Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σου Μαράκι μου!ναι,το ξέρω αυτό που λες για τα νούμερα!μάλλον πως θα είναι μεγάλα τα μωράκια μας...ναι,χειμωνιάτικα θέλουμε και δεν έχουν βγεί ακόμα!εγώ νομίζω ό,τι στις 27 βδομάδες μπαίνεις στον 7ο!θα πάμε μεσ'την βδομάδα μάλλον ναι αφου συννενοηθούμε για το ποιος θα μας πάρει τι και μας δώσουν τα χρήματα!εσείς πότε λέτε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφρο μου εδω περα που μενω εχει την nike στοκ outlet kai ειχε και καποια χειμωνιατικα κομματια...επισης ειχε για κοριτσακια πανεμορφα ζακετακια nike...kai εγω του πηρα τπυ δικου μου ενα ζακετακι με ασορτη παντελονακι 16ευρω απο 40 kai ενα σετακι φορμας 6ευρω απο 30ε ..και ειναι και γνησια nike και ειναι και πανεεεεεεμορφα μοδάτα!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρία μου,πολύ ωραία ακούγονται!εύχομαι να τα χαρείς!Ε,εκεί η αλήθεια είναι ό,τι έχετε πολλές επιλογές!εμείς εδώ 4-5 μαγαζιά έχουμε...πιστεύω ό,τι τον Σεπτέμβρη θα βγούν και τα χειμωνιάτικα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!τι κάνετε;είχες γιατρό Πασχαλίτσα και όλα καλά;εμείς έχουμε αύριο!είναι μεγάλος και ο μπέμπης σου!κοίταξα τις σημειώσεις μου και στην 21 και κάτι βδομάδα η μπέμπα ήταν 465γρ.!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλιτσα μουυυυ μπηκες στην 21η? Πο πο κορισια σαν ψεμα μου φενεται που μιλαμε τοσο καιρο....ποτε λεγαμε για τις αποκολησεις μας ποτε λεγαμε για αυχενικη ποτε θα πουμε για την γενναααααα!

Με το καλο σε ολες μας!μπλεξαμε με μεγαλα μωρακια και οι τρεις!

Αφρο εμεις εχουμε αυριο γιατρο και ανυπομονω...θελω να δω ποσα γραμμαριακια ειναι τωρα το βατραχακι μου!!!!!

Και να ειναι ολα καλα και στις δυο και να γυρισουμε να λεμε τα ευχαριστα νεα μας!

Κατι μου λεει οτι αυριο θα μου γραψει και καμπυλη ζαχαρου...καιρος ηταν ε????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ναι αχ συγκινηθηκα πως περασε ετσι ο καιρος ? Εμενα μου την εγραψε την καμπυλη πρεπει να την κανω απ της 15-20 αυγουστου.....περιμενω νεα σας

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου με το καλο τα μωρακια σας στην αγκαλια σας.εγω ειμαι 31 εβδομαδων και εχω αρχισει να ετοιμαζομαι σιγα σιγα μιας και θα γεννησω με προκληση λογω προηγουμενης καισαρικης και σακχαρου.μην αγχωνεστε μια χαρα ειναι σε βαρος τα ζουζουνια σας.ο γιος μου 21 εβδομαδων ηταν 470 γρ και γεννηθηκε 3020 στις 38 εβδομαδες και κατι.τωρα ο δευτερος 21 βδομαδων ηταν 600 γρ. λογω του διαβητη μου.ακομα προσπαθω να του ριξω καμπυλες με διατροφη αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Candyball με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου ευχομαι...κοντευεις!!!εγω σημερα ανυπομονω να παω γιατρο να τον ξαναδωωω ...θα περιμενω μεχρι το απογευμα!

Αφρο πηγες γιατρο???

Candyball εισαι ετοιμη απο δωματιακι κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;καλως ήρθες στην παρέα μας candyball!με το καλό το μωράκι σου!αγοράκι περιμένεις;λοιπόν εγώ γύρισα απο την γιατρό μου και είναι όλα πολύ καλά!παρ'ολό που έχω λίγο αυξημένο το ζάχαρο,τα κιλά είναι μια χαρά και το αμνιακό υγρό απ'ότι μου είπε!είχα και την ανησυχία απο το πέσιμο αλλά όλα καλά!1200γρ. είναι η μπουμπού...πιάσαμε το κιλάκι!συζητήσαμε και για τα βλαστοκύτταρα,μου έδωσε την λίστα για την κλινική και να τα ετοιμάσω σε 2 βδομάδες!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1200 ?????πο πο τι τσουπωτησα μας!θα βγει πιασαρικη...μπραβο αφρο μου...θελω να δω ποσο θα ειναι και ο δικος μου !!!βλαστοκυτταρα μηπως χρειαστουν σε καποια αρρωστια?για αυτο ειναι?ειμαι ασχετη συγνωμη....αν εχεις χρονο γραψε μας τι ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,1200 κορίτσια μου αλλά είναι το φυσιολογικό λέει για τις 28 βδομάδες μας!ευτυχώς δεν έχει ξεφύγει καθόλου αλλά ούτε και εγώ έχω πάρει κιλά!όοοοολα καλά...περιμένουμε τα δικά σου νέα Μαρία μου!τα βλαστοκύτταρα τα κρατάμε για κάποια αρρώστια,κυρίως του αίμματος,μακριά απο'μας!τα στέλνεις ή σε ιδιωτική τράπεζα που πληρώνεις πάνω απο 1000 αλλά τα κρατάνε μόνο για'σένα ή σε δημόσια τράπεζα που είναι δωρεάν αλλά πάει σε όποιον συμβατό δότη μπορεί να βρεθεί!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο δευτερος μπομπιρας οποτε ολα τα χω ετοιμα,στησαμε και τη κουνια του και απλα ξεκουραζομαι τωρα αν και λιγοο δυσκολο με ενα μπομπιρα ακομα στο σπιτι.Στην 27 εβδομαδα σε ενα υπερηχο ρουτινας ο γιατρος μου ειδε αυξημενα τα αμνιακα και το μικρο εκτος καμπυλων ηταν 1450 γρ.εχω ταλαιπωρηθει πολυ με διατροφη και ινσουλινες και οσο βλεπω οτι τα πραγματα δεν στρωνουν με παιρνει απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Candy μην σε περνει απο κατω...κοντευεις...εφαγες το γαιδαρο και σου εμεινε η ουρα!ολα καλα θα πανε θελει και πολυ υπομονη γιατι μου εχουν πει οτι στον 8και ενατο κουραζεται το σωμα και καταπονειτε μαζι και η ψυχη...ολα καλα!!!

Αφρο μπραβο σας!ειναι ολα πολυ καλαμ..καλε ποτε πηγατε 28????θα τρελαθω.....εγω ειμαι 26 σημερα...δυο βδομαδες εχουμε διαφορα?νομιζα λιγοτερο...

Πασχαλιτσα και κοριτσια να περιμενετε και εμενα ελπιζω και εγω να εχω ευχαριστα!!!το απογευματακι θα σας εχω νεα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!candyball,τι περνάς;να ξεκουράζεσαι,να μην αγχώνεσαι και υπομονή!εύχομαι να πάνε όλα καλά!εγώ κάνω τις μετρήσεις κάθε μέρα και προσέχω...προς το παρών πάει καλά!Μαρία μου,27 και 5 είμαστε για την ακρίβεια με τερ!γι'αυτό μου είπε 28...πως περνάει ο καιρός;!!!θα έχεις πολύ καλά νέα και εσύ Μαράκι μου...σε περιμένουμε!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισα ο μπεμπης ολα καλα ειναι 985gr αλλα μου ειπε παλι μεγαλο μωρο οποτε την παρασκευη θα κανω την καμπυλη ζαχαρου να αποκλισουμε το ζαχαρο και θα ειμαστε καλα!!!!

Επισης κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω ποσο ηταν ο τραχηλος σας στην β επιπεδου? Μπορειτε να δειτε?

Μου ειπε πολλες φορες και μου τονισε ξεκουραση και οχι μαγκιες ετσι ακριβως μ ειπε...γιατι ο τραχηλος μου ηταν 28στη β επιπεδου ενω θα πρεπε να ειναι πανω απο 30 ....εσας ποσο ηταν?μπορειτε να δειτε κορισια μου?

Σας ευχριστω...ανχωθηκα λιγο αλλα θα κοτεψω και θα κανβ την κοτα ολα σιγα και ξεκουραστα γιατι μ πε δεν θελουμε πρωορο τοκετο...αχ γραψτε μου ποσο ηταν π τραχηλος σας...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαράκι μου!όλα καλά και για τον μπέμπη σας!!!θα κάνεις και την καμπύλη και εύχομαι να είναι και αυτή πολύ καλή!μόνο να προσέχεις αφού σου το είπε,να μην κουράζεσε!!!βρήκα αυτό που λές και το δικό μου γράφει 36mm,σου είπε τι σημαίνει αυτό;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι θα πρεπε να ειναι πανω απο 30 και πρεπει να ειμαι ησυχη και να μην κουραζομαι για να μην εχω πρωορο τοκετο...ανχωνομαι λιγο ρε γαμωτο...λετε να χω κανα πρωορο τοκετο?παναγιτσα μου....μακαρι να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου τωρα ανχωθηκα να σου πω την αληθεια.

 

Ετσι μου ερχετε να μην παω στην δουλεια για τις επομενες δυο βδομαδες που σταματαω...

Κοριτσια αν καποια μας διαβαζει και γνωριζει κατι ας μου πει...ειναι πολυ κατω απο τα ορια?

Εντομεταξυ σημερα δεν μου εκανε μετρηση τραχηλου απο την κοιλια γοα να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου μια χαρα ο μπεμπης ..ομως σταματα να αγχονεσε κανε οτι σου ειπε ο γιατρος....εγω ακομα κανω συσπασεις κ εχτες μου το ειπε να ξεκουραζομαι οποτε κανουμε οτι ειναι καλο για εμας κ τα μωρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Θα ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου και ολα καλα θα πανε.ξεκουραση πανω απο ολα και οχι βαριες δουλειες.και γω που εχω πολυαμνιο τα ιδια πανω κατω μου εχουν πει,οχι βαρη και σκυψιματα και πολυ ξεκουραση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα! Τι κάνετε; Ξέρω ντρέπομαι που δεν έχω μπει τόσο καιρό και λυπάμαι!!! Τι κανουν τα μπεμπινια πώς πανε ; ♥

Περιμένω να δω τα νέα σας. Φιλάκια πολλά!!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;Goulitsa,τι κάνεις;που χάθηκες;απολαμβάνεις το καλοκαιράκι;εμείς όλα καλά...όπως τα ξέρεις,με τους προβληματισμούς μας και τις αγωνίες μας!Μαράκι μου,τι έχουμε πεί για το άγχος σου;μόνο κακό σου κάνει!θα είσαι λίιιγο προσεκτική και όλα θα πάνε καλά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...