Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Αφρο εγω συνηθως τον νιωθω καθε μερα αλλες φορες λιγοτερο και αλλες περισσοτερο...επισης μπορει να κινεισαι και να κουνιεται η μπουμπουκα και να μην την νιωθεις τοσο στην κινηση.

Σημασια εχει οτι ολα ειναι καλα....και η μπουμπυκα τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κούκλες μου!τι κάνετε;επιτέλους γύρισα σπίτι μου,ηρέμησα και την ένιωσα την μπουμπού!μάλλον δεν της αρέσει το πολύ έξω!ρώτησα μήπως τον ήξερα Πασχαλίτσα μου αλλά δεν μου λέει κάτι!αχ!κορίτσια μου,κρεβατωθήκατε τέλικα...σίγουρα είναι για καλό σκοπό όμως και έχει και τα θετικά του!θα ξεκουραστείτε,θα κοιμηθείτε πολύ (κάτι που θα μας λείπει σε λίγους μήνες) και όλα θα πάνε καλά!φουσκωτή πισίνα Μαρία μου,ε;τι γλυκούλης!θα κάνεις και τα μπάνια σου!φιλάκια...καληνύχτα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ετσι πασχαλιτσα μου οπως τα λες . . . Οπως λεει και η αφρο εχει και τα θετικα του!

Το κακο ειναι οτι εχει ζεστη...χθες με ειχε πιασει και μια αλλεργια ...δεν σταματαγε η μυτη μου κοριτσια...και με την ζεστη υπεφερα επι δυο...σημερα ελπιζω να ειμαι καλητερα!

Πρωτη φορα αλλεργια μεσα στον ιουλιο με επιασε. ....

Αντε κοριτσια μετραω τις βδομαδες και τις μερες μια προς μια...ωστε να φυγουν οι επικυνδηνες ....

Πασχαλιτσα ποτε εχεις β επιπεδου?καπου τωρα δςν εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!τι κάνετε;ξεκουράζεστε;πλατσούρησες στην πισίνα σου Μαρία μου;εγώ έκανα το δεύτερο μπανάκι μου σήμερα και η θάλασσα ήταν πολύ ήρεμη και ζεστή...το ευχαριστήθηκα και πήρα λίγο χρώμα!πήρα και μαγιό εγκυμοσύνης!χιχιχιχι...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α αφροοοο μου εισαι οργανωμενη εσυ εγγυουλα!μπραβο δροσιστηκατε!εγω πλατσουρισα χθες στην πισινουλα και το καταευχαριστηθηκα εσκαγαααα....αλλα χθες με πιασε μια ξαφνικη καταροη και σημερα δεν μπηκα στην πισινουλα...αν ειμαι καλητερα θα μπω αυριο γιατι νιωθω λιγο και το κεφαλακι μου βαρυ και ελεγα μξπως την αρπαξα απο τα aircondition.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βλεπω σας αφηνει ο γιατρος σας να κανετε μπανιο.εμενα ηταν καθετος για την θαλασσα,μου ειπε οτι τα τελευταια 3 χρονια εχει δει πολλα και απαγορευει τη θαλασσα σε ολρς τις εγκυμονουσες.μου κακοφανηκε γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη μου με αφηνε ελευθερα και το ειχα καταευχαριστηθει!και φανταστειτε θα κανω καισαρικη οποτε και μυκητες να κολλησω δεν θα υπηρχε θεμα στο τοκετο,φοβαται ομως λεει αλλα μικροβια πιο σοβαρα.καθομαι λοιπον εξω και τους χαζευω ολους να απολαμβανουν το μπανιο τους.

Link to comment
Share on other sites

Candyball εμενα με αφηνε μονο σε μακρινες θαλασσες απο την αθηνα..για να ειναι καθαρες!!τωρα που ειμαι σε φαση ξεκουρασης λογο τραχηλου δεν προκειτε να ξαναπαω για μπανιο...πηραμε μια φουσκωτη πισινουλα στο μπαλκονι αλλα ειναι μεγαλη και καθε φορα που θελω να μπω λεω στον αντρα μου να μου αλλαξει το νερο...καλα δεν λεω ρε κοριτσια?η κραταει καμια δυο τρεις μερες το νερο?εσεις τι λετε?

Γουλιτσα απο την στιγμη που δεν εχεις τιποτα μην φοβασαι....

Ειδικα η σαλπιγγογραφια τα διαβαζει ολα μεσα οτιδηποτε και να υπαρχει βρισκετε..εσυ δεν εχεις τιποτα μονο ανχος....σ χω πει για την φιλη μου που προσπαθπυσε με μανια και τιποτα δυο χρονια...εκανε εξετασεις και ολα καλα με το που ειπε αστο δεν με νοιαζει ηρθε κατευθειαν ...δυο χρονια που χε μανια για παιδακι καο προσπαθουσε τρελα με ανχος δεν γινοταν τιποτα!βασικος παραγοντας το ανχος!

Πασχακιτσα που εισαι?

Αφροοοο οταν πας για ψωνακια να μου πεις...και εγω θελω να παωωωωωωω αλλα πρεπει να ξεκουραστω..λεω να βγω μεσα αυγουστου να παω μην χασω και τις εκπτωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εχτες πηγα στο γαμο κ μετα βολτα κ ημουν κ μια χαρα ουτε πονος ουτε πραμα , καταλαβα λοιπον οτι μπορει τους πονους να τους προκαλω με το αγχος μου .γουλιτσα μου ολα καλα λοιπον δεν εχεις τιποτα ουτε ο αντρουλης σου οποτε χαλαρα κ θα ερθει κ το μωρο .μαρακι την β επιπεδου την εχω σε λιγες μερες 7 αυγουστου κ εχω αγωνια μεγαλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ζουζούνες!τι κάνετε;εγώ ζεσταίνομαι και πεινάω συνέχεια πια!έχω ανησυχήσει λίγο γιατί μου ανέβηκε το ζάχαρο νηστείας και θα πάω σήμερα στον διαβητολόγο να μου πει τι να κάνω,μην ξεφύγει κι άλλο!ταχυκαρδίες έχετε;η πίεση σας πως είναι;Goulitsa μου,χαίρομαι που είναι όλα καλά και τώρα ξέρουμε ό,τι είναι το αναθεματισμένο το άγχος!τα ίδια και μια φίλη μου,έκανε εξετάσεις και είναι όλα καλά και τώρα πρέπει να αποβάλει το άγχος που ναι μεν δεν είναι εύκολο αλλά είναι αναγκαίο!Μαρία μου,θυμάσαι τις τιμές στην καμπύλη σου;όλα καλά μας είπες!θα πάμε αυτήν την βδομάδα για όλα λογικά!μου είπε να έχω έτοιμο και το βαλιτσάκι μου στις 30 βδομάδες!την προίκα του μωρού μου την έκανε η πεθερά μου!Πασχαλίτσα μου,σίγουρα παίζει ρόλο και το άγχος!να είσαι χαλαρή και η β' επιπέδου σου θα είναι τέλεια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που εχω διαβητη το σακχαρο νηστειας ηταν 95 .ο διαβητολογος λεει οτι μια ωρα μετα το μεσημεριανο πρεπει να χω 120 και το βραδυ το ιδιο σημειωνω ομως οτι κανω ινσουλινη πριν καθε γευμα και ειμαι σε αυστηρη διαιτα.γιατι απο τοσο νωρις να ετοιμαζεις βαλιτσα;εγω τωρα που ειμαι 32 και κατι μερες ξεκινησα δειλα δειλα τα βασικα και παλι μου μοιαζει νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου candyball!τι κάνεις;εμένα έφτασε το 100 το ζάχαρο νηστείας και απλά προσέχω!μετά τα γεύματα είναι καλό αλλά το πρωί...δεν ξέρω αλλά ίσως μου πουν για ινσουλίνη και'μένα!εσύ πότε την ξεκίνησες;τι τιμές είχες πρίν;για τις 30 βδομάδες δεν ξέρω γιατί την θέλει τόσο νωρίς αλλά προτιμώ να τελειώσω και μ'αυτό γιατί πρέπει να τα βρώ και αμα φουσκώσω κι άλλο,δεν θα κυκλοφορώ μεσ'την ζέστη!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφρο το νηστειας ηταν 85 στην μια ωρα ηταν 160 στις δυο ωρες 135 και στις τρεις ωρες 116.εσενα ποσο ειναι?

Πιεση εμενα μου την μετραει καυε φορα που τον βλεπω και δεν εχω...ουτε ταχυκαρδιες...

Αχ πηρατε δηλαδη κουνιτσα και συρταριερα σου πηρε η πεθερα?

Πασχαλιτσα ολα θα ειναι τελεια...ποσο εισαι τωρα???εβδομαδων?

Candy esu πως νιωθεις ξεανχωθηκες καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,εμένα ήταν 93 το ζάχαρο νηστείας και δεν θυμάμαι τα μετά αλλά ήταν πολύ φυσιολογικά!και εμένα η πίεση μου είναι καλή αλλά έχω ταχυκαρδίες που και που!θα τα παραγγείλουμε αυτές τις μέρες αυτά και θα μας τα κάνουν δώρο μας είπαν αλλά μου έφτιαξε κουβερτάκια,πάνες και τέτοια!πολύ όμορφα!μου έμειναν κάτι λίγα να πάρω και εγώ.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

95 ηταν πριν ξεκινησω ινσουλινη του διαβητολογου του φανηκε και αυτη ανεβασμενη και μου προσθεσε μια βραδυνη ινσουλινη αργης απορροφησης για να καλυπτει και το σακχαρο νηστειας.στις 23 εβδομαδες εμφανιστηκαν ολα μεχρι τοτε ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και λογο ζεστης οι ταχυκαρδιες...βραζει ο τοπος!!!

Θα ετοιμασεις και βαλιτσουλα σιγα σιγα?

Κοριτσια εγω ειμαι ακομα ανχωμενη αλλα παραμενω σε φαση ξεκουρασης...θελω ολα να πανε καλα!και να βγουμε τελειομηνη και υγιεις!

Παντως κοριτσια εμενα στο χαρτι το νηστειας το οριο το εχει ως 92φυσιολογικο...

Αφρο δεν ειναι τιποτα θα το ρυθμισεις...ισως καποιο φαγητο στο ανεβαζει...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!πήγα στον διαβητολόγο όπως σας είπα σήμερα και δεν γλίτωσα την ινσουλίνη τελικά!φαίνεται μου είπε απο τις μετρήσεις και απ'το ό,τι δεν έχω πάρει κιλά,πως προσέχω αλλά πρέπει να φτιάξουμε το ζάχαρο νηστείας και θα κάνω ένεση κάθε βράδυ και βλέπουμε πως θα πάει!ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω παραπάνω απο μια φορά την μέρα...καληνύχταααα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για τοσο λιγο ανεβασμενο απο το κανονικο χρειαζεται ινσουλινη?δεν το ξερα..αφρο μου υπομονη...θα το ρυθμισετε και θα πανε ολα καλα..

Αληθεια κοριτσια απο κιλα πως πατε?ποσα εχετε παρει μεχρι τωρα η καθεμια???

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο ειχα 95 σακχαρο νηστειας και μου προσθεσε μια βραδυνη ινσουλινη για να ριξουμε το πρωινο.εγω εχω παρει 2 κιλα οσοι με βλεπουν μου λενε οτι αδυνατησα πολυ.εχω μονο μια τεραστια κοιλια λογικα θα φταιει και το πολυαμνιο γι αυτο.ελπιζω τωρα τον τελευταιο μηνα να μην παρω πολυ αν και με την διατροφη που κανω το βλεπω απιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!και εμένα μου φαίνεται υπερβολικό που για τόσο λίγο πάμε στην ινσουλίνη αλλά αφού το λέει ο γιατρός!εγώ έχω πάρει 6 και έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλίτσα!δεν είναι υπέροχες οι κοιλίτσες μας βρε κορίτσια;ο άντρας μου τρελαίνεται...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει 5,5 κιλα ...μαζι παμε αφρο...candy exeις παρει παρα πολυ λιγα κιλα μπραβο σου!

Το αμνιο που ειναι πιο πολυ σου ειπαν οτι σημαινει κατι?δεν γνωριζω για αυτο ρωταω...η ανευσημασιας απλα θελει ξεκουραση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Τι κανετε? Σας διαβαζω καθε μερα αλλα μου λειπετε!

Λιγο ζορισμενες σας βλεπω με τις ζεστες! Καποιες μενετε αναγκαστικα και στο κρεβατι, η Αφρο αρχισε ινσουλινη.... Υπομονη βρε κοριτσια μου! Ολα για τα μπεμπακια σας! Αυτα τα ξεχνας απ τη στιγμη που κρατας στα χερια σου το μικρακι! Στην επομενη εγκυμοσυνη βεβαια ξαναρχονται οι φοβοι, αλλα ηδη το χεις περασει μια φορα και ξερεις περιπου τι να περιμενεις!

Κιλακια δεν πηρατε πολλα! Μπραβο σας! Κι εγω μεχρι τον 5ο δεν ειχα παρει καθολου! Μετα ομως...... 15 σε καθε εγκυμοσυνη! Μεσα σ ενα μηνα βεβαια τα εχασα ολα με το τρεξιμο και τα ξενυχτια! Γερα να ναι και χαλαλι τους ολα!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Το πολυαμνιο μπορει να προκαλεσει προωρο τοκετο,μου χουν πει ξεκουραση οχι βαρη και σκυψιματα γιατι μπορει ευκολα να σπασουν τα νερα.αν ομως αυξηθει και αλλο μου χουν πει οτι ειναι επικινδυνο για το μωρο και ισως χρειαστει να γεννησω προωρα.και ολα αυτα απο το σακχαρο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...