Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμενα κοριτσια μου εχει ανοιξει πολυ η ορεξη ολο να τρωω θελω και δεν μπορω να συγκρατηθω!!!

Πασχαλιτσα αυτο ελεγα και στην αφρο οτι μπηκαν 2μαζεμενα τα ατιμα....

Εσυ πασχαλιτσα ποσο εχεις παρει συνολο?

Μιςς λεμον και εγω δεν εχω πολυ ιδεα τι ειναι το ντοπλερ οτι διαβαζω ιντερνετ και οτι ειπε η αφρο παρακατω...παραπερα δεν γνωριζω καθολου!!

Αφρο ναι το ειδα και μαλιστα τους πηρα και τηλ τις προαλλες ...σημερα κλεινουν και ανοιγουν πρωτη σεπτεμβρη οπου και θα παω κατευθειαν να παραγγειλω αν ολα πανε καλα...ηταν μια στο τηλεφωνικο κεντρο η οποια μου ειπε οτι πιθανον μεσα σεπτεμβρη με τελος θα την εχω....μακαρι!

Μετα το 15αυγουστο θα παω και για καροτσακι...δηλαδη τελος αυγουστου!

Εσεις τι κανατε πηγατε η απο την αλλη εβδομαδα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ό,τι είδα στο ίντερνετ για το doppler!πάντως από την αρχή της εγκυμοσύνης μας είχε πεί πως 3 είναι οι σημαντικές εξετάσεις...η αυχενική,η β' επιπέδου και το doppler!μακάρι να είναι και σε αυτό όλα καλά κορίτσια μου!θα πάμε απο βδομάδα Μαρία μου για τα υπόποιπα πράγματα...αυτά δεν αργούν όσο η κούνια!εγώ λέω να μην μας αγχώνουν τα κιλά...σημασία έχουν τα μωράκια μας να είναι καλά και θα τα χάσουμε μετά την γέννα!όλα με μέτρο βέβαια αλλά ευτυχώς δεν έχει ξεφύγει καμμία μας πιστεύω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δθκιο αφρο αλλα οσο να ναι ενας φοβος αν θα φυγουν ευκολα υπαρχει...

Κοριτσια σημερα ειναι καλητερα εχει αερακι.....τι καλα...

Μααρι να ειναι ολα καλα και στο ντοπλερ!αντε να δουμε ποτε θα το κανει η καθεμια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου ακουστε την τριτη γινομαι πρωτα ο θεος 29εβδομαδων...καο σημερα τυχαια ανακαλυψα στο σουτιεν μου το ασπρο ενα στρογγυλο πρασινοκιτρινο υγρο...φενεται να εχει βγει απο την θυλη...

Αφρο εσενα ηταν πρασινοκιτρινο?εχεις ξαναβγαλει απο τοτε?

Πηρα το γιατρο και μου ειπε θα το βλεπω λογο εγκυμοσυνης ειναι πρωτογαλα και φυσιολογικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες!τι νέα;Ναι,Μαρία μου σήμερα ήταν λίγο καλύτερος ο καιρός!το doppler όπως είπε και η Πασχαλίτσα,θα το κάνετε στις 30 με 32 εβδομάδες!Ναι το πρωτόγαλα είναι όπως σου είπε και ο γιατρός σου...το έχω δεί 3-4 φορές!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο λες να σημαινει αυτο οτι θα εχουμε πολυ γαλατακι για τα μπεμπακια????μακαρι...

Εγω το ειδα ετσι πρασινοκιτρινη σταμπα πανω στο σουτιεν και επαθα ενα σοκ...αλλα μετα ηρεμησα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω Μαρία μου αλλά το εύχομαι...και εγώ την πρώτη φορά που το είδα είχα σοκαριστεί!καλά,δεν μπορώ πλέον να ξυριστώ με τίποτα και με ξύρισε ο άντρας μου σήμερα αλλά το έκανε πολύ καλά!!σκέφτομαι να το καθιερώσω...χεχεχεχε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ουτε εγω βλεπω κατω....

Ευτυχως στα ποδια κανω αποτριχωση με κερι αλλα στο μπικινι τι θα κανω???

Αφρο να το καθιερωσει...δεν θα ηταν κακο αμα κανει και καλη δουλεια...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι,το μπικίνι είναι λίγο δύσκολο και για να μου το κάνει αυτός!ναι,πολύ καλή δουλειά έκανε και για πρώτη φορά ειδικά...να'ναι καλά γιατί θέλουμε να πάμε και για μπάνιο αύριο και η τρίχα ήταν κάγκελο!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες!τι κάνετε;πριν λίγο γυρίσαμε απο την εκδρομή μας και έπεσα ξερή!ήταν πολύ ωραία η θάλασσα κολυμπήσαμε πολύ και μετά πήγαμε για φαγητό όπου έφαγα μέχρι σκασμού!!!χαχαχα...εσείς τι νέα;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Αφρο μπραβο να περναρε τελεια...να περναει καλα και η μπουμπου μεσα απο το κοιλακι σου!!!

Εγω δεν πηγα και παω πουθενα...την αλλη βδομαδα θα παρω τηλ τον γιατρο να μου κλεισει ραντεβου και θελω να τον πιεσω να μπυ μετρησει το τραχηλο να δω που βρισκομαι γιατι τν τελευταια φορα δεν ηθελε....

Εσεις ποτε εχετε γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Μια χαρα βλεπω περνατε! Βολτιτσες, μπανακια, ψωνια! Μαρακι κι εσυ στο σπιτι καλα εισαι! Εχει δροσια τουλαχιστον! Μπανακι στην πισινουλα σου κανεις? Η το σταματησες?

Εγω κοριτσια εχω τον αντρα μου αρρωστο μια βδομαδα με πυρετο και πρησμενους λεμφαδενες. Ολη μερα γκρινιαζει!!!! Αφου παιρνω αντιβιωση γιατι δε μου περναει? Μια βδομαδα ειμαι ετσι, ακομα? Βρε αγορι μου ο γιατρος ειπε οτι ειναι λοιμωξη και θα παρει πολλες μερες! Οχι, να παμε να ξανακανουμε εξετασεις. Πηγαινουμε, ξανακανουμε, ιδια αποτελεσματα! Λοιμωξη, αντιβιωση, ξεκουραση, γκρινια! Δεν τον αντεχω αλλο!!!! Ουτε τα παιδια δεν κανουν ετσι!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!έχω πάρει το ωραίο μου χρωματάκι επιτέλους...η κοιλίτσα ολόλευκη βέβαια!!!Μαρία μου,φυσικά και θα του πείς να μετρήσει τον τράχηλο σου,πρέπει να ξέρεις τι γίνεται!εδώ έκατσες μέσα στο σπίτι γι'αυτό...εγώ είχα σήμερα γιατρό αλλά μου το ακύρωσε λόγω εκτακτου τοκετού!το πήγαμε Τετάρτη.

Miss Lemon,πόσο σε καταλαβαίνω...έχουν πολύ πλάκα όταν αρρωσταίνουν οι άντρες!χειρότερη απο μωρά...βλέπω τι τραβάμε με τον μπαμπά μου και συνάχι να έχει!!!άσ'τα...υπομονή και περαστικά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πο πο μιςς λεμον μου τι τραβας και εσυ....πως την πατησε καλοκαιριατικα?

Και να εισαι αρρωστος το καλοκαορι με την ζεστη ειναι οτι χειροτερο...

Στην πισινουλα δυο φορες εχω πεσει οταν σας ειπα...γιατι φοβαμαι λογο μικροβιων..πρεπει να μου αλλαζει το νερο παντα οταν μπαινω και το λυπαμαι τον κακομοιρη...οποτε το χω αφησει οποτε του ερθει και οποτε μπορεσει να μου την ξαναγεμισει και να την πλυνει κιολας!!!

Αφρο ναι εχω αγωνια για τον τραχηλο...αφου επιτηδες εχω βαλει τον εαυτο μου μεσα στο σπιτι για τοσο πολυ ξεκουραση και καθισιο γιατι ειχα φοβηθει...αυτος βεβαια μπυ ειπε μονο ξεκουραση αλλα εγω για να χω το κεφαλι μου ησυχο προληπτιλα λεω να την κανω την θυσια και την εκανα...

Την αλλη βδομαδα θα τον παρω τηλ να δω που ειναι για να με δει...γιατι μου χε πει το γραφειο του θα ειναι κλειστο αλλα αυτος αθηνα και θα με χωσει καπου για να με δει...

Την προηγουμενη φορα μου ελεγε δεν τον πειραζουμε τον τραχηλο τωρα...αλλα κοιλιακα ρε κοριτσια μια μεση κατασταση θα μπορει να δει για τον τραχηλο...εχω διαβασει οτι κατι φενεται και απο την κοιλια αφου δεν θελει να με πειραξει απο κατω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Τι μου κανετε ? Εγω καλα ειμαι εχτες ειχαμε παει για φαγητο ...μιςς λεμον περαστηκα ...αφροοο που εισαι ? Σε καμια παραλια μαλλον χαχαχ καλα το κανεις ...μαρακι τι λεει ο γιατρος σου ? Εννοείται οτι εφοσον εχεις τετοιο προβλημα πρεπει να ελεγχει τον τραχηλο ...εγω λογο συσπασεων καθε φορα το κανει κ με το ενδοκολπικο υπερυχο .το οποιο να σημιωσω δεν μπαινει μεσα απεξω απεξω ισα ισα για την μετρηση ...πες του το

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλισα ναι ε?θα του το πω αυτη την φορα...για να μην ειμαι με την αγωνια ης ξεκουρασης...ειναι και καλοκαιρακι ηθελα να μαι καθε μερα εξω να αλονιζω...αλλα πρωτα πρεπει να δω που βρισκομαι!

Την αλλη εβδομαδα θα τον παρω να κλεισουμε ραντεβου!

Εσυ πως εισαι πασχαλισα?οι συσπασεις εχουν ηρεμησει?τροφοκαρντ σου δινει?

Η αφρο θα αλωνιζει.....θα κανει τα ψωνακια για την μπουμπουκα χιχι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!τι κάνετε;είχα πολλές δουλειές χθες και κουράστηκα αλλά τα πρόλαβα όλα...έκανα τα νυχάκια μου,ροζ φυσικά!πήγα στον διαβητολόγο και συνεχίζουμε την ινσουλίνη το βράδυ,ψώνισα ζιπουνάκια και πάνες και παρήγγειλα το καρότσι.Νυχτικιά για την κλινική δεν βρήκα,να φτιάχνω την βαλίτσα σιγά σιγά!εσείς πως είστε;miss lemon,είναι καλύτερα ο άντρας σου;

Μαρία μου,αφού το λέει και η Πασχαλίτσα ό,τι υπάρχει τρόπος να τον δεί,να του το πείς οπωσδήποτε!γίνετε να μην ξέρεις;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι,κοιτάξτε τα orchestra που αν βγάλετε κάρτα έχει 50% σε όλα για 1 χρόνο!πήρα 6 ζιπουνάκια,3 πάνες μικρές και μια μεγάλη αγκαλιάς,όλα 100% βαμβακερά,36?!τα mothercare μ'αρέσουν πολύ αλλά είναι ακριβά!παρήγγειλα το trilogy στο γκρί και θέλει 20% προκαταβολή και 15 μέρες να έρθει!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχουμε ενα καταστημα που ειναι stock της mothercare και θελω να παω να δω ...λενε οτι τα χει μιση τιμη απο τα κανονικα καταστηματα mothercare...

Και τα orchestra εχουν πολυ καλη ποιοτητα μου χουν πει...

Εβγαλες καρτα?την πληρωσες?

Καλοταξιδο το καροτσακι σας να γραψει πολλα πολλα χιλιομετρα χςχεχεχεχε...

Τελικα το αλλο δεν σου εκατσε ε?

Link to comment
Share on other sites

Α!εκεί έχετε άλλες επιλογές...εδώ έχουν σε προσφορά τα καλοκαιρινά αλλά τι να τα κάνω;δεν έβγαλα αλλά θα βγάλω!τώρα τα πήρα με της κουνιάδας μου την κάρτα και κάτι είχε πληρώσει αλλά δεν ξέρω πόσο!ευχαριστούμε πολύυυυ...επίσης!ήμουν πολύ μπερδεμένη είναι η αλήθεια για το ποιό να πάρω γιατί μου αρέσει και το άλλο άλλα το άνοιξε κλείσε της inglesina είναι πολύ καλύτερο πιστεύω!θα το δείς...είδα και της chicco,το urban που είχες πεί και είναι πολύ ωραίο απο κοντά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια αφρο μου καλοταξιδοοοοοοοοο!!!!!!!! Αρχισε σιγα σιγα κ την βαλιτσα εχεις κ εκει να αποφασισεις τη θα ψωνισης .κοριτσια παντως εγω σκεφτομαι τα βρακακια μιας χρησεις που ειναι δυχτακι αποκλειστηκα για τοκετο νομιζω θα με βολεψουν ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...