρία μου,πήρα και ένα μπουρνουζάκι με την minnie :P έχουν πολύ πλάκα!πήρα 0-3 και 3-6 διάφορα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα ειναι ολα τοσο ομορφα να τα χαρειτε με το καλο!!...σεντονακια τελικα ειχε βαμβακερα?

Εγω την αλλη εβδομαδα θα παω για το καροτσι επιτελους!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είναι τέλεια!με το καλό να ψωνίσετε και τα δικά σας πραγματάκια!είχε σεντονάκια αλλά δεν πήρα γιατί δεν μου άρεσαν πολύ...ποιό καροτσάκι σκέφτεσε τελικά;με την κούνια τι θα κάνεις;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με την κουνια θα παω οταν ανοιξει δηλ 31-8 για να τις δω απο κοντα και να αποφασισω χρωμα...στο ωστοσο την αλλη βδομαδα που θα παω για καροτσακι ελεγα μπας και εβλεπα και καμια κουνια ειμαι που θα ειμαι στα μαγαζια για καροτσι ετσι και αλλιως....

Καροτσι δεν εχω αποφασισει καθολου...αν δεν ηταν η τιμη θα πηγαινα full για inglesina ....βεβαια αν μου πει η πεθερα δεν εχω προβλημα παρε οτι θες...για inglesina me βλεπω...

Αλλιως θα δω και το chicco urban an ειναι βολικο στο αμαξι και στο κλεισιμο ...και μετα δεν ξερω ισως μου κατσει και εκει κανενα αν μου προτεινουν κατι καλο...

Καλαθουνα μεχρι ποτε θα την χρησιμοποιησουμε?λετε να παρω το inglesina το καροτσι μονο?αλλα θα θελα και καλαθουνα για τον πρωτο καιρο...εσεις τι λετε?χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αφού θα πας στα μαγαζιά ρίξε μια ματιά για κούνιες και αλλού να ξέρεις τι παίζει!για το καρότσι τι να σου πω;καρεκλάκι αυτοκινήτου θα σου δώσουν είπες;δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο το port bebe και εγώ που το πήρα δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσω πολύ!πιο πολύ για όταν κοιμάται στους γονείς μας το ήθελα αλλά είναι για μέχρι 6 μήνων!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εμενα μου ζητανε απ την Κλινική καλαθουνα .κ θα μας την δωσει η αδερφη του αντρα μου ....εσενα αφρο σου ζητησανε απ την Κλινική? Αααα κοριτσια αυριο εχουμε γιατρο ...

Link to comment
Share on other sites

Ααα επισης πιστευω οτι η καλαθουνα οπως κ το λικνο το οποιο ηθελα κ να παρω ειναι περιτο εξοδο ..γιατι ειναι για πολη λιγο καιρο επισης βρε κοριτσια ποσες φορες θα τα βγαζουμε εξω τα μωρα κ μες το χειμωνα ακομα κ στους γονεις - πεθερικα που θα πρεπει να περνουμε καλαθουνα ...αμα δενειχε η αδερφη του δεν θα αγοραζα .ε τιποτα ...μια γειτονησα μου εχει λικνο κ ο μπεμπης της τωρα ειναι 4 μηνων κ μου ειπε οτι τελος με το λικνο παει στην κουνια το μωρο δεν το χωραη

Link to comment
Share on other sites

με το καλο τα παιδακια σας.να ρωτησω κατι βρε κοριτσια μου?γιατι συνεχιζετε να γραφετε στις δυσκολες στιγμες και δεν πατε σε ενα πιο ομορφο τοπικ?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!οχι Πασχαλίτσα μου,δεν μου είπανε για καλαθούνα αλλά καρεκλάκι αυτοκινήτου γιατί εμείς θα το πάρουμε και απο Χανιά για Ρέθυμνο!Ναι,και εγώ θεωρώ ό,τι δεν είναι απαραίτητα αυτά και δεν είναι και για πολύ καιρό!το πολύ μέχρι 6 μήνων...εγώ δυστυχώς θα το χρειαστώ για τον ύπνο της έξω απο το σπίτι!ξέχασα να κοιτάξω αν είχε μπιμπερο και πιπίλες στα jumbo...ξέρετε;πρέπει να πάρουμε γυάλινα μπιμπερό και αποστειρωτή για τον πρώτο καιρό,έτσι;

Χαχαχαχα...robenula,έχεις δίκιο αλλά συνηθίσαμε μάλλον εδώ!να σου ζήσει το μωράκι σου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου ετοιμαζομαστε για το γιατρο...λοιπον αφρο εχει μπιμπερο κ παρα πολλα ..κοιτα να παρεις αυτα τα καινουρια τα αντιλοξυγκικα ..κ για καλητερα πριν την αγορα ρωτα την παιδιατρο ..αααα αφρο τη μερα που ειχες παει jampo ηταν να παμε κ εμεις ...εγω μενω 1 χιλιομετρο μετα το ...για φαντασου θα ειμασταν κ η δυο εκει κ δεν θα γνωριζομασταν χαχαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!

Αφρο εχει παρα πολλα και μπιμπερο και πιπιλιτσες....

Κοριτσια εχετε fb? Υοαρχει μια ομαδα θηλασμου που ενημερωνει για το θηλασμο...υποστηριζουν οτι η πιπιλα δεν κανει για το μωρο γιατι την περναει για θηλη και ξεγελαει την πεινα του...οπως και το οτι το μπιμπερι μειωνει τον θηλασμο γιατι το μωρο εχει μαθει τοβ ευκολο τροπο του μπιμπερου και μετα βαριεται να κανει δουλεια στο στηθος και κλαιει....

Βεβαια καλο υα ειναι να υπαρχει εφεδρικη μια πιπιλιτσα και ενα μπιμπερο....

Πασχαλιτσα να μας πεις νεα απο γιατρο..εγω θα παω τελευταια και καταιδρωμενη στον γιατρο...θα χει περασει 1,5μηνας απο τοτε που με ειδε τελευταια φορα...πολυ δεν ειναι??????

Αααα κοριτσια σημερα μπορει να παω μια βολτα για καροτσακια και θα σας πω ε ντυπωσεις!!!!

Η καλαθουνα ειναι ωραια και για να κοιμαται διπλα μας . ....

Οπως μπορει και στο πορτ μπεμπε του καροτσιου να κοιμηθει δεν μπορει?

Για αυτο και εγω το σκεφτομαι για το πορτ μπεμπε δεν θα το χρειαστω να τον εχω διπλα?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;τι κάνουν τα μπεμπάκια στις κοιλίτσες σας;

Περιμένουμε νέα σου απο τον γιατρό Πασχαλίτσα!Α!ναι;μπορεί και να έχουμε ιδωθεί κάπου στα Χανιά...εγώ μένω κουνουπιδιανά όταν ερχόμαστε Χανιά,στα πεθερικά μου!

Μαρία μου,σωστό αυτό που λες για τον θηλασμό αλλά πρέπει να έχουμε και απο αυτά μήπως χρειαστούν...ελπίζω να έχουμε μπόλικο γαλατάκι αλλά αν δεν έχουμε;καλά μου έλεγε μια ξαδέρφη μου χθες που θηλάζει το τριών μηνών αγοράκι της ό,τι υποφέρει αλλά αξίζει τον κόπο!είναι πολύς καιρός μέχρι να δείς τον γιατρό σου αλλά αφού λείπει,τι να κσνεις;περιμένω εντυπώσεις απο τα καροτσάκια!και εγώ θα ήθελα να το κοιμίζω δίπλα μου στο πορτ μπεμπέ!η κούνια με το ζόρι χωράει στο δωμάτιο μας!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο στην ομαδα θηλασμου υποστηριζουν οτι ολες οι γυναικες εχουν γαλα

..θελει λενε σωστο πιασιμο θηλης εξεταση χαλινου στο μωρο και το μωρο στο στηθος οταν το θελησει....δυσκολα αλλα οπως σου πε και η ξαδελφη αξιζει το κοπο....

Ασε που γλυτωνουμε με το θηλασμο τις αποστειρωσεις και τα βραστα νερα τα μεταμεσονυχτια....κατευθειαν απο την πηγη στην καταναλωση...

Εγω αν τα καταφερω θα θελα να δωσω αποκλειστικο θηλασμο για 6μηνες....

Και κοριτσια προσοχη γιατι και στο νοσοκομειο θα μας πιεσουν για φορμουλα αλλα και πολλα διαβολακια στο κεφαλι μας οταν θα δυσκολευομαστε!!! Θα γλυκοκοιταμε το ξενο γαλα αλλα πρεπει να το παλεψουμε....

Ναι αφρο θα σας στειλω εντυπωσεις το απογευματακι ειμαι σιγουρη οτι υα σας ερθω και με νευρα γιατι θα ειναι και η πεθερα μου μαζι και οπως σας εχω πει το παιζει ξερολας σε ολα...

Να ειστε ετοιμες να με ακουσετε!!!!χεχεζε

Link to comment
Share on other sites

Ωχωχ...τι την θες βρε κοριτσάκι μου την πεθερούλα σου μαζί;να συγχύζεσαι στην κατάσταση σου!και εγώ θέλω ιδανικά να θηλάσω 6 μήνες αλλά τι να πώ;πολλές κοπέλες μου είπαν πως δεν είχαν αλλά μπορεί να μην ήθελαν να προσπαθήσουν;είναι μαλλόν εύκολο να υποκύψεις στην εύκολη λύση...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειπα επειδη πληρωνει να την παρω μαζι....βλακεια λες εκανα????καθαρα για αυτο.....

Θα σας ερθω με τα νευρα κορδελακια...

Ειναι πολυ ευκολο να παμε να δωσουμε ξενο γαλα στο παιδι...

Αν θελετε μπορειτε να μπειτε στην ομαδα του fb κοριτσια να ενημερωνεστε..

Ειναι 10000 μελοι με πολλες μανουλες και ερωτηματα που ενημερωνεσε...

Link to comment
Share on other sites

Tι κάνετε κορίτσια πως είστε, σας βλεπω να μιλάτε για καρότσια και πραγματάκια και ζηλεύω εγώ δεν έχω τολμήσει ακόμα να παω οχι απλά να δω ούτε να αγοράσω κάτι..

Εσεις από ποιον μηνα ξεκινήσατε

Την άλλη εβδομάδα πρέπει να παω να κανω καμπύλη ζαχαρου για πρώτη φορά...

Ελπίζω να μην πάθω παλι καμια κρίση πανικού γιατί ένα μικρό θέμα με τις ενέσεις το έχω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα ...πηγαμε στο γιατρο σημερα ειδαμε τον μπεμπη ολαααα καλα εγινε 1 κιλο εχει γυρίσει πηρε θεση ...μου εδωσε κ την λιστα ....κ οσο παει μικρενη κ η ΠΗΤ μου 27-11 μου εβγαλε σημερα

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα μου εχουμε ακριβως ενα μηνα διαφορας πητ

Με τι καλο ο μπεμπακος...καλε ποσο μεγαλα μωρακια γινατε???

Τι καλα....

Κοριτσια βοηθειαααααα ειδαμε καροτσακια ...μας προτειναν ενα της cam τριλογια...το urban δεν μ αρεσε στην οδηγηση...

Οποτε η θα παω για την τριλογια της cam η για το σκετο inglesina...καθως καθισμα αυτοκινητου θα μας δωσουν και μου παν οτι θα μου δωσουν και λικνο για διπλα απο το κρεβατι να το κοιμιζω...τι μου προτεινετε????τριλογια cam η απλη inglesina?

Link to comment
Share on other sites

Κλελια τι κανεις???ποσο εισαι τωρα?εμενα ειναι η πρωτη μου βολτα που παω να αγορασω...και την αλλη βδομαδα μπαινω στον 8ο οποτε τωρα αρχισα ουσιαστικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλες μου!τι κάνετε;Πασχαλίτσα μου,όλα καλά!μπράβο!!!το πιάσατε το κιλάκι :) και εμένα μου αλλάζει η πητ!με την καμπύλη τι θα κάνεις;η λίστα σου τι λέει;

Πήγατε την βόλτα σας Μαρία μου;και με την πεθερά όλα καλά;κούνια είδες;το inglesina σου άρεσε;πόσο έχει μόνο του;το cam δεν το ξέρω!πως το λένε για να το ψάξω;και πόσο έχει;

Κλέλια,τι κάνεις;υπομονή με την καμπύλη!δεν γίνετε και αλλιώς...εγώ αρχές 7ου πήγα την πρώτη βόλτα!με το καλό να πάτε και εσείς!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...