Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

κοριτσια μουυυυυυ.....τι κανετε;;;;;;;Χριστος Ανεστη...πως τα περασατε;;;;Γουλιτσα μου...μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου....ολα θα πανε καλα!!!!πασχαλιτσα με το καλο τα διδυμακια σου...μαργαριτα ποσο σε καταλαβαινω με αυτα τα παλιοκαφε...τα νεα της αυχενικης περιμενουμε αφροοοοοο

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαργαριτα μην ανησυχεις...ειναι παλιο αιμα σκωτομενο και κάθάριζεις...το ιδιο ειχα κ εγω...για 3βδομαδες ημουν καθαρη κ μετα καφε υγρα αλλα δεν ηταν τιποτα...θελει κ ξεκουραση μου ειχε πει και ολα καλα...αφρο μου που εισαι εξαφανισμενη?????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σας. Μακαρι να μας πανε σε όλες μας καλά.. Εσείς να απαλλαγείτε απο τα άγχη σας κι εγω επιτέλους να έχω φουσκωμένη κοιλίτσα! Έτσι όπως το παω εσείς θα γεννάτε κι εγώ θα μείνω έγκυος :P Καλά όντως Μαρία μου η Αφρο χάθηκε . :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα,γειά σας!χρόνια πολλά,ΧριστόςΑνέστη!πως περάσατε τις γιορτές;χάθηκα γιατί ήμουν στα πεθερικά μου αυτές τις μέρες και σήμερα είχα ραντεβού 8 το βράδυ στα Χανιά,μπήκα 9 και τελείωσα 10,γύρισα σπίτι πρίν καμμιά ώρα και τώρα έκατσα να σας πω τα νέα μας!!!τέλειο μας είπε το μωρό μας,όλα καλά,όλα στην θέση τους,3 μέρες μικρότερο μόνο!αύριο θα κάνω το papa και όταν βγεί θα του το στείλω και μου στέλνει τα τελικά...α!και είναι μια ζωηρή μπέμπα!!!εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες κορίτσια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πασχαλιτσα και γω στην ιδια θεση βρισκομαι σαν εσενα. προσπαθω να χαλαρωσω και δεν μπορω. φοβαμαι το παραμικρο και διαβαζω και παρα πολλα καθε μερα στο διαδυκτυο που με τρομοκρατουν!!!
τα ιδια κ εγω μου φενετε οτι πρεπει να σταματησουμε να διαβαζουμε...αλλα δυσκολο το βλεπω...την αλλη την ιδες 65 χρονων κ εχει 4 τρελαθηκα οταν το ιδα...εσενα ειναι στον ιδιο σακο ?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pasxalitsa μην ανχωνεσαι ολα καλα θα πανε!να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις πολυ!

Afro ειμαι πολυ χαρουμενη που πηγαν ολα καλα αν και το ξερα οτι ολα θα ηταν super! Και τελικα θα φτιαξεις ροζ δωματιακι?με το καλο η μπεμπα σας!μονο κοιλιακο υπερηχο σου κανανε?αντε ανυπομονω και εγω την δευτερα!!!!!για να δουμε .....

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου,εύχομαι να είναι όλα τέλεια και για'σένα και να είναι και αγοράκι!!!να σου πώ αναλυτικά ό,τι μου έκανε μόνο απο κοιλιά,κράτησε περίπου μια ώρα και τα κοιτάει όλα τα μετράει και βλέπει αν είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές!μου κόστισε 120 αλλά δεν ξέρω πόσο είναι εκεί...σήμερα έκανα το papa που θα βγεί σε μια βδομάδα και θα του τα στείλω για να μου στείλει το τελικό με mail!είναι πολύ ωραία εμπειρία και θα βλέπεις το μωρό σου πολύ ώρα!για το φύλλο με μια επιφύλαξη γιατί είναι και νωρίς αλλά είναι το πιο πιθανό...θα τα κάνω ουδέτερα γιατί θα περιμένω και το αγόρι κάποια στιγμή!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αφρο μου....ειναι λες και το ζω και εγω μαζι σου γιατι παρεουλα λεγαμε τις εννοιες μας!!!

Καλητερα ουδετερα εμενα μαρεσουν πιο πολυ....μακαρι να ειμαστε και εμεις υγιεις και να ειμαστε αγορακι!εχω τρελα μεγαλη απο μικρη ονειρευομουν οτι θα κανω αγορακι!

Εμας εδω στο ιασω που θα την κανω μας ειπαν 150μαζι με την paap a .

Ανυπομονω πλεον και εχω μεγαλη αγωνια!

Σου εξηγουσε ο γιατρος?ηταν ομιλιτικος?φοβαμαι μην ειναι κανενας μουντροχος ο δικος μας....τωρα ποιο ειναι το επομενο βημα για σενα?

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κούκλα μου να είναι ένας υγιέστατος μπέμπης!θυμάσαι ό,τι και εγώ αγοράκι ήθελα για πρώτο παιδάκι αλλά ας έρθει και μετά,θα περιμένω 😉!ήταν πολύ καλός,τα εξηγούσε όλα την ώρα που τα έβλεπε και είχε και χιούμορ...είμαι πολύ ευχαριστημένη!τώρα αυτό που σου είπα,θα πάρουμε τα τελικά και έχουμε ραντεβού με την γιατρό μου σε μια βδομάδα να τα δεί!όλα καλά και βλέπουμε...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και το τεστ papp a καλο θα βγει και ολα θα ειναι super!

Πλησιαζουμε πιο κοντα πλεον με παραπανω σιγουρια!!!

Μετα την αυχενικη σκοπευω να το πω στην δουλεια μου εχω ενα ανχος μηπως με στειλουν αδιαβαστη...αλλα δεν με νοιαζει!!ας ειναι ολα καλα.....

Αφρο μου ποσα κιλα εισαι?και ποσα εχεις παρει μεχρι τωρα?ανχωνομαι λιγο για τα κιλα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να σε διώξουν όταν τους πείς ό,τι είσαι έγκυος;μην αγχώνεσαι για τα κιλά!αποκλείεται να είσαι πιο πολύ από'μένα...είμαι στρουμπουλή και πρέπει να προσέχω και γι'αυτό δεν έχω πάρει!μέχρι 10 κιλά μπορώ να πάρω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βαση νομου δεν μπορουν να με διωξουν....

Αλλα σιγουρα θα στραβωσουν πολυ...το ιδιο ειχε γινει περυσι με μια συναδελφο που ειχε μεινει εγκυος...

Και μενα μεχρι 10με 12 μου πε για κιλα!!!

Και τωρα λιγουρευομε τα παγωτα χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ημουν τοσο χαλια ειχα εντονους πονους περιοδου κ πηγαμε κμου εκαναν μια ενεση προγεστερονης τηνLentogest ...κ μου εδωσε κ μια κολπικη κρεμα την Vasclor τωρα ηρεμησα καπως αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αχ!Μαρία μου,κατάλαβα αλλά αφού δεν μπορούν να σε απολύσου,ας στραβώσουν!και εσένα μόνο τόσα σου είπε,ε;Αυτό με το παγωτό είναι η αδυναμία μου,σου είπα ό,τι έχουμε και ζαχαροπλαστείο και το λιγουρεύμαι κάθε μέρα...υπομονή!!pasxaslitsa μου,γιατί συνέβει αυτό;γιατί είχες τόσο πόνο;ξαναέκανες υπέρηχο;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!Μαρία μου,κατάλαβα αλλά αφού δεν μπορούν να σε απολύσου,ας στραβώσουν!και εσένα μόνο τόσα σου είπε,ε;Αυτό με το παγωτό είναι η αδυναμία μου,σου είπα ό,τι έχουμε και ζαχαροπλαστείο και το λιγουρεύμαι κάθε μέρα...υπομονή!!pasxaslitsa μου,γιατί συνέβει αυτό;γιατί είχες τόσο πόνο;ξαναέκανες υπέρηχο;
afro μου την Μ παρακευη ειχα κανει υπερυχο κ ακουσαμε καρδουλα του ενος ...μας ειχε πει οτι το δευτερο μπορει νατο αποροφυση ...εχτες τηλεφωνικα με εστειλε σε φαρμακειο για την ενεση ...ειπε στον αντρα μου οτι κανεισυσπασεις η μητρα μου ...γιατι μεγαλωνη κ εχει δεσει κ το δευτερο και τσακωνονται ...διοτι ειναι στον ιδιο σακο μονοζυγωτικα ...τωρα θα παω την δευτερα να με δει ...κ μακαρι να εχει καρδουλα κ το δευτερο
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κοριτσάρες μου,τι κάνετε;Κατάλαβα Pasxalitsa μου!μακάρι να είναι έτσι και να είναι καλά...εύχομαι να ακούσετε και τις δύο καρδούλες την Δευτέρα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου αν μεναμε κοντα θα σου εκανα επιδρομες στο ζαχαροπλαστειο!!!!

Αχ κριμα που μου εισαι μακρια!

Πασχαλιτσα σου ευχομαι ολοψυχα να μονιασουν τα διδυμακια σου και να μοιραστουν τον ιδιο σακο και να τα χει η μανουλα και τα δυο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κοριτσάρες μου,τι κάνετε;Κατάλαβα Pasxalitsa μου!μακάρι να είναι έτσι και να είναι καλά...εύχομαι να ακούσετε και τις δύο καρδούλες την Δευτέρα!

Ευχαριστω πολυ afro μου σου ευχομαι τα καλυτερα .μακαρι να ακουσουμε

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα... εχω ενα προβλημα. πηγα χτες στον γιατρο για υπερηχο και μου ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο πλακουντα που σχεδον ακουμπαει τον τραχηλο.επεισης εχω πολλα πετρωματα στην κοιλια που μεχχρι χτες δεν ηξερα τι ηταν και μου ειπε πως ειναι συσπασεις και μου αυξησε τα φαρμακα(μαγνησιο utrogestan). εχω φοβηθει πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις για να εχω συσπασεις. φυσικα ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω και απλα θελει ξεκουραση. μιλησαμε για ενεσεις κορτιζονης στην 26 εβδομαδα και εισαγωγη για παρακολουθηση αναλογως τον τραχηλο στις 30 εβδομαδες. τι μπορω να κανω για να φτιαξουν τα πραγματα και να μην χασω τα μωρακια μου? βοηθεια!!!!

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα... εχω ενα προβλημα. πηγα χτες στον γιατρο για υπερηχο και μου ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο πλακουντα που σχεδον ακουμπαει τον τραχηλο.επεισης εχω πολλα πετρωματα στην κοιλια που μεχχρι χτες δεν ηξερα τι ηταν και μου ειπε πως ειναι συσπασεις και μου αυξησε τα φαρμακα(μαγνησιο utrogestan). εχω φοβηθει πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις για να εχω συσπασεις. φυσικα ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω και απλα θελει ξεκουραση. μιλησαμε για ενεσεις κορτιζονης στην 26 εβδομαδα και εισαγωγη για παρακολουθηση αναλογως τον τραχηλο στις 30 εβδομαδες. τι μπορω να κανω για να φτιαξουν τα πραγματα και να μην χασω τα μωρακια μου? βοηθεια!!!!

 

Καλησπέρα! Εγώ είμαι μανούλα ενός αγορού και προσπαθώ για το δεύτερο. Από δίδυμα δεν έχω ιδέα. Όμως είχα κ εγώ συσπάσεις από τις αρχές του 6ου μήνα και μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Μου απαγόρευσε το περπάτημα και οτιδήποτε κουραστικο και φυσικά την επαφή και την ορθοστασία. Μέσα στη μέρα έπερνα και buscopan όταν ήταν πολλές οι συπάσεις και το παρακολουθούσα στενά. Στον 8ο κάθε εβδομάδα doppler. Γέννησα μόλις μπήκα στον 9ο και όλα ήταν καλά. Εμένα όμως ήταν 1 παιδάκι.

 

Μία φίλη με δίδυμα, αντίστοιχη περίπτωση χρειάστηκε να νοσηλευτεί για παρακολούθηση και αυτό τη βοήθησε πολύ να μειωθεί το άγχος της.

Είναι πολλές οι εγκυμοσύνες με συσπάσεις και πετρώματα. Ακολούθησε τις οδηγίες και όλα θα πάνε καλα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα... εχω ενα προβλημα. πηγα χτες στον γιατρο για υπερηχο και μου ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο πλακουντα που σχεδον ακουμπαει τον τραχηλο.επεισης εχω πολλα πετρωματα στην κοιλια που μεχχρι χτες δεν ηξερα τι ηταν και μου ειπε πως ειναι συσπασεις και μου αυξησε τα φαρμακα(μαγνησιο utrogestan). εχω φοβηθει πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις για να εχω συσπασεις. φυσικα ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω και απλα θελει ξεκουραση. μιλησαμε για ενεσεις κορτιζονης στην 26 εβδομαδα και εισαγωγη για παρακολουθηση αναλογως τον τραχηλο στις 30 εβδομαδες. τι μπορω να κανω για να φτιαξουν τα πραγματα και να μην χασω τα μωρακια μου? βοηθεια!!!!

 

Κορίτσι μου γλυκό μην αγχώνεσαι πρώτο και κύριο! Κάνε αυτο που σου λέει ο γιατρός σου πολύ ξεκούραση. Ακολούθησε τις οδηγίες του και θα πανε όλα καλά!!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

να στε καλα κοριτσια!!! ελπιζω να πανε ολα καλα... αν και εχω τρομερο αγχος προσπαθω να χαλαρωσω για να μην κανω κακο στα ζουζουνια μου..

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

I got twins,όπως το λες,μην αγχώνεσαι και κάνεις κακό στα μωράκια σου!κάνε ό,τι σου είπε ο γιατρός σου και αυτά που σου είπε η Eliz8 που έχει μια εμπειρία και εύχομαι να πάνε όοοολα καλά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...