Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια!τώρα γύρισα...Πασχαλίτσα μου,είχα ζητήσει τον τιμοκατάλογο της κλινικής και μου έδωσε μαζί την λίστα τους στις 26 βδομάδες ήμουν και μου είπε καλό είναι να τα φτιάξω στις 30 αλλά μου φαίνεται νωρίς!είναι για την μητέρα:ρόμπα,νυχτικά,εσώρουχα 3/4,παντόφλες,πετσέτες προσώπου και μπάνιου,σερβιέτες υγείας,σουτιέν θηλασμού,slipad light και για το μωρό:σεντονάκια 1,ζιπουνάκια 8,πάνες τετράγωνες 15,1 κουτί πάνα βρακάκι,πάνες εξωτερικές 2-3!αυτά λέει αλλά αν πάρετε τις δικές σας λίστες,πείτε να συγκρίνουμε

Μαρία μου,θα τα δώ στο άνοιξε κλείσε απο κοντά τα καροτσάκια και θα αποφασίσω!μ'άρεσαν λίγο πιο πολύ τα χρώματα της peg perego αλλά μάλλον για inglesina με βλέπω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!

Ναι πασχαλισα μην μας ξεχασεις περιμενουμε νεα!να μας πεις και ποσο τραχηλο σου βρηκαν εσενα στην β επιπεδου!!

Κοριτσια ολα καλα αλλα δεν μπορω αλλο αυτο το κολο aircondition...καθε μερα ολη μερα ανοιχτο θα αρρωστησω ....ειδη νιωθω τα πνευμονακια μου περιεργα πυ το εισπνεω 24ωρες το 24ωρο...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα!!!έχεις δίκιο Μαράκι μου αλλά δεν γίνετε και αλλιώς...να σκάσουμε;εγώ και που κάθομαι ιδρώνω!ευτυχώς βέβαια εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου το air condition!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα αχ εχουμε τρελαθη σημερα πηγαμε ειδαμε τον μπεμπη ολα τελεια 650 γρ ειναι. κοριτσια δεν μπορειτε να φανταστητε ιδιος ο αντρας μου ειναι....ο τραχηλος μου 3,50 μας ειπε ολα τελεια ...ε μετα πηγαμε για ψωνια ο αντρας μου χειροτερος απο μενα πηραμε φορμακια εσωτερικα κ εξωτερικα καλτσακια σκουφακια χαμος κ τα διαλλεξε ολα μονος μου κ καθε φορα που διαλεγε κατι μου ελεγε ( δηλαδη εγω τωρα ψωνιζω για το γιο μου) χαχαχαχα ειχε τρελαθη...μετα μας ειχαντραπεζι τα πεθερικα τους δειξαμε φωτο το DVD χαρα κ χαμος .

Link to comment
Share on other sites

Αχ!τι ωραία νέα Πασχαλίτσα μου!!!πολύ χαίρομαι!!!τι γλυκούλης ο άντρας σου...χαζομπαμπάς θα γίνει και αυτός!με το καλό να του φορέσετε όλα αυτά που πήρατε και να τα χαρείτε!!!απ'ότι κατάλαβα θα το κάνω την Δευτέρα το doppler γιατί μιλήσαμε σήμερα με την γιατρό!δεν το είχα καταλάβει ό,τι είναι τώρα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλιτσα με το καλο να βαλει ο μπεμπινπς ολα τα πραγματακια που διαλεξατε!!

Πολυ ομορφα νεα....

Τι νουμερο φορμακια του πηρατε?αφρο ευτυχως που της το ειπες!!!αν και εχεις ακομα περιθωριο λιγο...

Εγω κοριτσια σημερα βγηκα και πηγα να παρει ο αντρας μου αθλητικα παπουτσια...πηραμε και μου πηρε και μενα ενα ζευγαρι δωρο για το δεκαπενταυγουστο που γιορταζω....

Αλλα κουραστηκα και λιγο...τωρα γυρισα πισω να κλωσησω τα αυγουλακια μου...χεχεχεχ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα αχ εχουμε τρελαθη σημερα πηγαμε ειδαμε τον μπεμπη ολα τελεια 650 γρ ειναι. κοριτσια δεν μπορειτε να φανταστητε ιδιος ο αντρας μου ειναι....ο τραχηλος μου 3,50 μας ειπε ολα τελεια ...ε μετα πηγαμε για ψωνια ο αντρας μου χειροτερος απο μενα πηραμε φορμακια εσωτερικα κ εξωτερικα καλτσακια σκουφακια χαμος κ τα διαλλεξε ολα μονος μου κ καθε φορα που διαλεγε κατι μου ελεγε ( δηλαδη εγω τωρα ψωνιζω για το γιο μου) χαχαχαχα ειχε τρελαθη...μετα μας ειχαντραπεζι τα πεθερικα τους δειξαμε φωτο το DVD χαρα κ χαμος .

 

Μπραβο κοπελια.πολυ ευχαριστα ολα αυτα. Με το καλο να τον σφιξετε στην αγκαλια σας.

Εγω στην αναμονη μεχρι την δευτερα που ειναι το ραντεβου μου.για να δουμε..ελπιζω να ειναι ολα οκ....σημερα προετοιμαζα βαλιτσες για αυριο που φευγουμε και ξαφνικα ενιωσα εξουθενωμενη και με επιασε μια απιστευτη ζαλαδα.συχνα με πιανει αυτο τελευταια.δεν ξερω τι γινεται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι μου mxas ευχαριστω πολη κοριτσια ....mxas oλα καλα θα ειναι ....εγω καθε φορα που λεω στο γιατρο μου οτι ζαλιζομαι η τάση για εμετο μου λεει οτι αυτο ειναι καλο γιατι προχωρα η εγκυμοσυνη κ εξελισεται φυσιολογικα ....ρε κοριτσια σας λεω οτι τρελαθηκε μονος του τα διαλεγε κ τα νουμερα αυτα που πηραμε ειναι μεχρι δυο μηνων , σαν παλαβος εκανε χαχαχαχαχα βρε παρτα λιγο ποιο μεγαλα να του λεω τιποτα αυτος θα αγορασουμε αλλα μου ελεγε ..εε κ σταματησα να μη τουτο χαλασω

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα τουλαχιστον το ευχαριστηθηκε ο γλυκος σου ο χαζομπαμπας....παει ειδε οτι του μοιαζει κιολας καο τρελαθηκε τελειως!!!! Ε ρε γελια που θα κανουμε με τους χαζομπαμπαδες!!!

Xmas ολα καλα θα ειναι μην ανησηχεις ειναι και της εγκυμοσυνης ολα αυτα....εσυ το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ξεκουραζεσαι...

Εγω πρωτα ο θεος θα γεννησω στην αθηνα στο ιασω!

Εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα τι ωραια νεα ηταν αυτα σημερα!!!! Μπραβο βρε κοριτσι μου! Με το καλο να γεννηθει το μπεμπακι σας! Κοριτσια εντελως εμπειρικα θα σας πω οτι τα αγορια μου, που γεννηθηκαν σχεδον 3800 ο καθενας, δεν φορεσαν καθολου φορμακια και ρουχακια 0-3. Πηγαμε κατευθειαν στο 3-6! Οπως και πανες! Στα pampers newborn το νουμερο 1 δεν το βαλαμε καθολου. Ισως μια βδομαδα! Α! Και φροντιστε να μη παρετε πολυ χοντρα ρουχα, οπως χοντρο φουτερ η μαλλινα. Μπορει να γεννηθουν αρχες χειμωνα αλλα μη ξεχνατε οτι τα μπεμπακια εχουν υψηλοτερη θερμοκρασια απο μας και ζεσταινονται περισσοτερο. Ιδανικα ειναι τα μακο φορμακια κι αν νομιζεται οτι κρυωνουν ενα ψιλο φουτερ ζακετακι! Τα ειχα συζητησει αυτα εκτενως με τον παιδιατρο μου και αλλες μανουλες μιας κι ο μεγαλος μου γεννηθηκε Δεκεμβρη!

Φιλια πολλα!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Ναι εχεις δικιο μιςς λεμον και μενα μου το χουν πει αυτο αν βγουν μεγαλα μωρα...εγω που του πηρα κατι φορμακια τα πηρα 3-6 αλλα τα βλεπω μικρη φορμα....

Δεν πειραζει οσο τα χαρουνε!

Κοριτσια τι κανετε οι αλλες κοκονες?

Απο κιλακια πως παμε?

Αυτο το μηνα πηρα δυο....πρωτη φορα...τελικα λετε να χουν δικιο για το τελευταιο τριμηνο?εσεις πως πατε μεχρι τωρα?αφρο εσυ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ιντερνετικές μου φίλες!τι κάνετε;Μαρία μου,τα κλώσσησες τα αυγουλάκια σου;χαχαχαχα!καλά έκανες που έκανες βολτούλα..με'γειά τα παπουτσάκια!εμένα μου έχει πει να περπατάω αρκετά κάθε μέρα αλλά δεν την παλεύω με την ζέστη!συνήθως πάμε το βράδυ με τον άντρα μου και περπατάμε στην παραλία που είναι λίγο δροσιά!ήρθαν τα αυτοκόλλητα χθές και είναι πολύ ωραία αλλά θα τα δούμε και στην εφαρμογή!το ροζ θα με βοηθήσει να διαλέξω και το χρώμα του τοίχου τώρα..έχω πάρει 1 κιλό αυτή την βδομάδα,σύνολο 7 για τώρα!

Miss lemon,είναι αλήθεια αυτά που λες για τα ρουχαλάκια...και εγώ 3-6 λέω να πάρω και όντως δεν κάνει να τα ντύνουμε σαν τα κρεμμύδια γιατί ζεσταίνονται,νομίζω έχω ακούσει ό,τι φοράμε εμείς -1!κάτι τέτοιο...

Mxas,η ζαλάδες είναι μέσα στο πρόγραμμα!μην ανησυχείς...πλησιάζει η Δευτέρα και εύχομαι το καλύτερο!και εγώ Κρήτη Ρέθυμνο είμαι θα γεννήσω σε κλινική στα Χανιά!

Πασχαλίτσα μου,έχουν πολύ πλάκα οι γλυκούληδες...καλά έκανες που τον άφησες!ασ'τον να το ευχαριστηθεί...:D

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο και εγω 7εχω βαλει μεχρι τωρα αλλα ανχωθηκα γιατι εμπαιναν σιγα σιγα και τωρα στον 7ο τσιμπησα δυο κιλακια!!!!

Και αλλα τοσα στον 8???και μετα στον 9???ποσο θα μπουν????

Τελεια τα αυτοκολλητακια...αντε σιγα σιγα να φτιαχτει και το δωματιακι και να παω και εγω μολις περασει λιγο ο καιρος να παρω και τα δικα μας πραγμαγακια...

Στο doppler μετρανε και τραχηλο?ξερετε? Εγω την τριτη θα μπω στην 29 βδομαδα...οποτε κοντευω και εγω...θα του το θυμισω μολις παρω για ραντεβου στην 30 βδομαδα που θελει να με δει πρωτα ο θεος...

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,πιστεύω ό,τι είναι μια χαρά τα κιλά μας!απλά στο τελευταίο τρίμηνο πέρνουμε πιο απότομα γιατί μεγαλώνει το μωρό και εμένα τουλάχιστον τώρα μόνο μου έχει ανοίξει η όρεξη και πρέπει να είμαι πιο προσεκτική!!!ναι,να αρχίσετε σιγά σιγά τα ψώνια σας και εσείς!το site με την κούνια που θέλετε γράφει για πόσο θα είναι κλειστό!το είδες;νομίζω το doppler ελέγχει την κυκλοφορία του αίματος στον ομφάλιο λώρο,την καρδούλα,την ωρίμανση του πλακούντα και διάφορα άλλα!για τον τράχηλο δεν ξέρω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στις μελλουσες μανουλες! Πως ειναι τα κεφια σημερα? Ειδατε βρε που οσο πλησιαζει ο καιρος αρχισαν κι οι μπαμπαδες να συμμετεχουν? Μπορει στους αντρες να μην αρεσουν τα ψωνια αλλα οταν αφορα τα μπεμπακια....

Βρε κοριτσια για θυμιστε μου τι ειναι αυτο το doppler! Εγω απο εξετασεις δε θυμαμαι τιποτα! Πηγαινα μια φορα το μηνα, εκανα μια γενικη αιματος και γενικη ουρων, την καμπυλη ζαχαρου, τον "μεγαλο υπερυχο" και θυμαμαι οτι απ ρην 30η εβδομαδα πηγαινα μια φορα τη βδομαδα, καναμε υπερυχο και καρδιοτοκογραφο για μια ωρα. Αυτα!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Α! Οσον αφορα στα κιλα μην αγχωνεστε! Εγω μεχρι τον 5ο δεν ειχα βαλει καθολου! Δεν φαινομουν καν για εγκυος και στεναχωριομουν! Μετα ομως αρχισα να τα βαζω δυο-δυο, τρια-τρια και στο τελος ειχα παρει 15 σε καθε εγκυμοσυνη! Τα 7 τα εχασα με τη γεννα στην κλινικη και τα υπολοιπα μεχρι να σαραντισω. Απλα, γρηγορα και ευκολα!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...