Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Πασχαλιτσα δεν τα χω δει αυτα που λες...

Αφρο το chicco urban ειναι ομορφο aλλα το δοκιμασατε?νομιζω μου παν λιγο βαρυ...εσυ τι λες?το δοκιμασατε?

Εγω την inglesina την θεωρω τοπ!!!

Τα ζιποθνακια καλοκαιρινα η χειμωνιατικα τα πηρες???

Ζιπουνακια ρε κοριτσια θα φορανε μεσα απο τα φορμακια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κανετε;εγω σας παρακολουθω απο τις διακοπες.μπηκα στην τελικη ευθεια 4 βδομαδες για να γεννησω και μου φαινονται βουνο.με γεια τα καροτσακια να τα ευχαριστηθειτε!οσες γεννησουν αθηνα ιασω,ρεα κτλ δεν χρειαζεται τιποτα μαζι σας τα παρεχει το μαιευτηριο.εσωρουχα μιας χρησης,σερβιετες,πανες,φορμακια στο μωρο,σαπουνι ευαισθητης περιοχης κτλ.θα χρειαστειτε μονο πετσετες αν σιχαινεστε αυτες που φερνουν,ενα φορμακι για να παρετε το μωρο και κανενα πανακι οταν το θηλαζετε μηπως βγαλει γουλιτσα.

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα δεν τα χω δει αυτα που λες...

Αφρο το chicco urban ειναι ομορφο aλλα το δοκιμασατε?νομιζω μου παν λιγο βαρυ...εσυ τι λες?το δοκιμασατε?

Εγω την inglesina την θεωρω τοπ!!!

Τα ζιποθνακια καλοκαιρινα η χειμωνιατικα τα πηρες???

Ζιπουνακια ρε κοριτσια θα φορανε μεσα απο τα φορμακια?

μαρακι ιδικα στο site που εχει εσωρουχα σουτιεν θηλασμου κ τετοια θα τα βρεις ..αυτα τα τα δινουν στην αθηνα εσυ δεν χρειαζεται να τα αγορασεις θα σου τα βαλουν εκει θα δεις...ζιπουνακια λενε τα εσωρουχα τα φανελακια τα εσωτερικα αυτα που κουμπονουν απο κατω η δενουν στο πλαι ..μακριμανικα να παρεις κ με μανικακι κοντο ..οχι τιραντακι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Πασχαλίτσααααα...τα έχω δεί τα εσώρουχα που λες αλλά δεν ξέρω αν θα πάρω τέτοια ή απλα βαμβακερά 3/4!Μαρία μου,δεν το δοκιμάσαμε γιατί εμείς θέλουμε το port bebe χωριστά και δεν μας κάνει αλλά μου άρεσε εμφανισιακά σε κόκκινο μαύρο που το είδα,δεν νομίζω πως είναι πολύ βαρύ 10,4 κιλά και το inglesina είναι 9,5!το αρνητικό που έχω ακούσει είναι ό,τι πιάνει πολύ χώρο στο πορτ μπαγκάζ αλλά αν δεν το δείτε απο κοντά!και το inglesina zippy έχει καλές κριτικές!τα πήρα κοντομάνικά,φανελάκια είναι ουσιαστικά που μπαίνουν μέσα απο τα ρούχα και μου ζητάνε 8 απο την κλινική!

Candyball,τι κάνεις;διακοπούλες;πλησιάζει η ώρα...άντε με το καλόοοοοο!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mxas εγω ειμαι κρητη χανια ...κ θα γεννησω σε μια Κλινική ....εσυ?

 

Καλησπερα.μετα απο ημερες απουσιας....!!,ειπα δεν θα διαβασω τιποτα μεχρι να παω στο γιατρο. Τελικα δεν ειναι εξωμητριο,!!αν και μου φανηκε λιγο ξεπετα ο υπετηχος.λογικα στο νοσοκομειο ελενα θα γεννησω..αν και ειναι λιγο ταλαιπωρια αλλα...θα δουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανετε;εγω σας παρακολουθω απο τις διακοπες.μπηκα στην τελικη ευθεια 4 βδομαδες για να γεννησω και μου φαινονται βουνο.με γεια τα καροτσακια να τα ευχαριστηθειτε!οσες γεννησουν αθηνα ιασω,ρεα κτλ δεν χρειαζεται τιποτα μαζι σας τα παρεχει το μαιευτηριο.εσωρουχα μιας χρησης,σερβιετες,πανες,φορμακια στο μωρο,σαπουνι ευαισθητης περιοχης κτλ.θα χρειαστειτε μονο πετσετες αν σιχαινεστε αυτες που φερνουν,ενα φορμακι για να παρετε το μωρο και κανενα πανακι οταν το θηλαζετε μηπως βγαλει γουλιτσα.

 

Στο Λητω που γεννησα την μικρη μου μεχρι και παντοφλες εδιναν.οι σερβιετες δεν ηταν ποκυ πρακτικες.νομθζω ηταν χωρις φτερα...και εδιναν ενα σαν βαλθτσακι με πανες και αλλα σαν προωθητικη κινηση

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κοιτάξτε τα orchestra που αν βγάλετε κάρτα έχει 50% σε όλα για 1 χρόνο!πήρα 6 ζιπουνάκια,3 πάνες μικρές και μια μεγάλη αγκαλιάς,όλα 100% βαμβακερά,36?!τα mothercare μ'αρέσουν πολύ αλλά είναι ακριβά!παρήγγειλα το trilogy στο γκρί και θέλει 20% προκαταβολή και 15 μέρες να έρθει!

 

Πηρα φορα αποψε...επισης μεγαλα ξαταστηματα orchestra εχουν και καροτσακια.πρεπει να συνεργαζονται με μια αλλη εταιρεια αλλα μου δθαφευγει τωρα.επισης θεωρω οτι τα ρουχα τους ειναι ποιοτικα και δεν παθαινουν τιποτα με το πλυσιμο.με την εκπτωση που δινουν εχω βολευτει σε πολλα ρουχα και δωρα

Link to comment
Share on other sites

Εττοιμασα τα παντα βαλιτσα για το νοσοκομειο,κουνιες καλαθουνες και τα ρουχα του μπεμπη και εφυγα διακοπες.λιγη ξεκουραση πριν το τρεξιμο που θα ακολουθησει.λιγο μου εμεινε και ανυπομονω!!!εχω αγχος αν θα τα καταφερω με το θηλασμο στο πρωτο μου δεν ειχα σταγονα προσπαθησα ενα μηνα χωρις να χω καθολου παραγωγη και το μωρο να χτυπιεται απο την πεινα.

Link to comment
Share on other sites

Xmas ολα καλα ειδες?να πανε ολα τελεια και να γεννηθει ενα υγιες μωρακι...

Παντως μην ανχωνεσαι αν ηταν εξωμητριο θα φαινοταν για πλακα απο οποιον υπερηχο...

Candyball εκανες την καλητεροτερη δουλεια....που γεννας εσυ ειπαμε?ποσο εβδομαδων εισαι τωρα?

που πηγες διακοπες?να προσπαθησεις να ξεκουραστης να χαλαρωσεις για να εισαι ετοιμοπολεμη για τον μπεμπη σου που θα σου μαγειρευει ξενυχτια..

Χεχεχε

Αφρο πασχαλιτσα τι κανετε?αφρο σημερα εχεις γιατρο?

Πασχαλιτσα εσεις ζιπουνακια ψωνισατε?η φορμακια?

Παντως εμεις τωρα πρεπει να περνουμε χειμωνιατικα κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!τι κάνετε;Candyball,καλά να περάσετε!μια χαρά σε βρίσκω...χαλάρωσε τώρα όσο μπορείς!!

Μxas,είδες;όλα καλά δηλαδή!πόσο είσαι τώρα;ακούσατε και καρδούλα;ναι,μια χαρούλα είναι τα orchestra και συμφέρουν!καρότσια πρέπει να έχουν απο τα prenatal που συνεργάζονται.

Μαρία μου,πως είσαι εσύ;ναι,πήγα το πρωί στην γιατρό μου,έκανα και το doppler που δεν ήταν κάτι φοβερό!όοοολα πολύ καλά!!!πολυ ευχαριστημένη η γιατρός μας!1600 γραμμάρια και ψηλό μωρό λέει!το μόνο "κακό" είναι ό,τι άλλαξε θέση και γύρισε με το κεφάλι πάνω αλλά ελπίζει ό,τι έχουμε χρόνο και θα ξαναπάρει την σωστή θέση για τον φυσιολογικό τοκετό!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφρο μου τελεια ...μην ανησυχις θα γυρισει κ παλι...Candyball σε λιγο ερχετε το μπεμπε με το καλο!!! Μαρακι λιγα πραματα εχουμε ψωνισει , αλλα εχω παρει κ εσωτερικα κ φορμακια

Link to comment
Share on other sites

Αφρο τελεια με την μπουμπου...

Μας την εφερς ε?μην ανησυχεις εχει ολο το χρονο μπροστα της να γυρισει....μπραβο κοριτσια μου!!!!

Πασχαλιτσα και κοριτσια τα φανελακια λεγονται ζιπουνακια?και αν ναι ποσα πιστευετε πρεπει να παρουμε για τον πρωτο καιρο?καθε μερα δεν θα το αλλαζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιι...και στα δικά σας καλά νέα κοριτσάκια μου!μας την έφερε αλλά ελπίζω ό;τι θα μας κάνει την χάρη να ξαναγυρίσει!εσωτερικά ή ζιπουνάκια ή φανελάκια το ίδιο Μαρία μου!εγώ έχω μια δεκαριά για τον πρώτο καιρό και θα πάρω και μερικά φορμάκια αλλά λίγα γιατί θα φέρουν και δώρα φαντάζομαι!πήρα και σεντονάκια σήμερα...πολύ όμορφα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι οπως τα λεει η αφρο ...αλλα νομιζω οτι πρεπει να παρουμε γυρω στα 15 γιατι φανταστητε οτι θα ειμαστε λεχωνες κ δεύτερο δεν θα μπορουμε να απλονουμε εξω τα ρουχα του παιδιου εως οτου 40ντησουμε .ας ειναι κ λιγο ποιο μεγαλα ..βασικα τα ψωνια μου θα ειναι κ τα νουμερα για 4 μηνων χειμωνικα ααααααπειρα κ της εξετασεις του μηνα σημερα ολα καλα ..δευτερα παω για την καμπυλη γιατη στης 20 εχουμε γιατρο..αφρο η γιατρος σου σου εκανε το ντομπλερ? Αν ειναι να το πω κ εγω στον δικο μου μπας κ γλιτωσουμε λευτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έχεις δίκιο Πασχαλίτσα μου!μου έχει πάρει και η πεθερά μου απο τα Χανιά μερικά ζιπουνάκια ακόμα,οπότε θα είναι αρκετά σύνολο!αυτό που με μπερδεύει είναι τα νούμερα γιατί σε κάποια μαγαζιά τα έχουν 0-3,3-6 και σε άλλα 1m 3m 6m και δεν ξέρω τι πάιρνουμε!μπράβο για τις εξετάσεις σου και η καμπύλη τέλεια θα είναι!πως ήταν το ζάχαρο στις εξετάσεις;ναι,η γιατρός μου το έκανε γιατί δεν είναι κάτι φοβερό και μόνο αν έβλεπε κάτι περίεργο θα με έστελνε στα Χανιά...50? μου πήρε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελεια....κοριτσια οντως εχει δικιο η πασχαλιτσα για 40μερες δεν κανει εξω....

Που θα τα απλωνουμε ρε κοριτσια?απλωστρα και μεσα ε?

Ανυπομονω να βγω και εγω στα μαγαζια να παρω πραγματακιαααα!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εξαλου η μπεμπα θα ναι πανω απο 3500 αποτι φενεται οποτε θα περνεις μεγαλητερα για 2 μηνων η 3.... το ζαχαρο πολυ καλο με οριο το 110 ειχα 80 την προηγουμενη φορα ηταν 90 ....λοιπον αυτο θα κανω κ εγω με το ντομπλερ

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαράκι μου,λογικά μέσα στο σπίτι θα απλώνουμε!άντε με το καλό να βγείς και εσύ να μας πείς τι ψώνισες!

Μια χαρά το ζάχαρο Πασχαλίτσα!να το πείς στον γιατρό σου να στο κάνει αυτός,αν και πιστεύω πως θα στο πεί μόνος του!θα είναι τόσο όμως η μπέμπα;γιατί οι γιατροί μου λένε πως θα είναι πιο μικρή!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου Συνήθως τα κοριτσακια ειναι λιγο ποιο μικρα αλλα δεν νομιζω γυρω στα 3500 θα ναναι..κ μην νομιζεις μεγαλωνουν πολυυυυυ γρηγορα θα ειναι κ χειμωνας πολυ εξω δεν θα τα βγαζουμε λογο καιρου ..οποτε ανοιξιατικα κ καλοκαιρινα θα ψωνισουμε τα πολλα κ αυτα αργοτερα οπως μας παει ο καιρος

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου θα ψωνιζετε για παραπανω ηλικιες...μην παρετε 0 νουμερο ακομα και το πρωτο του ρουχαλακι...μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα νεογεννητα...τα ζιπουνακια τα πρωτα φροντιστε να εια απο 1-3 μηνων...φανταστειτε ο γιος μου ειναι 8 μηνων και τα περισσοτερα που του φοραω ειναι 12-18 μηνων....

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με το μέγεθος είναι η αλήθεια αλλά με βοήθησες Φούλα27 γιατί μου είπαν ό,τι θα είναι ψηλό μωρό γιατί έχει μακριά πόδια λέει,όποτε να παίρνω μεγαλύτερα καλύτερα!αλλά δεν έχω δεί 1-3 μέγεθος ή 0-3 ή 3-6!καλύτερα το 3-6;Μαρία μου,δεν είναι πολύ συγκεκριμένοι αλλά στην β'επιπέδου μου είπε απο 2500 εώς 3000 και σήμερα η γιατρός μέχρι 3200 αλλά δεν ξέρω αν πέφτουν μέσα!εσάς σας έχουν πεί κάτι;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

συνηθως γραφουν και ποντους τα ρουχαλακια...απο τζαμπο και ζαρα η γραμμη ειναι πολυ στενη οποτε θα παρετε απο 61 ποντους θα το δειτε...τα μωρα γεννιουνται απο 48-52 ποντους

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με το μέγεθος είναι η αλήθεια αλλά με βοήθησες Φούλα27 γιατί μου είπαν ό,τι θα είναι ψηλό μωρό γιατί έχει μακριά πόδια λέει,όποτε να παίρνω μεγαλύτερα καλύτερα!αλλά δεν έχω δεί 1-3 μέγεθος ή 0-3 ή 3-6!καλύτερα το 3-6;Μαρία μου,δεν είναι πολύ συγκεκριμένοι αλλά στην β'επιπέδου μου είπε απο 2500 εώς 3000 και σήμερα η γιατρός μέχρι 3200 αλλά δεν ξέρω αν πέφτουν μέσα!εσάς σας έχουν πεί κάτι;

 

παρε το πρωτο της ρουχαλακι 0-3 και τα υπολοιπα 3-6...εγω αυτο εκανα...και οτι δωρο μου επαιρναν τα αλλαζα κ επαιρνα για του χρονου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...