Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Ζεστη παλι σημερα! Εγω σηκωθηκα πρωι πρωι και σιδερωσα! Τα χω παρατησει ολα με τις ζεστες!

Mxas χαιρομαι πολυ που τελειωσε η περιπετεια σου? Απο δω και περα ξεκουραση! Ποτε εχεις γιατρο?

Πασχαλιτσα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μη βαζεις γλυκα στο σπιτι. Αντε κανενα ελαφρυ η καποιο light παγωτακι για τις ζεστες. Μονο ετσι δε θα τρως. Μονο που ξερεις οτι υπαρχει σε πιανει λιγουρα!

Μαρακι απ την ωρα που μετακομισαμε στο σπιτι μας ειμαστε μακρια κι αγαπημενοι με ολους! Η πεθερα μιυ μενουν ενα τετραγωνο μακρι κι η μαμα μου σχεδον απεναντι. Ερχονται ομως μονο για επισκεψη δυο φορες την εβδομαδα. Κι αν χρειαστει παω κι εγω. Μακρια απι ανακατεματα! Δε θελω τετοια!

Αφρο μου μην αγχωνεσαι για το σπιτι κοριτσι μου! Αγαπη και καλη διαθεση να υπαρχει! Οταν θα ρθει κι η μπεμπουλα σας δε θα σας νοιαζει αυτο! Ειπαμε υπαρχουν ενα σωρο μικρα πραγματακια που θα κανουν ομορφο το δωματιο της πριγκιπισσας!

Εμεις λογω ελλειψης χωρου οπως σας ειπα, ειχαμε παρει μονο το κρεβατακι σε λαχανι με μπεζοκιτρινο οπως της mxas. Μετα στο σπιτι μας, πηρα επιπλα σε φυσικο ξυλο και τα παιδια τα διακοσμησανε με αυτοκολλητα και ζωγραφιες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mxmas πολυ θετικο που σταματησε το καφε...και επισης συνεχισε την ξεκουραση...η εξουθενωση πιστευω ειναι απο την εγκυμοσυνη εγω στην αρχη ενιωθα ρακος....

Αφρο αν παρετε το καροτσι να με ενημερωσεις για καμια λεπτομερεια η τι αλλο πηρατε.....μπανακια πχ σελτεδακια?ενδοεπικοινωνια?αυτα ποτε λετε?

Κοριτσια εμενα μπορειτε να με βοηθησετε ?το σπιτι λοιπον με το ενοικιο που μενουμε εχει μικρο δωματιο αλλα βρηκα την λυση της πολυμορφικης....

Το χρωμα ομως ακομα δεν το χω λυσει στο μυαλο μου...εχει μπλε σκουρες ντουλαπες...αλλα μπλε κουνια δεν θελω δεσμευει αν κ μου αρεσε πολυ...

Θα μου κανετε τι χαρη να μπειτε στο motherbaby.gr να πατησετε κουνιστα πολυμορφικα εως 10ετων και να μου πειτε τι θα μου προτεινατε για αγορακι?

Κ αν εισασταν στην θεση μου τι θα κανατε???

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου,είναι υποκειμενικό το γούστο μας αλλά εγώ σου έχω πεί την γνώμη μου!θα έπερνα με σειρά προτίμησης το λευκό και θα της έδινα χρώμα με τα υφάσματα ή το πράσινο και δεν θα με ένοιαζε για τις ντουλάπες αφού νοικιάζω ή το λευκό οξιά που έχει πιο κάτω γιατί μ'αρέσει και το ξύλο αλλά δεν ξέρω αν σου ταιριάζει!ο άντρας σου τι λέει;θα σου πω αν θα το παραγγείλουμε σήμερα!θα πάμε την Παρασκευή σε ένα πολυκατάστημα σε διπλανή πόλη να πάρουμε όλα τα μικροπράγματα...

Lemon μου,τι καλά που έχεις την μαμά σου πιο κοντά!θα σε βοηθάει και με τα παιδάκια σου!σαν τις μαμάδες μας,δεν έχει!ζέστη δεν λες τίποτα!δεν την παλεύω μακριά απο το air condition...αχ!δεν έχω χειρότερη δουλεία στο σπίτι απο το σιδέρωμα...ειδικά το καλοκαιρί!σιγά μην αγχωθώ απο τώρα για σπίτι...έχω σημαντικότερα πράγματα να αγχωθώ τώρα αν θέλω!!!ουουουου...τώρα είναι καιρός για όμορφες σκέψεις,αγορές και δημιουργία με ό,τι μπορούμε!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραιες που ειναι οι ετοιμασιες για τον ερχομο των ζουζουνιων σας!!!Ποιες απο εσας ειναι κοντα στις μερες τους???Τη βαλιτσα να φτιαξετε οταν μπειτε στον 8ο με το καλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω και η αφρο ειμαστε για οκτωμβρη φουλα...

Σημερα πηρα και ρωτησα τιμοκαταλογο στο μαιευτηριο που θα γεννησω με την αλλαγη του φπα ειναι 1636ε με φ.τοκετο και 1730 νομιζω με κ.τομη....

Επισης πρεπει να χουμε μαζι μας ληξιαρχικη πραξη γεννησης ταυτοτητες και τα δυο βιβλιαρια...σας ενημερωσα κοριτσια δεν μπορειτε να πειτε....

Η πρασινη κουνια δεν ειναι πολυ εντονη?

Η σας αρεσει?με βλεπω να καταληγω στην ασπρη αφρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Φούλα!τι κάνεις;ναι,είμαστε ενθουσιασμένες!!όπως σου είπε και η Μαρία μέχρι 15 Οκτώμβρη είμαι εγώ!

Μαρία μου,ευχαριστούμε για την ενημέρωση!είναι ακριβούτσικα...τι δωμάτιο είναι όμως;σου είπα ό,τι εμένα η λευκή μου αρέσει πιο πολύ αλλά και η πράσινη όμορφη είναι!εσύ αποφασίζεις!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμεις κοριτσια αποφασισαμε για το δικλινο τοExclusive που θα το εχω για αποκλειστικη χρηση που εχει επιπλεον κρεβατι για να κοιμαται κ ο αντρας μου και ειναι στα 770 ευρω κ ο γιατρος 900 ευρω αυτα

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου κι εμενα η πρασινη μου αρεσε!!! Μη κολλας! Ας ειναι πολυχρωμο το δωματιο! Παιδικο θα ειναι! Κι αργοτερα που θα σου κολλανε τα αυτοκολλητα και θα ζωγραφιζουν τα κουτσουβελα ουτε που θα θυμασαι τι χρωμα ειχες παρει! Ωραιο ειναι επισης και το ξυλο με το γαλαζιο που ειναι στην αρχικη σελιδα!

Αφτο μου η μαμα μου ειναι ο φυλακας αγγελος μου! Κραταει 4 αγορια (2 τα δικα μου και 2 της αδερφης μου) και δουλευει επισης! Δεν εχω παραπονο! Και νομιζω οτι τα μεγαλωνει καλυτερα απ τα δικα της! Χαχαχαχα

Κοριτσια νομιζω οτι οι γιατροι σας παιρνουν πολλα! Μπορει να κανω και λαθος! Εγω το 2005 της εδωσα 600? και το 2009 εδωσα 500?. Α!!!! Και 200? ταριφα στον αναισθησιολογο! Στην κλινικη σε τρικλινο εδωσα περιπου 800? αν και απ οτι βλεπω σημερα στους καταλογους η συγκεκριμενη κλινικη ειναι η πιο ακριβη αυτη τη στιγμη στη Θεσσαλονικη!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλιτσα διαλεξες το καλυτερο δωματιο! Μακαρι να μπορουσα κι εγω τοτε αλλα μας ειχαν πει γυρω στα 3000? χωρις θεα και 3800 με θεα τη θαλασσα!!!! Στο τρικλινο βεβαια πετυχα κατι αξεστους.........αστο! Θα εχεις την ηρεμια σου, την ησυχια σου κι αν το ζητησεις μπορεις να εχεις και το μπεμπε νομιζω στο δωματιο μαζι σου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Μιςς λεμον αναμεσα στο λαχανι και το ασπρο με βλεπω...οταν αποφασισω θα σας πω!

Κοριτσια νομιζω οτο εμενα με γδυνουν κανονικοτατα...αλλα μηπως παιζει ρολο η πολη??και την αθηνα την χρεωνουν πιο πολυ?μεγαλες διαφορες...καο δεν μιλαω μονο για γοατρο αλλα για νοσοκομειο...

Link to comment
Share on other sites

Mis lemon ναι αυτο θελω το μωρο στο δωματιο ωστε να εξικιωθουμε μαζι κ οταν παμε σπιτι να ημαστε ποιο καλα ....μαρακι εσυ εισαι αθηνα κ στο ιασω που βαρανε στης τιμες μην το ξεχνας

Link to comment
Share on other sites

Αααα κοριτσια συζητησαμε με το γιατρο το αν θα μπορει να ειναι στον τοκετο ο αντρας μου κ μας ειπε οτι εννοείται απ την αρχη ως το τελος κ οτι μπορουμε κ καμερα κ φωτο

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι τα ξαναειδα! Το teddy το λαχανι, η το teddy το γαλαζιο ( που παει και με τη μπλε ντουλαπα) αλλα μου αρεσε και το πρωτο το απλο το ξυλο με το γαλαζιο! Μπα σε καλο σου! Σε τι διλλημα μ εβαλες 6 χρονια μετα!!! Χαχαχα

Πασχαλιτσα θα σε βοηθησει πολυ αυτο. Το να εχεις το μωρο στο δωματιο. Μεχρι να πας σπιτι θα εισαι εξπερ!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω!τελικά υπάρχουν μεγάλες διαφορές απο πόλη σε πόλη στις τιμές!σίγουρα είναι η πόλη που κάνει την διαφορά Μαρία μου και οι κλινικές που έχετε εκεί είναι πολύ καλύτερες!!!αν κάτι δεν πάει καλά με κάποιο μωράκι εδώ,στην Αθήνα θα το στείλουν!και εμείς Πασχαλίτσα μου ή για μονόκλινο με πολυθρόνα-κρεβάτι λέμε ή για δίκλινο exclusive ούτως ή άλλως η διαφορά είναι 100?!καλή επιλογή κάνατε!!!σε ποιά κλινική είπες τελικά;εδώ όλοι οι γιατροί πέρνουν τα ίδια,κάποιοι παραπάνω αλλά τουλάχιστον δεν πληρώνουμε τις επισκέψεις!Μαρία μου,τι γνώμη έχει ό άντρας σου για το χρώμα;

Παρήγγειλα και τα αυτοκόλλητα που θα βάλουμε σήμερα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι κ εμενα μου αρεση η λαχανι αλλα κ η αλλη που σου ειπα οτι μαλλον θα παρουμε αυτη που ειναι 3 σε 1 κ εχει δυο διαφορετικα χρωματα η αλλαξιερα- κομοδινο οποτε δες κ αυτην κ δεν σε περιοριζη η ντουλαπα παιξε με πολλα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ο αντρας μου λεει να αποφασισω εγω...

Παντως μεγαλες διαφορες απο κλινικη σε κλινικη...εμενα φανταστειτε το δωματιο θα ειναι τρικλινο κιολας...το πιο φθηνο δηλαδη...

Αφρο εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι τα φερνουν αθηνα τα μωρακια που εχουν θεμα αλλα τα πανε στα δημοσια της αθηναα που εχουν ειδικα μηχανηματα που ουτε το ιασω δεν εχει...ξερω οτι αν υπαρξει καποιο σοβαρο θεμα στα ιδιωτικα της αθηνας οτι μεταφερονται στα δημοσια αλεξανδρα και ελενα για να αντιμετωπιστουν...

Εγω δεν θα χα κανενα προβλημα να γεμνησω σε δημοσιο ισα ισα...αλλα ο γιατρος μου ειναι μονο στο ιασω....και μετα απο αυτο που χα παθει με τον προηγουμενο γιατρο δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλον...

Καθαρα για αυτο...οποτε θα τα δωσω και θα πω και ενα τραγουδι...χεχεχεχεχ

Πασχαλιτσα πες αναλυτικα για την κουνια σας να δει και η αφρο!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχααχ μιςς λεμον που να δεις και εγω σε τι διλημμα ειμαι...

Αν δεν με δεσμευε θα περνα κατευθειαν το teddy το γαλαζιο...

Μετα το πρασινο μου φενεται ισως πολυ εντονο απο το pc...

Και θα δω και το ασπρο..

Ευτυχως ειμαι αναμεσα σε 3 και οχι σε 13 γιατι ειμαι και αναποφασιστο ον!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι βαλτα στη σειρα, κλεισε τα ματια και διαλεξε! Ετσι κι αλλιως ολα σου αρεσαν! Και το λευκο με χρωματιστα σεντονακια και προικα, κουκλιστικο θα ειναι! Αχ ολα ομορφα ειναι μωρε!!!! Με κανετε και ζηλευω!!!!

Πασχαλιτσα ωραιο ειναι και το λιλα για αγορακι! Ταιριαζει σουπερ με το λαχανι! Δε σε δεσμευει κι αργοτερα αν κανεις κοριτσακι! Δεν ειναι πλεον μονο το γαλαζιο για αγορακια!

Πριν λιγες μερες μου ζητησε μια γνωστη μου ρουχακια απ τα παιδια γιατι γεννησε το τριτο αγορακι, και μετα απο δυο κοριτσακια που εχει και την ασχημη οικονομικη κατασταση δε μπορει να αγορασει πολλα. Ανοιξα λοιπον τις κουτες και βρηκα μονο γαλαζια!!!! Τοτε (πριν 10 χρονια) ηταν μονο αυτο!

Οταν εκανα τον δευτερο ειχαν αλλαξει τοσο πολυ τα ρουχα......σχεδια, χρωματα που δεν ηξερα τι να πρωτοπαρω! Καημο εχω παντως να παρω κατι και για κοριτσακι! Μα κανεις βρε παιδι μου στο σοι μας!!!!

Αφρο τι αυτοκολλητα παρηγγειλες για τη μπουμπου????

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...