Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

σε μενα χτυπουσαν και οι δυο καρδουλες στην 6η εβδομαδα. μην αγχωνεσαι παντως. μπορει να μην ειναι ετοιμο ακομα. παντως να εισαι προετοιμασμενη για ολα. μπορει το ενα μωρακι σου να παλινδρομηση. μπορει ομως να ειναι και τα δυο καλα και να ακουσετε καρδουλες την αλλη φορα. ποτε σου ειπε να ξαναπας? δεν ξερω τι ειναι η απορροφηση...

Εχτες ακουσαμε αχνα μεν αλλα ακουγονταν ..απ το πρωτο το δευτερο μου ειμαι οτι εχου απο 1 ως 3 μερες διαφορα ...θα παμε την δευτερα οχι μεθαυριο την επομενη θα με 8 εβδομαδες παρα μια μερα περιπου...τι λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

I got twins σε ευχαριστώ.. Μέχρι να νιώσω καλύτερα θα χρειαστούν μέρες σίγουρα πάντως θα επιμείνω..

Αχ goulitsa μου γλυκια μην τα παρατας ..εσυ γενιθηκες μανουλα ...θα ερθει το μωρο σου...

Link to comment
Share on other sites

I got twins το ξερω.....εννοουσα τι καλλα που ειναι τα διδυμακια, κοριτσια του forum!!!!xexexexexexe!

Egw latreuw ta agorakia tha thela poli na ginw agoromana!

Margarita kalos irthes stin parea mas!na xekourazesai poli kai na eisai xapla oso mporeis kai ola tha pane kala kopela mou!an mporeis na apofeuges kai mia bdomadoula tin doulia na isoun pio xekourasti....ola kala tha pane oles edw mesa eidame aima kai oles proxwrame!!!!!!!

 

Ειμαι ηδη 5 μερες στο κρεββατι, την Τριτη μου ειπε η γιατρος οτι μπορω να επιστρεψω στη δουλεια, λέτε να αρχισω να σηκωνομαι σιγα σιγα να κανω καμμια βολτουλα μεσα στο σπιτι?

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Εχτες ακουσαμε αχνα μεν αλλα ακουγονταν ..απ το πρωτο το δευτερο μου ειμαι οτι εχου απο 1 ως 3 μερες διαφορα ...θα παμε την δευτερα οχι μεθαυριο την επομενη θα με 8 εβδομαδες παρα μια μερα περιπου...τι λες?

 

 

αφου εχουν διαφορα τοτε μπορει να οφειλεται σε αυτο. εμενα δεν εχουν καθολου διαφορα.

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,τι καλά που θα ξεκουραστείς επιτέλους!αυτό με τις μυρωδιές,πιστεύω θα περάσει μετά το τρίμηνο!και εγώ αυτό έλεγα στην γιατρό μου,δεν νιώθω έγκυος!πότε θα το νιώθω κι'όλας το μωρό;μου είπε σε 1,5 μήνα!ανυπομονώ!!!εχώ ραντεβού την Τρίτη...μακάρι να είναι όλα καλά και να γίνουμε και αγορομάνες!!!Μαργαρίτα,καλωσήρθες στην παρέα μας!ακριβώς το ίδιο ένιωθα και εγώ και η ανησυχία δεν μου έχει φύγει ακόμα αλλά είναι λογικό!όλα θα πάνε καλά,βλέπεις πως πολλές από εμάς είχαμε αιματάκι αλλά προχωράμε κανονικά...να προσέχεις πολύ και να μην κουράζεσαι!χάπια σου έδωσε;

 

 

Αχχχ τι παει να πει "να μην κουράζεσαι"? εγω αυτο δεν καταλαβαινω... πραγματικά δεν κουράστηκα... δεν ενιωσα οτι ζοριστικα... ισα ισα η Δευτερα ηταν μια σχετικά χαλαρη ημερα... οποτε απο εδω και περα τι να κανω? Ποσο να "μην κουραζομαι¨"?

 

Απο φαρμακα αλλο τ'ιποτα!! Μου εχει δώσει 3 utrogestan 200 τη μερα!

Ε τα υπολοιπα κλασικα σιδηρο και φολικο...

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Goylitsa μου δεν σου κρυβω οτι στεναχωρηθηκα για την καταραμενη περιοδο που σου ηρθε...αλλα οπως σου λενε και τα κοριτσια εχε πιστη και οχι ανχος!!!

Τι εξετασεις εχετε κανει goulitsa moy?ειμαι σιγουρη οτι το μπεμπεδακι σου θα σου ερθει συντομα...

Μαργαριτα αν νιωθεις καλα πηγαινε μια βολτα σημερα μεχρι το σαλονι χεχεχεεχ εγω παντως πηγαινα σαν χελονα μεχρθ το μπανιο και παλι πισω!!!τα χαλια μου αλλα τωρα σιγα σιγα ξεπεταγομαι!!!Σιγα σιγα ομως...χαχαχαχα

Pasxalitsa μακαρι και τα δυο διδυμακια σου να ειναι γερα και δυνατα ...εσυ θες διπλη προσοχη τωρα!!!!την επομενη φορα θα ακουσετε και απο το πιο μικρουλι καρδουλα και εκει να δεις χαρα.....

Link to comment
Share on other sites

Goylitsa μου δεν σου κρυβω οτι στεναχωρηθηκα για την καταραμενη περιοδο που σου ηρθε...αλλα οπως σου λενε και τα κοριτσια εχε πιστη και οχι ανχος!!!

Τι εξετασεις εχετε κανει goulitsa moy?ειμαι σιγουρη οτι το μπεμπεδακι σου θα σου ερθει συντομα...

Μαργαριτα αν νιωθεις καλα πηγαινε μια βολτα σημερα μεχρι το σαλονι χεχεχεεχ εγω παντως πηγαινα σαν χελονα μεχρθ το μπανιο και παλι πισω!!!τα χαλια μου αλλα τωρα σιγα σιγα ξεπεταγομαι!!!Σιγα σιγα ομως...χαχαχαχα

Pasxalitsa μακαρι και τα δυο διδυμακια σου να ειναι γερα και δυνατα ...εσυ θες διπλη προσοχη τωρα!!!!την επομενη φορα θα ακουσετε και απο το πιο μικρουλι καρδουλα και εκει να δεις χαρα.....

 

Μαρια μου απλά δε νιώθω τίποτα.. Ενα κενό έτσι αισθάνομαι.. Εχω κάνει ορμονικές εξετάσεις κι ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα και βγήκαν φυσιολογικές και οι δυο .. Δε μπορώ να λεω άλλο μακάρι... Απλά περιμένω..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου,τι κάνετε;Goulitsa μου,πραγματικά στεναχωρήθηκα και εγώ...ήμουν σίγουρη ό,τι θα έχουμε ευχάριστα αλλά μην απογοητεύσεσαι!πρέπει να ζήσεις το όνειρο σου και θα το ζήσεις!Μαργαρίτα μου,και εγώ δεν κατάλαβα γιατί έπαθα αποκόλληση!αλλά να προσέχεις,να μην σκύβεις,να μην σηκώνεις βάρη,τα γνωστά,να μην κάνεις δουλειές φυσικά αλλά να κάνεις μια βολτούλα με στο σπίτι μπορείς,να ξεπιαστείς!όλα θα πάνε καλά...και εγώ τα ίδια χάπια έπινα!Pasxalitsa mou,εύχομαι να είναι γερά τα διδυμάκια σου και να ακούσεις και το δεύτερο στο επόμενο ραντεβού!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου,τι κάνετε;Goulitsa μου,πραγματικά στεναχωρήθηκα και εγώ...ήμουν σίγουρη ό,τι θα έχουμε ευχάριστα αλλά μην απογοητεύσεσαι!πρέπει να ζήσεις το όνειρο σου και θα το ζήσεις!Μαργαρίτα μου,και εγώ δεν κατάλαβα γιατί έπαθα αποκόλληση!αλλά να προσέχεις,να μην σκύβεις,να μην σηκώνεις βάρη,τα γνωστά,να μην κάνεις δουλειές φυσικά αλλά να κάνεις μια βολτούλα με στο σπίτι μπορείς,να ξεπιαστείς!όλα θα πάνε καλά...και εγώ τα ίδια χάπια έπινα!Pasxalitsa mou,εύχομαι να είναι γερά τα διδυμάκια σου και να ακούσεις και το δεύτερο στο επόμενο ραντεβού!
afro mou σε ευχαριστω πολη.!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου καλο Πασχα να εχουμε...Goulitsa μην απογοητευεσαι οσο το κυνηγας τοσο δεν ερχεται...απολαυσε τον ερωτα με τον αντρα σου και μην σκεφτεσαι κουνιες και μωρα γιατι μετα....ακου που σου λεω!!!!οι υπολοιπες ευχομαι να εχετε μια τελειομηνη και ομαλη εγκυμοσυνη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτα εγω στην δουλεια επεστρεψα μετα απο δυο μιση βδομαδες...αλλα ειχα μεγαλη αποκολληση...καθε αποκολληση ειναι διαφορετικη..φυσικα παιζει ρολο και η δουλεια εγω ευτυχως εχω δουλεια γραφειου...αλλιως θα με κραταγε κιαλλο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Goulitsa emena ο γιατρος μου ειχε πει οτι για να κανεις περαιτερω εξετασεις και να πεις οι ισως κατι να τρεχει θα πρεπει να εχει περασει 1χρονος συνεχομενων προσπαθειων για να κανεις σαλπιγγογραφια και ορμονικες....

Εσεις προσπαθητε 5με 6μηνες αν δεν κανω λαθος που ειναι λιγο το διαστημα για να απογοητευεσαι και να ανχωνεσαι....

Να δεις που για ολα φταιει το ανχος και η εμμονη οτι το θες...οταν πεις δεν με νοιαζει τσουπ θα πεταχτει!

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα,εγώ γύρισα μετά από 20 μέρες περίπου αλλά και εγώ είχα μεγάλη αποκόλληση και επέστρεψα όταν έιδαμε ό,τι δεν είχα πιά!ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα όπως και να'χεί!Goulitsa και εμένα το ίδιο μου είχε πει η γιατρός μου και πραγματικά δεν προσπαθείτε πολύ καιρό αλλά καταλαβαίνω πως θέλεις τόσο πολύ να έρθει που σου φαίνεται πολύ παραπάνω αλλά είπαμε πως το άγχος είναι πάρα πολύ σημαντικό!!!Φούλα,σε ευχαριστούμε πάρα πολύ...χρόνια πολλά,καλό Πάσχα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έκανα μερούλες να μπω και να δω τα νέα σας.. Τι κάνετε πως είστε εσείς και τα μωράκια μας ; Εξετάσεις κάναμε οχι γιατί ήταν αναγκαίο απλά για να μην έχω εγώ το άγχος ότι μήπως υπάρχει κάτι και το δούμε πριν το χρόνο. Προσπαθώ να αποβάλω το άγχος απο μέσα μου σκέφτομαι ότι είναι νέος κύκλος νέες προσπάθειες. Όλα θα τα περασω μέχρι να αποκτήσω αυτο που θελω.. Το μωρο μου. Προς το παρόν μόνο υπομονή και επιμονή μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη κορίτσια μου είναι πολύ σημαντικό για εμένα να έχω άτομα που να με καθησυχάζουν.. Φιλάκια ! 💝

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα χριστος ανεστη !!!!! Τη κανετε? Εγω σημερα εκλεισα της 7 εβδομαδες , εχω ενα θεμα με τσουζι απο κατω κ λεω μηπως ειναι απ το καθημερινω κολπικο που βαζω το utrogestan ?κατα τα αλλα εχω αναγουλες ζαλαδες κ δεν μπορω να φαω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου !χρονια πολλα σε ολες! Πασχαλιτσα εγω τα utrogestan ta περνω απο το στομα οποτε δεν εχω ιδεα αν προκαλει τσουξιμο...ρωτα ομως τον γιατρο σου!

Ειναι οταν κατουρας?η συνεχεια στον κολπο?

Goulitsa τιποτα δεν εχεις απλα οπως ολες μας εχεις υπερβολικο ανχος...εγω να δεις τι ανχος εχω για ολα!!!

Αφρο μου τι κανεις σε σκεφτομουνα...τι κανει το βαταχακι?σημερα ειναι η αυχενικη?θα περιμενω νεα σου αναλυτικα να με προετοιμασεις ...

Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλητερα αποτελεσματα και η θετικη μου σκεψη ειναι μαζι σου!περιμενω αναλυτικα νεα...πως γινεται τι σ καναν ,τι σου ειπαν,ποση ωρα κρατησε τα παντα να προετοιμαστω και εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα χριστος ανεστη !!!!! Τη κανετε? Εγω σημερα εκλεισα της 7 εβδομαδες , εχω ενα θεμα με τσουζι απο κατω κ λεω μηπως ειναι απ το καθημερινω κολπικο που βαζω το utrogestan ?κατα τα αλλα εχω αναγουλες ζαλαδες κ δεν μπορω να φαω..

 

Σημερα το πρωί το έβαλα και εγω κολπικά μιας και επρεπε να παω στη δουλειά και το φαρμακο μου προκαλει υπνηλια απίστευτη!

Προς το παρον τσουξιμο δεν ενιωσα ομως ειμαι συνέχεια στη φρίκη καθως τρεχουν υγρα συνέχεια και ανχωνομαι οτι αιμοραγω.....

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικο άγχος κορίτσια όπως όλες μας.. Σωστά το έθεσες Μαράκι μου.. Τι νέα βρε κορίτσια μου ? Πασχαλίτσα μου αν και οι ανακατωσούρες είναι το χειρότερο μου μπορω να πω ότι θα ήθελα κι εγω ! :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ UTROGESTAN ΚΟΛΠΙΚΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ. ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ.

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

:wink:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Έκανα μερούλες να μπω και να δω τα νέα σας.. Τι κάνετε πως είστε εσείς και τα μωράκια μας ; Εξετάσεις κάναμε οχι γιατί ήταν αναγκαίο απλά για να μην έχω εγώ το άγχος ότι μήπως υπάρχει κάτι και το δούμε πριν το χρόνο. Προσπαθώ να αποβάλω το άγχος απο μέσα μου σκέφτομαι ότι είναι νέος κύκλος νέες προσπάθειες. Όλα θα τα περασω μέχρι να αποκτήσω αυτο που θελω.. Το μωρο μου. Προς το παρόν μόνο υπομονή και επιμονή μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη κορίτσια μου είναι πολύ σημαντικό για εμένα να έχω άτομα που να με καθησυχάζουν.. Φιλάκια ! 💝

 

Γουλιτσα μου αν όντως προσπαθείτε μόνο 5-6 μήνες πραγματικά δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να μπαίνετε σε διαδικασίες άγχους. Η πρώτη σύλληψη στα ζευγάρια που συνηδειτα έχουν αποφασίσει να κάνουν παιδάκι συνήθως αργεί..

προσπάθησε απλά να απολαύσεις τον άνθρωπο σου.

Εμας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε μετά από 5 μήνες.

Οι επόμενες είναι πιο γρήγορες...

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχω ουρολοιμωξη ...εχω κατι πονακια χαμηλα κ στην μεση σαν περιοδου, τωρα αυτα ειναι φυσιολογικά η κατι αλλο? Εχω τοσοοοο αγχος απ την μερα που εμαθα οτι ειναι 2 και στον ιδιο σακο....νιωθω τοσο ανησυχια ολο κακες σκεψεις περνανε απ το μυαλο μου....νιωθω οτι δεν θα τα καταφερω....βλεπω κ τον αντρα μου που ειναι τοσοοο ευτυχισμενος κ αγχονομαι παρα πανω ....

Link to comment
Share on other sites

πασχαλιτσα και γω στην ιδια θεση βρισκομαι σαν εσενα. προσπαθω να χαλαρωσω και δεν μπορω. φοβαμαι το παραμικρο και διαβαζω και παρα πολλα καθε μερα στο διαδυκτυο που με τρομοκρατουν!!!

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πφφφ πάλι καφέ υγρά στο σερβιετακι αυτή τη φορά... Και είχα καθαρισει για αρκετές ημέρες..

λέτε να υπάρχει περίπτωση να κατέβηκαν επειδή μπήκε μέσα το χάπι κ έλιωσε???

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...