Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Goulitsa καλωςηρθες και παλι..που ειχες χαθει?ολα καλα?

Κοριτσια μου ανχωνομαι και σκεφτομαι να μην παω στην δουλεια τις δυο εβδομαδες που ακομα εχω και να μεινω ξαπλα και ξεκουραστη...εσεις τι λετε?

Επισης εκανα την βλακεια και πηρα και ενα γιατρο φιλης μου και για γνωμη και μου ειπε οτι αυτος θα μου προτεινε utrogestan κολπικα και συνεχης μετρηση...

Ξαναπαιρνω τον δικο μου και μου λεει οχι utrogestan αν ειχες συσπασεις θα σ δινα...κανε ξεκουραση και να μημ ανχωνεσαι...αυτο.....μπερδεμααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαράκι μου,είναι πολύ σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου!αφού σου λέει ό,τι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και ό,τι δεν χρειάζονται χάπια,εγώ θα έκανα ό,τι μου λέει!σου είπε ό,τι υπάρχει λόγος να μείνεις ξάπλα και να μην πας στην δουλειά σου;σε μέτρησε χθές;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με μετρησε χθες...μου ειπε οτι δεν το πειραζουμε τωρα...εσενα σε μετραει η οχι?θα θελα να με μετρησει για να γνωριζω...

Αφρο δεν αντεχω εχω το ανχος μου και εχω και τον αντρα μου να μου λεει οτι εγω φταιω για ολο το αποτελεσμα επειδη δεν ξεκουραζομουν αρκετα και πηγαινα και αγγλικα...δεν με βοηθαει καθολου...μου ριχνει την ψυχολογια μου και ειμαι ακομα πιο χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Οχι,ούτε εμένα με μετράει!ε,δεν θα χρειάζεται για να μην μας μετράνε...καλά οι άντρες μας δεν έχουν και πολύ κατανόηση αυτή την περίοδο μου φαίνεται!εγώ νιώθω ό,τι δεν με καταλαβαίνει και δεν μπορώ να του μιλήσω για τις ανησυχίες μου!το μόνιμο άγχος του είναι το οικονομικό,ενώ εμένα είναι το τελευταίο που με απασχολεί!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα με καταλαβαινει του δικου μου δεν ειναι το οικονομικο αλλα που θα ριξει ευθυνες για να βγει αυτος λαδι...το θεωρω απαραδεκτο να μου ριχνει ευθυνες οτι φταιω εγω...και οτι κατεστρεψα τον τραχηλο μου η υπερβολη σε ολο το μεγαλειο της...

Και εσενα ειπαμε εχουμε κριση αλλα πανω απο ολα η υγεια μας και τα μπεμπακια...δεβ ξερω αφρο σημερα ειναι και ο πολιτικος και μονο ορεξη για αυτο δεν εχω...προτιμω να του σπασω το κεφαλι παρα να τον παντρευτω σημερα.

Επισης αποφασισα να παρω αδεια απο την δουλεια μου προληπτικα αφρο...εσυ τι λεσ?καλα σκεφτηκα?ο γιατρος μου πε να παω τις δυο τελευταιεσ βδομαδες που μου μενουν...αλλα σκεφτομαι να μην ρισκαρω τιποτα...

Μονο εσυ νιωθω οτι με καταλαβαινεις και τα κοριτσια του φορουμ και η γλυκια μου η μανουλα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά αυτό σου είπε;όντως μεγάλη υπερβολή και χωρίς κανένα νόημα!Σήμερα είναι ο γάμος σας;πότε;μην σκέφτεσαι έτσι όμως Μαρία μου!είναι μια δύσκολη περίοδος και για τους δυό σας αλλά είναι ο άνθρωπος σου,αγαπιέστε και έρχεται το παιδάκι σας!!!όσο για την δουλειά σου,κάνε ό,τι σε κάνει να νιώθεις κσλύτερα!εγώ θα συνεχίσω να οδηγώ και να πηγαίνω στην δουλειά μέχρι να μου πει να μην το κάνω αλλά δεν κουράζομαι στην δουλειά!καλά και εγώ εσάς έχω και την μανούλα μου που με βοηθάει πάαααρα πολύ!και εγώ του λέω ό,τι μόνο το μωρό με νοιάζει και να πάνε όλα καλά...έχω και τα ψυχολογικά μου!αλλά αυτός αγχώνεται πάρα πολύ για τα λεφτά και μαζέυει σαν τρελός!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και από μένα!

έτυχε να διαβάσω τα ''περί τραχήλου'' και φούντωσα. λοιπόν, από την αρχή της εγκυμοσύνης ο γιατρός ΟΦΕΙΛΕΙ να μετράει τράχηλο! είτε διακολπικά είτε διακοιλιακά. αλλά αυτό ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται σε κάθε επίσκεψη! η κουνιάδα μου έχασε το μωράκι της από ''αμέλεια'' ενός ''γιατρού''! γέννησε ένα νεκρό μωρό την 29η εβδομάδα, καθώς στη β επιπέδου ο εμβυολόγος με τράχηλο 29 mm της είπε να προσέχει, ξάπλα και ξεκούραση, ενώ ο γιατρός της της είπε απλά να μην κουράζεται! επομένως, φυσικά και είναι από τα πιο σημαντικά θέματα και καλά θα κάνετε από εδώ και στο εξής να ρωτάτε για το μήκος του τραχήλου σας... και αν χρειαστεί να μείνετε ξαπλωμένες...

συγγνώμη αν είμαι ''επιθετική'' αλλά έχουμε ζήσει στην οικογένεια τραγικό συμβάν, επομένως μου βγαίνει λίγο το αυστηρό μου...

kWVKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις...ειναι μια ασχημη εμπειρια που κανεις δεν θελει να ζησει...κοριτσια εμενα ο υπερηχπγραφιστης μου ειπε ολα καλα και ο γιατρος μου επισυμανε ξεκουραση πολυ....εγω ομως θα μεινω ξαπλα απο κρεβατι σε καναπε προληπτικα για να προστατεψω το μωρακι μου και να πανε ολα καλα...ουτοσιαλως δεν εχω και τιποτα καλητερο να κανω....τουλαχιστον μεχρι την 30η εβδομαδα που θα με δει!και τοτε θα του πω να δουμε και τον τραχηλο...ελπιζω να πανε ολα καλα...

Επισης κοριτσια παντρευτηκαμε...παει και αυτο και μας ηρθε ο τραχηλος τωρα....πφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα...ελπιζω να ειστε ολες καλα..εχω και εγω μια παλινδρομη κυηση στο ιστορικο μου...μολις πριν 3 ημερες εκανα αποξεση...6,5 εβδομαδων ειδα λιγο καφε αιμα..πηγα στον γιατρο καναμε υπερηχο και ηταν ολα καλα...δεν ακουσαμε καρδια αλλα ειδαμε οτι το μωρο τροφοδοτουνταν...μετα απο 10 ημερες πηγαμε για να ακουσουμε καρδια αλλα δυστυχως η αναπτυξη του μωρου μου ειχε σταματησει...δεν υπηρχε καρδουλα να ακουσουμε..επαθα σοκ...δεν το περιμενα..οποτε καναμε αποξεση..ο γιατρος μου ειπε προσπαθεια παλι μετα απο 3 μηνες...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης...ποσο ευκολα μεινατε παλι εγκυες μετα απο την παλινδρομη κυηση ή αποβολη?? Και ο δικος σας γιατρος ποσο καιρο μετα σας ειπε να προσπαθησετε?? Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όπως τα ξέρετε χωρίς μωράκι είμαι και βλέπω τα όνειρα βλέπω πιτσουνάκια στην παραλία και τρελαίνομαι!!! Κρατιέμαι να μην κλάψω!!! Κάνω υπομονή κορίτσια μου... Εχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις και όλα είναι φυσιολογικά ακόμη και η γιατρός μου απορεί γιατί όχι τόσο καιρό... Φολικο συνεχίζω κανονικά και κάτι βιταμίνες γενικού χαρακτήρα που μου έχει δώσει..

Και περιμένω...

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω ειμαι κι εγω κοριτσια μου! Πολυ δουλεια, πολυ κουραση, πολυ τρεξιμο και ζεστη!!!!

Γουλιτσα welcome back!!! Μην αγχωνεσαι βρε κοριτσακι μου! Εχεις πολυ υπομονη κι ο θεος θα σε ανταμειψει. Το οτι οι εξετασεις σου βγαινουν καλες ειναι πολυ θετικο. Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!

Εγκυουλες πως ειστε? Αγχωμενες κι εσεις. Πρωτ απ ολα να πω συγχαρητηρια στο Μαρακι για τον γαμο!!! Με το καλο το μωρακι σας κι ο θρησκευτικος! Βρε κοριτσια, που να καταλαβουν οι αντρες απ αυτα? Νομιζουν οτι επιτηδες γκρινιαζουμε κι αγχωνομαστε! Κουβαλαμε ενα ζωντανο πλασματακι ομως στην κοιλιτσα μας κι εχουμε μεγαλη ευθυνη! Λες να ηθελε η Μαρια να τραβαει ολο αυτο το ζορι με τον τραχηλο? Καμια μας δεν το θελει! Μαλλον στη θεωρια η εγκυμοσυνη τους φαινεται ομορφο κι απλο αλλα πανω απ ολα ειναι αγχωτικο! Μαρακι μην αρχισεις και διαβαζεις τωρα τιποτα απαισιοδοξα για τον τραχηλο! Ολα καλα θα πανε! Λιγος καιρος εμεινε για να κρατησεις τον μπεμπουλη στην αγκαλια σου! Ξεκουρασου!!!!

Αφρο εσενα σε βλεπω πολυ πιο χαλαρη! Μπραβο σου κοριτσι μου! Ηρεμια και συνεργασια με τον γιατρο! Κι η μπεμπουλα μια χαρα!!! 1200γρ!!! Σουπερ!

Πασχαλιτσα κι δικος σου μεγαλουτσικος! Τελεια!!! Μπραβο που προσεχεις με τις συσπασεις σου! Υπομονη και θα περασουν!

Μην αγχωνεστε για το αν θα γεννηθουν μεγαλα τα μωρακια σας! Γερα να ειναι! Εμενα ο μεγαλος μου γεννηθηκε 3770γρ κι ο μικρος 3750! Τωρα τρωνε σαν αρκουδες και δε βαζουν γραμμαριο!

Itzano καλωσηρθες! Μπορει να σε παρηγορισει λιγο το οτι κι εγω απεβαλλα πριν δυο μηνες περιπου. Εκλεινα την 8η εδομαδα! Ευτυχως δεν χρειαστηκε να κανω αποξεση. Ηταν αυτοματη αποβολη. Με παρηγορησε το γεγονος οτι ειχαμε δει μονο σακο κι οχι εμβρυο, χωρις ομως η γιατρος μου να μιλησει για ανεμβρυικη κυηση. Ηταν η τριτη μου εγκυμοσυνη και δε μπορω να σε βοηθησω στο θεμα ποτε να προσπαθησεις ξανα. Τα υπολοιπα κοριτσια ξερουν καλυτερα. Θελω να σου πω ομως ν ακους το γιατρο σου, να εχεις πιστη και υπομονη (οπως τη Γουλιτσα μας) κι ολα θα πανε καλα!

Συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα! Μου λειπετε ολες! Φιλια!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!irida1990,ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου...καλά έκανες και μας τα είπες!εμένα δεν μου έχουν πεί τίποτα για ξεκούραση,οπότε όλα καλά και βλέπουμε!Μαρία μου,συγχαρητήρια!να ζήσετε και ό,τι επιθυμείτε!σου έφυγε και αυτό...τώρα ξεκούραση και χαλαράααα!Itzano,λυπάμαι για αυτό που πέρασες και εσύ!εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα πολύ καλά!εμάς μας είπε μετά απο 2 περιόδους αλλά έμεινα μετά την πρώτη περίοδο χωρίς να το περιμένουμε!Goulitsa μου, καταλαβαίνω την λαχτάρα σου για ένα μωρό αλλά μην στεναχωριέσαι!έκανες εξετάσεις και όλα καλά;και ο άντρας σου έκανε;ο γιατρός σου τι λέει;μπορεί να φταιεί το άγχος;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιςς λεμον μακαρι να ειναι μεγαλα αρκει να ειναι γερα και υγιεις!

Σας ευχαριστω κοκονες μου για τις ευχες σας...εγω λιγο ανχωμενη ειμαι ακομα και προσπαθω να ειμαι ξαπλα...

Γουλιτσα περνας ομορφα?κανεις μπανακια?εχεις χαλαρωση καθολου?εξανες και σαλπιγγογραφια?

Αφρο αφορασες καροτσακια?εμενα με βλεπω αν ολα πανε καλα τον αλλο μηνα...να ξεκουταστω...

Τωρα σας γραφω απο το νοσοκομειο στο οποιο κανω καμπυλη σακχαρου και περιμενω να περασουν οι ωωωωωρες....

Link to comment
Share on other sites

Καλα αποματα και απο μενα.βρε κιτσια νιωθει καμια το μωρο χαμηλα;απο χθες το νοιωθω πολυ χαμηλα και με ποναει και αναμεσα στα ποδια.αφηστε που νιωθω τις κινησεις του πολυ δυνατα περιστρεφεται ολη μου η κοιλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι μου να ζησετε κ οτι επιθυμητε!!! Κοριτσια εγω εχτες παλι ειχα συσπασεις ποναγα μεση κ κοιλια πηρα τον γιατρο μου αυξησε παλι το utro ...κ μου ειπε να πινω πολλη νερο εχω αγχοθη προσπαθω να μην σκευτομαι κακα αλλα δεν γινετε

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στις 31 βδομαδες,συσπασεις ακομα δεν εχω νιωσει μονο οτι το μωρο ειναι χαμηλα και με το πολυαμνιο αγχωνομαι διπλα.στη πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα συσπασεις απο πολυ νωρις,τοτε υπηρχε ομως το uotopar και ειχα δει διαφορα.εφερνε ομως ταχυπαλμιες και το σταματησαν.

Link to comment
Share on other sites

Μιςς λεμον μακαρι να ειναι μεγαλα αρκει να ειναι γερα και υγιεις!

Σας ευχαριστω κοκονες μου για τις ευχες σας...εγω λιγο ανχωμενη ειμαι ακομα και προσπαθω να ειμαι ξαπλα...

Γουλιτσα περνας ομορφα?κανεις μπανακια?εχεις χαλαρωση καθολου?εξανες και σαλπιγγογραφια?

Αφρο αφορασες καροτσακια?εμενα με βλεπω αν ολα πανε καλα τον αλλο μηνα...να ξεκουραστώ..

Τωρα σας γραφω απο το νοσοκομειο στο οποιο κανω καμπυλη σακχαρου και περιμενω να περασουν οι ωωωωωρες....

 

Μαράκι μου ναι εχω χαλαρώσει κάπως απο το χειμώνα.. Και σαλπιγγογραφία έκανα κι οι δυο μου ωοθήκες είναι ανοιχτές και ωορρηξία κάνω κανονικά! Ο άντρας όλα σούπερ είναι. Η γιατρός μου λέει ότι κατά βάση είναι το άγχος γιατί τα πάντα λειτουργούν ρολόι! Συγχαρητήρια κιόλας για το γάμο σας κορίτσι μου!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Goulitsa αμα εκανες και σαλπιγγογραφια εισαι αστερι δεν εχεις τιποτα εκει φαινονται ολα!

Το ανχος το καταραμενο αυτο θα μας φαει...

Πασχαλιτσα μου μαγνησιο περνεις?τι σ ειπε ο γιατρος?σε εχει βαλει σε ξεκουραση?

Candy τωρα θυμηθηκα...ειναι σιγουρα οτι ειναι χαμηλα?η απλα νιωθεις κινησεις χαμηλα και πιστευεις εσυ οτι ειναι χαμηλα?παντως και εγω καμια φορα τον νιωθω να μου χτυπαει κολπο και να κουνιεται αλλα μου ειπε ολα οκ...

Κοριτσια με αυτα και με αυτα ξεχασα να σας πω οτι ο μπεμπης γυρισε!!!!

Επισης μολις πηγα και πηρα τα αποτελεσματα απο την μεγαλη καμπυλη σακχαρου και δεν εχω σακχαρο απο οτι βλεπω!ειμαι πολυ πιο κατω απο το οριο....αυτη ηταν και η τελευταια μου εξοδο τωρα για κανενα μηνα με βλεπω μεσα κρεβατι καναπε-καναπε κρεβατι...ανχωνομαι και εγω για αυτο πασχαλιτσα και candyσας καταλαβαινω απολυτα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!irida1990,ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου...καλά έκανες και μας τα είπες!εμένα δεν μου έχουν πεί τίποτα για ξεκούραση,οπότε όλα καλά και βλέπουμε!Μαρία μου,συγχαρητήρια!να ζήσετε και ό,τι επιθυμείτε!σου έφυγε και αυτό...τώρα ξεκούραση και χαλαράααα!Itzano,λυπάμαι για αυτό που πέρασες και εσύ!εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα πολύ καλά!εμάς μας είπε μετά απο 2 περιόδους αλλά έμεινα μετά την πρώτη περίοδο χωρίς να το περιμένουμε!Goulitsa μου, καταλαβαίνω την λαχτάρα σου για ένα μωρό αλλά μην στεναχωριέσαι!έκανες εξετάσεις και όλα καλά;και ο άντρας σου έκανε;ο γιατρός σου τι λέει;μπορεί να φταιεί το άγχος;

 

είπα μιας και έχω κάποια γνώση να τη μοιραστώ μαζί σας... εσένα ο τράχηλος είναι 36mm γι' αυτό δε σου είπαν τίποτα για ξεκούραση. πάνω από 30 λένε είναι καλός. αν και εμένα με 32mm μου είπαν απλά να μην κουράζομαι, να μη σκύβω και να μη σηκώνω βάρη. όπως και να 'χει όλα καλά θα πάνε!

 

Καλα κανεις...ειναι μια ασχημη εμπειρια που κανεις δεν θελει να ζησει...κοριτσια εμενα ο υπερηχπγραφιστης μου ειπε ολα καλα και ο γιατρος μου επισυμανε ξεκουραση πολυ....εγω ομως θα μεινω ξαπλα απο κρεβατι σε καναπε προληπτικα για να προστατεψω το μωρακι μου και να πανε ολα καλα...ουτοσιαλως δεν εχω και τιποτα καλητερο να κανω....τουλαχιστον μεχρι την 30η εβδομαδα που θα με δει!και τοτε θα του πω να δουμε και τον τραχηλο...ελπιζω να πανε ολα καλα...

Επισης κοριτσια παντρευτηκαμε...παει και αυτο και μας ηρθε ο τραχηλος τωρα....πφφφφφ

 

να ζήσετε κοπέλα μου! να είστε πάντα ευτυχισμένοι και υγιείς και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά τον μικρούλη σου! ο γιατρός σου έχει δίκιο και πάντα γι' αυτό πρέπει να βρισκόμαστε σε ''συνεργασία'' μαζί του. γι' αυτό είναι και γιατρός μας εξάλλου :P πάντως με ξεκούραση και ξάπλα όλα καλά θα πάνε!!

kWVKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τελικα εχτες πηγα στον γιατρο 21:45 το βραδυ ...με ειδε κανω συσπασεις αλλα οχι εντονες ομως σηνεχιζω τα φαρματα 6 τροφοκαρτ 3 utro κ απο εχτες το βραδυ την κολπικη vasclor k ceclor αντιβιοση για να ειμαστε καλημενη μου ειπε λογου του οτι ειχα κ την αποβολη του ενος εμβρυου .ααα κ μου μετρησε κ τον τραχηλο ειναι 3,48 πααααρααα πολη καλος μου ειπε .ααα αφρο ο γιατρος μου εχει ιατρειο κ στο ρεθυμνο ..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες!τι κάνετε;τι νέα;εγώ μια χαρούλα!λίγο κουρασμένη γιατί πέσανε πολύ γάμοι,βαφτίσεις και νυστάζω!υπάρχουν βρε κορίτσια μέρες που δεν την νιώθω καθόλου να κουνιέται!σας συμβαίνει αυτό;αλήθεια Πασχαλίτσα;πως τον λένε τον γιατρό σου;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες!τι κάνετε;τι νέα;εγώ μια χαρούλα!λίγο κουρασμένη γιατί πέσανε πολύ γάμοι,βαφτίσεις και νυστάζω!υπάρχουν βρε κορίτσια μέρες που δεν την νιώθω καθόλου να κουνιέται!σας συμβαίνει αυτό;αλήθεια Πασχαλίτσα;πως τον λένε τον γιατρό σου;
αφρο στο εστειλα σε προσωπικο μνμ γιατι με το καινουριο mail που εκανα δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω
Link to comment
Share on other sites

Geia σας κοριτσια...!να μαι και εγω...

Απο χθες ειμαι σε εναν καναπε και τους εχω κανει ολους υπηρετες...χαχαχαχα

Α ρε πασχαλιτσα μου τι τραβας και εσυ...ευτυχως ομως το παρακολουθειτε και ολα θα πανε καλα...

Ο τραχηλος οντως ειναι καταπληκτικος...ο δικος μου ειναι οριακος...οφουυυυυ αυτο ειναι το μονο προβλημα μου.. αλλα πιστευω με την ξεκουραση να τα καταφερω!

Κοριτσια πηγε και μου πηρε ο αντρας μου μια φουσκωτη πισινα να μπαινω να δροσιζομαι και μου την εβαλε στο μπαλκονι ο γλυκος μου....πολυ πλακα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...