Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Pasxalitsa και εσυ?ποσα περνεις?εμενα μου ειπε 2πρωι 2 βραδυ εσενα????

Ενιωθες και εσυ πονους περιοδου???

Να σε ρωτησω και κατι αλλο τα περνεις πριν η μετα το φαγητο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pasxalitsa και εσυ?ποσα περνεις?εμενα μου ειπε 2πρωι 2 βραδυ εσενα????

Ενιωθες και εσυ πονους περιοδου???

Να σε ρωτησω και κατι αλλο τα περνεις πριν η μετα το φαγητο?

Πινω 6 την ημερα ..ναι ειχα πονους περιοδου..κ πηγα μου εκανε υπερηχω κ μου ειπε οτι κανω συσπασεις ....οσο για το φαγητο δεν εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και τεραστια αυτα τα χαπια ....

Πφφφφ αρκει να πανε ολα καλα για το μπεμπινο και να μην εχουμε τετοια απο τωραααα....

ολα καλα θα πανε εγω τα περνω απ 28 μαιου κ σταματησα να ποναω θα το δεις κ μονη σου...
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι πασχαλιτσα μου.

Εσυ τα περνεις σε χαπια η σε αναβραζον?ειναι τεραστια και στο δευτερο δυσκολευομαι λιγο να το κατεβασω...

Σημερα ειπα και στην δουλεια οτι δεν θα παω...τι να κανω κοριτσια?πρωτα απο ολα το μπεμπακι....

Πασχαλιτσα ποσο βδομαδων εισαι εσυ τωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.....είμαι καινούργια στην ομάδα κ θα ήθελα να σας πω τη εμπειρία μου μπας κα πάρω λίγο θάρρος....Πάντα είχα ασταθή κύκλο χωρίς κανένα σοβαρό ορμονικό πρόβλημα....στα 25 μου ξεκίνησα αντισυλληπτικα τα οποία σταμάτησα όταν παντρεύτηκα....για 1 1/2 χρόνο δεν είχα σταθερό κύκλο αλλά ούτε έμενα κ έγκυος....ο γιατρός μου έδωσε τα serpafar για 3 κύκλους, έκανα σαλπιγγογραφία-στην οποία βρέθηκε μια μικρή σύμφυση στη μήτρα-χωρίς όμως να είναι κάτι σοβαρό και αφού είχα απογοητευθεί κ το χα βγάλει απ το μυαλό μου μένω έγκυος..... ο σάκος τέλειος, η καρδιά κ το έμβρυο μια χαρά...κ ξαφνικά στην 6 εβδομάδα σταμάτησε....πήγα προχτες για απόξεση κ περιμένω κ dna....πόσο ευκόλο είναι να υπάρξει ξανά εγκυμοσύνη.....έχω χάσει τις ελπίδες μου κ είμαι πολύ στεναχωρημένη.......

Link to comment
Share on other sites

Κατβαγγ καταρχας λυπαμαι για αυτο που σου συνεβη...

Μην απογοητευεσαι ομως...σχεδον ολες οι κοπελες απο εδω εχουμε περασει την αποξεση..

μην χανεις τις ελπιδες σου...μπορεις νομιζω μετα απο 3κυκλους να ξαναπροσπαθησεις...

Ειναι εξισου ευκολο πιστευω!!!...

Να σκεφτεσαι θετικα και το μωρακι σου θα ερθει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Καιρο εχω να σας γραψω και βλεπω οτι οι εγκυουλες μας εχουν πονακια :-( Υπομονη κοριτσακια! Τα μπεμπακια μεγαλωνουν γρηγορα! Katvagg29 καλωσηρθες στην παρεα! Πριν ενα μηνα ακριβως ειχα κι εγω αποβολη. Δυσκολα! Η γιατρος μου λοιπον μου ειπε οτι απ τον επομενο κυκλο ειναι δυνατον να μεινεις εγκυος εφοσον δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα. Αφου λοιπον παρεις τ αποτελεσματα του dna και βεβαιωθεις οτι δεν "φταιει" κατι, μπορεις προσπαθησεις και παλι! Και φυσικα σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Εγω περασα ενα ωραιοτατο τριημερακι με τα παιδακια μου! Πηγαμε ενα μικρο ταξιδακι οι τρεις μας και περασαμε ομορφα! Το ειχαμε αναγκη! Σας φιλω και περιμενω νεα σας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι πασχαλιτσα μου.

Εσυ τα περνεις σε χαπια η σε αναβραζον?ειναι τεραστια και στο δευτερο δυσκολευομαι λιγο να το κατεβασω...

Σημερα ειπα και στην δουλεια οτι δεν θα παω...τι να κανω κοριτσια?πρωτα απο ολα το μπεμπακι....

Πασχαλιτσα ποσο βδομαδων εισαι εσυ τωρα?

maraki σε χαπια τα περνω...ειμαι 16+ 5 μερες αυριο εχω γιατρο κ ανηπομονο
Link to comment
Share on other sites

Miss lemon χαθηκες οντως!!αλλα το σηναντικο ειναι οτι δεν μας ξεχνας...μαθαινεις τα νεα μας μαζεμενα....

Τι ομορφο να περνας χρονο με τα παιδακια σου...το θεωρω πολυ σημαντικο..στις μερες μας ειναι πολλοι γονεις οι οποιοι τα δινουν τα παιδια απο εδω και απο εκει για να εχουν ελευθερο δικο τους χρονο!!!

Πασχαλιτσα περιμενω νεα σου αυριοοοοοο....

Αφρο που εισαιιιι βρεεεε????γουλιτσα???κοριιιιιιτσιιιιιααααααα μουυυυ!!!

Αφρο ποτε εχεις β επιπεδου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε;ήταν μια δύσκολη βδομάδα αυτή για'μένα!όπως σας είπα,πουλήσαμε το αμαξάκι μου και με πηγαινοφέρνουν όλη την βδομάδα και εγώ εκνευρίζομαι γιατί θέλω να είμαι ανεξάρτητη!μάλλον θα πάρουμε καινούργιο ένα που έχει καλή τιμή αλλά θέλει 2 μήνες παράδοση...αχ!επίσης πήγα σε διαβητολόγο και μου έδωσε διατροφή και μηχανάκι να τρυπιέμαι 2 φορές την μέρα και να μετράω το ζάχαρο!είχα κάτι ανυπόφορους πόνους σήμερα στα πλευρά αλλά δεν ξέρω αν φταίει το μπεμπέ!Katvagg,λυπάμαι για αυτό που σου συνέβη αλλά μην απογοητεύεσε!εγώ έκανα απόξεση στην 8η εβδομάδα πολλή λίγο καιρό μετά ξανά έμεινα!σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σύντομα!pasxalitsa περιμένουμε νέα σου αύριο απο τον γιατρό!!Μαράκι μου,πως είσαι εσύ;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξεχασα να σας ρωτησω πριν κατι που ηθελα! Η αποβολη μου συνεβη στις 23/5. Μου ειχατε πει εσεις οι παθουσες και η γιατρος μου οτι η περιοδος θα μου ερθει γυρω στις 30-32-35 μερες. Κανονικα εδω και πολλα χρονια εχω σταθερο κυκλο 26 ημερων. Προχθες λοιπον που ημουν στην 26 μερα ειχα κατι καφε. Και σημερα ειμαι στην 3η μερα και συνεχιζω. Οταν σκουπιζομαι εχω λιγο αιμα αλλα μονο στο χαρτι. Στο σερβιετακι τιποτα! Αυτη θα ειναι η περιοδος μου πρωτη φορα μετα την αποβολη η θα μου ερθει αιμα κανονικα? Ποσες μερες θα εχω αυτα τα καφε? Δεν ηθελα να ενοχλησω τη γιατρο μου στο κινητο μεσα στο Σ/Κ αλλα αν συνεχιστει αυτο για 2-3 μερες ακομα θα την παρω. Εσεις τι λετε?

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!miss lemon,εμένα μου ήρθε στις 30 μέρες και είχα καφέ και αίμα και κράτησε παραπάνω απο ό,τι συνήθως!πιστεύω ό,τι θα δείς αίμα αλλά αν ανησυχείς,πάρε τον γιατρό σου!Μαρία μου,εγώ έχω 27 του μήνα και εσύ 29!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ναιιιιιιι τα θυμασαιιιι εσυ....

Καλα ειμαι κοριτσια δεν εχω ξανανιωσει τοσο εντονους πονους περιοδου οπως την παρασκευη...

Τωρα χαπακωνομαι βεβαια.....και για αυτη την εβδομαδα θα μαι σπιτι και οχι δουλεια...εχω προβλημα με ποιος θα μου γραψει την αδεια...αλλα κατι ελπιζω να βρω...

Πιθανον για τα πλευρακια να ηταν η μπεμπουλα το χω διαβασει αρκετα συχνα....

Μις λεμον εγω ημουν ειδικη περιπτωση...ανχωνομουν και δεν μου ερχοταν η περιοδος και λογο αλλαγης ορμονων και κυκλου φυσικα εκανε να μ ερθει 55μερες...ετσι πηρα ειδικα χαπακια τοτε για να μου ερθει και μου ηρθε κανονικα με αιμα ...

πο πο δεν θελω να τα θυμαμαι καν...ειχα χασει 3μηνες υπνου....και ολα αυτα για ενα @@@@@ γιατρο που ειχα μπλεξει..μην σας τα ξαναλεω τα ξερετε!

Χθες πηγαμε στο γαια και ειδαμε το μωρακι του φιλου μου κοριτσια μια σταλιτσα...φοβομουνα μην σπασει....πως θα το πιανω το δικο μου?ειμαι και ατσούμπαλη...χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Σημερα το πρωι μου ηρθε αιμα κανονικα. Μενει τωρα να δω ποσο θα κρατησει. Ευτυχως Μαρια μου εγω δεν αγχωνομαι. Εμπιστευομαι και τη γιατρο μου πολυ, μου φερεται κι αυτη καλα και δε φοβαμαι για τιποτα. Μαρακι καλα εκανες και πηρες αδεια. Δε μπορεις να βρεις καποιον γιατρο του εοπυ να σου τη γραψει? Δε δουλευω και δεν ξερω πως γινονται αυτα! Πηρες και μια πρωτη γευση απο νινακι ε? Εγω θυμαμαι οταν εφερα τον μεγαλο μου στο σπιτι ηρθε η πεθερα μου για ενα 10λεπτο να μας δει και της λεω, πριν φυγεις αλλαξε και τον μικρο που τα χει κανει γιατι φοβαμαι να τον αγγιξω! Χαχαχα μετα ομως πηρα μπρος και τα βρηκαμε μια χαρα οι δυο μας. Και αλλαγμα, και μπανιο ολα εγω κι ο αντρας μου! Αχ! Ωραιες εποχες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια ...ολααααα τελεια μου ειπε ο γιατρος ο πλακουντας ανεβηκε μιωσαμε κ τα φαρμακα...το μωρο ειναι 14 εκατοστα ..κ 180 γρμ μου ειπε οτι για τις εβδομαδα που ειμαι θα επρεπε 150 αλλα αυτο λιγο ποιο βαρυ πιθανοτατα βαση μετρησεων πανω απο 4 κιλα θα γεννηθη παναγια παναγια μου ..χαχαχα θα γεννησω τον μπομπο μαλλον .....χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πασχαλιτσαααα μου να εισαι καλα και εσυ και το μπεμπακι σου!

Παναγια μου πανω απο 4κιλα????? Γερο να ειναι !!!

Τι σου μειωσε???

Τα utrogestan μαρακι κ το μαγνησιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!μπράβο Pasxalitsa...θα γεννήσεις μπέμπαρο δηλαδή!!!με το καλό ζωή να'χεί!και εγώ φοβάμαι πως θα το πιάνω...είναι τόσο ευθραυστά!πως θα τα κάνουμε μπάνιο...ευτυχώς ο άντρας μου,δεν φοβάται!έχω λέει ήπιο διαβήτη κύησης και πρέπει να κάνω και την μεγάλη καμπύλη μεσ'την βδομάδα!αχ!τρυπιέμαι 2 φορές την μέρα και είναι ακριβά τα αναλώσιμα αλλά δεν έχω βιβλιάριο -50? πάλι σήμερα!η β' επιπέδου πόσο κάνει άραγε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!μπράβο Pasxalitsa...θα γεννήσεις μπέμπαρο δηλαδή!!!με το καλό ζωή να'χεί!και εγώ φοβάμαι πως θα το πιάνω...είναι τόσο ευθραυστά!πως θα τα κάνουμε μπάνιο...ευτυχώς ο άντρας μου,δεν φοβάται!έχω λέει ήπιο διαβήτη κύησης και πρέπει να κάνω και την μεγάλη καμπύλη μεσ'την βδομάδα!αχ!τρυπιέμαι 2 φορές την μέρα και είναι ακριβά τα αναλώσιμα αλλά δεν έχω βιβλιάριο -50? πάλι σήμερα!η β' επιπέδου πόσο κάνει άραγε;
καλημερα ευχαριστω πολη ...αφρο μου υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι οσο για την β επιπεδου σου ειχα ξανα πει 160 εχει πανακριβη αλλα τι να κανουμε ....
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε αφρο μου...ταλαιπωριεσαι το ξερω αλλα ειναι για καλο σκοπο...αυτο το κολοζαχαρο ταλαιπωρει πολλες κοπελες...και μενα αυτο ειναι ο φοβος μου μην εχω ζαχαρο...

Θα δουμε στην καμπυλη ζαχαρου...

Αχ αυτη η β επιπεδου παλι πανακριβη ειναι κοριτσια...και τι να κανουμε?τουλαχιστον αν μπορουσαν να μας τις γραψουν....αλλα δεν γινετε!!!

Κοριτσια μου τι αλλα εσεις?εγω εχω ξεσαλωσει και ξυπναω 10και 11ωρα...αλλα τι ευχαριστιεμαι!!!

Χθες διαβαζα για το τοξοπλασμα...υπουλος ιος...αλλα ευτυχως ειμαστε αρνητικες!εγω εχω ενα φοβο παραπανω με το σκυλακι που εχουμε...βγαζει και πολυ τριχα αλλα ελπιζω με τον σκυλο και την τριχα να μην υπαρχει προβλημα....ευτυχως την προηγουμενη βδομαδα εκανα εξετασεις και ηταν ολα καλα...αλλα ενας φοβος επικρατει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!τι κάνετε σήμερα;α!ναι Πασχαλίτσα,το είχες πεί εσύ αλλά το είχα ξεχάσει!καλά το κάνεις Μαρία μου,κάτσε να κοιμηθείς,να ξεκουραστείς λιγάκι!έχει αρχίσει να κουνιέται πολύ έντονα η μπέμπα την νύχτα και με ψιλοπονάει αλλά καλύτερα πάλι αυτό απο το να μην την νοιώθω να κουνιέται!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia μου κανετε μια χαρη το igm toxoplasma ηταν αρνητικο με 0,15 στις πρωτες μου εξετασεις και τωρα ειναι παλι αρνητικο με 0,32 τιμες....

Μπορειτε να δειτε και τα δικα σας?

Να μου πετε τιμες απο την πρωτη και τελευταια?ειναι αρνητικο και ανεβασμενο κ σε σας?

Ναι μεν ειναι αρνητικο αλλα γιατι ανεβηκε???μου χει γεννηθει η απορια...μπορειτε να μου γραψετε κοριτσια μου???

Link to comment
Share on other sites

Koritsia μου κανετε μια χαρη το igm toxoplasma ηταν αρνητικο με 0,15 στις πρωτες μου εξετασεις και τωρα ειναι παλι αρνητικο με 0,32 τιμες....

Μπορειτε να δειτε και τα δικα σας?

Να μου πετε τιμες απο την πρωτη και τελευταια?ειναι αρνητικο και ανεβασμενο κ σε σας?

Ναι μεν ειναι αρνητικο αλλα γιατι ανεβηκε???μου χει γεννηθει η απορια...μπορειτε να μου γραψετε κοριτσια μου???

Ελα μαρακι σορυ για την καθηστερηση , λοιπον η πρωτη ηταν 0,14 κ η δευτερη 0,08... να σημιωσω οτιειναι σε διαφορετηκα εργαστηρια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...