Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!πως είστε σήμερα;έχεις δίκιο Μαρία μου για τα δημόσια και ιδιωτικά στην Αθήνα αλλά και πάλι είναι πολύ καλύτερα τα ιδιωτικά σας!εδώ και κάτι οχι πολύ σοβαρό,δεν μπορούν να το διαχειριστούν και τα στέλνουν στο Ηράκλειο πρώτα και μετά αναλόγως!καλά για τα δημόσια εδώ,δεν το συζητώ!μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα,έπρεπε φυσικά να δώσει φακελάκι,να φέρει σεντόνια απο το σπίτι της και το μωρό όλη την ώρα στο δωμάτιο,όσο κοσμό και αν είχε!οπότε,θα τα δώσουμε και χαλάλι τους φυσικά!!!μπορείς να τα δείς απο κοντά τα χρώματα Μαρία μου;εγώ δεν είμαι σίγουρη για το χρώμα του καροτσιού!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα miss lemon!ναι,παλιά ήταν πολύ λιγότερες οι επιλογές αλλά τώρα υπάρχουν πολλά ουδέτερα χρώματα να διαλέξεις!και εγώ ήθελα αγοράκι για πρώτο παιδάκι αλλά τώρα που βλέπω τι μπορώ να αγοράσω για την μπέμπα,τρελαίνομαι!!!είναι πολύ πιο χαριτωμένα τα κοριτσίστικα!σου εύχομαι να κάνετε και το κοριτσάκι αν το θέλετε!εγώ Μαρία ψηφίζω λευκή...πήρα απο το sticky 1 μεγάλο για πάνω απο την κούνια που είναι ένα αρκουδάκι που κοιμάται και για τον άλλο τοίχο ένα φεγγαράκι ροζ με δυο αρκουδάκια που λάμπει στο σκοτάδι!είναι μπεμπέ και τα δύο αλλά όταν θα φύγουμε απο αυτό το σπίτι,μπεμπέ θα είναι ακόμα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Oντως κοριτσια πλεον οι μοδες με τα χρωματα εχουν αλλαξει καο εχουμε παραπανω επιλογες...

Αφρο πως θα γινει να μας τα δειξεις?θα τα επισυναψεις?μπορεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ!κάτσε να προσπαθήσω... https://www.sticky.gr/gr/el/products/wall-sticker-huge-bear https://www.sticky.gr/gr/el/products/wall-sticker-sleepy-bears-2 αυτά τα σχέδια!σε άλλα χρώματα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν υπαρχει αυτο το αρκουδακι ηθελα και εγω σε μπλε για να το βαλω στην πλευρα της κουνιας...

Εσυ φανταζομαι ροζ τα πηρες?τι διασταση πηρες το αρκουδακι?να δεις που και εγω αυτο θα παρω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο χαιρομαι με τις προετοιμασιες σας. Ολα καλα να πανε κοριτσια μεχρι τελους.

Στα δικα μου.πηρα τις εξετασεις σημερα.ο αιματοκριτης εχει πεσει αρκετα αλλα απο την δευτερα ξεκινησα σιδηρο. Νομιζω οτι ειναι καλες.μονο στο κολπικο φαινενται γυρω στα 8 τα πυοσφαιρια αλλα απο το forum που διαβασα μαλλον ειναι οκ και η igg rub βγηκε θετικη αλλα δεν ξερω αν ειναι οκ.διαβασα στο forum μαλλον οκ ειναι.

Τωρα υπομονη μεχρι την δευτερα πιυ εχω ραντεβιυ με το γθατρο.λετε να ακιυσω καρδια?

Θα ειμαι αν υπολογιζω σωστα 7 η8 εβδομαδων

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,δεν ξέρω πότε θα είναι εδώ αλλά στο site λένε 2-3 μέρες και είναι με αντικαταβολή!όταν θα παραλάβω,θα σου πω πως είναι!mxas,χαίρομαι που είσαι καλά και υπομονή!λογικά,ναι!θα ακούσετε καρδούλα...και εμείς κάπου εκεί ακούσαμε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mxmas ολα καλα θα ειναι και θα ακουσετε και καρδουλα λογικα σε αυτες τις εβδομαδες...γυρισες απο τις διακοπες σου?ξεκουραζεσαι?

Η igg rub τι ειναι?δεν εχω ιδεα....

Ωραια αφρο να με ενημερωσεις!!!παντως οσο αναφορα το χρωμα του καροτσιου που σε προβληματιζει οντως η inglesina δεν βοηθαει για κοριτσακι...ειναι πιο πολυ αγοριστικα θα λεγα αν και ουδετερα...αναμεσα σε ποιο εισαι?

Πασχαλιτσα περιμενουμε την παρασκευη αναλυτικα νεα απο β επιπεδπυ!!!!

Κοριτσια εγω τωρα δεν βγαινω απο το σπιτι και λογο ζεστης αλλα και προληπτικα για ξεκουραση οχι οτι μου πε ο γιατρος αλλα το κεφαλι μου εχει φαει κολλημα και θελω να προσεχω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ό,τι δεν με τρελαίνουν τα χρώματα που έχει Μαρία μου αλλά τι να κάνουμε;το argento και το platino μας αρέσουν με την λευκή βάση και το εννιαίο τιμόνι!δεν ξέρω ακόμα...

Σ'αρέσουν Πασχαλίτσα μου;χαίρομαιιιιιιιι...!!!εσύ τι θα κάνεις στον τοίχο;άντε να έρθει και η Παρασκευή,να σας φύγει και αυτό και να αρχίσετε τα ψώνια σας!

Εγώ θα πάω την Παρασκευή για τις εξετάσεις και έχω την Δευτέρα ραντεβού!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kai ta δυο ειναι παρεμφερει και ουδετερα....το γκρι παει με ολο το δωματιακι σας και τα πραγματακια σας...

Αντε πασχαλιτσα με το καλο να μας πεις νεα..

Εγω θα τον δω τον γιατρο μετα απο 2εβδομαδες....

Μια φορα το μηνα με βλεπει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!τι κάνετε;ναι,δεν ξέρω Μαρία μου αλλά μάλλον το γκρί λέω!εσύ ποιό θα έπαιρνες;μου έστειλαν μήνυμα ό,τι έφυγαν τα αυτοκόλλητα,λογικά αύριο θα είναι εδώ!εμένα μου το έκλεισε 3 βδομάδες μετά το προηγούμενο ραντεβού!απ'ότι κατάλαβα θα με βλέπει πιο συχνά όσο προχωράνε οι μήνες!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον και εγω στο γκρι θα εκλεινα καθως ειναι και ουδετερο και μπορεις να του βαλεις ροζ σεντονακι και κανενα ροζ παιχνιδακι και θα εισαστε ασορτη με το δωματιο!

Α τελεια αυριο θα τα χεις η μεθαυριο...να μας πεις...εγω θελω πρωτα να παω μα κλεισω το χρωμα της κουνιας και μετα να τα παραγγειλω για να δω χρωματισμους τι θα αποφασισω και τι θα μου ταιριαξει...

Και εγω ξερω μετα την 30με 31 εβδομαδα θα μας βλεπουν πιο συχνα ...εσυ αφρο ποσο εβδομαδων εισαι τωρα ακριβως?

Σου ειπε για κανενα ντοπλερ η οχι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μάλλον αυτό θα κάνω!μ'αρέσει και το jean πολύ αλλά είναι πιο αγορίστικο!ε;ναι,λογικό αυτό που λές!αν πάρεις βέβαια την λευκή κούνια ταιριάζει με όλα!χεχεχε...είμαι 29 και 6 ημερολογιακά...δεν μου είπε κάτι ακόμα!πότε το κάνουν αυτό;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε,θα μου πεί την δευτέρα αν είναι!εσυ πόσο είσαι τώρα;έχω μπερδευτεί γιατί μου είπαν και για ένα άλλο που μου άρεσε αλλά δεν ξέρω τι είναι καλύτερο!το peg perego book plus modular completo...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο ποιος σου το προτεινε αυτο?

Τσεκαρα μολις τωρα και εχω ενθουσιαστει με το βαρος του ειναι μονο 7,3 λεει το καροτσι...ενω η inglesina 9,5κιλα διαφορα ....

Η τιμη βεβαια φευγατη...το χεις βρει σε κανενα μαγαζι?γιατι google δυσκολευτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Μου το πρότεινε μια κοπέλα που το έχει 1 χρόνο περίπου και είναι πολύ ευχαριστημένη!το είχα δεί και στο prenatal και μου άρεσε αλλά δεν θυμάμαι τιμή!περίπου όσο το inglesina πρέπει να είναι!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω Μαρία μου αλλά δεν νομίζω να ισχύει!στον κατάλογο της prenatal λέει ό,τι είναι 10 και κάτι τώρα που το είδα...άρα είναι πιο βαρύ λογικά!θα πάω την δευτέρα μάλλον να το παραγγείλω και θα δούμε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...