Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα ποσο περιπου προβλεπεται να γεννηθει...μονο οτι ειναι μεγαλο.μωρο....

Εγω παντως τις φορμες τις νικε που του πηρα τις πηρα 3-6 βεβαια βλεπω οτι εχουν στενη γραμμη...αλλα ελπιζω να τις φορεσουμε και να μην πανε χαμενες γιατι ειναι τελειες κοριτσια....

Να ρωτησω κατι?φουλα για τα φανελακια ρουχαλακια jumbo εχεις αποψη?ειναι δοκιμασμενα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα ποσο περιπου προβλεπεται να γεννηθει...μονο οτι ειναι μεγαλο.μωρο....

Εγω παντως τις φορμες τις νικε που του πηρα τις πηρα 3-6 βεβαια βλεπω οτι εχουν στενη γραμμη...αλλα ελπιζω να τις φορεσουμε και να μην πανε χαμενες γιατι ειναι τελειες κοριτσια....

Να ρωτησω κατι?φουλα για τα φανελακια ρουχαλακια jumbo εχεις αποψη?ειναι δοκιμασμενα?

 

Καλημερα!!!Ναι μια χαρα ειναι...θα θελεις στην αρχη να αγοραζεις λογω του οτι τους πρωτους 3 μηνες ειδικα αναπτυσσονται πολυ γρηγορα οποτε δεν συμφερει απο μαγαζια και του τζαμπο ειναι μια χαρα μην φοβασαι...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φουλα...θα παρω σιγουρα και απο κει φανελακια τοτε...εχει πανεμορφα αλλα αμφεβαλα και φοβομουνα για την ποιοτητα.. αμα ειναι δοκιμασμενα ειμαστε ενταξει!

Τι νουμερο jumbo στην αρχη? 3?4?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φουλα...θα παρω σιγουρα και απο κει φανελακια τοτε...εχει πανεμορφα αλλα αμφεβαλα και φοβομουνα για την ποιοτητα.. αμα ειναι δοκιμασμενα ειμαστε ενταξει!

Τι νουμερο jumbo στην αρχη? 3?4?

 

0-3 μηνων αλλα εσυ θα παρεις για αρχη 3-6 μερικα και τα υπολοιπα 6-12...ειναι πολυ στενη γραμμη του τζαμπο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;Α!δεν ήξερα ό,τι έχουν και τα jumbo τέτοια!θα πάρω και εγώ απο εκεί αφού θα πάω να πάρω και διάφορα άλλα!ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Φούλα27!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφρο μου ναι εχουνε και παρα πολλα και χαριτωμενα σχεδιακια και φθηνα...εγω τα φοβομουν λιγο αλλα με το οκ της φουλας πηρα θαρρος και θα παρω και εγωωωω!

Αφου μεφαλωνουν τα μπεμπακια ας παρουμε οικονομικα να τα βαλουν οσο τα βαλουν....

Επισης εχει και παντες και σετ προικας αλλα δεν ξερω αν ειναι βαμβακερα θα το κοιταξω...αν ειναι βαμβακερα θα παρω και σεντονακι...ειναι ολα πολυ χαριτωμενα!

Link to comment
Share on other sites

Ε,αν είναι και όμορφα και φτηνά,μια χαρά!Ναι αφού στην αρχή μεγαλώνουν συνεχώς,δεν συμφέρει να πάρεις ακριβά ρουχαλάκια,αρκεί βέβαια να είναι και ποιοτικά!θα δω και τα σεντονάκια γιατί πήρα μόνο 2 σετ και ήταν ακριβούτσικα,να πάρω και μερικά πιο οικονομικά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πετσετες .σεντονακια παντες και γενικα οτι εχει σχεση απο τη προικα δεν πηρα απο τζαμπο...αυτα που πηρα ειναι τα εξης πετσετακια εμμετου.αδιαβροχα,μπιμπερα,ψαλιδακι,βουρτσα και γενικα οτι εχει σχεση με τα καλλυντικα του,ψιλολοιδια...και γενικα μην βιαστητε να παρετε ποσοτητες απο ρουχα,δειτε και με το καλο τι δωρα θα σας κανουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι Φούλα μου!και εγώ τέτοια πράγματα ήθελα να πάρω από εκεί διάφορα που θα είναι πιο οικονομικά και θέλουμε μπόλικα!δεν έχω σκοπό να πάρω πολλά ρουχαλάκια γιατί σίγουρα θα φέρουν δώρα και θα μου δώσει κάποια και η κουνιάδα μου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Πως ειστε? Βλεπω τα ψωνια μπαινουν στην τελικη ευθεια σιγα-σιγα! Τι ωραια! Συμφωνω κι εγω με τη Φουλα! Πηρα κι εγω αρκετα πραγματατακια απο το jumbo και δεν ειχα προβλημα. Τα νουμερακια ειναι οτι λιγο περιεργα. Εμενα τα παιδια μου ποτε δε φορεσαν 0 νουμερο. Ξεκινησαμε απ το 3-6. Να μη παρετε στα νινακια σας επισης μακρυμανικα ζιπουνακια. Ζεσταινονται πολυ τα μωρουλια. Καλυτερα με κοντο μανικι κι ενα νουμερο πανω απ την ηλικια τους. Στα νεογεννητα 3-6, σε τριων μηνων μωρο 6-9 κτλ. Θα τα βρειτε μονες σας! Που θα παει!

Εμεις ετοιμαζομαστε για διακοπουλες! Ευτυχως ο αντρας μου ειναι καλα και τη Δευτερα φευγουμε για 10 μερες!!!! Επιτελους!

Candyball ευχομαι να παρεις ολο το μηνα σου και να γεννησεις οσο πιο ευκολα γινεται! Με το καλο να κρατησεις το μπεμπακι σου!

Κοριτσαρες πολλα φιλια σε ολες! Θα διαβαζω τα νεα σας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιςς λεμον να περασετε τελεια και οταν γυρισεις να μας πεις λεπτομερειες και που πηγατε..

Εγω κοντομανικα θελω να παρω φανελακια ....για να τα φοραει απο μεσα απο το φορμακι του ο γλυκος μου!!!!

Και οτι αλλο βρω....αμα παει καμια τζαμπο ας γραψει να δουμε τι πηρε και τι εντυπωσεις αποκομμησε...αφρο εσενα βλεπω να πηγαινεις πρωτη...χεχεχεχ

πασχαλιτσα και αφρο εσεις δεν εχει διακοπες ????

Εγω παντως κοριτσια φετος δεν εχει διακοπες....αθηνα!μπιαχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε;εγώ δεν αντέχω άλλο την ζέστη!δεν θέλω να βγαίνω απο το σπίτι!κατεβαίνω να κάνω δουλειές και ψώνια και στάζω!!!όσο φουσκώνω,γίνετε χειρότερο...

Miss lemon,τέεεεελεια!καλά να περάσετε,καλά μπάνια!!!που θα πάτε;

Μαρία μου,κοντομάνικα να πάρεις!και εγώ μόνο τέτοια πήρα...θα πάω jumbo την άλλη βδομάδα οπωσδήποτε και θα σας πώ!

Διακοπές...μπασαα!δεν δουλεύω απο αύριο μέχρι την Τρίτη αλλά δουλεύει ο άντρας μου...οπότε θα φύγουμε μόνο για ένα διήμερο στο εξοχικό με φίλους μας αλλά κάτι είναι και αυτό!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μαλλον ξεκινησαν. Αυπνιες.απο αυριο ξεκινω και μαγνησιο οποτε για ναδω...ολη η εβδομαδα εχει παει ετσι...κοριτσια για τα ρουχα του jumbo να σας πω οτι ποιοτητα ετσι και ετσι.στην μικρη μου που εχω ψωνισει μου εχουν τυχει να ξεχυλωσουν και να φευγουν οι σταμπες παρα τη δεουσα προσοχη στο σιδερωμα.οσο αφορα τα σεντονια κτλ πολυ προσοχη τα δειγματα για να καταλαβετε ποιοτητα γιατι καποια ειναι ναυλον.

Οσο αφορα τα νουμερα μην παρετε καθολου 0.αυτα ειναι ουσιαστικα για καμια εβδομαδα.η μικρη μου που ειχε γεννηθει 2300 και τα φορεσε αυτα κανα 20ημερο.στη λοχεια παντως απλωνα την μερα βεβαια κανονικα ρουχα στο πισω μπαλκονι.απλα δεν επρεπε να μεινουν εξω τα ρουχα του μωρου απο το σουρουπο και μετα...

Αυτα..ομορφες καλημερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα.και γω εχω αυπνιες τωρα στο τελος κλωτσαει τοσο δυνατα που νομιζω θα φυγει η κοιλια μου.αφηστε που νιωθω πονους αναμεσα στα ποδια στο οστο και παω σαν παπια.ειμαι 34 εβδομαδων και 5 μερων θα γεννησω με ραντεβου στις 38 λογω προηγουμενης καισαρικης.λετε να με πιασει τιποτα πιο νωρις;η αληθεια ειναι πως εχω κουραστει πολυ στις διακοπες και ο γιατρος μου ειχε πει απολυτη ξεκουραση.οσο για τα φορμακια του τσαμπο και γω ειχα παρει στο πρωτο η αληθεια ειναι οτι ξεχειλωσαν αλλα για τοσο λιγο που τα φορανε συμφερει.ζιπουνακια ειχα παρει και απο τα hm το πακετο των 6 αν θυμαμαι 19,9? και ηταν απιστευτα μπορειτε να τα δειτε και στο site

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλημερα!

Xmas εγω δεν ειχα αυπνιες καθολου ισα ισα ειχα υπνηλια πολυ... αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και εχει διαφορετικες αναγκες..εγω στην αρχη δουλευα και πολυ πρωι και εκει που κοιμομουν 12 ξαφνικα κοιμομουν απο τις 9.

Candyball εχεις φαει το γαιδαρο και σου μενει η ουριτσα...ολα καλα θα πανε και θα γεννησειΣ κανονικα...αλλοστε ξερω οτι μετα την 36η εβδομαδα το μωρο θεωρειτε τελειομηνο...το βλεπετε τωρα με καρδιοτοκογραφο?καθε ποτε σε βλεπει τωρα που πλησιαζεις?

Αφρο μου τι κανετε εσυ και η μπουμπου?κλοτσαει??? Καλα ειναι που θα πατε τριημερο στο εξοχικο θα ξεφυγετε και θα παρετε δυναμεις....

Η ζεστη δεν παλευεται και οπως εχω ξαναπει εμενα τωρα αρχιζει και με ενοχλει και το αιρκοντισιον στην μυτη.. ..

Αστα...αλλα λιγο καλοκαιρακι μας εμεινε...περασαν τα βαρια σχεδοοοοοον!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ κοριτσια τι γλυκια αναμονη!!!!Τωρα το βλεπω γιατι απο τον 7ο μηνα ειχα κουραστει και ελεγα αντε να γεννησω.....αλλα μου λειπει η κοιλιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!τι κάνετε;όλα καλά;και εγώ για αυπνίες δεν θα το έλεγα...υπνηλίες πιο πολύ και μόνο ό,τι ξυπνάω μεσ'την νύχτα να πάω τουαλέτα και δεν ξανακοιμάμαι αμέσως!Ναι,η Φούλα έχει ένα μπέμπη νομίζω!αν κλωτσάει η μπέμπα Μαρία μου;χαμός!!!η γιατρός μου είπε να μετράω 10 κινήσεις μεσ'την μέρα και τις περνάμε κατά πολύ!λέτε να βγεί ζωηρή;εσένα ο μπέμπης;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο τη βροχερη Θεσσαλονικη! Μας δροσισε λιγο! Προς το παρον ομως! Απο αυριο και για τουλαχιστον αλλη μια βδομαδα θα χουμε ζεστη. Δεν πειραζει! Επιβαλλεται βα χει καλο καιρο στις διακοπες μου!!!

Κοριτσακια μου να χαιρεστε παρα πολυ που κλωτσανε τα μπεμπακια σας! Μονο ανησυχητικο μπορει να ειναι αν δε τα νιωθετε! Εγω θυμαμαι στον μικρο μου ετρεχα πρωτομαγιατικα! Δεν ειχε κουνηθει ολη νυχτα, ουτε το πρωι που ξυπνησα (ενω γενικοτερα ηταν πολυ ζωηρος), εφαγα γλυκα, παγωτα μπας και κοιμαται αλλα τιποτα! Η ψυχη μου πηγε στα νυχια! Ημουν περιπου στις 36 εβδομαδες! Παιρνω τη γιατρο τηλ, παω στην κλινικη, κι ο μπεμπης απλα χουζουρευε!!! Ειχα πεθανει μεχρι να παω!

Αφρο δεν ξερω αν ισχυει αυτο. Οτι αν κουνιουντε πολυ στην κοιλια θα ειναι και ζωηρα οταν βγουν! Εμενα και τα δυο στην κοιλια αν μπορουσαν θα βγαιναν απ τον 6ο μηνα! Τοσο ζωρα! Κι οταν γεννηθηκαν ηταν προγραμματισμενα να ξυπνανε καθε 3 ωρες και χωρις να κλαινε! Οταν σαραντησα δε, πηγαν στα δωματια τους και κοιμοταν ολο το βραδυ! 11 με 6!!! Δε ζοριστικα καθολου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου miss lemon!φιλιά στην λατρεμένη Θεσσαλονική!!!και εδώ συννεφιασμένος ο καιρός αλλά η ζέστη συνεχίζεται...καλά το λες γιατί και εγώ απ'την άλλη αν δεν την νοιώσω για λίγο,τρελαίνομαι!μακάρι να τα καταφέρουμε και εμείς τόσο καλά και ρυθμίσουμε τον ύπνο τους εύκολα και γρήγορα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο την συννεφιασμενη αθηνα!!!!

Και μενα αφρο ο μπεμπης ωρες ωρες ειναι ησυχος και αλλες ωρες τον πιανει και δινει κλοτσιδια!!!!κοριτσια χθες τον ενιωσα δυο φορες να χει λοξιγγα.....εκανε ρυθμικα σαν τον λοξυγγα χτυπηματα μια το απογευμα και μια το βραδυ....ειχε πλακα...

Μιςς λεμον τι βολικα παιδακια ειναι αυτα που εβγαλες?μακαρι να χουμε την τυχη σου...και να μην μας ξενυχτανε συνεχεια με γκρινιες!!!!

Που θα πας διακοπες μιςς λεμον?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...