Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου!τι κάνετε;δεν σας ξέχασα αλλά δεν έχω κάτσει καθόλου!μας έτυχαν διάφορα και ψάχνουμε για αμάξι σαν τρελοί αλλά είμαστε λίγο άτυχοι!εγώ δεν το βρίσκω αυτό που λέτε κάπου στις εξετάσεις!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πασχαλιτσα σε ευχαριστω για την απαντηση...

Αφρι δεν πειραζει....

Πηρα τον γιατρο και του το ειπα...προσπαθω να μην τον ζαλιζω αλλα δεν τα καταφερνω....

Μου γεννιουνται αποριες!και λογο του σκυλου μου που μαδαει και της αγνοιας μου.....

Τι κανετε?πως ειστε?ανυπομονω για την β επιπεδου....

Πασχαλιτσα πως εισαι εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Τι κανετε? Μαρια καλα κανεις και ρωτας κι εμας εδω μεσα και τον γιατρο σου για το παραμικρο. Πολλες φορες μας οδηγει το ενστικτο αλλα ειναι και καποια πραγματα που δε γνωριζουμε και χρειαζομαστε τη γνωμη τριτου. Γι αυτο αλλωστε εμπιστευομαστε στους γιατρους το σημαντικοτερο, τη γεννηση του παιδιου μας!

Αφρο αγχωνεσαι πολυ. Μια με το ζαχαρο, μια με το αυτοκινητο. Κουραγιο κοριτσι μου, ολα θα τακτοποιηθουν!

Πασχαλιτσα βλεπω οτι το ταιζεις καλα το μπεμπακι σου! Χαχαχα Γερο να ναι!

Γουλιτσα λυπαμαι πολυ για τα προβληματα σου! Ελπιζω να εχεις δυναμη και κουραγιο και να τα ξεπερασεις γρηγορα. Κι αν χρειαστεις κατι εμεις εδω ειμαστε!

Τα δικα μου νεα κοριτσια ειναι χαλαρα. Στο σπιτι ολη μερα με τα παιδακια μου, βολτιτσες, μπανακια. Το νοημα του καλοκαιριου!

Σας φιλω και περιμενω νεα σας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!τι κάνετε;τι σου είπε ο γιατρός σου Μαρία μου για τον σκύλο;και εγώ ανυπομονώ για την β'επιπέδου!θα το δουμε και 3d μου είπανε :) εύχομαι να είναι όλα καλά Goulitsa μου και ό,τι και αν είναι να το ξεπεράσετε σύντομα!όποτε θες,είμαστε εδώ!miss lemon,πολύ καλά το κάνετε και απολαμβάνετε το καλοκαιράκι...όντως αυτό είναι το νόημα!εγώ εκνευρισμένη είμαι,οχι αγχωμένη αλλά θα ξεμπερδέψουμε κάποια στιγμή και θα ασχοληθούμε με σημαντικότερα πράγματα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τον σκυλο δεν τον ρωτησα να σας πω την αληθεια...

Τον ειχα ρωτησει απο την αρχη και μου χε πει κανενα προβλημα...και απο οτι διαβαζω τα ζαρζαβατικα και οι γατες ειναι θεμα.

Τον ρωτησα για τις τιμες και μου πε δεν παιζει ρολο οποτε ησηχασα

..πηρα και τηλ το μικροβιολογικο και μου παν και αυτοι το ιδιο αρκει που ειναι αρνητικο...

Μου χει κατσει στο λαιμο αυτο το βρομοτοξοπλασμα!!θελει προσοχη!

Αφρο αυριο πας η το σαββατο?

Γουλιτσα αν δεν ειναι θεματα υγειας ολα ειναι αντιμετωπισημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε,σου λύθηκε η απορία τουλάχιστον!όλα καλά!!!έχεις επαφή και με γάτες και σε ανησυχεί;εγώ έχω αλλά είναι εμβολιασμένες!το Σάββατο έχω μεσημέρι!τον νιώθεις τον μπέμπη σας πολύ τώρα φαντάζομαι!τον έχει νιώσει ο άντρας σου ή ακόμα;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες σας !!! Ήδη τα πράγματα καλυτερεύουν απλά τσακώθηκα με τον άντρα μου για θέματα της δουλειάς μου.. Λοιπόν Μαρία μου σα φιλόζωη που ειμαι μπορώ να σου πω πως για το τοξόπλασμα ούτε οι γάτες φταίνε. Επαφή δεν πρέπει να έχεις με τις ακαθαρσίες της γάτας ( συγγνώμη κορίτσια :P ) γιατί κι οι γάτες δε φταίνε άμεσα απλά το παράσιτο παρασιτεί στη γάτα ένα διάστημα και απελευθερώνεται στο περιβάλλον με τον τρόπο που ανέφερα πριν. Πρέπει να πλένεις πολύ καλά φρούτα και λαχανικά (να τα ξεφλουδίζεις καλύτερα) και πολύ καλά ψημένα κρέατα! Να ξέρετε το 90% του πληθυσμού της Γαλλίας είναι θετικό στο τοξόπλασμα επειδή τρώνε ωμά κρέατα. Σας κούρασα αλλά κάτι τελευταίο εάν περάσει το τοξόπλασμα μια γυναίκα μετά ΔΕΝ το ξαναπερνα και δεν έχε συμπτώματα! Και φυσικά δεν προκαλεί στείρωση που λεγανε οι παλιοί απλά προκαλεί αποβολή σε κατάσταση εγκυμοσύνης. Αυτά απο εμένα :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α!Goulitsa,ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες!ήσουν πάρα πολύ κατατοπιστική...χαίρομαι που είναι καλύτερα τα πράγματα!συμβαίνουν αυτά...σημασία εχει ό,τι είστε καλά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δίκιο γουλιτσα μου ...υστερα απο λιγη ερευνα ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες....οχι επαφη με γατες δεν εχω...μονο με το σκυλακο μου που μαδαει ολη την ωρα...

Τον μπεμπακο τον ακουω καθε μερα πλεον...ο αντρας μου ακομα τιποτα...εχει προσπαθησει αλλα τιποτα. .εσενα??

Γουλιτσα μου τα θεματα δουλειας να τα αφηνεις εξω....ολα καλα θα ναι. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε,εντάξει τότε!με τον σκυλάκο,δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!δεν σε ενοχλεί και η μυρωδιά του πιά όπως στην αρχή;θα το νιώσει και αυτός σύντομα!εμένα την νιώθει αυτήν την βδομάδα ειδικά όταν δίνει τις δυνατές κλωτσιές και έχει πολύ πλάκα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω τελείως καλά δεν είμαστε αλλά το προσπαθούμε.. Τίποτα βρε κοριτσάκια ! Εχω κάνει μια μίνι ερευνα πάνω σε τέτοια θέματα οποτε κάτι ξέρω κι εγώ :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα Goulitsa μου γιατί είστε πολύ αγαπημένο ζευγάρι!αχ!έκανα σήμερα καθαριότητα στο σπίτι γιατί δεν άντεχα άλλο να το βλέπω έτσι και δεν μπορώ να περιμένω μόνο απο τους άλλους!κουράστηκα αλλά νιώθω μια χαρά...εσείς κάνετε δουλείτσες ή το αποφεύγετε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Egω κανω χαζοδουλειες...και μαγειρεμα στανταρ...τα βαρια φερνω την μαμακα μου και μου τα κανει...γιατι αν περιμενα απο την πεθεραααα...

Ρε κοριτσια ενα φαι δεν εχει πει να κανει και να μας δωσει...καθε μερα μαγειρευει ενα πιατο φαι δεν εχει στειλει...

Η καημενη η μανα μου καθε μερα με ρωταει να μ φερει να μου φτιαξει οτι θελω...κατι τετοια βλεπω και ξενερωνω...βεβαια δεν το λεω στον αντρα μου γιατι θα αρπαχτουμε πιστευω...αλλα εγω απο το σπιτι μου εχω μαθει αλλιως...

και εχει ενα παιδι ρε κοριτσια....τι να πω?εσεις εχετε βοηθειες?

Γουλιτσα αυτα ειναι βλακειες...θα επανερθετε με το καιρο και ολα θα ναι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημο αυτό Μαρία μου όντως!μένει κοντά όμως;ο άντρας σου δεν το βλέπει αυτό νομίζεις;αλλά τι να κάνει;δεν υπάρχει λόγος να τσακώνεστε για αυτά!εμένα με βοηθάει η μαμά μου αλλά δουλεύει και αυτή οπότε δεν μπορεί όποτε θέλω εγώ αλλά με βοηθάει και ο άντρας μου στα δύσκολα!όσο για την πεθερά μου,είναι σε άλλη πόλη αλλά μου στέλνει ενα ταψί φαγητό που και που!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι στην διπλανη περιοχη φαντασου...δεν ερχεσαι με τα ποδια...αλλα μπορει να παρει ενα τηλ να παμε να παρουμε εμεις ενα ταψι η ενα πιατο...

Εχω ξενερωσει με αυτο....

Και δεν ξερω για ποιο λογο το κανει...μ φενεται περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως περίεργη αυτή η συμπεριφορά αλλά εγώ θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι!έχεις σημαντικότερα πράγματα να σε απασχολούν!δανεικά είναι αυτά Μαρία μου και ευτυχώς έχεις την μανούλα σου να σε βοηθάει και τώρα και όταν γεννηθεί ο μπεμπάκος!έχετε σκεφτεί ονόματα καθόλου;έχεις κάνει έρευνα αγοράς για πράγματα του μωρού;εμείς λέμε να αρχίσουμε σιγά σιγά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου, ανοιξατε ενα πικρο θεμα! Εγω οταν ημουν εγκυος στον μικρο μου ετοιμαζομασταν να μετακομισουμε στο καινουριο μας σπιτι. Η μαμα μου δουλευε, κρατουσε τον μεγαλο μου, επλενε, σιδερωνε, μαγειρευε κι η πεθερα μου πουθενα. Ουτε καν στο τηλεφωνο. Δεν ηθελε λεει να μπλεκεται στα ποδια μας! Λες και ρωτησε ποτε αν χρειαζομαστε κατι! Εγω μονη μου καθαριζα το σπιτι και τακτοποιουσα οτι χρειαζοταν. Να φανταστειτε, 20 μερες αφου μπηκαμε στο σπιτι, γεννησα! Και μετα παραξενευτηκε οταν της ανακοινωσαμε οτι δε θα βγαλουμε στο παιδι το ονομα της κι εκανε ενα χρονο να μας μιλησει! Ευτυχως σε ολο αυτο ηταν διπλα μου ο αντρας μου και καταλαβε οτι η μανα του ειχε αδικο και με υποστηριξε μεχρι τελους! Τι να πεις! Καλυτερα να εχουμε τις μανουλες μας κοντα που και μια κουβεντα να πεις δεν παρεξηγουνται! Οσο μπορουν κι αυτες βεβαια! Αντε καλο μας βραδυ κοριτσια μου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ναι είμασταν αγαπημένο ζευγάρι.. Όντως. Δε ξέρω τι μας έκανε έτσι. Βέβαια ο άντρας μου είναι εκδικητικός και όταν κάνω εγώ λάθος και τσακωνόμαστε κάνει πράγματα που με εκνευρίζουν επίτηδες. Εκεί εγω στεναχωριέμαι αλλά τα υπομένω γιατί δε θέλω να του προκαλώ εκνευρισμό ούτε να χειροτερεύω τα νεύρα του.. Φυσικά ναι Μαρία μου με το καιρό ελπίζω να γίνουμε όπως πριν... Για τις πεθερές κορίτσια μου μην παραξενεύεστε.. Μια συνάδελφός μου έμεινε έγκυος για 2η φορά στα 41 της η πεθερά την πήρε τηλέφωνο στους 5 μήνες και της είπε είσαι έγκυος; Μπράβο.. Τι να πείτε ρε κούκλες.. Εγώ πάντως παράπονο δεν έχω από τη πεθερά μου την αγαπάω και μ αγαπάει.. Είναι από τις λίγες φαίνεται.. :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γουλιτσα μου εγω θεωρω οτι ολα ξεπερνιουνται με τον καιρο...εκτος απο το κερατο κοριτσια ειμαι καθετη!!

Πιστευεις οτι ο λογος που τσακωθηλατε ειναι τοοοοοσοοο σοβαρος για να μην ξαναγινετε ποτε γλυκουλιδες και αγαπημενοι?ειπατε βαριες κουβεντες δηλαδη?γιατι αν καταλαβατε ο καθενας το λαθος του ειναι θετικο και θα πατε παρακατω...αχ μιςς λεμον τι τραβηξες και εσυ....ειναι ορισμενες πεθερες για πολυ ξυλο...θελουν και ονοματα....αντε τωρααααααα

αφρο μου εγω πρωτα θα κανω μια λιστα με το τι μππρουν να μου δωσουν οι γυρω μου...και μετα οτι μενει θα το αγορασω λεω τον αυγουστο που θα χει και εκπτωσεις....

Αν κ ενας μικρος μικρος μικρος φοβος υπαρχει ακομα λιγαααακι....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες μου!τι κάνετε;τώρα γύρισα απο την μεγάλη καμπύλη...απελπισία ήταν!ουφ!εγώ δεν έχω παράπονο απο την πεθερά μου γιατί μένει σε άλλη πόλη αλλά ό,τι μπορεί το κάνει και της έχω και εμπιστοσύνη να μου το κρατάει όταν έρθει με το καλό!σίγουρα βέβαια δεν ταιριάζουμε καθόλου σαν άνθρωποι και ψιλοχαίρομαι που είναι μακριά!μακριά και αγαπημένοι!!!το σημαντικότερο είναι να παραδέχόμαστε και οι δύο τα λάθοι των γονιών μας και μην μπαίνουν ανάμεσα μας!Μαρία μου,ούτε εγώ θα συγχωρούσα το κέρατο και το να σηκώσει χέρι πάνω μου και είμαι κάθετη!θα κάνουμε μια έρευνα εμείς όπου να'ναι αν και έχω ψιλοκαταλήξει στο τι θέλω!μας έχουν πεί και τι δώρα θα μας πάρουν αλλά θα τα διαλέξουμε εμείς!δεν μου είπες αν έχετε σκεφτεί όνομα!αν είναι και τώρα όλα καλά με την β'επιπέδου,θα ξεαγχωθούμε πιστεύω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω πιστευω αφρο μου μετα την β επιπεδου θα ειναι καλητερά τα πραγματα...

Εχεις δικιο ξεχασα να πω και να σηκωσουν χερι πανω μας..

Παντως ολα τα αλλα λυνονται...πως πηγε η καμπυλη?εμενα αναρωτιεμαι ποτε θα μου την βαλει που θα τον ξαναδω τελος ιουλιου μετα την β επιπεδου?

Ονομα αφρο δεν εχουμε αποφασισει ακομα...τον μπαμπα μ το λενε γιωργο και τον πεθερο θαναση (μπιαχ) αν το πουμε θαναση θα το λεμε θανο...αλλα ο αντρας μου επειδη δεν του αρεσει και αυτουνου το ονομα θανασης ειναι ανοιχτος και σε ονοματα ακυρα ....γιωργος που ειναι ο μπαμπακας μου δεν θελει αν δεν το πουμε θαναση...εσεις εχετε βρει???

Αφρο για τα πραγματακια μου χουν κανει και μια λιστα οι παλιες μαναδες με το τι θα χρειαστω.. κανε και εσυ θα σ χρησιμεψει...

δωρα οι γονεις θα σας κανουν οι και αλλοι ετσι μεγαλα δωρακια τυπου κουνια ρελαξ κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Γουλιτσα μου υπαρχει αγαπη αναμεσα σας οποτε μην ανησηχης ..ολα περαστηκα θα ναι....αφρο αυριο εχεις την β επιπεδου νομιζω με το καλο κ να μας γραψεις υπεροχα νεα...μαρ ια μου καλια δεν λες που δεν ανακατευεται στα ποδια σου εγω θα χερομουν μακρια κ αγαπημενες....κοριτσια το μεσιμερη που ξαπλωσα μετα το φαγητο επιτελους ενιωσα τον μπεμπη ..εβαλα το χερι μου χαμηλα κ ενιωσα μια κινητικοτητα νομιζω οτι ηταν ...ειμαι πολη χαρουμενηηηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

Καλα κέρατο και ξύλο κορίτσια μου ΔΕΝ το συζητώ! Αγάπη υπάρχει απλά ο άντρας μου είναι πεισματάρης ΠΟΛΥ κι αν του κάτσει ότι εχω φταίξει εγω κάπου δεν του το βγάζει από το νου κάνεις! Με τίποτα! Οποτε εγώ τα δέχομαι για να μην τον τσιτώνω παραπάνω.. Σημερα είμαστε πολύ καλύτερα με λέει μωρο μου μου είπε και σ αγαπάω άρα πάμε καλύτερα.. Χαίρομαι να διαβαζω τα όμορφα νέα σας κορίτσια μου!!! Καληνύχτα κούκλες μου!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!περιμένω πως και πως να περάσουν οι ώρες για την β'επιπέδου!θα σας πω τα νέα αύριο το απόγευμα γιατί θα αργήσω πολύ λογικά...χαίρομαι που είστε καλύτερα Goulitsa!η αλήθεια είναι ό,τι οι σχέσεις θέλουν πολλές υποχωρήσεις!pasxalitsa,έννοιωσες και εσύ το μπεμπέ σου!!!μπράβο...που να δεις σε λίγο που θα κουνιέται ολόκληρη η κοιλιά σου!είναι τέλειο...Μαρία μου,η καμπύλη θα βγεί την Δευτέρα!μετά την 24η εβδομάδα την κάνουμε λέει...μ'αρέσει και το Γιώργος και το Θάνος!!!εμείς σίγουρα δεν το βγάζουμε της πεθεράς μου γιατί δεν μας αρέσει!είναι Κυριακή και μάλλον θα βγάλουμε της μαμάς μου που είναι Χρύσα!απο δώρα μας είπαν τα πεθερικά ό,τι θα μας πάρουν το καρότσι και έχω δεί ένα 3 σε 1,οι γονείς μου κουνιά και σιφονιέρα και οι αδερφές μας διάφορα άλλα φαντάζομαι!καληνύχτα κορίτσια!φιλιά...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...