Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΤΥΠΑΕΙ & ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΑΙΡΕΤΑΙ...


Recommended Posts

Κορίτσια έχω απελπιστεί! Έχω ένα γιο 3 ετων, ο οποίος κάθε φορά που χαίρεται, (δηλαδή σχεδόν όλη την ημέρα), τσιρίζει δυνατά και χτυπάει και κλωτσάει ο,τι και όποιον έχει την τύχη να βρίσκεται τριγύρω... Του εξήγησα ότι αυτός δεν είναι ωραίος τρόπος για να εκφράζει τη χαρά του, αλλά άπ'ότι φαίνεται εγώ τα λέω, εγώ τ'ακούω... Τι να κάνω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οταν λες ότι χτυπάει απο την χαρά του τι εννοείς δηλ μπορείς να μας δώσεις ένα παράδειγμα....μιλάει,πως επικοινωνεί τις ανάγκες του,πηγάινει παιδικό,ασχολείται με παιχνίδια πχ κανει πως σπρώχνει αυτοκινητακι ,πως πίνει ψεύτικα απο ποτηράκι,του αρέσει να του διαβάζεις παραμύθια δείχνει να συμμετέχει οταν του τα διαβάζεις πχ δείχνει εικόνα που του ζητήσες η που του αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

αν βγαλεις ακρη πεστα και σ εμας.

Το τι τσιμπια και δαγκωματια εχουμε φαει επειδη ο μικρος ειναι χαρούμενος δε λεγεται.

Υ.Γ. κι εμας 3 χρονών είναι αλλά το κάνει εδώ και κανα εξάμηνο

Link to comment
Share on other sites

vivianna09: Μιλάει κανονικότατα, έχει μια εβδομάδα που ξεκίνησε παιδικό, του αρέσει να του διαβάζω και συμμετέχει, πάιζει με τα παιχνίδια του (που και που), αλλά πάντα μετά από λίγο θα αρχίσει να ξεσηκώνεται.. Εκέι που παίζει ήσυχα δηλαδή, θα αρχίσει μετά από λίγο να τσιρίζει και να γελάει, να κλωτσάει τα παιχνίδια και όποιον παίζει μαζί του και να γελάει.. Το διασκεδάζει πάρα πολύ το να πετάει παιχνίδια, να χτυπάει και να κλωτσάει ο,τι βρεθεί γύρω του... Το κάνει πάρα πολύ συχνά δυστυχώς, και όταν τον ρωτάω γιατί το κάνει, μου απαντάει "κάνω αστεία!"

ΜΑΡΟΥΛΙΤΑ: Aνακουφίζομαι που υπάρχουν κι άλλοι μικροί ταλιμπάν.. Λες μεγαλώνοντας να ησυχάσουν?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...