Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;γυρίσαμε!!!η κοριτσάρα μας είναι 460gr πολύ ευχαριστημένη η γιατρός με την ανάπτυξη της!όλα πολύ συμμετρικά!είμαι 21 και 5 λέει!έχει τα ποδαράκια της στον αφαλό μου και γι'αυτό την νιώθω ψηλά!ανάποδο παιδί...μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο όμως για το ζάχαρο!να μου δώσει διατροφή τώρα που είναι νωρίς!έχω ραντεβού 27 για την β'επιπέδου και θα ξαναπάω 3 Ιούλη για να την δεί...αυτάαα!!!ουφ!!!φυσιολογικά θέλω εγώ Goulitsa μου!

Κοριτσια κοιταχτε το σακχαρο σας,ετσι μου ειπαν και μενα οτι ειναι μεγαλος.22 εβδομαδων ηταν 600 γραμμαρια και,κανω την καμπυλη σακχαρου και τρελαθηκαμε απο τα αποτελεσματα.τωρα ειμαι σε αυστηρη διαιτα και φανταστειτε οτι ημουν αδυνατη γλυκο ειχα να αγγιξω 7 μηνες και ειχα παρει μονο 2 κιλα.Τι να πω μου τυχε και αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κούκλες!μεγάλη προσοχή,ναι!δεν είναι πολύ μεγάλο το μωρό για τις βδομάδες μας αλλά ήταν στα όρια η καμπύλη και πρέπει να προσέξουμε!δεν τρώω γλυκά και έχω πάρει μόνο 4 κιλά αλλά το ζάχαρο είναι ύπουλο και κρύβεται παντού,άσε που είναι πολύ συχνό φαινόμενο να απορυθμίζεται στην εγκυμοσύνη!είναι μέσα στο πλαίσιο που όοοολα στο σώμα μας τρελαίνονται!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια πολυ προσοχη και μενα ο διαβητολογος που επισκεφτηκα πριν 2 βδομαδες μου δωσε αυστηρη διατροφη.υπομονη για τα μωρα μας και ολα καλα θα πανε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ηρθα και εγω...

Εμενα μου ειπαν οτι ειναι μεγαλο μωρο αλλα στα φυσιολογικα πλαισια του μεγαλου...ακομα καμπυλη ζαχαρου δεν εχω κανει...

Αλλα ελπιζω οταν κανω μν παθω κανενα εφραγμα απο τα αποτελεσματα...καθως τρωω και ενα παγωτο την ημερα στανταρ.ο γιατρος μου ειπε πολυ ειναι ενα παγωτο την ημερα αρα θα το κοψω και αυτο σιγα σιγα..

εγω εχω παρει 4,5 κιλα ....και ελπιζω να μην παρω πολλα κατα την διαρκεια της εγκυμοσγνης...

Πασχαλιτσα εσυ πηρες κιλα?honeybunny εσυ ποσα κιλα πηρες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου τι κανετε;;;αφρο μου πως ηταν οι τιμες σου;προσοχη χρειαζεται κοριτσια μου ο διαβητης εγω και στην προηγουμενη ημουν ενα βημα πριν την ινσουλινη αλλα τελικα τα καταφερα μονο με την διατροφη.τωρα παλι εχω οριακες τιμες ελπιζω παλι με αυστηρη διατροφη να πανε ολα καλα.κατα τα αλλα πως ειστε;

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοπέλες μου,τι κάνετε;Μαρία μου,και εγώ ελπίζω να μην πάρω πολλά κιλά!με την διατροφή που θα κάνω μου είπε ό,τι δεν θα πάρω πολλά ακόμα!θα δούμε...Γεία σου,Argiroula!πως είσαι;δεν θυμάμαι τιμές στην καμπύλη αλλά ήταν λέει οριακά καλή και το ζάχαρο ήταν 102 που δεν είναι καλό στην εγκυμοσύνη μου είπε!πιστεύω πως θα το φτιάξουμε με την διατροφή...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ηρθα και εγω...

Εμενα μου ειπαν οτι ειναι μεγαλο μωρο αλλα στα φυσιολογικα πλαισια του μεγαλου...ακομα καμπυλη ζαχαρου δεν εχω κανει...

Αλλα ελπιζω οταν κανω μν παθω κανενα εφραγμα απο τα αποτελεσματα...καθως τρωω και ενα παγωτο την ημερα στανταρ.ο γιατρος μου ειπε πολυ ειναι ενα παγωτο την ημερα αρα θα το κοψω και αυτο σιγα σιγα..

εγω εχω παρει 4,5 κιλα ....και ελπιζω να μην παρω πολλα κατα την διαρκεια της εγκυμοσγνης...

Πασχαλιτσα εσυ πηρες κιλα?honeybunny εσυ ποσα κιλα πηρες?

μαρακι μου εγω ποτε δεν ειχα στανταρ δηλαδη θεωρουσα τον εαυτο μου στρουμπουλο στα 58 οπως κ ημουν πριν μινω ...55 ημουν οκ..επεζα συνεχως ..τωρα που ζυγιστηκα ειμαι 61.900 αρα 4 κιλακια πηρα αλλα πριν ε 3 εβδομαδες ημουν 62.300 αντε βγαλε ακρη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοκονες μου!

Χθες απο τις 5,30 το αππγευμα μεχρι 11.00 το βραδυ ετρεχα στα κτηματα...τελικα καταληξαμε σε ενα φανταστικο....και λεμε για κυριακη του ιουνιου καθως εχει πιο φθηνες τιμες η κυριακη!ειναι η καλητερη μερα για την θρησκεια μας....και εχει μεσα και ξωκλησακι οποτε δεν χρειαζεται να κλεισουμε εκκλησια...

Σας ευχαριστω ολες τις φιλες μου που μου ειπατε οτι πρωτα πρεπει να ασχοληθω με τον χορο και νωρις..καθως απο τωρα υπαρχουν κρατησεις.. και εγω χαρη σε εσας θα ειμαι ετοιμη!!

Κοριτσια εγω ημουν 62 και τωρα το πρωι που ζυγιστηκα ημουν 66,7 δραμα η κατασταση..

Προσπαθω το βραδυ να αππφευγω το κανονικπ φαγητο καο να τρωω κατι ελεφρυ.

Αλλιως θα γινω βαρελακι....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;καλό ΣΚ!!!εγώ δεν θα ήθελα να αναφερθώ στα κιλά μου αλλά να πω απλά ό,τι σας μισώ! :P Μαρία μου!πολύ καλά το κάνατε αφού τα κλείνουν τόσο νωρίς εκεί!με το καλό!!!η Κυριακή είναι όντως πολύ καλή μέρα για την θρησκεία μας!πως το λένε το κτήμα;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tο λενε κτημα ζολωτα...μπειτε δειτε το !!!!

Κοριτσια ασχετο αλλα ξερετε ποσα πανω κατω ειναι τα εξοδα του κουμπαρου?

Πως ειναι τα μπεμπακια σας?

Εγω σημερα νιωθω ενα πτωωωωμα.....μαγειρεψα εκανα δουλειες ειχα κατι μαστορες για το aircondition 3wreς στο σπιτι και δεν μπορουσα να κοιμηθω...και τωρα νιωθω οff..

Δεν εχω κοιμηθει κιολας το βραδυ καλα...ελπιζω να μην ταλαιπωριετε και ο μπεμπης μαζι μου!!!

Κανατε μπανια????

Link to comment
Share on other sites

Ααααα...!είναι πάρα πολύ ωραίο Μαρία μου!!!μπράβο...καλό κουράγιο με τις ετοιμασίες και να γίνουν όλα όπως τα ονειρεύεστε!εδώ τα έξοδα του κουμπάρου είναι ένα καλό δώρο,στέφανα,δίσκος με το μπουκάλι και τα ποτήρια,λαμπάδες και στολισμός εκκλησίας (δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι) του δικού μας του πήγε κάτι πάνω απο 1000 αλλά και αυτά είναι με την οικονομική δυνατότητα του καθενός!κάτσε να ξεκουραστείς κούκλα μου τώρα που μπορείς!εγώ δεν έχω κάνει ακόμα μπάνιο...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Χαιρομαι πολυ που εσεις και τα μπεμπακια σας ειστε καλα! Μεγαλωσανε πολυ! Σας εφυγε κι εσας λιγο αγχος! Μαρια μου το κτημα ειναι υπεροχο! Καλα εκανες και το κλεισες απο τωρα! Θα χεις ενα πραγμα λιγοτερο να σκεφτεσαι εκεινον τον καιρο! Με τη θαλασσα να προσεχετε! Ν αλλαζετε κατευθειαν μαγιω! Δεν ειναι καιρος για μυκυτιασεις κι αλλα τετοια! Εμεις εχουμε γενεθλια αυριο! Ο μικρος μου κλεινει τα 6!!!! Οποτε ολη μερα σημερα μαγειρευα και καθαριζα! Πτωμα αλλα χαλαλι! Πολλα φιλια σε ολες σας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Geia sας κοριτσια μου καλημερα!!!

Μπορει να τρεχω σαν τον βεγγο αλλα αυριο μεθαυριο που θα μαι τουρλα η θα χω ενα μωρο δεν θα μπορω να μετακινηθω τοσο ευκολα..

Οποτε μια μια θα φευγουν οι υποχρεωσεις...

Σημερα εχω γευστικη δοκιμη menu...

Αυριο πηρα ρεπο να βγαλω πια και αυτα τα χαρτια του πολιτθκου να φευγει και αυτο απο την μεση...

Και τοτε θα ειμαι πολυ πιο ανετη....

Miss λεμον να χαιρεσαι το γιοκα σου και να τον δεις οπως επιθυμεις...με υγεια και ευτυχια σου ευχομαι!ααααα του ευχομαι και μια αδελφουλα....χιχιχιχιχ

Κοριτσια ο καιρος ζεστανε και ειναι για μπανιοοοο εγω δεν εχω παει ακομα αλλα το λιγουρευομαι το μπανακι το δροσερο....

Τωρα με τα μπεμπεδια δεν θα σκαμε και πιο πολυ εμεις??,,

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου σ ευχαριστω πολυ! Κι εσυ να εχεις μαι τελειομηνη εγκυμοσυνη, μια ευκολη γεννα κι ενα γερο και χαρουμενο μωρακι! Εμεις πηγαμε το πρωι για μπανακι και καναμε εκει ενα μινι παρτυ με τουρτα απο αμμο! Χαχαχα! Γυρισαμε ομως το μεσημερι κι απο κεινη την ωρα τρεχω να ετοιμασω για το επισημο παρτυ! Σε μια ωρα περιμενω τα παιδακια και τα χω φτησει! Χαλαλι ομως!!! Σας φιλω κοριτσια μου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mis lemon να χερεσε το αντρακι σου πολυχρονο . Μαρια αν θα ζεστενομαστε λεει .αστα ..εμενα πριζονται τα ποδια μου απο τωρα απ τη ζεστη ειναι .εσας κοριτσια πριζονται? Αυριο παω να κανω της εξετασεις του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!τι κάνετε;πως περάσατε το ΣΚ;Miss Lemon,να χαίρεστε το αντράκι σας!!!πως πήγε το πάρτυ;πολύ ζέστη σήμερα εδώ!ουφ!!!πρήζομαι και εγώ από τώρα και δεν μπορώ να βγάλω τα δαχτυλίδια μου όταν γυρνάω σπίτι!Μαρία μου,πως ήταν το μενού;καλά το έκανες που πήρες ρεπό αύριο,να ετοιμάσεις τα χαρτία σας!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ! Κι εσεις καλο υπολοιπο στις εγκυμοσυνες σας και με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας! Το παρτυ μας πηγε τελεια. Τα παιδακια διασκεδασαν, δεν ενοχλησαν ουτε στιγμη τις μανουλες κι εφυγαν ολα με τα κλαματα γιατι δεν ηθελαν να φυγουν! Υπεροχα συναισθηματα! Θα ρθει κι εσας η ωρα σας! Προς το παρον απολαυστε το καλοκαιρακι οσο μπορειτε! Κι εγω θυμαμαι στο μεγαλο μου που ημουν εγκυος καλοκαιρι ειχα πρηστει πολυ! Μονο με σαγιοναρες κυκλοφορουσα! Αφηστε που η παρεα μ εσερνε για διακοπες Σαντορινη-Παρο! 6 μηνων εγκυος! Με τρενο μεχρι Πειραια κι απο κει με δελφινι! Ευτυχως ημουν καλα, δεν ειχα προβληματα ταλαιπωρηθηκα λιγο αλλα το φχαριστηθηκα! Και το πρηξημο, πρηξημο! Ενιωθα 200 κιλα και πολυ ασχημη! Περασε κι αυτο! Να χουμε να θυμομαστε και να λεμε εμπειριες! Καλο βραδυ κοριτσακια!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Σημερα πηγα εκανα τα χαρτακια μου και μου μενει μονο η εκτυπωση στην εφημεριδα και η αιτηση στο δημαρχειο για να εκδοθει η αδεια ...αλλα πρωτα πρεπει να εχω την εφημεριδα για να παω να κανω αιτηση στο δγμαρχειο...

Λοιπον κοριτσια σημερα εκανα και το πρωτο μου μπανακι. Η θαλασσα καταπληκτικη και ζεστη...εσεις κανατε η ακομα???

Αφρο το caterinh ηταν σχετικα καλο αλλα επειδη ο μελλον συζηγος δεν του αρεσει να τρεχει για αυτα τα εχει αφησει ολα πανω μου....και ετσι πηγα για γευστικη με την μανα μου και την μανα του....εζησα ενα δραμα ...η παραξενια σε ολο της το μεγαλειο!!!

Ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.. γυρισα και μου γυρισαν και τα ματια μαζι...ειχα κατι νευρα....η πεθερα δεν της αρεσε τιποταααα ξαι ελεγε εγω εχω παει σε γαμους και εχω φαει καλητερα...και στην ερωτηση μου ποια ηταν η διαφορα με τους αλλους μου δεν μου απανταγε...κοριτσια ηθελα να την χτυπησωωωωω......

Και τι δεν βρηκε να πει ..μετα συνηδειτοποιησα οτι ολο αυτο που εκανα ηταν λαθος...την επομενη προτειμω να παω με μια φιλη μου..αλλα το εκανα επειδη θα πληρωσει τους καλεσμενους της να μην λεει οτι δεν την υπολογιζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κούκλες!τι κάνετε;Έκανες το πρώτο σου μπανάκι Μαρία μου;μπράβο!πως ένιωθες με την κοιλίτσα σου;σημασία έχει αν σου άρεσε εσένα!εμάς τα πλήρωσαν όλα οι γονείς μας αλλά το μενού το διαλέξαμε μόνοι μας και δεν τους αφήσαμε να ανακατευτούν...καλύτερα να πας με μια φίλη σου ή με όποιον εμπιστεύεσαι να σου πει την γνώμη του!ααχ!εγώ είμαι λίγο στεναχωρημένη σήμερα γιατί πουλήσαμε το αμαξάκι μου που ήταν το πρώτο μου,μου το είχε κάνει δώρο ο μπαμπάκας μου και ήταν τόσο όμορφο αλλά πρέπει να πάρουμε καινούργιο πιο μεγάλο και είμαστε στο ψάξιμο τώρα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ax αληθεια αφρο μου?

Δεν ξερεις ποσο σε καταλαβαινω....εγω οταν πουλησα το δικο μου πρωτο μου αμαξακι εκλαιγα 3ωρες....

Στο μπανακι στα αληθεια δεν ενιωσα τιποτα μα τιποτα το διαφορετικο!!!

Μονο στο ματι που ξεπροβαλοταν η κοιλιτσα χεχεχεχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!και εγώ έκλαιγα Μαρία μου αλλά δεν γινόταν αλλιώς και μου έλεγε ο άντρας μου να σκέφτομαι ό,τι αυτό θα είναι το αμάξι που θα βάλουμε το μωράκι μας και ηρεμούσα!😊βρήκαμε ενα άλλο πολύ όμορφο,δεν μπορώ να πω αλλά η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιέται!μπικίνι φορούσες;δεν έκατσες στον ήλιο φαντάζομαι!θα πάω και εγώ την Κυριακή λογικά...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φορουσα μπικινι και δεν εκατσα στον ηλιο...αλλα ειχε φυγει λιγο η ομπρελα και απο την μια πλευρα ψιλοκαηκα.. παρολου που πηρα αντιλιακο 50αρι της avene.

Eσεις τι αντηλιακο βαζετε????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια που χαθηκατε?????

Σημερα πηγα και εκανα εξετασεις αιματος γενικη ουρων για κυταρρομεγαλοιο τοξοπλασμα...

Και το απογευμα θα βγουν!

Κοριτσια μην με πειτε χαζη αλλα εχω ανχος για τα λευκα αιμοσφαιρια που αν θυμαστε μου ειχαν πει οτι ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα φυσιολογικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!χαθήκατε όντως!!!όλα καλά;Μαράκι μου,καλά αποτελέσματα!μην αγχώνεσαι...δεν έχουν περάσει πολλές βδομάδες απο τότε;εμένα τώρα με αγχώνει ο αιματοκρίτης και το ζάχαρο αλλά όλα θα πάνε καλά!περιμένω τα νέα σου...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...