Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Τωρα καταλαβα...αχ αυτο το σακχαρο ποσες κοπελες ταλαιπωρει...και δεν ειναι μονο στην εγκυμοσυνη..ταλαιπωρει και πολυ κοσμο στην καθημερινοτητα του..

Εσυ candy καθεσαι σπιτι ξαπλα η πας και βολτιτσες και χαλαρα?

Lemon μας σκαει αυτη η ζεστη αλλα θα τα καταφερουμε.. εσυ ειχες καμια δυσκολια στις εγκυμοσυνες σπυ?η ολα κυλισαν ομαλα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρακι μου σας διαβαζω τοσο καιρο και πραγματικα πολλες φορες δεν καταλαβαινω τι λετε! Δεν ειχα προβληματα σε καμια απ τις δυο εγκυμοσυνες μου. Δεν αγχωθηκα καμια στιγμη. Δε ρωτησα τη γιατρο μου ποτε για τιποτα. Ημουν σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα. Δεν ξερω πως. Κι ετσι εγινε! Δε με απασχολησε ουτε το ζαχαρο, η γιατρος μου ειπε οτι ηταν μια χαρα. Ουτε ο τραχηλος, παλι ηταν ολα καλα. Η β επιπεδου φυσιολογικη. Πραγματικα τιποτα! Δεν φανταζομουν καν οτι κατι θα παει στραβα! Τον πρωτο μου τον γεννησα στις 39 εβομαδες φυσιολογικα με βαρος 3770 και τον δευτερο την τελευταια μερα των 40 εβδομαδων με βαρος 3750! Λυπαμαι που χρειαζεται να περασετε εσεις αυτα τα εμποδια, αλλα μακαρι να ειναι μονο αυτα τα μικρουτσικα κι απλα. Γι αυτο συγχωρεστε με αν μερικες φορες δεν καταλαβαινω και δε συμμετεχω στη συζητηση σας! Μακαρι ολες οι γυναικες να ειχαν τις δικες μου εγκυμοσυνες και γεννες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;miss lemon,τι καλά που σας πήγαν όλα τέλεια!μακάρι να ήταν τόσο εύκολα για όλες τις μανούλες,όπως το λες!πωπωπω!αυτή η ζέστη δεν παλεύεται πάλι σήμερα...κατέβηκα το πρωί για δουλειές και ήταν ανυπόφορα!άντε να περάσει το καλοκαίρι...θα ξεκίνησω σήμερα το βράδυ την ινσουλίνη,μου φαίνεται εύκολο και ελπίζω να κάνει δουλειά!πάντως δόξα σοι ο Θεός να λέμε που αυτά είναι τα προβλήματα μας γιατί ακούω γύρω μου τόσα πολλά άσχημα και στεναχωριέμαι!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν καθομαι καθολου ξαπλα,με τον μικρο στο σπιτι δεν προλαβαινω και εκδρομες φευγουμε συχνα και ολη μερα τον τρεχω σε κουνιες,κολυμβητηρια και βολτες.νοιωθω τυψεις ομως γιατι ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση.και μενα η πρωτη εγκυμοσυνη ετσι ηταν,δεν ενιωσα στιγμη εγκυος ουτε μια ανακατωσουρα δουλευα μεχρι μια βδομαδα πριν γεννησω!στην δευτερη μου δωσε και καταλαβα!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος δεν μου ειπε ξαπλα και ακινησια αλλα προληπτικα εγω πηγαινω απο κρεβατι σε καναπε και μπαλκονι και παλι πισω...καθομαι και καθιστη πολυ γιατι διαβασα πολλα και φοβηθηκα..

Πριν λιγο κοριτσια εκανα και βουτιτσα στην πισινουλα...μου χει παρει μια μεγαλη 2;30χ2,30 και οταν μπαινω τον βαζω καθε φορα να πλενει την πισινα και να αδειαζει το νερο τον λυπαμαο γιατι περνει παρα πολυ νερο αλλα κοριτσια δεν γινετε αλλιως φοβαμαι τα μικροβια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου εγω εβαλα 6,5 κιλα .ομως εκτος απο κοιλια δεν εχω μπουτια χερια κτλπ . Αχ κοριτσια πεστε μου ποσο χαλια ειναι η καμπυλη .γενικα ολη τη διαδηκασια

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα εγω το περιμενα πιο χαλια απο αυτα που μου λεγαν δεν ειναι κατι τοσο τραγικο αυτο που πινεις...βεβαια ειναι και σε τι γευση θα σου δωσουν εμενα μου δωσαν γευση λεμονι...δεν ηταν σιχαμα απλα ηταν λιγοτικο...εγω εκανα και την μεγαλη καμπυλη εσυ μπορει να μην χρειαστεις την μεγαλη...

Στην αρχη σ περνουν αιμα νυστικια μετα μολις πιεις αυτο π σου δινουν ,,σ ξαναπερνουν αιμα και αυτο γινετε ανα μια ωρα αλλες 2φορες...συνολο 4φορες τρυπημα ! Αλλα νομιζω ειναι λιγο νωρις να την κανεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Πασχαλιτσα μου δεν ειναι τιποτα μην σε ανχωνει...εμενα μου λεγανε πο πο χαλια και πως θα την κανεις....δεν ειναι ευχαριστο αλλα οχι και τοσο χαλιααααα...

Αφρο την πηρες την inglesina?

Προς τα εκει κλεινω απο πολλα βιντεο που εχω δει...

Θελω να την δω και απο κοντα αλλα ακουω και βλεπω οτι ειναι πανευκολο καροτσι....

Link to comment
Share on other sites

Ναι,Πασχαλίτσα!δεν είναι τόσο χάλια...εμένα μου το έδωσε μέσα σε πορτοκαλάδα και είναι καλύτερα να το πιείς γρήγορα!δεν μου έφερε αναγούλα γιατί μπορούσα να πιώ πολύ νερό!το χειρότερο για'μένα ήταν η αναμονή αλλά είχα την μανούλα μου!Μαράκι μου,θα το παραγγείλουμε αύριο ή μεθαύριο!ούτως ή άλλως μας είπαν ό,τι έρχετε γρήγορα αυτό!εμείς που το είδαμε και live,πιστεύω ό,τι αξίζει...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λέμε να το πάρουμε με την λευκή βάση και το γκρί ύφασμα!720? μας είπαν αλλά θα μας το πάρουν οι γονείς μου τελικά.Πασχαλίτσα,ολα καλά θα είναι!θα το δείς...θα κάνεις και την β'επιπέδου όπου να'ναι!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κουνια θα παρουν οι γονεις μου και προικα κουνιας και καροτσι τα πεθερικα...

Ψαχνω και εγω τωρα που καθομαι συνεχεια για καροτσι...η inglesina einai τοπ alla θα παω να δοκιμασω και ενα της chicco και θα αποφασισω...

μπορει να παρω inglesina μονο με πορτ μπεμπε και καροτσι γιατι καθισμα αυτοκινητου θα μας δωσουν!

Αλλα γινετε να το κανω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει κριτικές στο ίντερνετ όποιο σ'αρέσει για να σε βοηθήσει!και εμάς οι γονείς μου το καρότσι και τα πεθερικά κουνιά,σιφονιέρα και διάφορα λευκά είδη!πάλι καλά που έχουμε και την βοήθεια τους!ξέρω ό,τι γίνετε να το πάρεις χώρις το πορτ μπεμπέ αλλά δεν ξέρω για το κάθισμα του αυτοκινήτου!ρώτηστε να σας πουν!ξέρεις που θα γεννήσεις;μάθατε τιμές;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρωτα ο θεος ξερω που θα γεννησω στο ιασω αν το ξερεις...μακαρι να πανε ολα καλα εκει ειναι ο γιατρος μου και ειναι ιδιωτικο...στις αρχες που του χα κανει μια μινι γρηγορη ερωτηση μου ειχε πει 1500αυτος και 1500το νοσοκομειο...ασε θα ξεφραγκιαστουμε!

Εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αφρο πηρα και ρωτησα και δεν γινετε μονο με πορτ μπεμπε...

Αλλα σιγουρα πρεπει να παω απο κει να δω μοντελα που με ενδιαφερουν αν και το τοπ ειναι αυτο...

Να σε ρωτησω κατι ρε αφρο μου?οταν πηγατε για καροτσι εσυ τα ανοιγοκλεινες και τα δοκιμαζες?γιατι ειναι και 10κιλα και φανταζομαι οτι ειναι επιφοβο να το ανοιγοκλεισω και να ζοριστω..ποσο μαλλον εμενα που μου πε και καθολου βαρη...πως θα το κανω?καμια ιδεα?εσυ τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξαναρωτηστε εκει που θα γεννησετε γιατι πηραν αυξηση λογω αλλαγης φπα.εγω ελεγα για το ρεα,πηρα προχθες με καισαρικη απο 1500 πηγε 1700.μια συμβουλη προτιμηστε καροτσι με μεγαλες ροδες,εγω ειχα παρει ενα της chicco ηταν τριπλο καροτσι ,πορτ μπεμπε και το ρηλαξ ολο τρηξιματα,δυσκολο σε στριψιματα και σε ανωμαλους δρομους.μετα απο λιγους μηνες πηρε η αδερφη μου που γεννησε ενα καροτσι με μεγαλες ροδες πισω απιστευτο το χρησιμοποιει 3 χρονια τωρα και ειναι αναλαφρο και βολικο και ειναι να τρελαινεσαι γιατι το δικο μου ειναι υπο διαλυση!!

Link to comment
Share on other sites

Το φάνταστηκά ό,τι δεν θα γίνετε έτσι με το καρότσι αλλά μπορείς να πάρεις αν θες το καρότσι που είναι σημαντικό να είναι καλό και ένα πορτ πεμπέ ανεξάρτητο που δεν είναι για πολύ αλλά το κακό είναι ό,τι δεν θα εφαρμόζει στο καρότσι!απ'ότι έχω δεί και σε άλλες εταιρίες,μόνο το πορτ μπεμπέ μπορείς να μην πάρεις!το ανοιγόκλεινε ο άντρας μου και είδε ό,τι είναι εύκολο...εγώ μόνο βόλτες το πήγαινα πέρα δώθε!έχεις δίκιο candyball για το φπα!πήγε στο 23% η γιατρός μας έχει πει 1200 και η κλινική στο καλύτερο δωμάτιο,το ίδιο!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..

Ναι ρε αφρο και εγω τον αντρα θα βαλω γιατι προβληματιζομουνα..η inglesina ελαφρια????

Οντως θα θελα κατι που κουμπωνει στο καροτσι...για αυτο ελεγα να κοιταξω και το chicco urban γιατι αυτο ειναι 2σε 1 καροτσι και καλαθουνα.....

Δεν βρισκω βεβαια πολλα σχολια στο ιντερνετ....οποτε μια δοκιμη απο κοντα θα με πεισει!

Candy και εγω στο ρεα ηθελα να γεννησω θεωρω οτι ειναι πιο ζεστο απο το ιασω και επισης ειναι διπλα απο το σπιτι μου αλλα ο γιατρος μου ειναι μονο στο ιασω...

Αρα να προσθεσουμε και 200ευρουλακια extra.....να γεννηθουν υγιει και τελειομηνα και χαλαλι τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!τι κάνετε;ελαφρύ απ'ότι μου είπε και εύκολο στο άνοιξε κλείσε...με το ένα χέρι!ωραίο και αυτό της chicco!γίνετε το ίδιο το καρότσι και πορτ μπεμπέ,δεν το είχα καταλάβει!απο κριτικές δεν είδα κάτι κακό,μόνο ό,τι πιάνει πολύ χώρο στο αυτοκίνητο αλλά αν έχεις μεγάλο πορτ μπαγκάζ,δεν πειράζει!να πας να τα δείς απο κοντά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λεω να παω μεση με τελος αυγουστου....οταν θα μαι και λιγο πιο μεγαλη σε εβδομαδες και θα χω ξεκουραστη και αρκετα..

Βεβαια να σου πω την αληθειαααα δεν κρατιεμαι!θα θελα βα πηγαινα και αυτη την εβδομαδα αλλα προστοπαρον προεχει η φαση της ξεκουρασης...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...